X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • pinkola Przyjaciółka
    Postów: 119 23

    Wysłany: 18 marca, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilaris wrote:
    Sprawdziłam, to był 22 dzień cyklu
    dziękuję za sprawdzenie <3

    Hilaris lubi tę wiadomość

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • KamilaPol Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 19 marca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Wg mnie najlepiej powtórzyć przed kolejną procedurą, jeżeli taka będzie mieć miejsce. Z tego względu, że konieczne to jest do wyboru metody selekcji plemników. Myślę że po 0,5 roku to koniecznie.

    Można też zrobić badanie na ok 74 dni przed procedurą i zobaczyć na czym się stoi. Dlaczego tak? Ponieważ 74 dni to cykl dojrzewania plemników, w tym czasie możecie zareagować i wdrożyć jakąś suplementację, zdrową dietę. Ale wówczas trzeba by tuż przed samą procedurą ponowić, żeby wiedzieć na czym się stoi.

    Wielkie dzięki <3! Ile kosztuje to badanie w Invimedzie? Bo poprzednio robiłam, gdzieś indziej, a już chyba bym wolała wszystko w jednym miejscu

  • MagdaWil Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 19 marca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KamilaPol wrote:
    Wielkie dzięki <3! Ile kosztuje to badanie w Invimedzie? Bo poprzednio robiłam, gdzieś indziej, a już chyba bym wolała wszystko w jednym miejscu

    Rozszerzone badanie nasienia kosztuje 220 zł :)

    Dżoanniks lubi tę wiadomość

    Starania od 12 miesięcy

    ➡️ Ona: AMH 0,5, słabe komórki
    ➡️ On: oligospermia (objętość nasienia 0,9 ml , liczba plemników 11 mln/ml)
  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 20 marca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilaris wrote:
    ja miałam po drugim nieudanym transferze. Z wyniku wyszło mi zapalenie endometrium, które zostało przeleczone (około 2 tygodni na lekach). I w kolejnym cyklu podchodziliśmy do trzeciego transferu (udanego).

    Hej, gratuluję. Mogę wiedzieć w jakim wieku byłaś w trakcie transferów, jakie masz amh i czy dużo zarodków z procedur miałaś? Transfer na sztucznym? Ja jestem po 3 nieudanych transferach z beta 0 i nie miałam biopsji, histero...

  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 20 marca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Jej też jestem u dr. s i niestety ten sam schemat. 7 cykli stymulowanych i zwiększanie dawek... Teraz mamy przerwę, chcemy iść do innej kliniki jeszcze. Bo zostaje nam chyba tylko in vitro

    Ja to samo. Tyle że już po 3 procedurach I 3 transferach z beta 0. Zmieniamy klinike

  • Hilaris Znajoma
    Postów: 28 26

    Wysłany: 20 marca, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Hej, gratuluję. Mogę wiedzieć w jakim wieku byłaś w trakcie transferów, jakie masz amh i czy dużo zarodków z procedur miałaś? Transfer na sztucznym? Ja jestem po 3 nieudanych transferach z beta 0 i nie miałam biopsji, histero...

    Hej Julia, dziękuję. U nas wszystko zaczęło się w sierpniu 2022 r. od mojej histeroskopi (zgarnął mnie na nią mój ówczesny ginekolog wiedząc, że próbujemy od ponad roku i nic). Histeroskopia wyszła okej. Wtedy na badania poszedł mój mąż i widzieliśmy, przynajmniej częściowo, gdzie szukać przyczyn. Najpierw mąż chodził do androloga w invimed, miał zabieg, ale nie przyniósł on żadnych skutków. W grudniu zrobiliśmy pierwsze badania pod invitro, moje amh wynosiło wówczas 37, nigdy później nie ponawiała tego badania.
    Do stymulacji podchodziliśmy w czerwcu 2023, miałam wtedy 30 lat. Pobrali 20 komórek, z czego 17 było okej. Zapladnianych było 12 komórek, z czego uzyskaliśmy 4 zarodki. Wszystkie transfery były na cyklach sztucznych. Pierwszy w sierpniu 23, beta nie ruszyła, drugi we wrześniu 23 na tym samym protokole, beta dobiła do około 30-40 i zaczęła spadać. W październiku miałam biopsję, po niej przeleczone zapalenie endometrium, z badań wyszło mi też PAI-1. Badania te były w pełni z inicjatywy lekarza. Trzeci transfer mieliśmy w styczniu 24, miałam już skończone 31 lat.
    Malucha widzieliśmy jak dotąd 2 razy, jak do tej pory lekarz mówi, że jest idealnie. Nas prowadzi dr L, same dobre słowa od początku mogę o nim powiedzieć.
    Trzymam za Ciebie kciuki!

  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 20 marca, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilaris wrote:
    Hej Julia, dziękuję. U nas wszystko zaczęło się w sierpniu 2022 r. od mojej histeroskopi (zgarnął mnie na nią mój ówczesny ginekolog wiedząc, że próbujemy od ponad roku i nic). Histeroskopia wyszła okej. Wtedy na badania poszedł mój mąż i widzieliśmy, przynajmniej częściowo, gdzie szukać przyczyn. Najpierw mąż chodził do androloga w invimed, miał zabieg, ale nie przyniósł on żadnych skutków. W grudniu zrobiliśmy pierwsze badania pod invitro, moje amh wynosiło wówczas 37, nigdy później nie ponawiała tego badania.
    Do stymulacji podchodziliśmy w czerwcu 2023, miałam wtedy 30 lat. Pobrali 20 komórek, z czego 17 było okej. Zapladnianych było 12 komórek, z czego uzyskaliśmy 4 zarodki. Wszystkie transfery były na cyklach sztucznych. Pierwszy w sierpniu 23, beta nie ruszyła, drugi we wrześniu 23 na tym samym protokole, beta dobiła do około 30-40 i zaczęła spadać. W październiku miałam biopsję, po niej przeleczone zapalenie endometrium, z badań wyszło mi też PAI-1. Badania te były w pełni z inicjatywy lekarza. Trzeci transfer mieliśmy w styczniu 24, miałam już skończone 31 lat.
    Malucha widzieliśmy jak dotąd 2 razy, jak do tej pory lekarz mówi, że jest idealnie. Nas prowadzi dr L, same dobre słowa od początku mogę o nim powiedzieć.
    Trzymam za Ciebie kciuki!

    To gratuluję! To czym leczyłaś zapalenie? A histeroskopie też miałaś? I trzeci transfer też na sztucznym, coś zmienialiście w lekach? Co na to PAI-1?

  • Hilaris Znajoma
    Postów: 28 26

    Wysłany: 20 marca, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    To gratuluję! To czym leczyłaś zapalenie? A histeroskopie też miałaś? I trzeci transfer też na sztucznym, coś zmienialiście w lekach? Co na to PAI-1?

    Histeroskopię miałam robioną na Polnej, było czysto. Na zapalenie dostałam antybiotyki (na 2 tygodnie). Trzeci transfer również na sztucznym, leki i dawki za każdym razem te same. Przy trzecim transferze na PAI-1 dostałam heparynę (Neoparin). I przyjmuję ten lek do dziś, najpewniej do końca ciąży.

  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 20 marca, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilaris wrote:
    Histeroskopię miałam robioną na Polnej, było czysto. Na zapalenie dostałam antybiotyki (na 2 tygodnie). Trzeci transfer również na sztucznym, leki i dawki za każdym razem te same. Przy trzecim transferze na PAI-1 dostałam heparynę (Neoparin). I przyjmuję ten lek do dziś, najpewniej do końca ciąży.

    Dzięki! Spokojnej ciąży i dużo zdrówka!

    Hilaris lubi tę wiadomość

  • Tika Przyjaciółka
    Postów: 147 28

    Wysłany: 25 marca, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Ja to samo. Tyle że już po 3 procedurach I 3 transferach z beta 0. Zmieniamy klinike

    Jakie masz AMH? Też mamy w planach zmienić klinikę ewentualnie lekarza. Czekamy też na możliwe dofinansowanie.

    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
  • martimalo Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 marca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Jakie masz AMH? Też mamy w planach zmienić klinikę ewentualnie lekarza. Czekamy też na możliwe dofinansowanie.

    Hej, ja to zrobiłam w zeszłym miesiącu. Lekarz który prowadzi mnie w nowej klinice przecierał oczy, że nie miałam wykonanych żadnych sensownych badań, a te które robiłam to robiłam na własną rękę, za to byłam faszerowana lamettą, która i tak dawała średnie efekty. Dostałam zlecenie na szereg badań. Cieszę się, że odważyłam się na ten krok. Powiem tak - jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, a jak Ci nie podpasuje inna klinika to wrócić do Invimedu zawsze możesz. 😊

  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 26 marca, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilaris wrote:
    Histeroskopię miałam robioną na Polnej, było czysto. Na zapalenie dostałam antybiotyki (na 2 tygodnie). Trzeci transfer również na sztucznym, leki i dawki za każdym razem te same. Przy trzecim transferze na PAI-1 dostałam heparynę (Neoparin). I przyjmuję ten lek do dziś, najpewniej do końca ciąży.

    A jaki progesteron dostałaś? I jakie dawki?

  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 26 marca, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Jakie masz AMH? Też mamy w planach zmienić klinikę ewentualnie lekarza. Czekamy też na możliwe dofinansowanie.

    Hej, amh jakoś niedawno 3.2. Brałam parę miesięcy temu dhea.

  • MagdaWil Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 27 marca, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Jakie masz AMH? Też mamy w planach zmienić klinikę ewentualnie lekarza. Czekamy też na możliwe dofinansowanie.

    Zgłosiliście się już na dofinansowanie w invimed?

    Starania od 12 miesięcy

    ➡️ Ona: AMH 0,5, słabe komórki
    ➡️ On: oligospermia (objętość nasienia 0,9 ml , liczba plemników 11 mln/ml)
  • Hilaris Znajoma
    Postów: 28 26

    Wysłany: 27 marca, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    A jaki progesteron dostałaś? I jakie dawki?

    Dziennie przyjmowałam 1400 mg progesteronu (2x400 mg Cyclogest + 3x200 mg Progesteron besins lub Utrogestan).
    Od 2,5 tygodnia schodzę z dawki, teraz przyjmuję 400 mg dziennie (2x200 mg Utrogestan - skład ma identyczny jak progesteron besins, tylko utrogestan jest dopochwowy, choć ja również go wcześniej łykałam).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca, 17:53

  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 27 marca, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilaris wrote:
    Dziennie przyjmowałam 1400 mg progesteronu (2x400 mg Cyclogest + 3x200 mg Progesteron besins lub Utrogestan).
    Od 2,5 tygodnia schodzę z dawki, teraz przyjmuję 400 mg dziennie (2x200 mg Utrogestan - skład ma identyczny jak progesteron besins, tylko utrogestan jest dopochwowy, choć ja również go wcześniej łykałam).

    Dzięki! Też na sztucznym miałam.utrogestan x3 plus besisns 200 x3. Kiedyś prolutex ale ze wyszła mi pokrzywka na brzuchu od tego miałam w kolejnym podejściu besins, ale pp nim to po 1h od łyknięcia takie zawirowania jakbym była pijana, pp czasie przechodziło.

  • Hilaris Znajoma
    Postów: 28 26

    Wysłany: 28 marca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Dzięki! Też na sztucznym miałam.utrogestan x3 plus besisns 200 x3. Kiedyś prolutex ale ze wyszła mi pokrzywka na brzuchu od tego miałam w kolejnym podejściu besins, ale pp nim to po 1h od łyknięcia takie zawirowania jakbym była pijana, pp czasie przechodziło.

    Po besins i utrogestan przyjmowanym doustnie też czułam się źle, tak jak piszesz - jak pijana. Po popołudniowej dawce zasypiałam na pstryknięcie palców i największy hałas nie był w stanie mnie obudzić. Choć czasem były lepsze dni i wtedy już miałam nadzieję, że organizm się przyzwyczaił, ale zdarzały się powtórki z historii. Nie było reguły.
    Teraz jak przyjmuję utrogestan dopochwowo, to nie mam żadnych skutków ubocznych.

    Julia85 lubi tę wiadomość

  • pinkola Przyjaciółka
    Postów: 119 23

    Wysłany: 29 marca, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś robil PGT-A w poznańskim invimedzie? Ile się czeka na wynik, bo ponoć wysyłają gdzieś materiał do badań ? Dzieki

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza ❌, KIR Bx ✔️, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, hormony ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌-> dieta bezglutenowa , białko C ✔️, białko S ✔️, cytokiny ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe: brak ✔️, Ana1 wynik śladowy, Ana3 brak ✔️

    on: '85, wszystkie parametry nasienia ✔️, morfologia 4% ✔️, fragmentacja 15,70% ✔️, przeciwciała przeciwplemnikowe -> wynik ujemny ✔️, uszkodzony gen HLA DQ2/DQ8 ❌ > dieta bezglutenowa

    kwiecień 2022 - wrzesień 2022: Visanne

    czerwiec 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    lipiec 2023: ureaplasma wynik pozytywny ❌
    wrzesień 2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    listopad 2023: ureaplasma wynik negatywny ✔️
  • Tika Przyjaciółka
    Postów: 147 28

    Wysłany: 1 kwietnia, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaWil wrote:
    Zgłosiliście się już na dofinansowanie w invimed?

    W, styczniu tylko rozmawiałam z lekarzem. Napisać do koordynatorki czy najlepiej zadzwonić?

    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
  • Golkoska Ekspertka
    Postów: 139 121

    Wysłany: 1 kwietnia, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w invimed i dr S. Ale powiem wam tak , na pewno bym nie wróciła. Nigdy nie wiedziałam jaki humor będzie mial lekarz. Jak o coś pytałam to zawsze coś odpowiedział głupiego ze potem bałam się pytać. Żadnych badań nie kazał robić. Nawet progesteron nie był badany. Chciałam badać zarodki to mnie wyśmiał i nie mogłam.
    Miałam 5 zarodków i chętnie bym je wzięła ale musiałam wykorzystać je w invimed. I wiecie co? Dofinansowanie nie warte. Teraz zrobiłam badania i okazało się że powodem jest immunologia. I mogłam dostać milion dofinansowań. Potrzebne są badania.
    Nie mówię że w kazdym przypadku. Ale w moim akurat tak było.

    martimalo, Krystalova, AgulaM lubią tę wiadomość

    5 lat starań 🐣
    2018 nerwica żołądka - starania przerwane leki psychotropowe
    2019 -> cykle stymulowane, starania naturanie
    2020 -> ślub 👰‍♀️🤵‍♀️💒
    2021 -> stymulację cd.
    2022 -> iui - 3 razy bez efektów
    2023 -> dofinansowanie do invitro
    Marzec stymulacja ponad 20 komórek, udało pobrać się 19 z czego 11 było dojrzałych gotowych do zapłodnienia.
    Powstało 5 zarodków - 5cio dniowych klasa 3.2.2 (BB)
    Hiperstymulacja odroczony transfer
    Kwiecień 2023 -> przygotowanie do criotransferu : estrofen, encorton, acadr, prolutex, urogestan.
    27.04 -> criotransfer 💔 nieudany
    31.05 -> ciąża biochemiczna
    Ostatnie ❄️❄️ beta urosła zaledwie do 10 :(
    Sprawdzam immunologię i jest -> dr Paśnik trafiona diagnoza allo 0, cross match 40,
    Marzec 2024 immunopresja
‹‹ 2184 2185 2186 2187 2188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ