X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 15 września 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, bardzo bardzo serdecznie gratuluję i trzymam kciuki!!! Zbieraj siły na bliźnięta. Anna, podziwiam, że macie moc na numer cztery 😜 nam bliźniaczki dają czadu, mąż powiedział, że o trzecim mam zapomnieć;)

    MonikA_89!, Renessme lubią tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Salamandra Koleżanka
    Postów: 50 42

    Wysłany: 15 września 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam po chwili nieobecności i widzę dużo dobrego.
    Monika gratulacje 🥳
    Ja wczoraj miałam wizytę. Jest ❤️, maluch rośnie 😊 były emocje 🥳
    Mam nadzieję, że już będzie tylko dobrze 😊

    MonikA_89!, Carla1980, oloowa2709, mo_Nika lubią tę wiadomość

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 15 września 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! W czwartek jadę na kontrolę sprawdzić co z tym krwiakiem. Dziś już nie plamie więc może już się rozszedl. Myślę że jak będzie wszystko ok to będzie moja ostatnia wizyta w klinice. Jakieś takie dziwne uczucia mam... jakbym się z nimi miała już pożegnać. Teraz tylko modlić się o spokojną i bezpieczną ciążę. Już nic z kliniką nie będzie mnie łączyć

    penceence, Renessme, Asiulka84 lubią tę wiadomość

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Salamandra Koleżanka
    Postów: 50 42

    Wysłany: 15 września 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Hej Dziewczyny! W czwartek jadę na kontrolę sprawdzić co z tym krwiakiem. Dziś już nie plamie więc może już się rozszedl. Myślę że jak będzie wszystko ok to będzie moja ostatnia wizyta w klinice. Jakieś takie dziwne uczucia mam... jakbym się z nimi miała już pożegnać. Teraz tylko modlić się o spokojną i bezpieczną ciążę. Już nic z kliniką nie będzie mnie łączyć
    Oby pomyślne były wieści 😊 🤞🤞🤞

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 15 września 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Hej Dziewczyny! W czwartek jadę na kontrolę sprawdzić co z tym krwiakiem. Dziś już nie plamie więc może już się rozszedl. Myślę że jak będzie wszystko ok to będzie moja ostatnia wizyta w klinice. Jakieś takie dziwne uczucia mam... jakbym się z nimi miała już pożegnać. Teraz tylko modlić się o spokojną i bezpieczną ciążę. Już nic z kliniką nie będzie mnie łączyć
    Życzę ci spokojniej ciąży :*

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 15 września 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka wrote:
    Lukaszkowa, a jak tam u Was, kiedy ruszacie z kolejnymi maluchami? :)
    Ja 1 pazdziernika jadę do Łodzi do immunologa.
    Bylam też u doktora S na pogadance (doslownie siedzialam pol godziny i gadalismy, bez badan). Przedyskutowalismy co dalej, co jesli transfer tej ostatniej 2jki sie nie powiedzie. No i w sumie tyle. Pazdziernik/listopad transfer i zobaczymy :). Jak to nie wypali to juz nie robie ivf. Doktor zaproponowal terapię jakiś peto/czymś tam - zobaczymy, jestesmy jeszcze nienajstarsi :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 15 września 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Hej Dziewczyny! W czwartek jadę na kontrolę sprawdzić co z tym krwiakiem. Dziś już nie plamie więc może już się rozszedl. Myślę że jak będzie wszystko ok to będzie moja ostatnia wizyta w klinice. Jakieś takie dziwne uczucia mam... jakbym się z nimi miała już pożegnać. Teraz tylko modlić się o spokojną i bezpieczną ciążę. Już nic z kliniką nie będzie mnie łączyć
    Ja zawsze się zastanawiam jakby się udało to czy prowadzilabym ciaze u doktora S czy nie. Wiem, ze chodzisz do dr Kusnierczak. Ale ja z perspektywy lat z doktorem S widze, ze te kontakty na poczatku a teraz to w ogole inna bajka. W ogole inaczej idzie rozmowa itp. na początku czuć było duży dystans. Ale od kiedy napisal na whatsappie i sam zadzwonil to uznalam, ze chyba ciezko byloby mi isc do innego lekarza bo tych naszych przejsciach :D

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 15 września 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja 1 pazdziernika jadę do Łodzi do immunologa.
    Bylam też u doktora S na pogadance (doslownie siedzialam pol godziny i gadalismy, bez badan). Przedyskutowalismy co dalej, co jesli transfer tej ostatniej 2jki sie nie powiedzie. No i w sumie tyle. Pazdziernik/listopad transfer i zobaczymy :). Jak to nie wypali to juz nie robie ivf. Doktor zaproponowal terapię jakiś peto/czymś tam - zobaczymy, jestesmy jeszcze nienajstarsi :)

    Lukaszkowa mam nadzieję że docent coś zaradzi, planujesz robić na własną rękę jakieś badania przed wizytą? Życzę z całego serducha aby te dwa mrozaczki były tymi właściwymi i byście nie musieli kombinować z terapiami itp ;)

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 15 września 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka wrote:
    Lukaszkowa mam nadzieję że docent coś zaradzi, planujesz robić na własną rękę jakieś badania przed wizytą? Życzę z całego serducha aby te dwa mrozaczki były tymi właściwymi i byście nie musieli kombinować z terapiami itp ;)
    Tak, robiłam i niektóre wyniki już mam, na część czekam :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 15 września 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po cichu liczę na to że poprzednia ciąża wyczerpała limit "niespodzianek" ... Z Helenką miałam wszystkie możliwe przypadłości ciążowe..

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Renessme Ekspertka
    Postów: 144 127

    Wysłany: 15 września 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    422.85!!! 😍
    Monia gratulacje wierzyłam że teraz będzie dobrze. Strasznie się cieszę że dołączyłaś do szczęśliwców. Dwa bąbelki już nie opuszcza mamy😍🤗👶👶

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    19.06.2020 Narodziny Stasia👶👨‍👩‍👦👣💙
    27.05.2020 3200g 👶💓37tc
    14.05.2020 2500g 👶😘💓34tc
    16.04.2020 1750g 💙👶30tc
    03.04.2020 1450g 👶💓💙 28tc
    20.02.2020 508g💓👶22tc
    14.02.2020 460g👶💓21tc
    30.01.2020 380 g ma synuś 👶💓19
    tc
    02.01.2020 10,5cm👶💓15tc
    13.12.2019 synuś 8cm💓👶12tc
    31.10.2019 potwierdzenie 💓
    03.10.2019 ICSI 4BA zostań z nami
    05.2019 ICSI 😞8tc 4 AA
  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 16 września 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn które są wysoko w ciąży bądź urodziły. Pamiętacie może dokladnie kiedy odstawialyscie leki pokolei po jakim czasie po transferze. Pytam dlatego że wszystko na to wygląda że poronilam właśnie dlatego że za szybko były odstawione. Ale też chce wiedzieć co mówić na wizycie żeby za dużo nie wymyślał

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 16 września 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania30 wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn które są wysoko w ciąży bądź urodziły. Pamiętacie może dokladnie kiedy odstawialyscie leki pokolei po jakim czasie po transferze. Pytam dlatego że wszystko na to wygląda że poronilam właśnie dlatego że za szybko były odstawione. Ale też chce wiedzieć co mówić na wizycie żeby za dużo nie wymyślał
    Ale co odstawiłaś?
    Czemu masz takie podejrzenia?

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Nika1 Autorytet
    Postów: 262 178

    Wysłany: 16 września 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania30 wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn które są wysoko w ciąży bądź urodziły. Pamiętacie może dokladnie kiedy odstawialyscie leki pokolei po jakim czasie po transferze. Pytam dlatego że wszystko na to wygląda że poronilam właśnie dlatego że za szybko były odstawione. Ale też chce wiedzieć co mówić na wizycie żeby za dużo nie wymyślał
    Nie dotrwałam do wysokiej ciąży bo poronilam w 10 tyg, ale dostałam szczegółową rozpiskę kiedy z czego schodzić. Napewno nie było żadnych gwałtownych odstawien, tylko bardzo delikatnie. Co kazali Ci odrazu odstawić?

  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 16 września 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ale co odstawiłaś?
    Czemu masz takie podejrzenia?
    Badanie histopatologiczne pokazało że nie zostało puste jajo jak przypuszczali na początku poprostu obumarło i bylo zapalenie. Zapalenie moglo powstać i z tego powodu obumarło albo obumarło i dlatego powstało zapalenie. A źle zaczęło się dziać jak odstawiłam prolutex. Nie odstawialam leków tak zupełnie stopniowo bo w jednym dniu byl odstawiony prolutex zmniejszona dawka matypretu i zmniejszona dawka estrofenu i to wszystko w jednym dniu . Wcześniej już był odstawiony acard Ali jeszcze byli ok. W szpitalu mi zasugerowali że może za dużo naraz było odstawione i sobie nie poradził ale to tylko przypuszczenie. Coś miało pokazać to badanie

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 16 września 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy mogę Was prosić o informację, jak czulyscie się na lekach przygotowujących do transferu?

    Mnie najbardziej zastanowił ten steryd, przy COVIDzie to chyba średnia sprawa.. jakoś bardziej uważałyście? Ja powinnam chodzi do pracy w biurze i jakos mam taki dyskomfort. Ale może to tylko moje wyobrażenia 😆

    Druga sprawa - jadłyście albo piłyscie coś na endo? Jakieś dodatkowe suplementy albo jedzenie?

    Danadana
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 16 września 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A czy mogę Was prosić o informację, jak czulyscie się na lekach przygotowujących do transferu?

    Mnie najbardziej zastanowił ten steryd, przy COVIDzie to chyba średnia sprawa.. jakoś bardziej uważałyście? Ja powinnam chodzi do pracy w biurze i jakos mam taki dyskomfort. Ale może to tylko moje wyobrażenia 😆

    Druga sprawa - jadłyście albo piłyscie coś na endo? Jakieś dodatkowe suplementy albo jedzenie?
    Ja na encortonie działałam normalnie :)
    Brałam 10mg
    Wiem też ze immunolodzy dopiero przy immunosupresji zalecaja unikanie zgromadzeń.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Salamandra Koleżanka
    Postów: 50 42

    Wysłany: 16 września 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania30 wrote:
    Badanie histopatologiczne pokazało że nie zostało puste jajo jak przypuszczali na początku poprostu obumarło i bylo zapalenie. Zapalenie moglo powstać i z tego powodu obumarło albo obumarło i dlatego powstało zapalenie. A źle zaczęło się dziać jak odstawiłam prolutex. Nie odstawialam leków tak zupełnie stopniowo bo w jednym dniu byl odstawiony prolutex zmniejszona dawka matypretu i zmniejszona dawka estrofenu i to wszystko w jednym dniu . Wcześniej już był odstawiony acard Ali jeszcze byli ok. W szpitalu mi zasugerowali że może za dużo naraz było odstawione i sobie nie poradził ale to tylko przypuszczenie. Coś miało pokazać to badanie
    Też dostałam taka rozpiskę i nie mam jej przed oczami ale z tego co kojarzę z rozmowy z Panią Doktor to redukcja dawek jest+/- po skończonym 10 tygodniu.
    Ja akurat nie miałam prolutex tylko 3 razy dziennie progesteron besins, 3 razy dziennie estrofem i 3 razy po dwie tabl luteina i chyba po skończonym 10 tyg redukcja do 2 razy dziennie , po skończonym 11 tyg 1 raz dziennie i po skończonym 12 tyg odstawić.
    Taka ogólną zasadę mi przedstawiono na ostatniej wizycie o ile dobrze pamiętam.

  • Salamandra Koleżanka
    Postów: 50 42

    Wysłany: 16 września 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A czy mogę Was prosić o informację, jak czulyscie się na lekach przygotowujących do transferu?

    Mnie najbardziej zastanowił ten steryd, przy COVIDzie to chyba średnia sprawa.. jakoś bardziej uważałyście? Ja powinnam chodzi do pracy w biurze i jakos mam taki dyskomfort. Ale może to tylko moje wyobrażenia 😆

    Druga sprawa - jadłyście albo piłyscie coś na endo? Jakieś dodatkowe suplementy albo jedzenie?
    Ostrożność trzeba zachować zawsze 😊
    Brałam encorton i wszystko było dobrze, funkcjonowałam normalnie , do pracy też chodziłam normalnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A czy mogę Was prosić o informację, jak czulyscie się na lekach przygotowujących do transferu?

    Mnie najbardziej zastanowił ten steryd, przy COVIDzie to chyba średnia sprawa.. jakoś bardziej uważałyście? Ja powinnam chodzi do pracy w biurze i jakos mam taki dyskomfort. Ale może to tylko moje wyobrażenia 😆

    Druga sprawa - jadłyście albo piłyscie coś na endo? Jakieś dodatkowe suplementy albo jedzenie?

    Ja miałam metypred, acard, estrofem, pregna i wit. D od 2 dc. Od 13 doszedł prolutex i progesterone besins. Więcej nic nie brałam.
    Czułam się po tym ok, normalnie chodziłam do pracy. Starałam się nie oblizywać klamek i poręczy 😂🙈 a tak poważnie, to częste mycie rąk i w miarę możliwości dystans z rozmówcą. Trochę wody nabrałam i miewałam wzdęty brzuch. Poza tym nie odczułam żadnych zmian.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2020, 11:43

‹‹ 534 535 536 537 538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ