X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika oryginalne i fajne imiona!

    Ja już jestem lżejsza o pierwszego tysiaka. Krew na badanie kariotypu oddana, badanie nasienia zrobione. Za tydzień wizyta, więc trzymajcie kciuki, żebym jak najszybciej mogła wystartować. <3
    Weszłam do kliniki po dwóch latach i znowu chwyciły mnie emocje. Ale cieszę się, szczególnie, że widzę tutaj tak wiele suwaczków. :)

    Asiemka, Asiulka84, Karr, She_Wolf, _meva_ lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Mamy już pewne typy: Leonard i Teodor :) Zobaczymy czy nam się nie odmieni do maja

    U mnie, w przypadku syna, miał być Leon 😊 bardzo ładne imiona. Ja dziś kupiłam łóżeczko, a Mój zabrał się za przygotowanie pokoju 🙈 farby wybrane, meble też... zaczynam wierzyć, że to się dzieje naprawdę 😉
    Wiem, że plany a rzeczywistość to dwie różne kwestie, ale przymierzasz się do porodu SN czy raczej CC? 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2021, 21:22

    dobuska lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Monika oryginalne i fajne imiona!

    Ja już jestem lżejsza o pierwszego tysiaka. Krew na badanie kariotypu oddana, badanie nasienia zrobione. Za tydzień wizyta, więc trzymajcie kciuki, żebym jak najszybciej mogła wystartować. <3
    Weszłam do kliniki po dwóch latach i znowu chwyciły mnie emocje. Ale cieszę się, szczególnie, że widzę tutaj tak wiele suwaczków. :)
    Niestety, pieniądze rozchodzą się w zastraszającym tempie. Ale jednego jestem pewna- warto ;). Także działaj, a i u Ciebie niedługo pojawi się suwaczek.

    _meva_ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że za tydzień poznam chociaż wstępnie płeć. Cały czas mówimy do dziecka w rodzaju żeńskim i mąż wybrał imię- Helenka i tak się uparł, że nie ma zmiłuj, jeśli faktycznie będzie dziewczynka. Nie mam nic do gadania. Dzisiaj podglądałam miśka, skakał w brzuchu jak na trampolinie 😍.

    She_Wolf, _meva_, Martita92 lubią tę wiadomość

  • i_ka Autorytet
    Postów: 1850 1508

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karr wrote:
    U nas też juz 6mcy, więc 2 zęby są, dietę rozszerzamy od 4 mca, więc już ładnie je, choć pierwsze 2 tygodnie to było plucie tylko;) mały rwie się do siadania, spi całą noc dzięki Bogu, bo pierwsze 2 mce to byliśmy jak zombie - pobudka co 2-3h... takto mam z tyłu głowy, żeby wrócić po rodzeństwo jak tylko będzie zielone światło. U mnie niskie amh a i wiek już chrystusowy, ostatnio na kontroli gin powiedział, żeby odczekać min 1 rok od cesarki, więc pewnie dołącze do watku aktywniej za jakiś czas:)
    Ja jak mała da popalić to się poważnie zastanawiam czy chce wracać po rodzeństwo, ale potem jak jest lepiej to rozmawiamy o tym z mężem. W każdym razie jeśli będę wracać to musiałbym jakoś od razu jak mała skończy rok, bo i tak wtedy jak urodzę będę miała 36. I nie było by w tym nic złego, gdyby nie to, ze ja bardzo zle się czułam fizycznie po porodzie, do tej pory mam okropne bóle stawow, wiec czasami było mi bardzo ciężko, a nie mam tu na miejscu żadnej babci, która mogłaby pomoc. Zastanawiam się czy to nie po znieczuleniu do cesarki, bo mnie tak znieczulili, ze nie pamietam nic z porodu, obudziłam się jak mnie szyli.

    f2w39n73dgdg4l6w.png

    klz99vvj720njnd5.png

    20.01.2022 mamy ❤️
    27.12.2021 FET❄️
    Beta7dpt83,1;9dpt212,2;11dpt464,8;14dpt1851,3
    —————————-————
    12.12.2019 mamy ❤️
    Beta7dpt61,21;9dpt177,4;11dpt465,05;14dpt1965,72
    18.11.2019 FET ❄️
    10.2019 II IVF
    —————————————-
    Zostały ❄️❄️❄️
    —————————————-
    7.2019 FETx2 - beta <0,1
    6.2019 I IVF ❄️❄️
    —————————————-
    9.17 - pocz. starań; 9.18 Invimed
    Endometrioza I st., AMH 1,91
    MTHFR_677C-T hetero, PAI-1 homo
    on: morf. 1% Kariotypy: ok
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Termin wg OM mam na 26.05, wg pierwszych prenatalnych na 21.05. No ale czytałam, że bliźniaczą ciążę raczej rozwiązują ok 36-37tc o ile uda się donosić do tego etapu 🙏 Celuję więc w koniec kwietnia. Łóżeczka i wózki chcemy mieć wybrane wcześniej, żeby w razie wcześniejszego porodu tylko złożyć zamówienie :)

    Rodzić chciałam w Raszei, ale robią cyrki z testami na Covid, więc już sama nie wiem. Jak na kasetowym wyjdzie pozytyw (a te testy to loteria), to wysyłają od razu na cesarkę na Polną. Po porodzie matka zostaje na oddziale Covidowym, a dziecko jest na oddziale noworodkowym.... Pielęgniarki dostarczają mleko, matka nie może być z dzieckiem..... Dramat jakiś. Siostra ma termin za 2 tyg i pisała nawet maila do Raszei czy jak przeszła w grudniu Covid to robią ponownie testy i niby okazało się, że robią. A wirus potrafi być wykrywalny w ogranizmie jeszcze długo po przechorowaniu :( Obecnie na tapecie jest u niej Św Rodzina.

    Co do alergii, to ja miałam na wszystko po kolei w dzieciństwie. Pamiętam, że mama mi nawet piekła chlebek kukurydziany, bo nie mogłam glutenu. Potem mi przeszła alergia pokarmowa zamieniając się we wziewną. Obecnie tylko roztocza kurzu mi z krwi wyszły ;) Jesteś pewna że u Kubusia to alergia a nie jakaś lekka nietolerancja pokarmowa? Oby szybko z tego wyrósł ✊😘 Moja siostra do tej pory (25lat) ma tak, że są lata kiedy może jest np truskawki, a są takie że ją od razu wysypuje. Więc co sezon próbuje różnych owoców i obserwuje co w danym momencie jej służy a co niekoniecznie. Tylko że ona ma AZS, więc też trochę inna sytuacja.
    No mlody tez ma AZS tak jak ja, narazie wszystko wskazuje ze jednak alergia, niedlugo bede robic mu.testy.wiec zobaczymy. No ja.pierwotnie tez chcialam na Raszei rodzic a wyszlo ze na Polnej i nie żałuję 😊zycze ci zebys jak najdluzej donosila malenstwa 😊

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • Karr Autorytet
    Postów: 809 891

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i_ka wrote:
    Ja jak mała da popalić to się poważnie zastanawiam czy chce wracać po rodzeństwo, ale potem jak jest lepiej to rozmawiamy o tym z mężem. W każdym razie jeśli będę wracać to musiałbym jakoś od razu jak mała skończy rok, bo i tak wtedy jak urodzę będę miała 36. I nie było by w tym nic złego, gdyby nie to, ze ja bardzo zle się czułam fizycznie po porodzie, do tej pory mam okropne bóle stawow, wiec czasami było mi bardzo ciężko, a nie mam tu na miejscu żadnej babci, która mogłaby pomoc. Zastanawiam się czy to nie po znieczuleniu do cesarki, bo mnie tak znieczulili, ze nie pamietam nic z porodu, obudziłam się jak mnie szyli.
    Całkiem możliwe, że to kwestia znieczulenia. Powiem Ci, że moim pierwszym odczuciem leżąc jeszcze na pooperacyjnej, było "nigdy więcej" ! Dopiero niedawno brzuch "spadł" i przypomina ten sprzed ciąży... Też długo dochodziłam do siebie, do tego też żadnej pomocy babć, bo mieszkają daleko... ale zawsze marzyłam o dwójce lub trójce i tak sobie myślę, że lepiej iść za ciosem niż robić dłuższe przerwy. Przeraża mnie tylko cała procedura, badania, kasa, ewentualne rozczarowania od nowa ...

    CZWARTA PROCEDURA
    2023.03. 9dpt - 276 ; 11dpt - 507 ; 14dpt - 1004 ; 15dpt - 1454🙏
    2022.12. 9dpt - 11 ; 10dpt - 13 :(

    TRZECIA PROCEDURA
    2022.05. punkcja , brak zarodków :(

    DRUGA PROCEDURA
    2019.10. 9dpt - 155 ; 11dpt - 392 ; 15dpt - 2061 ; 21dpt - 10.348 ; 24dpt - ❤ 😍✊✊✊
    2019.05. 9dpt - 19 ; 11dpt - 24 ; 14dpt - 47 ; 18dpt - 216 ; 22dpt - 698 ; 24dpt - 851 ; 42dpt - 1756 ; 43dpt - 1615 (8t+4) :(
    2019.04. 9dpt 8,28 ; 11dpt 2,8 :(
    2019.02. punkcja, transfer odroczony

    PIERWSZA PROCEDURA
    2018.07./04./02. beta 3x0 :(
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiemka wrote:
    U mnie, w przypadku syna, miał być Leon 😊 bardzo ładne imiona. Ja dziś kupiłam łóżeczko, a Mój zabrał się za przygotowanie pokoju 🙈 farby wybrane, meble też... zaczynam wierzyć, że to się dzieje naprawdę 😉
    Wiem, że plany a rzeczywistość to dwie różne kwestie, ale przymierzasz się do porodu SN czy raczej CC? 🙈
    Raczej nastawiam się na CC. Przy bliźniakach jest mała szansa, że dobrze się ustawią. No i nie wiadomo też czy nie będzie trzeba wcześniej zakończyć ciąży dla bezpieczeństwa dzieci

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka84 wrote:
    No mlody tez ma AZS tak jak ja, narazie wszystko wskazuje ze jednak alergia, niedlugo bede robic mu.testy.wiec zobaczymy. No ja.pierwotnie tez chcialam na Raszei rodzic a wyszlo ze na Polnej i nie żałuję 😊zycze ci zebys jak najdluzej donosila malenstwa 😊
    Polecam grupę na Facebooku ABC składów kosmetyków. Mają tam sporo kosmetyków z dobrym składem również dla maluszków. Niestety większość emolientów polecanych przez dermatologów ma te składy tragiczne! Robią więcej szkody niż pożytku. Siostrze też poleciłam grupę i testuje teraz różne kosmetyki. Ma ostatnio bardzo nasilone AZS na końcówce ciąży, a wiadomo sterydów nie chce brać że względu na małego. Polubiła się za to z masłami do ciała od Bielendy. Na razie jedyne, które są w stanie nawilżyć jej skórę na dłużej niż godzinę. Biedna nawet w nocy musi się smarować :( A dla dzieciaczków polecane są m.in kosmetyki Mustella, Only Bio i Babydream ;)

    dobuska lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Polecam grupę na Facebooku ABC składów kosmetyków. Mają tam sporo kosmetyków z dobrym składem również dla maluszków. Niestety większość emolientów polecanych przez dermatologów ma te składy tragiczne! Robią więcej szkody niż pożytku. Siostrze też poleciłam grupę i testuje teraz różne kosmetyki. Ma ostatnio bardzo nasilone AZS na końcówce ciąży, a wiadomo sterydów nie chce brać że względu na małego. Polubiła się za to z masłami do ciała od Bielendy. Na razie jedyne, które są w stanie nawilżyć jej skórę na dłużej niż godzinę. Biedna nawet w nocy musi się smarować :( A dla dzieciaczków polecane są m.in kosmetyki Mustella, Only Bio i Babydream ;)
    A dzięki zerkne😉Babydream sama uzywalam w ciazy oliwka byla super. Ja teraz najwiekszy problem mam z dłońmi wszystko w domu to w rękawiczkach robie bo wystarczy ze raz czy dwa umyje naczynia i juz mam uczulenie a i teraz w sezonie grzewczym mi sie nasila i widze ze mlody podobnie tylko on biedny ma caly brzuszek obsiany i raczki.

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Niestety, pieniądze rozchodzą się w zastraszającym tempie. Ale jednego jestem pewna- warto ;). Także działaj, a i u Ciebie niedługo pojawi się suwaczek.
    Na szczęście nie płaczę nad terminalem, bo od dwóch lat się do tego przygotowywałam. Niestety z tym się trzeba liczyć, ale wierzę, że warto. Po prostu liczymy z mężem, że jak dziecię będzie dorosłe to nas chociaż na fajne wakacje wyśle hahaha :D


    Ula30 lubi tę wiadomość

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Mam nadzieję, że za tydzień poznam chociaż wstępnie płeć. Cały czas mówimy do dziecka w rodzaju żeńskim i mąż wybrał imię- Helenka i tak się uparł, że nie ma zmiłuj, jeśli faktycznie będzie dziewczynka. Nie mam nic do gadania. Dzisiaj podglądałam miśka, skakał w brzuchu jak na trampolinie 😍.

    Ula jak się czujesz? Helenka to bardzo ładne imię 🙂.

    Monia macie już upatrzony wózek?
    Jak rozmawiałam z moją gin, to też mi mówiła, że przy bliźniakach raczej cesarka i że rozwiązują około 36 tygodnia. Trzymam bardzo kciuki żebyś dotrwała do ustalonego terminu cc 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Ula jak się czujesz? Helenka to bardzo ładne imię 🙂.

    Monia macie już upatrzony wózek?
    Jak rozmawiałam z moją gin, to też mi mówiła, że przy bliźniakach raczej cesarka i że rozwiązują około 36 tygodnia. Trzymam bardzo kciuki żebyś dotrwała do ustalonego terminu cc 🙂
    A dziękuję, ja niezle. Nie mam specjalnie dolegliwości. Trochę mnie ogólne zmęczenie dopada, ale nawet nie senność. A jak u Was? Brzuch już trochę widać przy bliźniakach? U mnie znajome dla bliźniaków miały wózki Baby jogger city select. Jeździłam nim trochę. W sumie to sporo. Niezły, zwrotny, zgrabny, ale nie ma amortyzatorów i dziećmi trochę trzęsło. Ale właścicielki wózków zadowolone ;).

  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Na szczęście nie płaczę nad terminalem, bo od dwóch lat się do tego przygotowywałam. Niestety z tym się trzeba liczyć, ale wierzę, że warto. Po prostu liczymy z mężem, że jak dziecię będzie dorosłe to nas chociaż na fajne wakacje wyśle hahaha :D
    My sobie ostatnio żartowaliśmy, że będziemy z "500+" potrącać xD

    dobuska lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    A dziękuję, ja niezle. Nie mam specjalnie dolegliwości. Trochę mnie ogólne zmęczenie dopada, ale nawet nie senność. A jak u Was? Brzuch już trochę widać przy bliźniakach? U mnie znajome dla bliźniaków miały wózki Baby jogger city select. Jeździłam nim trochę. W sumie to sporo. Niezły, zwrotny, zgrabny, ale nie ma amortyzatorów i dziećmi trochę trzęsło. Ale właścicielki wózków zadowolone ;).

    Ja, wczoraj miałam trochę mdłości po południu, ale w ostatnim czasie to i tak niewiele w porównaniu z tym co było. Senności u mnie też brak.
    Jeśli chodzi o brzuch to troszkę widać, ale jeszcze nie jakoś bardzo🙂.
    Ile Twoja dzidzia wczoraj miała cm.?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2021, 13:25

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania kiedy testujesz? Juz chyba powoli czas, co?

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, cieszę się,że u wszystkich się kula do przodu :) ja dziś jestem po obciążeniu glukozą, wyniki mam super :) nie mam cukrzycy ciążowej. Także Ula, porozmawiaj może z lekarzem, czy nie zrobić jednak tego obciążenia, ja też pierwszy wynik glukozy miałam bardzo wysoki...a teraz wszystko OK.

    _meva_ lubi tę wiadomość

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Ja, wczoraj miałam trochę mdłości po południu, ale w ostatnim czasie to i tak niewiele w porównaniu z tym co było. Senności u mnie też brak.
    Jeśli chodzi o brzuch to troszkę widać, ale jeszcze nie jakoś bardzo🙂.
    Ile Twoja dzidzia wczoraj miała cm.?
    Wczoraj to tak podglądałam nielegalnie, bo w pracy mam USG :). Także bez mierzenia. Mierzonko 19.01 na prenatalnych ❤.

    dobuska, _meva_ lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Hej, cieszę się,że u wszystkich się kula do przodu :) ja dziś jestem po obciążeniu glukozą, wyniki mam super :) nie mam cukrzycy ciążowej. Także Ula, porozmawiaj może z lekarzem, czy nie zrobić jednak tego obciążenia, ja też pierwszy wynik glukozy miałam bardzo wysoki...a teraz wszystko OK.
    Ja miałam glukozę dobrą :). Chyba Meva miała za wysoką?

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa tak, przepraszam ☺️

    Danadana
‹‹ 652 653 654 655 656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ