X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika trzymam kciuki, żeby się udało! Ja też czekam na ogłoszenie w woj. lubuskim, chociaż ja zostaję w tej klinice bez względu na to czy będzie dofinansowanie czy nie. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, ale mnie niemoc dopadła. Normalnie nie mam siły domu ogarnąć. 20 minut się ruszam, 15 odpoczywam i tak już od kilku dni. Jak się położę, to nie mam siły wstać. Jak tam u Was?

  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Matko, ale mnie niemoc dopadła. Normalnie nie mam siły domu ogarnąć. 20 minut się ruszam, 15 odpoczywam i tak już od kilku dni. Jak się położę, to nie mam siły wstać. Jak tam u Was?
    U mnie podobnie. Dodatkowo mnie tak mdli, że właśnie od dwóch godzin się zbieram żeby zjeść cokolwiek na obiad...
    A "najlepsze" jest to, że wczoraj wieczorem przez parę godzin czułam się lepiej - zero mdłości i zamiast się cieszyć z chwili spokoju to zaczęłam się stresować, że coś jest nie tak. Chyba nigdy nie dogodzisz xD

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She-wolf jak sie trzymasz?

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • mo_Nika Autorytet
    Postów: 614 659

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    mo_Nika trzymam kciuki, żeby się udało! Ja też czekam na ogłoszenie w woj. lubuskim, chociaż ja zostaję w tej klinice bez względu na to czy będzie dofinansowanie czy nie. :)

    U nas też już decyzja zapadła i chcieliśmy bez dofinansowania podejść do pierwszej procedury, ale skoro pojawiła sie szansa na dofinansowanie to chwilę jeszcze się wstrzymamy. Być może się uda :)

    dobuska lubi tę wiadomość

    3jgxcsqva773duy4.png
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mdłości powoli mijają, dużo jem, dużo śpię i dużo spaceruję, po parę godzin. Natomiast wieczorem jest niemoc i łóżko o 21.00. Niestety, wyszła mi wysoka glukoza, więc w najbliższych dniach czeka mnie test obciążenia 😶😶😶 oby tam im nie zwymiotowała...

    Danadana
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Mi mdłości powoli mijają, dużo jem, dużo śpię i dużo spaceruję, po parę godzin. Natomiast wieczorem jest niemoc i łóżko o 21.00. Niestety, wyszła mi wysoka glukoza, więc w najbliższych dniach czeka mnie test obciążenia 😶😶😶 oby tam im nie zwymiotowała...

    Dana jaką masz glukozę na czczo?

    Ja miałam wysoką glukozę na czczo między 100 a 105. Trafiłam do diabetologa i mówiła, że na podstawie takiej glukozy ona już diagnozuje cukrzycę i nie będziemy robić obciążenia glukozą, żeby nie obciążać organizmu na tak wczesnym etapie ciąży.
    Dostałam glukometr, przez 2 tygodnie mierzyłam cukry na czczo, po śniadaniu, obiedzie i kolacji, oczywiście już stosując dietę cukrzycową. Jak narazie mam ładne cukry rano i po posiłkach, więc jestem bez insuliny, ale się pilnuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2021, 18:40

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dana jaką masz glukozę na czczo?

    Ja miałam wysoką glukozę na czczo między 100 a 105. Trafiłam do diabetologa i mówiła, że na podstawie takiej glukozy ona już diagnozuje cukrzycę i nie będziemy robić obciążenia glukozą, żeby nie obciążać organizmu na tak wczesnym etapie ciąży.
    Dostałam glukometr, przez 2 tygodnie mierzyłam cukry na czczo, po śniadaniu, obiedzie i kolacji, oczywiście już stosując dietę cukrzycową. Jak narazie mam ładne cukry rano i po posiłkach, więc jestem bez insuliny, ale się pilnuje.

    Ja miałam teoretycznie w normie laboratoryjnej, bo 5,20mmol/L przy normie do 5, 60mmol/L . Ty pewnie podajesz normy w innych jednostkach, ale tak czy siak - mam wysoko. Lekarka kazała mi zrobić jak najszybciej test i jak wyjdzie nieprawidłowy to mam skierowanie do poradni diabetologicznej. Ten test motywowała tym, żeby mieć 100% pewności ,że jest, problem, a nie, że wynik jednorazowo był niepoprawny.

    Glukoza na czczo w ciąży – norma
    Pierwsze badanie glukozy na czczo w ciąży przeprowadzane jest w celu sprawdzenia czy stężenie glukozy we krwi w ciąży jest prawidłowe. Wynik jest prawidłowy jeżeli odczyt nie przekracza 92 mg/dl. Jeżeli zaś znajduje się w przedziale 92-125 mg/dl, lekarz kieruje pacjentkę na test obciążenia 75 g glukozy, który standardowo wykonywany jest dopiero po upływie 24. tygodnia ciąży. W przypadku, gdy stężenie glukozy przekracza 126 mg/dl, stwierdzana jest cukrzyca, a ciężarna kierowana jest od razu do poradni diabetologicznej w celu ustalenia indywidualnego leczenia i diety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2021, 19:09

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dana jaką masz glukozę na czczo?

    Ja miałam wysoką glukozę na czczo między 100 a 105. Trafiłam do diabetologa i mówiła, że na podstawie takiej glukozy ona już diagnozuje cukrzycę i nie będziemy robić obciążenia glukozą, żeby nie obciążać organizmu na tak wczesnym etapie ciąży.
    Dostałam glukometr, przez 2 tygodnie mierzyłam cukry na czczo, po śniadaniu, obiedzie i kolacji, oczywiście już stosując dietę cukrzycową. Jak narazie mam ładne cukry rano i po posiłkach, więc jestem bez insuliny, ale się pilnuje.
    A jaką masz konkretnie dietę?

    Danadana
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A jaką masz konkretnie dietę?

    6 posiłków dziennie. Pierwszy najpóźniej o 8:00. Ostatni około 21:30-22:00.
    3 główne posiłki z niskim indeksem glikemicznym i 3 dodatkowe np. owoc lub warzywa.
    W diecie musi być dużo świeżych warzyw. Mało cukru dają też ogórki kiszone i kapusta kiszona.
    U każdego sprawdza się co innego. Ja mogę jeść ziemniaki, bo mi nie podnoszą cukru, ale nie mogę praktycznie żadnych makaronów, a inni ziemniaków nie mogą wcale.
    Do tego ja nie mogę glutenu i laktozy, także u mnie hardcore 😐
    Oby cukrzyca się nie potwierdziła u Ciebie, ale w razie czego da się z tym żyć :) ja w ciąży na diecie cukrzycowej schudłam już 1,5kg i pani diabetolog mówi, że to zasługa regularnych posiłków, dużej ilości warzyw.

    Danadana lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 9 stycznia 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, ale ja mam 55kg przy 170cm i raczej chudnąć już nie chcę... Kocham węglowodany 😶😶 więc będę mocno płakać.... Ja w ogóle nie mam ochoty teraz na warzywa,a zazwyczaj jem ich bardzo dużo, mięsa prawie w ogóle. ☹️

    Danadana
  • MarzkaD Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    jako, że jakiś czas temu leczyłam się w INVIMED Poznań, pozwolę sobie napisać, że mam do sprzedania kilka leków i suplementów, które mi zostały po leczeniu tj:
    LAMETTA - 2,5 mg tabletek powlekanych, termin ważności 6/2021 i 5/2022, 11 tabletek - cena 10 zł
    ESTROFEM - 2 mg tabletek powlekanych, termin ważności 2/2023, 2 pełne opakowania tj po 28 tabletek + jedno opakowanie 25 tabletek - cena za całość 20 zł
    PROLUTEX - 25 mg, roztwór do wstrzykiwania, termin ważności 6/2021, 9 fiolek + igły i strzykawki, cena 100 zł
    DUPHASTON - 10 mg, termin ważności 6/2022, 40 tabletek, cena 25 zł
    PREVENIT INTENSIV - 28 tabletek, termin ważności 6/2021, cena 7 zł
    WITAMINA D3, 4 tys. jedn. firmy Medifar, termin ważności 6/2022, 58 tabletek, cena 6 zł
    Łączna cena za wszystko 130 zł, najlepiej odbiór osobisty - Poznań Rataje :)
    Proszę o kontakt na maila: [email protected]

    P.S.
    Chciałabym Wam życzyć powodzenia, wierze, że każdej z was się uda :) Podczytywałam forum dość długo, ale nie angażowałam się, mam 38 lat, walczyliśmy z mężem od kilku lat, wyniki mieliśmy książkowe, nikt nie wiedział dlaczego tak się dzieje, w INVIMED mieliśmy 3 punkcje i 4 transfery i udało się :) za 2 miesiące na świecie pojawi się nasz skarb :) wiec wierze w Was całym Sercem, pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2021, 16:53

    lindalia, dobuska lubią tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatni Prolutex wjechał!!! 😃😬
    Trochę radość,a trochę strach 😁😁😁

    Ula30, dobuska lubią tę wiadomość

    Danadana
  • She_Wolf Przyjaciółka
    Postów: 110 246

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ostatni Prolutex wjechał!!! 😃😬
    Trochę radość,a trochę strach 😁😁😁

    U mnie tez dziś ostatni :) liczę na to, ze może mdłości nieco ustąpią... albo tak sobie wmawiam 🙈
    Czytałam, ze progesteron ma wpływ na nasilanie mdłości.
    Ale tak jak piszesz jest i obawa, ze może zabraknąć jednak organizmowi proga w takiej ilości.
    Ja mam jeszcze besins więc nie wszystko na raz na szczęście.

    Ula30, dobuska lubią tę wiadomość

    Starania od 2018 r
    🚺 36 lat
    🚹 36 lat
    ✅ 08. 2020 - pierwsza wizyta w Invimed Poznań
    ✅ 06.11.2020 - punkcja
    ✅ 09.11.2020 - transfer jednego zarodka 🧪🧫🚀 zostały ❄️❄️❄️
    ⛔️ 11dpt 20.11.2020 - beta HCG: 0,1
    ✅ 04.12.2020 - transfer ❄️❄️ został ❄️
    ✅15.12.2020/11dpt - betaHCG 244,70 mlU/ml
    ✅ 17.12.2020/13 dpt - betaHCG 678,93 mIU/ml
    ✅ 19.12.2020/15 dpt - betaHCG 1800, 70 mlU/ml
    ✅ 23.12.2020/19 dpt - betaHCG 8828,68 mlU/ml

    👨🏼‍⚕️Dr Sroka, Invimed Poznań

    f2w343r88xcgxp05.png
  • She_Wolf Przyjaciółka
    Postów: 110 246

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    She-wolf jak sie trzymasz?

    Dziękuję, całkiem ok. Czekam spokojnie (czasem z mniejszym spokojem) na kolejne usg 22.01 wtedy się wszystko okaże.
    A póki co mdłości, czasem z finałem w toalecie. Standardowo osłabienie i senność ogromna. Najbardziej jednak doskwierają mi mdłości, bo nic na nie nie pomaga 🤷🏼‍♀️
    No ale kiedyś przejdą i będę o nich tylko wspominać 😉

    Danadana, Asiemka, Ula30 lubią tę wiadomość

    Starania od 2018 r
    🚺 36 lat
    🚹 36 lat
    ✅ 08. 2020 - pierwsza wizyta w Invimed Poznań
    ✅ 06.11.2020 - punkcja
    ✅ 09.11.2020 - transfer jednego zarodka 🧪🧫🚀 zostały ❄️❄️❄️
    ⛔️ 11dpt 20.11.2020 - beta HCG: 0,1
    ✅ 04.12.2020 - transfer ❄️❄️ został ❄️
    ✅15.12.2020/11dpt - betaHCG 244,70 mlU/ml
    ✅ 17.12.2020/13 dpt - betaHCG 678,93 mIU/ml
    ✅ 19.12.2020/15 dpt - betaHCG 1800, 70 mlU/ml
    ✅ 23.12.2020/19 dpt - betaHCG 8828,68 mlU/ml

    👨🏼‍⚕️Dr Sroka, Invimed Poznań

    f2w343r88xcgxp05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She_Wolf wrote:
    Dziękuję, całkiem ok. Czekam spokojnie (czasem z mniejszym spokojem) na kolejne usg 22.01 wtedy się wszystko okaże.
    A póki co mdłości, czasem z finałem w toalecie. Standardowo osłabienie i senność ogromna. Najbardziej jednak doskwierają mi mdłości, bo nic na nie nie pomaga 🤷🏼‍♀️
    No ale kiedyś przejdą i będę o nich tylko wspominać 😉

    She_Wolf pocieszę Cię, że ja już nie pamiętam jak to było mieć mdłości :) Pamiętam, że były, ale człowiek szybko zapomina i przyzwyczaja się do nowego - lepszego :D Życzę Ci, żeby przeszły z końcem pierwszego trymestru i nie wracały do rozwiązania :)

    She_Wolf lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki za Was! <3

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam badania połówkowe. Mamy dwóch zdrowych chłopców na pokładzie!!! ♥️👶👶

    lukaszkowa, mo_Nika, Kassssia, She_Wolf, Danadana, Asiulka84, Mania30, Karr, i_ka, Asiemka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dzisiaj miałam badania połówkowe. Mamy dwóch zdrowych chłopców na pokładzie!!! ♥️👶👶
    Super kochana to troche chyba odetchnelas co, mozesz sie brac za wyprawke 😋Jak twoje samopoczucie?

    Karr lubi tę wiadomość

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dzisiaj miałam badania połówkowe. Mamy dwóch zdrowych chłopców na pokładzie!!! ♥️👶👶

    Monia, wspaniałe wiadomości ❤️❤️
    Ja mam 20.01 prenatalne i oczywiście panikuję.
    Mam nadzieję, że potoczy się u Nas wszystko tak jak u Was ❤️😊😘

‹‹ 650 651 652 653 654 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ