X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Moja recepta na zluzowanie jest taka, że nie czytam NIC w necie 😅 co jest związane z ciążą. Nie chcę wiedzieć 😬 im mniej wiem tym lepiej śpię. Słucham się lekarza i tyko jego pytam o zdanie - i Was 😁 a propos lekarza to dziś mam wizytę u innej doktor. Ta moja lekarka mi coś nie pasuje- nie zleciła mi żadnych badań krwi ani moczu,a już jestem po 9 tygodniu. Próbuję u kogoś innego z polecenia. Myślicie, że to bardzo źle jak miałam w poniedziałek USG i dziś znów będę miała?
    Dopytam ją też o opinię dot.schodzenia z leków- w poniedziałek teoretycznie mam ostatnią dawkę Prolutexu, to będzie 9tc+5dni.
    USG nie zaszkodzi. Daj znać co zaleciła z lekami.

  • Olka2304 Ekspertka
    Postów: 245 154

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ale to jakoś niedawno?
    Wiesz co jakoś w marcu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 12:36

    Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."
    02.06 - 462 g ❤️👧
    08.04- crl 7.1
    30.03 badania prenatalne 👶 crl 5.5 niskie ryzyka
    21.03 👶crl 3.64
    28.02 USG mamy ❤️
    ⏸️30 dc Bhcg 3.02 774,
    ⏸️32 DC bhcg 5.02 1612
    💉 Szczepienia limfocytami
    Rozjechane cytokiny , Kir AA, komórki NK 24,5 %
    ❄️ 13.11.2020 transfer nieudany
    Transfer 17.08.2020 - nieudany
    💉in vitro - sierpień 2020
    ⛔Mutacja C677T , PAI I

    zi13hqvka2bu7x6k.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka2304 wrote:
    Wiesz co jakoś w marcu
    A to dzięki. Poszperam. Bo informacja o wydłużonym czekaniu na wyniki dopiero teraz się pojawiła.
    Popatrzę.:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dziewczyny można fetę w ciąży? Do tej pory mi się zdarzało zjeść, a dzisiaj z ciekawości sprawdziłam skład i jest napisanej "mleko" a nie "mleko pasteryzowane" no i zgłupiałam 🤔
    Ja nie jestem pewna czy można. Mój mąż pilnuje co można, a czego nie i wyczytał, że m.in. fety nie mogę. Ogólnie mozna te sery, na których jest napisane, że są z mleka pasteryzowanego. Albo fetę i pleśniowe po obróbce termicznej.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Ja nie jestem pewna czy można. Mój mąż pilnuje co można, a czego nie i wyczytał, że m.in. fety nie mogę. Ogólnie mozna te sery, na których jest napisane, że są z mleka pasteryzowanego. Albo fetę i pleśniowe po obróbce termicznej.
    Tylko, że z tego co wiem, to wszystkie fety dostępne w sklepach są z mieszanek mleka pasteryzowanego, więc można.:)
    Edit: Znalazłam kilka źródeł w internecie, że sklepowa feta, jak i sklepowy camembert są z pasteryzowanego mleka więc można, ale jak są wątpliwości to można sprawdzić na stronie producenta. Na pewno uważałabym na produkty regionalne, z niewiadomym składem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 12:59

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Z tym NFZ-tem to najgorsze jest właśnie to, że terminy są tak odległe, że człowiekowi przestaje aż tak zależeć na kasie, bo bardziej zależy mu na czasie.
    Ja to samo mam z kariotypami. Można załatwić za darmo, ale ja do samego rodzinnego mam przynajmniej dwa tygodnie czekania, potem czekanie do genetyka, a potem na sam wynik, gdzie na stronie Invimedu jest napisane, że czeka się do 10 tygodni przez pandemię.
    Więc ja też przegadałam temat z mężem i odżałujemy.
    Rób kariotypy jak tylko masz chwilę. Naprawdę tyle się czeka. Ja robiłam w grudniu i w kwestii wyników... nadal cisza i swierszcze. Wiem, ze tylko to mi hamuje cały proces. Bez nich ani rusz. Żałuję, ze nie zrobiłam ich wcześniej.
    Pamiętam, ze masz wizytę jakos niedługo. Od razu możesz wejść do labo i zrobić badanie z mężem. Nie trzeba byc na czczo. Koszt jak pamiętam to chyba 390 zl za głowę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 13:11

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Rób kariotypy jak tylko masz chwilę. Naprawdę tyle się czeka. Ja robiłam w grudniu i w kwestii wyników... nadal cisza i swietszcze. Wiem, ze tylko to mi hamuje cały proces. Bez nich ani rusz. Żałuję, ze nie zrobiłam ich wcześniej.
    Pamiętam, ze masz wizytę jakos niedługo. Od razu możesz wejść do labo i zrobić badanie z mężem. Nie trzeba byc na czczo. Koszt jak pamiętam to chyba 390 zl za głowę.
    O! We wtorek będę z mężem na badaniu nasienia, ale nie wiem czy uda się nam zrobić, bo będziemy po południu, ale najpóźniej na wizycie zrobię. Dzięki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Moja recepta na zluzowanie jest taka, że nie czytam NIC w necie 😅 co jest związane z ciążą. Nie chcę wiedzieć 😬 im mniej wiem tym lepiej śpię. Słucham się lekarza i tyko jego pytam o zdanie - i Was 😁 a propos lekarza to dziś mam wizytę u innej doktor. Ta moja lekarka mi coś nie pasuje- nie zleciła mi żadnych badań krwi ani moczu,a już jestem po 9 tygodniu. Próbuję u kogoś innego z polecenia. Myślicie, że to bardzo źle jak miałam w poniedziałek USG i dziś znów będę miała?
    Dopytam ją też o opinię dot.schodzenia z leków- w poniedziałek teoretycznie mam ostatnią dawkę Prolutexu, to będzie 9tc+5dni.

    Dana, myślę że to będzie dobry czas na zejście z prolutexu, pod warunkiem, że zostajesz na besinsach :) Wkrótce i z nimi się pożegnasz, ja brałam z każdym tygodniem mniejszą dawkę i tym sposobem w poniedziałek przyjmę ostatnią luteinę 100 mg i żegnajcie tabletki "dowcipne"! Już nie mogę się doczekać :D

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie zalecenia od nowej doktor:
    Prolutex odstawić od poniedziałku (poprzednia też tak kazała) to będzie 9tc+6
    Estrofem redukować - dziś wzić 2*1 ostatni raz (czyli 4 dni tak brałam) i od jutra parę dni 1*1
    Zmiana dawki i progesteronu z Besinsu na luteinę.
    To mnie najbardziej martwi - miałam do tej pory 3*200mg Besinsu,a Ona od jutra mi każe brać luteinę 2*100mg.
    Clexane zostawić do momentu wyników na trombofolię.
    Co myślicie?
    Z drugiej strony to dr S już od 7 tygodnia mi kazał wszystko redukować ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 13:22

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Tylko, że z tego co wiem, to wszystkie fety dostępne w sklepach są z mieszanek mleka pasteryzowanego, więc można.:)
    Edit: Znalazłam kilka źródeł w internecie, że sklepowa feta, jak i sklepowy camembert są z pasteryzowanego mleka więc można, ale jak są wątpliwości to można sprawdzić na stronie producenta. Na pewno uważałabym na produkty regionalne, z niewiadomym składem.
    Camembert można ?😍😍

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Camembert można ?😍😍
    Mamaginekolog mówi, że te nasze sklepowe można, bo są z pasteryzowanego. Sprawdziłabym jednak z internecie bezpieczne marki i śmiało. :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ja mam takie zalecenia od nowej doktor:
    Prolutex odstawić od poniedziałku (poprzednia też tak kazała) to będzie 9tc+6
    Estrofem redukować - dziś wzić 2*1 ostatni raz (czyli 4 dni tak brałam) i od jutra parę dni 1*1
    Zmiana dawki i progesteronu z Besinsu na luteinę.
    To mnie najbardziej martwi - miałam do tej pory 3*200mg Besinsu,a Ona od jutra mi każe brać luteinę 2*100mg.
    Clexane zostawić do momentu wyników na trombofolię.
    Co myślicie?
    Z drugiej strony to dr S już od 7 tygodnia mi kazał wszystko redukować ....
    Estrofem też tak podobnie kończyłam, prolutex wcześniej parę dni. Co do progesteronu to każda z tego co widzę inaczej redukuje. No i tak jak piszesz- u dr S wszystko już dawno byłoby odstawione, więc może tak po prostu ma być i jest to bezpieczne. Nie bardzo tylko kumam czemu Wam zamieniają Besins na luteinę (osobiście szczerze jej nienawidzę i tylko w jednym cyklu brałam), zamiast redukować Besins.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Mamaginekolog mówi, że te nasze sklepowe można, bo są z pasteryzowanego. Sprawdziłabym jednak z internecie bezpieczne marki i śmiało. :D
    Aż się głodna zrobiłam 😁. Sprawdzę na następnych zakupach, bo bardzo lubię.

    dobuska lubi tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Estrofem też tak podobnie kończyłam, prolutex wcześniej parę dni. Co do progesteronu to każda z tego co widzę inaczej redukuje. No i tak jak piszesz- u dr S wszystko już dawno byłoby odstawione, więc może tak po prostu ma być i jest to bezpieczne. Nie bardzo tylko kumam czemu Wam zamieniają Besins na luteinę (osobiście szczerze jej nienawidzę i tylko w jednym cyklu brałam), zamiast redukować Besins.
    Nie wiem - doktor powiedziała,że ona woli luteinę, ale nie wiem, co to znaczy, że woli 😆 jest darmowa, może to też taki plus dla niej i jej pacjentek.... Myślę, czy by nie pobrać parę dni 400mg Besinsu (i tak mam dwie paczki jeszcze) i potem dopiero przejść na luteinę.

    A reszta dziewczyn, jak odstawiała co i kiedy?

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Nie wiem - doktor powiedziała,że ona woli luteinę, ale nie wiem, co to znaczy, że woli 😆 jest darmowa, może to też taki plus dla niej i jej pacjentek.... Myślę, czy by nie pobrać parę dni 400mg Besinsu (i tak mam dwie paczki jeszcze) i potem dopiero przejść na luteinę.

    A reszta dziewczyn, jak odstawiała co i kiedy?


    Dana, ja odstawiałam tak co sobotę:

    1. sobota - odstawiłam prolutex i do następnej soboty brałam 3x200 mg besinsu
    2. sobota - odstawiłam 200 mg besinsu
    3. sobota - odstawiłam besins i zaczęłam brać 2 x 100 mg luteiny

    To była moja rozpiska od Lewandowskiego. Czułam się dobrze i nic mi nie było :)

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiemka wrote:
    Dana, ja odstawiałam tak co sobotę:

    1. sobota - odstawiłam prolutex i do następnej soboty brałam 3x200 mg besinsu
    2. sobota - odstawiłam 200 mg besinsu
    3. sobota - odstawiłam besins i zaczęłam brać 2 x 100 mg luteiny

    To była moja rozpiska od Lewandowskiego. Czułam się dobrze i nic mi nie było :)
    A w jakim tygodniu zaczęłaś tę redukcję? ☺️

    Asiemka lubi tę wiadomość

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam jeszcze raz z lekarką i powiedziała,że jeśli mam się denerwować to mam do kolejnej wizyty brać Besins normalnie.

    Ula30 lubi tę wiadomość

    Danadana
  • mo_Nika Autorytet
    Postów: 614 659

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika1 wrote:
    Dziewczyny z woj. Wielkopolskiego Invimed będzie w tym roku realizował program dofinansowania. Można sie już zgłaszać na infolinii.


    W końcu dofinansowanie dla par z Wielkopolski🙃 Właśnie zgłosiliśmy się przez infolinię, oby udało się zakwalifikować 🙏🙏🙏 dziewczyny, które już korzystały z dofinansowania np. z woj. lubuskiego czy Poznania podpowiecie coś? Warto umówić się do dr S przed wizytą kwalifikacyjną o dofinansowanie? Jak to w ogóle wygląda...kolejność zgłoszeń decyduje czy historia leczenia?

    dobuska lubi tę wiadomość

    3jgxcsqva773duy4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A w jakim tygodniu zaczęłaś tę redukcję? ☺️

    Ok. 10 tygodnia dlatego z mojego doświadczenia pisałam, że to dobry moment 😊

    Danadana lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dziewczyny można fetę w ciąży? Do tej pory mi się zdarzało zjeść, a dzisiaj z ciekawości sprawdziłam skład i jest napisanej "mleko" a nie "mleko pasteryzowane" no i zgłupiałam 🤔

    Monika, ten temat zgłębiłam szczegółowo ma początku ciąży :) można jeść praktycznie wszystkie sery produkowane w Polsce - mówię o tych „sklepowych”, gdyż są one produkowane z mleka pasteryzowanego. Jest chyba tylko kilka wyjątków, np sery korycińskie, których nie poddaje się pasteryzacji. Nasze wątpliwości natomiast powinny budzić sery zagraniczne, np tydzień francuski lub sery z tzw. domowych, ekologicznych produkcji :) Feta dostępna w biedronce jest z pasteryzowanego mleka, bo sama ją kupuję.

    MonikA_89!, Danadana, dobuska lubią tę wiadomość

‹‹ 649 650 651 652 653 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ