X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Właśnie pamiętam Twoja sytuacje :) ciekawe jaka dawkę teraz dostanę, doktor S mówił, że 200 a nawet 300. Zobaczymy :)

    O i dowiedziałam się dzisiaj, że jednemu dojrzałemu pęcherzykowi odpowiada 80 -90 jednostek estradiolu.
    Ja teraz sprawdziłam i miałam właśnie 200, a przy tej nieudanej 150. Trzymam za Ciebie kciuki 😘 to po prostu element tej drogi, także nie denerwuj się. 😍 Ja też miałam 2x transfer odwołany, myślałam,że ocipieję 😂 ale no tak czasami po prostu bywa. 😘

    dobuska, lindalia lubią tę wiadomość

    Danadana
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1374

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ja teraz sprawdziłam i miałam właśnie 200, a przy tej nieudanej 150. Trzymam za Ciebie kciuki 😘 to po prostu element tej drogi, także nie denerwuj się. 😍 Ja też miałam 2x transfer odwołany, myślałam,że ocipieję 😂 ale no tak czasami po prostu bywa. 😘

    To i tak krócej, niż gdyby pierwsza punkcja wyszła do kitu i trzebaby kroić męża raz jeszcze żeby się dostać do plemników. Właśnie nagrodziłam się sernikiem. Pierwsza słodka rzecz od nie pamietam kiedy, jeny jakie to dobre. :D

    Ale jestem gapa. Nie zapytałam lekarza, czy mam brać nadal suple ciążowe Prenatal i Prewenit. Dziewczyny wiecie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2021, 11:26

  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Tak mi się jeszcze nasunęło;)

    1) fotel bujany dla rodziców - nasza jedna miała kolki 6tyg i wyła od 18 do ok 22/23, zamiast nosić na rękach, szybko kupiliśmy używany fotel bujany i bujaliśmy się z nią na zmianę na tym fotelu, pomagało. W ogóle sugeruję w miarę możliwości unikać noszenia, bo noworodki są malutkie, ale dzieci szybko rosną i szybko się przyzwyczajają, roczniak potrafi być już klockiem i nadal będzie domagał się noszenia, usypiania na rękach, bujania itd. My się staraliśmy nosić tylko jak już nie było innego wyjścia, ale i tak oboje z mężem po dwóch latach dorobiliśmy się łokci tenisisty i to po prostu boli;)

    2) z tą matą edukacyjną przesadziłam - obejrzałam zdjęcia i ona się przez moment przydawała, ale zabawki, które były w komplecie się nie podobały, w dodatku wisiały za wysoko. Wieszaliśmy na pałąkach nasze zabawki, a w tym celu trzeba mieć takie coś: https://www.empik.com/tullo-ogniwa-do-zabawek,p1235572186,zabawki-p?gclid=Cj0KCQjwgtWDBhDZARIsADEKwgN5Ze6UoehtI2_g9aPvHI8J12W8sg8J71mbywDPYV-4R5imsM9Skc0aAtrcEALw_wcB&gclsrc=aw.ds te kółka się ogólnie przydają do wieszania zabawek np. na wózku albo na foteliku, żeby dziecko czymś zająć

    3) POMOC - korzystajcie z wszelkiej dostępnej pomocy bez skrupułów, przy bliźniakach to już jest absolutny musthave. Cokolwiek - niech ktoś zabierze wózek na spacer, przyjdzie z obiadem, drożdżówkami, niech ktoś posprząta. Niania, babcia, szwagier, siostra, ktokolwiek, cokolwiek;) macierzyństwo nie jest na 5min, jeśli nawet na początku jest zapas sił, Wasze dziecko śpi 20godzin na dobę, a Wam się nudzi i żadna pomoc nie jest potrzebna, to prawdopodobnie z czasem się to zmieni:))) zostawienie dziecka z mężem nie jest wystarczające, bo rodzicom też się czasem wspólna chwila dla siebie należy;)

    4) mm - mi się kp nie udało, córki od 3mca przeszły w całości na mm i żyją, mają się dobrze, trzecia głowa im nie wyrosła, nie chorują bardziej niż rówieśnicy. Uważam, że warto walczyć o kp, ale czasem jak się nie da, to się nie da i nie ma się co samobiczować. Znam przypadek dziewczyny, która karmiła dziecko piersią bardzo długo, ale nie karmiła dziecka do snu, tylko wieczorne karmienie było z mm. Dzięki temu mąż kąpał dziecko, dawał mm i usypiał, a ona po całym dniu z dzieckiem odpoczywała lub wychodziła na zakupy. Moim zdaniem, jest to opcja warta rozważenia:)
    Saja pisalas wczesniej ze twoje dziewczyny chodzą do żłobka od kiedy je dalas i jak sie odnalazly ? Ja planuje od wrzesnia mlodego wyslac.

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    To i tak krócej, niż gdyby pierwsza punkcja wyszła do kitu i trzebaby kroić męża raz jeszcze żeby się dostać do plemników. Właśnie nagrodziłam się sernikiem. Pierwsza słodka rzecz od nie pamietam kiedy, jeny jakie to dobre. :D

    Ale jestem gapa. Nie zapytałam lekarza, czy mam brać nadal suple ciążowe Prenatal i Prewenit. Dziewczyny wiecie?
    Te suplementy na pewno Ci nie zaszkodzą. Myślę, ze spokojnie mozesz brac :)

    lindalia lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    To i tak krócej, niż gdyby pierwsza punkcja wyszła do kitu i trzebaby kroić męża raz jeszcze żeby się dostać do plemników. Właśnie nagrodziłam się sernikiem. Pierwsza słodka rzecz od nie pamietam kiedy, jeny jakie to dobre. :D

    Ale jestem gapa. Nie zapytałam lekarza, czy mam brać nadal suple ciążowe Prenatal i Prewenit. Dziewczyny wiecie?

    Lepiej bierz. Ja już miałam zalecone przez endokrynolog przed procedurą:)

    lindalia lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1374

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed też brałam jakieś swoje, ale myślałam, że te doktorkowe są jakieś inne :D dobra, biorę. :D Dobuska, a Ty jak się czujesz?

    dobuska lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Przed też brałam jakieś swoje, ale myślałam, że te doktorkowe są jakieś inne :D dobra, biorę. :D Dobuska, a Ty jak się czujesz?
    Ja mam dzisiaj okropny dzień. Chyba poczułam w końcu hormony. Jeszcze mam tyle pracy przed ewentualną punkcją, że cały weekend pracujący się szykuje.
    Przed chwilą rozmawiałam z szefową i jej się rozpłakałam do telefonu, że się nie wyrobię. Że prosiłam o pomoc. Ze zawsze ja każdemu pomagałam, a teraz mi nie ma kto. Ogólnie to moje zachowanie to żenada.
    Oprócz tego z drugiej pracy maile i nagle wszyscy wszystko chcą.

    No i znowu zaczął pobolewać brzuch, bo od wczoraj już biorę 300 puregonu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2021, 12:29

  • kate2friend Autorytet
    Postów: 2547 3753

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak sadzicie, moge dzisiaj napisać juz do koordynatorki czy np jesli jutro 9dpt bhcg bedzie negatywna to czy moge juz odstawiac leki i od 2dc zaczac od nowa przygotowania do transferu? Jesli dzisiaj 8dpt testy ciazowe wychodza negatywnie to nie ma juz szansy na ciążę. Czy lepiej poczekac na wynik tej nieszczesnej bety i dopiero wtedy napisac?

    thgfs65gpu8ocaxc.png
    2021.05.05 crio blastki 4BB
    5dpt bhcg 20,52; 7dpt bhcg 48,18; 9dpt bhcg 189,84; 13dpt bhcg 1726; 14dpt usg mamy pecherzyk ciazowy
    21dpt bhcg 20544,47 mIU/ml prog 12,87
    2021.05.29 (23dpt) usg mamy serduszko❤
    2021.06.15 usg dzidzia ma 2cm❤
    2021.07.08 usg dzidzia ma 6cm❤
    2021.08.05 usg dziewczynka 150g❤
    2021.09.03 usg ważę juz 330g❤
    2021.10.03 usg ważę 700g❤
    2021.12.22 usg ważę 2,8kg❤
    2022.01.10 3780g 53cm Ewelinka porod cc

    Mamy jeszcze 4❄❄❄❄
    2021.04.06 transfer blastki 4AB, 9dpt bhcg 0
    2020.03.19 Ania 52cm, 3680g
    2019.07.29 dzidzia 0,3cm ❤
    11dpt bhcg 959, 9dpt bhcg 354, 7dpt bhcg 81,76
    2019.07.08 FET 4AA godz 14:00 (EG)
    klz9f71xqupqgh4t.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1374

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Ja mam dzisiaj okropny dzień. Chyba poczułam w końcu hormony. Jeszcze mam tyle pracy przed ewentualną punkcją, że cały weekend pracujący się szykuje.
    Przed chwilą rozmawiałam z szefową i jej się rozpłakałam do telefonu, że się nie wyrobię. Że prosiłam o pomoc. Ze zawsze ja każdemu pomagałam, a teraz mi nie ma kto. Ogólnie to moje zachowanie to żenada.
    Oprócz tego z drugiej pracy maile i nagle wszyscy wszystko chcą.

    No i znowu zaczął pobolewać brzuch, bo od wczoraj już biorę 300 puregonu.
    Jak boli znaczy dobrze! Jajka rosną, masz duże dawki, podejrzewam, że efekt będzie piękny !:)

    Masz dzisiaj taki dzień, jak ja wczoraj więc podejrzewam, że to hormony. Ilość pracy do nadrobienia na zapas, stres związany z jajkami = płacz. Wyłam cały wieczór wczorajszy.
    Wychodzi, że to normalne jak i u Ciebie tak się pojawia.
    Czy u Was ewentualnych transfer będzie świeży czy mrożony? Rozmawialiście juz o tym ?

  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam przepisany od dr S na przyszły cykl Gonal F, czy któraś stosowała te zastrzyki i z jakimi efektami, podpowiedzcie mi proszę gdzie mogę znaleźć ten lek w Poznaniu w miarę rozsądnej cenie?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate2friend wrote:
    Dziewczyny jak sadzicie, moge dzisiaj napisać juz do koordynatorki czy np jesli jutro 9dpt bhcg bedzie negatywna to czy moge juz odstawiac leki i od 2dc zaczac od nowa przygotowania do transferu? Jesli dzisiaj 8dpt testy ciazowe wychodza negatywnie to nie ma juz szansy na ciążę. Czy lepiej poczekac na wynik tej nieszczesnej bety i dopiero wtedy napisac?
    Z tego co wiem, klinika prosi o betę z 14 dpt. Nie wiem czy taką uznają, ale możesz zapytać. :)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Jak boli znaczy dobrze! Jajka rosną, masz duże dawki, podejrzewam, że efekt będzie piękny !:)

    Masz dzisiaj taki dzień, jak ja wczoraj więc podejrzewam, że to hormony. Ilość pracy do nadrobienia na zapas, stres związany z jajkami = płacz. Wyłam cały wieczór wczorajszy.
    Wychodzi, że to normalne jak i u Ciebie tak się pojawia.
    Czy u Was ewentualnych transfer będzie świeży czy mrożony? Rozmawialiście juz o tym ?

    Wiesz, bolał mnie też po dwóch zastrzykach, więc aż tak szczęśliwa to bym nie była.

    Ja dzisiaj wyję. NON STOP. Jak kiedyś słyszałam, że kobiety na stymulacji płaczą bez powodu to nie mogłam sobie tego wyobrazić. A teraz rozumiem aż za dobrze.

    Nic nie było rozmowy o transferze. Jeszcze o niczym nie było rozmowy. Chciałabym mieć świeży, jeśli będzie taka opcja. To chyba zależy od mojego endometrium i tego czy nie ma hiperki? W siódmym dniu cyklu endometrium miałam już 7,5 mm, więc doktor powiedział, że dobre.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Wiesz, bolał mnie też po dwóch zastrzykach, więc aż tak szczęśliwa to bym nie była.

    Ja dzisiaj wyję. NON STOP. Jak kiedyś słyszałam, że kobiety na stymulacji płaczą bez powodu to nie mogłam sobie tego wyobrazić. A teraz rozumiem aż za dobrze.

    Nic nie było rozmowy o transferze. Jeszcze o niczym nie było rozmowy. Chciałabym mieć świeży, jeśli będzie taka opcja. To chyba zależy od mojego endometrium i tego czy nie ma hiperki? W siódmym dniu cyklu endometrium miałam już 7,5 mm, więc doktor powiedział, że dobre.
    To zalezy od poziomu progesteronu jaki bedziesz miała przy koncu stymulacji :)

    dobuska lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Jak boli znaczy dobrze! Jajka rosną, masz duże dawki, podejrzewam, że efekt będzie piękny !:)

    Masz dzisiaj taki dzień, jak ja wczoraj więc podejrzewam, że to hormony. Ilość pracy do nadrobienia na zapas, stres związany z jajkami = płacz. Wyłam cały wieczór wczorajszy.
    Wychodzi, że to normalne jak i u Ciebie tak się pojawia.
    Czy u Was ewentualnych transfer będzie świeży czy mrożony? Rozmawialiście juz o tym ?
    To czy transfer będzie świeży czy mrożony zależy od poziomu progesteronu przed punkcją.
    Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że ogólne zalecenia są takie, że jak jest wyższy niż 1.5 to rezygnuje się ze świeżego transferu. Mi dr S powiedział, że z ich doświadczenia wynika, że jak jest powyżej 1.0 to są mniejsze szanse na przyjęcie się zarodka i chyba odwołują świeży jak jest powyżej 1. Ja tuż przed punkcją miałam ponad 2.0 więc od razu wiedziałam, że robimy transfer z mrożonego zarodka.

    dobuska lubi tę wiadomość

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to tego nie wiedziałam.
    Czyli wszystko się okaże. :)
    Aczkolwiek jeśli mój progesteron będzie wyższy to będę się śmiać, bo zawsze miałam problem, że jest za mały. :D Ale mnie już nic nie zdziwi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska ja przy stymulacji i potem w ciąży, to wyłam nawet na reklamach w telewizji. I to nie tylko o dzieciach, też na reklamach ze zwierzakami, na jakichś kampaniach społecznych. Porażka 😁.

    lindalia lubi tę wiadomość

  • ZielonaPaprotka Autorytet
    Postów: 1513 1762

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate2friend wrote:
    Dziewczyny jak sadzicie, moge dzisiaj napisać juz do koordynatorki czy np jesli jutro 9dpt bhcg bedzie negatywna to czy moge juz odstawiac leki i od 2dc zaczac od nowa przygotowania do transferu? Jesli dzisiaj 8dpt testy ciazowe wychodza negatywnie to nie ma juz szansy na ciążę. Czy lepiej poczekac na wynik tej nieszczesnej bety i dopiero wtedy napisac?
    Lepiej poczekać. Ja pisałam jak miałam taka sytuacje i odpisali, że i tak mam czekać. A teraz jak dostałam zalecenia odnośnie bety to powiedział mi DR S ze mogę zrobić w 11 dpt bo 12 dpt to sobota ale, że w sumie może jeszcze nic nie wyjść wiec lepiej w poniedziałek 14 dpt bo wtedy dopiero będzie wiarygodna. Różnie bywa lepiej poczekać 😊

    beta 6dpt 70 7dpt 130 9dpt 461 11dpt 1414 16dpt 18 360 19dpt 33 750 25 dpt jest ❤️ 30 dpt są ❤️❤️
    Dwa ❄️❄️ czekają 8599xzkrxp12ener.png
  • onaona Znajoma
    Postów: 25 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Hej dziewczyny, mam przepisany od dr S na przyszły cykl Gonal F, czy któraś stosowała te zastrzyki i z jakimi efektami, podpowiedzcie mi proszę gdzie mogę znaleźć ten lek w Poznaniu w miarę rozsądnej cenie?

    Hej ja tez mam Gonal F od przyszlego cyklu, zamialam w aptece Dr Max przy Klinice ul. Garbary 5 po 3 dniach juz byly dla mnie dostepne. Cena to 500zl, orientowalam sie w swoim miescie to zaczynalo sie od 880zl.
    Desire87 czy bylas wczesniej stymulowana lametta?

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po suwaczku widze, ze weszłam w nowy level ciazy. To mi przypomnialo, ze powinnam liczyc ruchy i zapisywac w karcie. Asiemka, Martita wy to robilyscie?

    Ja pewnie bede robic ale nie wiem jak u mnie z regularnoscia, ale postaram się do tego przylozyc :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja dziś po suwaczku widze, ze weszłam w nowy level ciazy. To mi przypomnialo, ze powinnam liczyc ruchy i zapisywac w karcie. Asiemka, Martita wy to robilyscie?

    Ja pewnie bede robic ale nie wiem jak u mnie z regularnoscia, ale postaram się do tego przylozyc :)
    Nie robiłam nic takiego. Jak byłam w szpitalu to kazały zaznaczać i liczyć. W domu nikt tego raczej nie praktykował. Po prostu czekałam na ruchy i jak coś mnie niepokoiło to je prowokowałam

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
‹‹ 777 778 779 780 781 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ