X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5988 9076

    Wysłany: 11 maja 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bindweef wrote:

    I teraz nie wiem czy zapisać się na pierwszą wizytę niepłodnościową i później do androloga, czy może najpierw badanie nasienia?

    Proponuję w pierwszej kolejności zrobić badanie nasienia i z gotowym wynikiem udać się do androloga. Możesz też androloga i wizytę niepłodnościową umówić w jednym czasie i mieć obie wizyty załatwione za jednym razem. Mąż będzie leczył nasienie a Ty w tym czasie możesz być pod obserwacja ginekologa 😉

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    lukaszkowa, a Ty miałaś tylko jeden wlew z Accofilu? Ten przed transferem?
    Ja mialam Intralipid.
    Kiry mialam okej wiec nie dostalam accofilu. A bo ty masz wlew domaciczny tak?

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Nie wiem, czy nie szkoda czasu i $ na inseminację, przy słabym nasieniu. Ale w sumie jego jakość zawsze można poprawić, tylko to wymaga czasu. Badania ze spokojem zrobicie w Invimedzie.

    Właśnie na poprawę nasienia lekarz zlecił tylko profertil i w czerwcu mamy sprawdzić czy to coś dało. Więc chyba od razu zapiszę nas na kolejne badanie nasienia, z wynikami do androloga i do lekarza niepłodnościowego, co o tym myślicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Proponuję w pierwszej kolejności zrobić badanie nasienia i z gotowym wynikiem udać się do androloga. Możesz też androloga i wizytę niepłodnościową umówić w jednym czasie i mieć obie wizyty załatwione za jednym razem. Mąż będzie leczył nasienie a Ty w tym czasie możesz być pod obserwacja ginekologa 😉

    Właśnie o takiej kolejności myślałam, dziękuję

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Faktycznie, skuteczność inseminacji nie powala. A nasienie może się czasem inie poprawić, masz rację. Mojemu M się pogorszyło z 4% na 1% i ja spanikowałam. Suplami go zarzuciłam, odcięłam alkohol., dietę i tak mieliśmy zdrową. Ale wydaje mi się, że duży swój udział tu miała praca zdalna od ponad roku . Mimo to, doktor Sroka powiedział, żeby się tym w ogóle nie przejmować, bo oni wybiorą najlepszych zawodników :) I że przy inseminacji czy staraniach naturalnych faktycznie byłby to problem, ale nie przy IVF :)
    No u nas to samo, ale u nas nasienie spadło z 2% do 0%. Aczkolwiek od tego czasu mąż nie tyka mocnego alkoholu. Zdarzało się wino, ale teraz już nie. Schudł. Zdrowo je i bierze sporadyczne kąpiele. Liczę, że to nam poprawiło co nieco. <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja mialam Intralipid.
    Kiry mialam okej wiec nie dostalam accofilu. A bo ty masz wlew domaciczny tak?
    Tak, Accofil na Kiry, bo mam AA.
    Intralipid też mam przepisany, na wysokie NK, wyszły mi teraz 32% :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    No u nas to samo, ale u nas nasienie spadło z 2% do 0%. Aczkolwiek od tego czasu mąż nie tyka mocnego alkoholu. Zdarzało się wino, ale teraz już nie. Schudł. Zdrowo je i bierze sporadyczne kąpiele. Liczę, że to nam poprawiło co nieco. <3
    Na pewno pomogło :) Od 0 do 1% jest blisko, a doktor mówił, że przy 1% da sobie radę :D
    Mój M się po wyniku 4% uspokoił i zaczął pozwalać sobie na alko czy niezdrowe jedzenie. Sport był cały czas, ale zdalna praca uziemiła go w domu i wyszło 1%.
    Może faktycznie te wyniki tak skaczą, kto wie. Sprawdź koniecznie :)

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Tak, Accofil na Kiry, bo mam AA.
    Intralipid też mam przepisany, na wysokie NK, wyszły mi teraz 32% :(
    :( sporo.
    Ale nie pomogę niestety z accofilem. Intralipid to klinika ogarniala, myslalam, ze accofil tez maja swoj?

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    :( sporo.
    Ale nie pomogę niestety z accofilem. Intralipid to klinika ogarniala, myslalam, ze accofil tez maja swoj?
    Intralipid tak, ogarniają, ale nie Accofil. Doktor wypisał receptę i kazał go zabrać na wizytę. Podpytam w Gemini czy mają. Widziałam w necie, że sprzedają pojedyncze ampułki, ale bardzo rzadko są dostępne.
    Dzięki! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Nie było mnie tu trochę, chyba z 2h nadrabiałam zaległości w forum :D
    Trzymam kciuki dziewczyny za Wasze stymulacje i punkcje! Zastrzykowe pierwsze koty za płoty, więc teraz już z górki pójdzie :D

    kate2friend i jak beta? rośnie? Trzymam kciuki!

    lukaszkowa, tak to zleciało! To prawda, niedawno wszystkie żyłyśmy Twoimi krwawieniami, a tu już rozmowy o porodzie! :)

    Mam jeszcze do Was pytanie - czy któraś z Was miała Accofil przepisany? Muszę go mieć na poniedziałkową wizytę. Gdzie go dostałyście? Mam receptę na 1 ampułkę, a wszędzie są pakowane po 5 lub 7.
    Hej. Ja miałam. Kupowałam go w aptece w Szczecinie, od ręki. Ale miałam opakowanie 5 albo 7 amp. Można dostępność leków sprawdzić na stronie gdziepolek.pl albo ktomalek.pl ;). W sumie to u mnie jeszcze zalega w lodówce, więc mogłabym go spokojnie oddać. Gdzie mieszkasz? Bo wysłać niestety nie bardzo, musi leżeć w lodówce.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Hej. Ja miałam. Kupowałam go w aptece w Szczecinie, od ręki. Ale miałam opakowanie 5 albo 7 amp. Można dostępność leków sprawdzić na stronie gdziepolek.pl albo ktomalek.pl ;). W sumie to u mnie jeszcze zalega w lodówce, więc mogłabym go spokojnie oddać. Gdzie mieszkasz? Bo wysłać niestety nie bardzo, musi leżeć w lodówce.
    Cześć Ula!
    Mieszkam w Luboniu pod Poznaniem, a Ty zdaje się w Szczecinie, więc chyba nie da rady :) Ale dziękuję za propozycję!
    Poszukam jeszcze po aptekach. Na gdziepolek.pl i ktomalek.pl znajduje mi tylko aptekę w Gdańsku i Łodzi ;)
    W systemie Portal Pacjenta widzę receptę na 1 ampułkę, ale może jest na 5, wtedy nie byłoby problemu. Sprawdzę dziś w pierwszej lepszej aptece.
    A ty miałaś tylko jeden wlew Accofilu? Na Kiry AA?

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam bliską koleżankę, która ma w sobie pakiet chorób; endometrioza, pcos, IO, mutacje trombofilii. Mąż nasienie bardzo złe, nie pamiętam już jaka morfologia, ale baaardzo mało. Zanim podeszli do ivf chcieli spróbować insrminację. Lekarz odradzał. Podeszli raz -nie wyszło. Chcieli drugi raz- dopiero po długich rozmowach doktor się zgodził. Wyszła ciąża. IUI robili na Polnej w Poznaniu. Wczoraj się dowiedziałam, że są w drugiej ciąży. Wpadka. :)
    Chyba każdy słyszał o takich przypadkach. Zdarzają się, ale w przypadku niepłodności uważam, że lepiej nie zakładać, że to nam się mogą przytrafić. :)

    Mój mąż chodził do androloga w Invimed, więc gdybyś miala pytania to wal śmiało. :)

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Na pewno pomogło :) Od 0 do 1% jest blisko, a doktor mówił, że przy 1% da sobie radę :D
    Mój M się po wyniku 4% uspokoił i zaczął pozwalać sobie na alko czy niezdrowe jedzenie. Sport był cały czas, ale zdalna praca uziemiła go w domu i wyszło 1%.
    Może faktycznie te wyniki tak skaczą, kto wie. Sprawdź koniecznie :)
    Nie No na razie nie będziemy sprawdzać. Jeśli dojdzie do punkcji to wtedy się okaże, czy byli żołnierze. Zreszta doktor powiedział, że u nas przy 0% też coś znajdą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2021, 17:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Mam bliską koleżankę, która ma w sobie pakiet chorób; endometrioza, pcos, IO, mutacje trombofilii. Mąż nasienie bardzo złe, nie pamiętam już jaka morfologia, ale baaardzo mało. Zanim podeszli do ivf chcieli spróbować insrminację. Lekarz odradzał. Podeszli raz -nie wyszło. Chcieli drugi raz- dopiero po długich rozmowach doktor się zgodził. Wyszła ciąża. IUI robili na Polnej w Poznaniu. Wczoraj się dowiedziałam, że są w drugiej ciąży. Wpadka. :)
    Chyba każdy słyszał o takich przypadkach. Zdarzają się, ale w przypadku niepłodności uważam, że lepiej nie zakładać, że to nam się mogą przytrafić. :)

    Mój mąż chodził do androloga w Invimed, więc gdybyś miala pytania to wal śmiało. :)

    Moja druga połówka to bardzo przeżywa, a przy wejściu do kliniki od razu jest sparaliżowany. Ciągle powtarza mi, że to jego wina, że mogłam sobie znaleźć kogoś młodszego z kim nie miałabym problemu zajść w ciążę. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiem, że byłby najlepszym tatą na świecie i chciałby tak bardzo dzidziusia. Często nasze rozmowy na ten temat nie kończą się dobrze, bo on zaczyna się denerwować i zwalać winę na siebie. Tłumaczę mi, że to nie jest JEGO problem, bo jesteśmy w tym razem i to jest NASZ problem. Chciałabym trafić na kogoś kto umiałby do niego dotrzeć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Cześć Ula!
    Mieszkam w Luboniu pod Poznaniem, a Ty zdaje się w Szczecinie, więc chyba nie da rady :) Ale dziękuję za propozycję!
    Poszukam jeszcze po aptekach. Na gdziepolek.pl i ktomalek.pl znajduje mi tylko aptekę w Gdańsku i Łodzi ;)
    W systemie Portal Pacjenta widzę receptę na 1 ampułkę, ale może jest na 5, wtedy nie byłoby problemu. Sprawdzę dziś w pierwszej lepszej aptece.
    A ty miałaś tylko jeden wlew Accofilu? Na Kiry AA?
    No to faktycznie daleko, Luboń jest ode mnie ok 190km. Ale w akcie desperacji, jak nie znajdziesz to jest u mnie w lodówce 😄. Ja nie miałam wlewu, tylko robiłam zastrzyki podskórnie do 9t.c. Kir mam Bx.

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Nie No na razie nie będziemy sprawdzać. Jeśli dojdzie do punkcji to wtedy się okaże, czy buli żołnierze. Zreszta doktor powiedział, że u nas przy 0% też coś znajdą.
    Na bank coś znajdą, skoro u nas przy martwych plemnikach wydobytych z biopsji i zamrożonych coś znaleźli :D to jak u męża plemniki są "na zewnątrz" to macie ogroooomneeeee szanse.

    dobuska lubi tę wiadomość

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia i zapytaj w aptece czy jest możliwość kupienia jednej ampułki z opakowania. Czasami oni dziełlą opakowania i np sprzedają leki na blistry , saszetki albo ampułki. Nie zawsze trzeba kupować całe opakowanie.

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bindweef wrote:
    Moja druga połówka to bardzo przeżywa, a przy wejściu do kliniki od razu jest sparaliżowany. Ciągle powtarza mi, że to jego wina, że mogłam sobie znaleźć kogoś młodszego z kim nie miałabym problemu zajść w ciążę. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiem, że byłby najlepszym tatą na świecie i chciałby tak bardzo dzidziusia. Często nasze rozmowy na ten temat nie kończą się dobrze, bo on zaczyna się denerwować i zwalać winę na siebie. Tłumaczę mi, że to nie jest JEGO problem, bo jesteśmy w tym razem i to jest NASZ problem. Chciałabym trafić na kogoś kto umiałby do niego dotrzeć.
    Obawiam się, że żaden lekarz androlog nie zajmie się tę stroną psychologiczną :( więc jeśli faktycznie go to tak męczy to może pójdźcie razem do psychologa? Mój mąż bardzo długo sam przeżywał bezpłodność i nie chciał się z nikim dzielić przeżyciami, ale w końcu "przemielił" to sam ze sobą. Nie chciał korzystać z pomocy (ani mojej ani zewnętrznej), a być może byłoby mu łatwiej.

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Nie No na razie nie będziemy sprawdzać. Jeśli dojdzie do punkcji to wtedy się okaże, czy buli żołnierze. Zreszta doktor powiedział, że u nas przy 0% też coś znajdą.
    A widzisz? znajdą, znajdą :) Zawsze jest z czego wybierać :D

    dobuska lubi tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 11 maja 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Na bank coś znajdą, skoro u nas przy martwych plemnikach wydobytych z biopsji i zamrożonych coś znaleźli :D to jak u męża plemniki są "na zewnątrz" to macie ogroooomneeeee szanse.
    Danadana, właśnie jak ktoś mi mówi o 16 lub 40 milionach plemników, to przypomina mi sie Wasz przypadek i Wasze 22 SZTUKI (dobrze pamiętam?) :)

    dobuska lubi tę wiadomość

‹‹ 859 860 861 862 863 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ