X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Lilithgirl Autorytet
    Postów: 279 210

    Wysłany: 18 września, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała M. wrote:
    Hej dziewczyny, dzisiaj pojawiła się na moim portalu informacja o zarodkach. Z 10 pobranych 9 dojrzałych, 7 zapłodnionych prawidłowo, do 3 doby dotrwały wszystkie, w 5 dobie zostało 6, w 6 dobie zostały 3 i tyle też jest zamrożonych. 1x4BA, 2x4BB. To chyba nienajgorzej z tego, co doczytałam. Nie zmienia to faktu, że mam stan przedzawałowy i się nakręcam. Pisałam do lekarza z prośbą o interpretację. Transfer mam odroczony ze względu na polipa, który objawił się po stymulacji i muszę go wyciachać. Zastanawiam się co robić żeby dobrze wykorzystać ten czas do transferu i jak najlepiej się przygotować.
    Bardzo ładny wyniki 🙂
    Polip bedzie usuwany podczas histeroskopii? Idealnie bedzie jesli podczas zabiegu pobiorą Ci wycinek endo na badanie CD138 stanu zapalnego endometrium.

    Z suplemetancji to oprócz wit. B kompleks, wit. D, antyoksydantow warto dołożyć probiotyki. Zarówno takie jelitowe jak i doppchwowe.

    Mała M., Kate@@ lubią tę wiadomość

    Ona: 87' kariotyp ok, PCOS, AMH=5,07 (01.24), niedrożny lewy jajowód, hipoglikemia reaktywna, tarczyca ok, MTHHFR C677T MTHFR A1298C PAI-1 hetero, KIR AA, immunofenotyp ok, ANA1 dodatnie, ANA3 ujemne

    On 82' kariotyp ok, słaba jakość nasienia

    03/04/05.23 - 3 x IUI nieudane (Aromek, Ovitrelle, Duphaston)

    03.24 - stymulacja (Gonal F, Ganirelix, Ovitrelle) -> hiperstymulacja
    Pobrano 21 komórek (jedna pusta) -> zapłodniono 14 -> po 3 dobie 10 zarodków -> po 5 dobie 4 zarodki -> PGT-A -> 3 zarodki 3BB, 4AA, 5AB

    04.24 scratching endometrium + biopsja -> CD138 25/10HPF CD56 >100/1HPF -> doxycylina 14x2

    18/07 PET 4AA (cykl sztuczny, acard, encorton, EG) 💔
  • Paulcia1988 Przyjaciółka
    Postów: 143 28

    Wysłany: 18 września, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jeszcze dopytam - tą antykoncepcję mam zacząć 1 czy 2 dnia cyklu? Kupiłam lek i nie wiem czy wziąć dziś ( już mam mocne plamienia od popołudnia )czy jutro jak mi się rozkręci bardziej.
    Bo nie wiem jak liczyć czy to dziś już pierwszy dzień cyklu czy jutro 🤷🤷🤷🤷

    AMH 2,5
    Brak jednego jajowodu
    Drugi niesprawny

    2021- ciąża pozamaciczna
    2022- poronienie samoistne 5 TC

    Kariotypy ok
    Stan przedcukrzycowy

    Mąż
    Wyniki nasienia słabe
    Podwyższony stres oksydacyjny
    Reszta ok
  • drSylwia Autorytet
    Postów: 258 367

    Wysłany: 18 września, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Strasznie mi przykro, że musialaś przez te stresy przechodzic, ale cieszę się że wszystko w porządku i przy okazji dostałaś dobrą wiadomość :)

    Doktor był w stanie stwierdzić przyczynę tych bóli i plamień? Dostałaś jakieś dodatkowe leki?
    Mam tylko zwiększony progesteron do 3x200mg, odstawiony acard i 2 dni przerwy w heparynie. Przyczyna nieznana, żadnego krwiaka nie ma, ciąża wygląda idealnie. To było takie jednorazowe, raczej intensywniejsze plamienie. Podejrzewam, że może przy rozciąganiu macicy mogło jakieś małe naczynko pęknąć, a że jestem na przeciwzakrzepowych to trochę pokapało i tylko postraszyło.
    Widok serduszka bardzo mnie uspokoił, bo mimo tego że miałam ładną betę to gdzieś tam z tyłu głowy było, że może jak pójdę na wizytę to się okaże, że to jakiś biochem i tak na prawdę w ogóle nie jestem w ciąży, wiecie, takie schizy🙈

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - start starań - Clo

    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb

    12.23 - decyzja o IVF
    03.24 - punkcja - 20 komórek - 9 zarodków - EMBRACE - 5 zdrowych blastek
    05.24 - FET 4AA ❌️
    27.08.24 - FET 5AA
    7dpt beta 122
    9dpt beta 289,5
    11dpt beta 625,6
    21dpt - 5t6d ❤️
    Kontrola 30.09
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 81 27

    Wysłany: 18 września, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drSylwia wrote:
    Mam tylko zwiększony progesteron do 3x200mg, odstawiony acard i 2 dni przerwy w heparynie. Przyczyna nieznana, żadnego krwiaka nie ma, ciąża wygląda idealnie. To było takie jednorazowe, raczej intensywniejsze plamienie. Podejrzewam, że może przy rozciąganiu macicy mogło jakieś małe naczynko pęknąć, a że jestem na przeciwzakrzepowych to trochę pokapało i tylko postraszyło.
    Widok serduszka bardzo mnie uspokoił, bo mimo tego że miałam ładną betę to gdzieś tam z tyłu głowy było, że może jak pójdę na wizytę to się okaże, że to jakiś biochem i tak na prawdę w ogóle nie jestem w ciąży, wiecie, takie schizy🙈

    Całe szczęście, że na strachu sie skończyło i na usg wszystko ładnie wygląda :) Co do schiz to przerabialam ich wiele...a jak już coś dobrze szło, to był dramat 🙈 No ale kilka lat niepowodzeń może z człowiekiem rożne rzeczy zrobić..
    Trzymam kciuki, żeby następne tygodnie i miesiące upływaly ci w nudzie i spokoju! :)

    drSylwia lubi tę wiadomość

  • Hejsunny Autorytet
    Postów: 388 242

    Wysłany: 18 września, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikamb wrote:
    Hej!
    Też jestem u dr T i też przed stymulacją brałam anty, cały poprzedzający cykl. Axia czy jakoś tak 😅 czułam się przy tabletkach ok, ale ja ogólnie każdą stymulację i wszystkie takie rzeczy znoszę super, co nawet sam dr docenia 😅


    @Hejsunny piękna beta ♥️♥️♥️ bardzo, bardzo się cieszę ♥️


    @kiciakocia91 masz już info na portalu? Jak u Ciebie sytuacja?


    Swoją droga jutro mam wizytę, mam nadzieję, że mi jej nie odwołają, bo tylko ze względu na nią jadę jutro do biura 🙈

    Dziękuję! Czuję się z Tobą związana, więc już niedługo do mnie dołączysz. Nie ma innej opcji ❤️

    Marikamb lubi tę wiadomość

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    ✔️KIR: BX., Kariotyp, AMH- 2,34 -> 1,82, Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni, Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie), sono-HSG, HSC, Trombofilia
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    ✔️ Kariotyp, Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%, MLR, ANA2, p/c p.plemnikom
    🏋️‍♀️ 🌱

    18.12.2023 - IUI 1 -> ✖️
    16.01.2024 - IUI 2 -> ✖️

    09.08.2024 - punkcja -> 12 🥚-> 11 dojrzałych -> 6 zarodków (+5❄️oocytów)
    3x 4AA ❄️, 2x 4AB ❄️, 1x 4BB ❄️

    09.09.2024 - transfer ❄️ 4AA
    7dpt: beta 75,3, prog. 40,80
    9dpt: beta 185, prog. 72,6 ⬆️
  • Kapa95 Ekspertka
    Postów: 134 127

    Wysłany: 18 września, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kogo kochane polecacie z lekarzy aktualnie we Wrocławiu? Pomóżcie dobrze wybrać ! 💓❤️

  • Marikamb Autorytet
    Postów: 388 457

    Wysłany: Dzisiaj, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejsunny wrote:
    Dziękuję! Czuję się z Tobą związana, więc już niedługo do mnie dołączysz. Nie ma innej opcji ❤️


    Kochana! Wierzę, że tak będzie ♥️♥️

    🏋️🏃‍♀️
    Marzec 2022 8tc 💔 poronienie wstrzymane - łyżeczkowanie 😭
    Starania od VI 2022
    💁‍♀️
    AMH 1,97 ng/ml
    TSH - 2,020
    9.11 - wykryty 1 mały guzek tarczycy

    Mutacja MTHRF 1298A > układ heterozygotyczny
    Kariotypy ✅

    Badanie drożności 10.10.23
    Prawy jajowód drożny
    Lewy jajowód niedrożny
    💁‍♂️
    Kariotypy ✅
    Morfologia: 3%

    11.12.2023 - IUI ❌
    31.01.2024 - IUI ❌
    27.02.2024 - IUI ❌

    11.09 punkcja 💉 -> 17 🥚 -> 4❄️
    6BB (hatched blastocysta)
    4BB (blastocysta)
    4AB (blastocysta)
    5/6BB (hatched blastocysta)
  • drSylwia Autorytet
    Postów: 258 367

    Wysłany: Dzisiaj, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa95 wrote:
    Kogo kochane polecacie z lekarzy aktualnie we Wrocławiu? Pomóżcie dobrze wybrać ! 💓❤️
    Ja jestem zadowolona z dr Ż 😊

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - start starań - Clo

    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb

    12.23 - decyzja o IVF
    03.24 - punkcja - 20 komórek - 9 zarodków - EMBRACE - 5 zdrowych blastek
    05.24 - FET 4AA ❌️
    27.08.24 - FET 5AA
    7dpt beta 122
    9dpt beta 289,5
    11dpt beta 625,6
    21dpt - 5t6d ❤️
    Kontrola 30.09
  • 🐞 Koleżanka
    Postów: 47 120

    Wysłany: Dzisiaj, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa95 wrote:
    Kogo kochane polecacie z lekarzy aktualnie we Wrocławiu? Pomóżcie dobrze wybrać ! 💓❤️


    Myślę, że każda z Nas poleci swojego lekarza prowadzącego.
    W poprzedniej procedurze byłam zadowolona z doktor A.K ale teraz jej nie ma.

    Obecnie polecam J.O

  • NadiaaL Przyjaciółka
    Postów: 110 108

    Wysłany: Dzisiaj, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa95 wrote:
    Kogo kochane polecacie z lekarzy aktualnie we Wrocławiu? Pomóżcie dobrze wybrać ! 💓❤️
    Ja też polecam dr Ż. Może nie jest zbyt rozmowny, ale wszystkie podjęte przez niego decyzje do tej pory były trafne.

    Ona 33':
    -stwardnienie rozsiane (8 lat leczenia immunomodulącego 😕)
    -niedoczynność tarczycy
    - kariotyp ok ✅

    AMH: 3,26

    On 34':
    -kryptozoospermia, pojedyncze żywe plemniki 😕
    - kariotyp ok ✅

    25.07 start stymulacji
    07.08 punkcja 🤞 --> 24 🥚
    ❄️4AB, ❄️ 4AB, ❄️4BA
‹‹ 1239 1240 1241 1242 1243
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ