X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila82 - przypomnij mi - zespol antyfosfolipidowy sprawdziłaś? Bo trombofilia jest ok.

    Na wiki w sumie nieźle to podsumowali:
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_antyfosfolipidowy
    Chodzi mi o badania z kryteriów laboratoryjnych czy kiedykolwiek sprawdziłaś.

    Generalnie, nie wiem co lekarzowi zależy przepisanie nierefundowanej heparyny skoro pacjentka po przejściach tego chce.
    Ja bym na twoim miejscu endokrynologa poprosiłam o receptę na 2 nierefundowane opakowanie heparyny w niskiej dawce (do dawki leczniczej to dawce 0.4 daleko), skoro gin ma z tym niewytłumaczalny problem - przynajmniej do weryfikacji bety, chociaż dla mnie minimum to jednak cały 1 trymestr (I pogadaj o tej IO przy okazji bo insulina przeszkadza w implantacji zarodka)
    Ciesze sie ze moj lekarz nawet jak się z czyms nie zgada to receptę na moja prosbe wystawi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2021, 11:16

    mila82, Umka lubią tę wiadomość

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 3 marca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila82 dzięki za info. Widzę, że też masz Ane dodatnią. Bierzesz jakieś leki? Biorę equoral i od czasu do czasu mi dają metypred (zazwyczaj w szpitalu,bo co 3 miesiace jestem). Teraz na własną rękę będę brała po transferze metypred. G widział wszystkie moje wypisy ze szpitala i nic nie komentuje. Jakby w ogole nie chciał widzieć jakie leki,co,gdzie itp. Tylko te dhea,wit.e,c i d. Teraz mu się jeszcze o konezymie Q10 przypomniało. Gdybym sama się nie suplementowała (j/w + fertilwomen, omega3, olej z wiesiołka, jagody goi), to bym się nic od niego nie dowiedziała. Ciekawa jestem co mi powie na fertil chip i na ten embryo glue.

    mila82 lubi tę wiadomość

  • Mayu85 Autorytet
    Postów: 784 965

    Wysłany: 3 marca 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam miec teraz embryo glue ale dr L. pozostawil to do mojej decyzji powiedzial ze jednym pomaga a innym wcale a ze mam blastke to zapytal czy chce, a wiec wzielam zeby nie zalowac w razie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2021, 13:41

    mila82 lubi tę wiadomość

    ❌AMH 0,51
    ❌Torbiele endometrialne
    ❌Czynnik męski
    Wskazanie do IVF 2017/18
    1. Podejscie icsi styczen 2019🔸️4 komórki, brak oocytów.😏
    2. podejscie do AZ 2020🔸️Transfer 11.07.2020 dwa mrożaki ❄❄ (FET 3dniowce) Beta 0,2 😒-nieudany transfer
    3. Kolejne podejscie do AZ
    mamy 3 zarodki❄❄❄, dwa 3dniowce i jedna blastka 4AB
    🔹️Transfer FET 23.11.2020 Dwa 3dniowce ❄❄-drgnela beta-ciaza biochemiczna😔
    🌺III transfer FET 08.03.2021 🍀✊ blastka 4ab +embryoglue
    Test 8dpt druga wyrazna kreseczka
    I Beta 9dpt 102🍀✊
    II Beta 11dpt 242 🍀✊
    III Beta 14dpt 1138 🍀✊
    IV Beta 21dpt 19460 🍀✊
    29dpt mamy ❤ 🙏🍀✊
    37dpt 148bpm 💗 🍀✊
    51dpt 181bpm 💗🍀✊
    Nifty pro OK :) 🩰
    2.12.2021 👧 3560g 55cm🥰
    65205e2d92.png[/url]
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 3 marca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Na którą masz w czawartek transfer ?Bo ja mam wizyte na 14.50.
    Trzymam kciuki za transfer :)
    Ja jestem w czarnej dup......Infekcja , robiłam antybiogram i jest Streptococcus aglactiae.Jak czytam to on nie daje takich objawów jak ja mam :(
    Na ostatniej wizycie doszłam do wniosku , że on nie ma na mnie pomysłu .Proponuje sceretching endo i ewentualnie Atosiban.Bo nic innego nie da się wymyśleć.

    Mila mam po 15 więc się pewnie zobaczymy. Ciekawe czy się poznamy w tych maseczkach. Mam plan być w sukience 😉
    Ehhh bardzo mi przykro z tą dupą. Ale dobrze że robiłaś antybiogram, wiadomo na czym się skupić. Może to leczenie po posiewie pomoże ? Wiesz kazdy organizm jest inny i Twoje objawy może odbiegają od typowych? 🤔
    Oby ten sceretching i Atosiban pomogły 🙏❤

    mila82 lubi tę wiadomość

  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 3 marca 2021, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Wg doktora G to nic nie dziala. Nawet embryoglue raz mowil ze przy blastkach a raz ze w ogole

    Po mojej poprzedniej nieudanej procedurze kiedy mu się żaliłam że przecież tyle zrobiłam i tyle supli dieta itp i nic to sam skwitował, że sama Pani widzi ile to daje 🤦‍♀️ może wiecie, jest tak że niektóre rzeczy mogą pomóc ale jak jest jakieś dziadostwo silniejsze jak np moja endomenda i amh to choćby skały srały... ? 🤔
    A jeśli chodzi o embryoglue.. wyobraźcie sobie że sam mi zalecił. Zdziwiłam się, ale nie pytałam. Po głębszych przemyśleniach moja interpretacja tej decyzji jest taka, że maksymilizujemy szanse z każdej strony. Dlatego nie będę dyskutować i już wezmę z tym embryo.. klinika na tym kokosów nie zbije a my nie zbiedniejemy aż tak. Postanowiłam zaufać.

    mila82 lubi tę wiadomość

  • PoliNadzieja Przyjaciółka
    Postów: 106 40

    Wysłany: 3 marca 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie81 wrote:
    Po mojej poprzedniej nieudanej procedurze kiedy mu się żaliłam że przecież tyle zrobiłam i tyle supli dieta itp i nic to sam skwitował, że sama Pani widzi ile to daje 🤦‍♀️ może wiecie, jest tak że niektóre rzeczy mogą pomóc ale jak jest jakieś dziadostwo silniejsze jak np moja endomenda i amh to choćby skały srały... ? 🤔
    A jeśli chodzi o embryoglue.. wyobraźcie sobie że sam mi zalecił. Zdziwiłam się, ale nie pytałam. Po głębszych przemyśleniach moja interpretacja tej decyzji jest taka, że maksymilizujemy szanse z każdej strony. Dlatego nie będę dyskutować i już wezmę z tym embryo.. klinika na tym kokosów nie zbije a my nie zbiedniejemy aż tak. Postanowiłam zaufać.

    Ja kiedyś od jednego lekarza usłyszałam, że to i tak dzieci same decydują kieďy chcą przyjść na świat.

    mila82, Blondie81 lubią tę wiadomość

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 3 marca 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie81 wrote:
    Po mojej poprzedniej nieudanej procedurze kiedy mu się żaliłam że przecież tyle zrobiłam i tyle supli dieta itp i nic to sam skwitował, że sama Pani widzi ile to daje 🤦‍♀️ może wiecie, jest tak że niektóre rzeczy mogą pomóc ale jak jest jakieś dziadostwo silniejsze jak np moja endomenda i amh to choćby skały srały... ? 🤔
    A jeśli chodzi o embryoglue.. wyobraźcie sobie że sam mi zalecił. Zdziwiłam się, ale nie pytałam. Po głębszych przemyśleniach moja interpretacja tej decyzji jest taka, że maksymilizujemy szanse z każdej strony. Dlatego nie będę dyskutować i już wezmę z tym embryo.. klinika na tym kokosów nie zbije a my nie zbiedniejemy aż tak. Postanowiłam zaufać.
    No ja mama endo i amh do d... a naturalnie poszlo;) Wiesz ja mysle, ze to jest kwestia tez otwarcia na nowe i szkolenia. Jednak z jakiegos powodu niektorym pacjentkom zalecają np w Bialymstoku bodajże HW czy wlasnie atosiban na skurcze. Dr K w Invimedzie daje relanium a dr G sie mnie pyta czy chce zabic dziecko. Mysle, ze to kwestia podejscia. Jesli cos jest w stanie mi zwiekszyc szanse o 1% to bralabym w ciemno, bo na tym etapie kasa juz znaczenia nie ma przy tych kosztach.

    mila82, Blondie81, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 marca 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczureczka wrote:
    Mila82 - przypomnij mi - zespol antyfosfolipidowy sprawdziłaś? Bo trombofilia jest ok.

    Na wiki w sumie nieźle to podsumowali:
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_antyfosfolipidowy
    Chodzi mi o badania z kryteriów laboratoryjnych czy kiedykolwiek sprawdziłaś.

    Generalnie, nie wiem co lekarzowi zależy przepisanie nierefundowanej heparyny skoro pacjentka po przejściach tego chce.
    Ja bym na twoim miejscu endokrynologa poprosiłam o receptę na 2 nierefundowane opakowanie heparyny w niskiej dawce (do dawki leczniczej to dawce 0.4 daleko), skoro gin ma z tym niewytłumaczalny problem - przynajmniej do weryfikacji bety, chociaż dla mnie minimum to jednak cały 1 trymestr (I pogadaj o tej IO przy okazji bo insulina przeszkadza w implantacji zarodka)
    Ciesze sie ze moj lekarz nawet jak się z czyms nie zgada to receptę na moja prosbe wystawi
    Badałam cały zespół antyfosfolipidowy, nic nie mam .Wszystko ok.
    Dziś byłam na kontroli u lekarza co robił mi histero.Pokazłam mu wyniki z glukozy i insliny .Poiwdział że bardzo dobre :) pytam sie jak insulina czy nie za wysoko a on że nie :) Uprosiłam żeby dał skierowanie na tą 3 stopniową to dał tylko na insulinę bo glukozy nie trzeba bo jest ok.Jak ja mam już wszyskiego dośc.

    Jaszczureczka lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 marca 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa wrote:
    Mila82 dzięki za info. Widzę, że też masz Ane dodatnią. Bierzesz jakieś leki? Biorę equoral i od czasu do czasu mi dają metypred (zazwyczaj w szpitalu,bo co 3 miesiace jestem). Teraz na własną rękę będę brała po transferze metypred. G widział wszystkie moje wypisy ze szpitala i nic nie komentuje. Jakby w ogole nie chciał widzieć jakie leki,co,gdzie itp. Tylko te dhea,wit.e,c i d. Teraz mu się jeszcze o konezymie Q10 przypomniało. Gdybym sama się nie suplementowała (j/w + fertilwomen, omega3, olej z wiesiołka, jagody goi), to bym się nic od niego nie dowiedziała. Ciekawa jestem co mi powie na fertil chip i na ten embryo glue.
    Ja na ana dodatnie biorę medrol do transferu.Sam G to przepisał :)
    Twierdzi , że do 3 dniowców nie trzeba dawać embryo bo to żle na nie wpływa a jedynie do blastocyst.Mi za każdym razem to dawał. Nie mam pojęcia jaki to ma wpływ.Brałam żeby zwiększyć szanse

    Blondie81 lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 3 marca 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    No ja mama endo i amh do d... a naturalnie poszlo;) Wiesz ja mysle, ze to jest kwestia tez otwarcia na nowe i szkolenia. Jednak z jakiegos powodu niektorym pacjentkom zalecają np w Bialymstoku bodajże HW czy wlasnie atosiban na skurcze. Dr K w Invimedzie daje relanium a dr G sie mnie pyta czy chce zabic dziecko. Mysle, ze to kwestia podejscia. Jesli cos jest w stanie mi zwiekszyc szanse o 1% to bralabym w ciemno, bo na tym etapie kasa juz znaczenia nie ma przy tych kosztach.

    No masz rację. Pewnie to kwestia wszystkiego po trochu. Oni pewnie też popadają w rutynę. Mają swoje schematy postępowania itp. Ciężko powiedzieć. Też prosiłam kiedyś o relanium bo bardzo emocjonalnie przeżywałam 1 podejście, jie zgodził się. Ale zaufalam mu i nie kombinowałam na własną rękę.
    Kiedyś się wkurzałam mojemu mężowi że dr taki zdystansowany i powściągliwy a mąż mi uświadomił że jakby oni mieli się każdym przypadkiem przejmować jak pacjent to by chyba powariowali. To też na pewno ma wpływ.
    Ja przy tej procedurze jak patrzę na rozpiskę co biorę to jednak zawierzam lekarzowi i wierzę w jego dobre intencje żeby mi w końcu pomóc choćby dla świętego spokoju 😉

  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 3 marca 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Badałam cały zespół antyfosfolipidowy, nic nie mam .Wszystko ok.
    Dziś byłam na kontroli u lekarza co robił mi histero.Pokazłam mu wyniki z glukozy i insliny .Poiwdział że bardzo dobre :) pytam sie jak insulina czy nie za wysoko a on że nie :) Uprosiłam żeby dał skierowanie na tą 3 stopniową to dał tylko na insulinę bo glukozy nie trzeba bo jest ok.Jak ja mam już wszyskiego dośc.

    Ale glukozową sobie i tak zrób jak się obciążasz tą glukozą. Może i cukier masz w normie na czczo ale możesz mieć np hipoglikemię reaktywną? Oby nie🙂

    Jaszczureczka lubi tę wiadomość

  • listopad 2020 Koleżanka
    Postów: 43 30

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Chciałam się pochwalić, że jestem po pierwszym zastrzyku 😎 mąż latał za mną ze strzykawka dobre 20 minut 😂😂😂 darlam się w nieboglosy taka ze mnie panikara 😂 Ale jak już mnie dopadł to nie było aż tak źle 🤣 prawie nic nie czułam :)
    Te zastrzyki bierze się na przemian raz z jednej raz z drugiej strony brzucha czy to bez różnicy? Pytam bo po kilku dniach dochodzi mi drugi zastrzyk i wiem, że ten ma być robiony pół godziny po pierwszym po przeciwnej stronie brzucha...
    Wizytę mamy we wtorek ta kontrolna. A czy jest ich kilka czy kolejna to już punkcja? Jak to wygląda mniej więcej w dniach (wiem, że każdy reaguje inaczej) Ale chociaż mniej więcej żebym mogła sobie wyliczyć ile trwa stymulacja itp. Bo powiem wam, że ciężko z urlopami.... :/ A wolę unikać l4 póki mogę :p I tak muszę się tłuc 2h pociągami do kliniki bo mąż już ma problem z wolnym...

    Blondie81, mila82, atka666, Jaszczureczka, Anonimek, Umka lubią tę wiadomość

  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Listopad gratuluję rozpoczęcia stymulacji 😍
    Ja też panikowałam i mąż mi robił, co dziennie w inną cześć brzucha.
    Ilość kontroli i długość stymulacji będzie zależała od protokołu i reakcji na stymulację, ja np miałam 1 podgląd. Jaki masz protokół?
    Kciuki za jajca 🐣🐣

    listopad 2020 lubi tę wiadomość

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie najlepiej w sobotę zrobić badanie estradiolu i proga jakoś na CITO żeby wyniki były też w sobotę? Kombinuje jak to pogodzić i nijak nie wiem haha. Na estradiol czeka się podobno do 2 dni roboczych. Z Diagnostyk w sobotę chyba tylko Weigla i Opolska czynne u mnie w okolicy. Synevo wogole chyba w sobotę zamknięte jak patrzę .....

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • listopad 2020 Koleżanka
    Postów: 43 30

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ten krótszy bo wczoraj dostałam miesiaczke dziś ten zastrzyk bemfola. A za 6 dni mam dolozyc orgalutran i wizyta. Więcej zastrzykow nie mam na razie zapisanych. Aaa i na wizycie chyba dostanę jeszcze jakiś lek bo mam prolaktyne 33,44. Teraz biorę tylko jakieś witaminy mamadha ,witamina d3 no i moje letroxy na tarczyce :) jak czytam to wy bierzecie tego wszystkiego bardzo dużo... leki i witaminy, a mi tylko to dali :p

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie ja będę w szarej bluzce jutro 😊Ja chyba Cię poznam

    Blondie81 lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    Dziewczyny gdzie najlepiej w sobotę zrobić badanie estradiolu i proga jakoś na CITO żeby wyniki były też w sobotę? Kombinuje jak to pogodzić i nijak nie wiem haha. Na estradiol czeka się podobno do 2 dni roboczych. Z Diagnostyk w sobotę chyba tylko Weigla i Opolska czynne u mnie w okolicy. Synevo wogole chyba w sobotę zamknięte jak patrzę .....

    Najlepiej bezpośrednio w labie. Jak masz blisko na opolską to tam podjedź z rana, kiedyś tam robiłam sobotnią betę i ok poludnia mialam wynik. Pamiętaj że oni podają te terminy z zapasem, przeważnie wyniki są szybciej.
    W synnevo robiłam kiedyś badanie w sobotę na Krawieckiej ale oni to wysyłają później na Fieldorfa i to zawszw generuje kilka godzin opóźnienia.

    Jaszczureczka lubi tę wiadomość

  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Blondie ja będę w szarej bluzce jutro 😊Ja chyba Cię poznam

    To się mam nadzieję zobaczymy i zamienimy kilka słów 🙂

    mila82 lubi tę wiadomość

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 3 marca 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    listopad 2020 wrote:
    Cześć dziewczyny! Chciałam się pochwalić, że jestem po pierwszym zastrzyku 😎 mąż latał za mną ze strzykawka dobre 20 minut 😂😂😂 darlam się w nieboglosy taka ze mnie panikara 😂 Ale jak już mnie dopadł to nie było aż tak źle 🤣 prawie nic nie czułam :)
    Te zastrzyki bierze się na przemian raz z jednej raz z drugiej strony brzucha czy to bez różnicy? Pytam bo po kilku dniach dochodzi mi drugi zastrzyk i wiem, że ten ma być robiony pół godziny po pierwszym po przeciwnej stronie brzucha...
    Wizytę mamy we wtorek ta kontrolna. A czy jest ich kilka czy kolejna to już punkcja? Jak to wygląda mniej więcej w dniach (wiem, że każdy reaguje inaczej) Ale chociaż mniej więcej żebym mogła sobie wyliczyć ile trwa stymulacja itp. Bo powiem wam, że ciężko z urlopami.... :/ A wolę unikać l4 póki mogę :p I tak muszę się tłuc 2h pociągami do kliniki bo mąż już ma problem z wolnym...

    Ja mialam 3 wizyty kontrolne i doiero puncja byla za czwartą wizyta ;)
    8, 11 i 14 dc. Punkcja w 16 dc

    Wstepnie mialam miec 14dc punkcje i 2 wizyty kontrolne, ale jajka mi za slabo urosly :D

    listopad 2020 lubi tę wiadomość

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 2734 2244

    Wysłany: 3 marca 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila82 - tak jak pisze Blondi - skoro sie obciazasz to rob od razu glukoze- interpretacja 2 krzywych dopiero pokazuje problemy metabolizmu węgli.

    Jak sprawdzałaś wszystko odnosnie trombofilii I zespołu antyfosfolipidowego to ok - ja chyba tylko sprawdziłam Przeciwciała antykardiolipinowe, tych 2 pozostałych nie sprawdziłam niestety, ale na samego Mthfr I tak Byłam zdecydowana nawet z wlasnej kieszeni placic za heparyne min. do konca 1 trymestru.

    Listopad - najbardziej z tymi stronami brzucha chodzi o to zeby sie jakies zrosty nie porobiły, ale slyszalam juz o dziewczynach co tylko w jedna strone brzucha sie kluly:P
    Ja jestem na etapie maltretowania ud bo tu tez można (Chyba nawet orgalutran ma w ulotce ze lepiej go aplikowac w uda jesli mnie pamięć nie myli).
    Na następnej wizycie pewnie dostaniesz reszte rozpiski lekow (u mnie tak było).
    A jesli chodzi o leki/suple - mi lekarz na czas stymulacji kazal wszystko odstawic poza:
    - lekiem na tarczyce (euthyrox)
    - witamina D3
    - metformina
    - metylowanymi witaminami z grupy B (b6 p-5-p, b9 folian, b12 metylokobalamina)
    - magnezem (chlorek magnezu bez b6)
    Jakoś wiecej pd tego co sama bierzesz to jak widzisz nie mialam w czasie stymulacji ;)

    Olympionica - synevo na Fieldorfa czynne w soboty od 8.00 do 12.30.
    Tel bezposrednio do laboratorium +48 71 306 47 38

    mila82, listopad 2020 lubią tę wiadomość

    2023
    40w4 | 3280g - ♀️ - 2023.04
    ----
    39w6 | 3166g
    38w6 | 3000g
    36w6 | 2730g
    33w6 | 2109g
    30w6 | 1605g
    28w5 | 1256g
    26w6 | 909g
    22w6 | 501g
    20w5 | 337g
    18w6 | 230g - ♀️
    14w6 | 90mm
    12w5 | 65mm
    8w6 | 20mm
    8w0 | 12mm
    49dc | 6w6d | ❤ 7mm
    43dc | bHCG 15 527 | prog 26,9
    40dc II

    Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E ; Mioinozytol 4g ; Tran
    ----
    2021
    41w2d - ♀️ - 2021.04
    ----
    2020
    29dpt ❤
    13.07 - FET

    18.06 - punkcja >> 17 pęcherzy >> 3 oocyty >> po 24h 1 zarodek zamrożony w 3 dobie
    I IVF

    4 IUI - biochem
    ---
    2019
    3 IUI - biochem
    2 IUI - biochem
    1 IUI - puste jajo płodowe
    ---
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    ---
    2016 - początek starań
‹‹ 569 570 571 572 573 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ