X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 4 marca 2021, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Ja na ana dodatnie biorę medrol do transferu.Sam G to przepisał :)
    Twierdzi , że do 3 dniowców nie trzeba dawać embryo bo to żle na nie wpływa a jedynie do blastocyst.Mi za każdym razem to dawał. Nie mam pojęcia jaki to ma wpływ.Brałam żeby zwiększyć szanse

    A po transferze nie będziesz brała tego medrolu? Z tego co słyszałam i wyczytałam na forum,to po transferze też dobrze jest brać steryd (nawet niektórzy lekarze przepisują najmniejsze dawki nawet jak nie ma wskazań do brania tych leków),żeby organizm nie atakował zarodka i żeby się ciąża utrzymała.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 4 marca 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa wrote:
    A po transferze nie będziesz brała tego medrolu? Z tego co słyszałam i wyczytałam na forum,to po transferze też dobrze jest brać steryd (nawet niektórzy lekarze przepisują najmniejsze dawki nawet jak nie ma wskazań do brania tych leków),żeby organizm nie atakował zarodka i żeby się ciąża utrzymała.
    Żle to napisałam .Chodziło mi ogólnie do transferu.A biorę go jak idę na cyklu sztucznym od 3dc .Schodziłam z dawki jak miałam betę negatywną bo go tak nie można odstawić od razu.Przed covid przepisywał całą tabletkę a teraz pół.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Anonimek Przyjaciółka
    Postów: 110 51

    Wysłany: 4 marca 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Listopad, mam identyczną rozpiskę leków :D czekam tylko na miesiączkę i będę mogła rozpocząć stymulację
    Olympionica, może w punkcie pobrań w klinice uda ci się zrobić badania na cito

    listopad 2020 lubi tę wiadomość

    relg3e5e3c6j2p62.png
    Azoospermia, u mnie wszystko (niby) ok.
    8 x AID bez skutku
    20.11.2018 start in vitro
    06.12.2018 szczęśliwy transfer, brak mrozaków
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 4 marca 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Żle to napisałam .Chodziło mi ogólnie do transferu.A biorę go jak idę na cyklu sztucznym od 3dc .Schodziłam z dawki jak miałam betę negatywną bo go tak nie można odstawić od razu.Przed covid przepisywał całą tabletkę a teraz pół.

    Rozumiem :) a jaka dawkę Ci dał? 7,5mg? To prawda,że nie można go odstawić z dnia na dzień. Ja też za każdym razem mam zmniejszaną dawkę. Mogę zapytać co Ci wyszło w tym Ana?

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 4 marca 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa wrote:
    Rozumiem :) a jaka dawkę Ci dał? 7,5mg? To prawda,że nie można go odstawić z dnia na dzień. Ja też za każdym razem mam zmniejszaną dawkę. Mogę zapytać co Ci wyszło w tym Ana?
    Mam brać 1/4 rano i 1/4 w południe z posiłkiem(razem 8 mg) .Ale ja mam problem z żołądkiem wiec kazał brać rano cocntroloc jako osłona.
    Moje Ana to miano 1:160 i Ana 4 wyszło mi PM-Scl100 (+).
    A ty jakie masz Ana?

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 4 marca 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie81 wrote:
    No masz rację. Pewnie to kwestia wszystkiego po trochu. Oni pewnie też popadają w rutynę. Mają swoje schematy postępowania itp. Ciężko powiedzieć. Też prosiłam kiedyś o relanium bo bardzo emocjonalnie przeżywałam 1 podejście, jie zgodził się. Ale zaufalam mu i nie kombinowałam na własną rękę.
    Kiedyś się wkurzałam mojemu mężowi że dr taki zdystansowany i powściągliwy a mąż mi uświadomił że jakby oni mieli się każdym przypadkiem przejmować jak pacjent to by chyba powariowali. To też na pewno ma wpływ.
    Ja przy tej procedurze jak patrzę na rozpiskę co biorę to jednak zawierzam lekarzowi i wierzę w jego dobre intencje żeby mi w końcu pomóc choćby dla świętego spokoju 😉
    Blondie a wiesz ja wlasnie mysle, ze to jest troche bledne myslenie. To jest usluga, idziesz i placisz za to niemale pieniadze. Lekarz powinien spedzic z Toba tyle czasu ile trzeba i starac sie pomoc wszystkimi metodami. Jak ktos na raka choruje, to daja metody tez niekonwencjonalne, diety itp wszystko co moze dac nadzieje. Z takim podejściem, ze nie ma badan naukowych to na pewno nie dziala, to medycyna stalaby w miejscu. Poza tym z jakiegoś wzgledu jednak w innych klinikach daja te leki, czyli dziala czy nie dziala? Mnie wkurza to podejscie dr G. Uwazam, ze placimy tam tyle kasy, ze na prawde nalezy nas traktowac z szacunkiem i wsparciem.

    Blondie81 lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 4 marca 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Mam brać 1/4 rano i 1/4 w południe z posiłkiem(razem 8 mg) .Ale ja mam problem z żołądkiem wiec kazał brać rano cocntroloc jako osłona.
    Moje Ana to miano 1:160 i Ana 4 wyszło mi PM-Scl100 (+).
    A ty jakie masz Ana?

    Ja mam Scl70 +++ w mianie 1:100 a do tego mam przeciwciała przeciwko mięśnią gładkim SMA w mianie 1:100 a jakby tego było mało to okazuje się, że przeszłam prawdopodobnie neuroboleriozę bo mam jeszcze bolerię q klasie IgG

    I najlepsze jest to,że chociaż wysyłam do koordynatorki na maila wszystkie wypisy do dołączenia do dokumentacji medycznej i G wie,że co 3 miesiące chodzę do szpitala na badania,to ani razu się nie zająknął o Ana,o leki w tym kierunku,o nic....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 10:43

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 4 marca 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa wrote:
    Ja mam Scl70 +++ w mianie 1:100 a do tego mam przeciwciała przeciwko mięśnią gładkim SMA w mianie 1:100 a jakby tego było mało to okazuje się, że przeszłam prawdopodobnie neuroboleriozę bo mam jeszcze bolerię q klasie IgG

    I najlepsze jest to,że chociaż wysyłam do koordynatorki na maila wszystkie wypisy do dołączenia do dokumentacji medycznej i G wie,że co 3 miesiące chodzę do szpitala na badania,to ani razu się nie zająknął o Ana,o leki w tym kierunku,o nic....
    A dawałaś mu do ręki na wizycie te Ana? Jeśli nie to na najbliższej wizycie je mu pokaż.Jak zaczełam do niego chodzić w klinice to nawet się nie pytał o badania tylko do transferu przepisywał steryd i acard.I wtedy dawał całą tabletkę tzn 1/2 rano 1/2 w poludnie.Jak sie zaczął covid to nie chciał wcale dać ,wiec mu dałam moje Ana.Powiedziałabym , że się zdenerwował ale przepisał tylko 1/4 rano i 1/4 w południe.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Mayu85 Autorytet
    Postów: 784 965

    Wysłany: 4 marca 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedys w w sobote rano robilam w synevo w invimedzie progesteron i mialam w sobote po poludniu wyniki, ale to tylko raz mialam taka sytuacje ;) takze nie wiem czy to standard

    ❌AMH 0,51
    ❌Torbiele endometrialne
    ❌Czynnik męski
    Wskazanie do IVF 2017/18
    1. Podejscie icsi styczen 2019🔸️4 komórki, brak oocytów.😏
    2. podejscie do AZ 2020🔸️Transfer 11.07.2020 dwa mrożaki ❄❄ (FET 3dniowce) Beta 0,2 😒-nieudany transfer
    3. Kolejne podejscie do AZ
    mamy 3 zarodki❄❄❄, dwa 3dniowce i jedna blastka 4AB
    🔹️Transfer FET 23.11.2020 Dwa 3dniowce ❄❄-drgnela beta-ciaza biochemiczna😔
    🌺III transfer FET 08.03.2021 🍀✊ blastka 4ab +embryoglue
    Test 8dpt druga wyrazna kreseczka
    I Beta 9dpt 102🍀✊
    II Beta 11dpt 242 🍀✊
    III Beta 14dpt 1138 🍀✊
    IV Beta 21dpt 19460 🍀✊
    29dpt mamy ❤ 🙏🍀✊
    37dpt 148bpm 💗 🍀✊
    51dpt 181bpm 💗🍀✊
    Nifty pro OK :) 🩰
    2.12.2021 👧 3560g 55cm🥰
    65205e2d92.png[/url]
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 4 marca 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    A dawałaś mu do ręki na wizycie te Ana? Jeśli nie to na najbliższej wizycie je mu pokaż.Jak zaczełam do niego chodzić w klinice to nawet się nie pytał o badania tylko do transferu przepisywał steryd i acard.I wtedy dawał całą tabletkę tzn 1/2 rano 1/2 w poludnie.Jak sie zaczął covid to nie chciał wcale dać ,wiec mu dałam moje Ana.Powiedziałabym , że się zdenerwował ale przepisał tylko 1/4 rano i 1/4 w południe.

    Nie dawałam mu do ręki, bo mi to do głowy nie przyszło skoro w kompie wszystko miał a i co chwilę rozmawialiśmy o tym moim szpitalu,w sensie wypytywał kiedy idę. Ale dzięki- teraz mu to dam :)

  • fidorka144 Ekspertka
    Postów: 219 72

    Wysłany: 4 marca 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem po kilku wizytach w klinice u dr T. Do tej pory wyszło u mnie PCOS, na temat czego mój poprzedni lekarz oczywiście się nawet nie zająknął. U męża nieco obniżone parametry nasienia, ale bez tragedii. Na razie mam monitoring cyklu i mam dostać zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka jak będzie ovu i zalecenie przytulanek. Trochę się boję tego zastrzyku, na razie mialam w tym cyklu pierwszą wizytę podglądową. Czy któraś z Was może powiedzieć jak się po nim czuła? Naczytałam się w internecie o skutkach ubocznych, nawet jakiś skręt jajnika i jestem nieco przejęta. Choć może te nieco to za male słowo🙈

    styczeń 2021 rozpoczęcie leczenia w invimed Wrocław dr. T
    30.03 IUI - nieudane

    Nieprawidłowy kariotyp u męża - translokacja chromosomu 15 i 21.
    AMH 1,86

    6.01.22 - start stymulacji Gonal-F 225💪🏻
    24.01.22 - mamy 6 blastek!
    2.03.22 - wyniki badań genetycznych: 3 zarodki całkowicie zdrowe💪🏻
    kwiecień - transfer blastocysty♥️ - ciąża biochemiczna :(
    Histeroskopia - jama macicy ok, wycinki ok.
    sierpień - transfer nieudany, została 1 ❄️
  • mm1 Autorytet
    Postów: 1896 1726

    Wysłany: 4 marca 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fidorka144 wrote:
    Hej, jestem po kilku wizytach w klinice u dr T. Do tej pory wyszło u mnie PCOS, na temat czego mój poprzedni lekarz oczywiście się nawet nie zająknął. U męża nieco obniżone parametry nasienia, ale bez tragedii. Na razie mam monitoring cyklu i mam dostać zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka jak będzie ovu i zalecenie przytulanek. Trochę się boję tego zastrzyku, na razie mialam w tym cyklu pierwszą wizytę podglądową. Czy któraś z Was może powiedzieć jak się po nim czuła? Naczytałam się w internecie o skutkach ubocznych, nawet jakiś skręt jajnika i jestem nieco przejęta. Choć może te nieco to za male słowo🙈
    Nie ma się czego bać. Ja nic nie czułam

    Ja 39 lat
    09.2006 Julia
    jajowody drożne, czynnik męski :( IO
    IUI 07.2017 :(
    08.2017 rozpoczęcie procedury IVF
    15.09.2017 pick up mamy ❄❄❄❄❄
    13.11.2017 crio ❄❄ :(
    19.07.2019 crio ❄ +embryoglue cb 😔
    23.10.2019 crio ❄+embryoglue 6tc*😢
    8 dpt beta 65,6
    10 dpt beta 117,4 ( po 43h ) prog 17,60
    12 dpt beta 264,3 prog 19,00
    24 dpt beta 15880 prog 19,00
    02.06.2020 crio ❄ + embryoglue 😢
    2 IVF 08.2020 IMSI
    21.08.2020 pick up mamy ❄ ❄ ❄ ❄
    26.10.2020 crio ❄ 4ab😢
    26.04.2021 crio ❄ cb 😢
    17.07.2021 crio ❄️ 3ab cb 😥
    20.09.2021 crio ❄️ 4ab 😢
    3 IVF 11.2021 IMSI
    29.11.2021 pick up mamy ❄️❄️ 3ab
    Biopsja ok, histeroskopia ok.
  • PoliNadzieja Przyjaciółka
    Postów: 106 40

    Wysłany: 4 marca 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fidorka144 wrote:
    Hej, jestem po kilku wizytach w klinice u dr T. Do tej pory wyszło u mnie PCOS, na temat czego mój poprzedni lekarz oczywiście się nawet nie zająknął. U męża nieco obniżone parametry nasienia, ale bez tragedii. Na razie mam monitoring cyklu i mam dostać zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka jak będzie ovu i zalecenie przytulanek. Trochę się boję tego zastrzyku, na razie mialam w tym cyklu pierwszą wizytę podglądową. Czy któraś z Was może powiedzieć jak się po nim czuła? Naczytałam się w internecie o skutkach ubocznych, nawet jakiś skręt jajnika i jestem nieco przejęta. Choć może te nieco to za male słowo🙈


    Niestety wiekszość leków które musimy brać, ma dużo skutków ubocznych. Kiedyś też czytałam ale bardzo później byłam zestresowana. Postanowiłam przestać czytać, uwierz mi, że jest o niebo lepiej :)

    Umka lubi tę wiadomość

  • PoliNadzieja Przyjaciółka
    Postów: 106 40

    Wysłany: 4 marca 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie przed punkcją estradiol 5000 i progesteron ponad 2. Będzie na bogato ✌

  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się z kropkiem na pokładzie ❤
    Ale dzis było transferów w klinice 🙂

    Edit: Mila chyba jak przyszlam to juz Cię nie było 🙁 jak wizyta ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 17:15

    atka666, UlaFalka, listopad 2020, Karolinaaa28, Alicja1105, Anonimek, mila82, Jaszczureczka, Mayu85, HANA84, AGAaa, Gabka86, Umka lubią tę wiadomość

  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie81 wrote:
    Melduję się z kropkiem na pokładzie ❤
    Ale dzis było transferów w klinice 🙂

    Edit: Mila chyba jak przyszlam to juz Cię nie było 🙁 jak wizyta ?
    Trzymam kciuki :)

    Blondie81 lubi tę wiadomość

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Blondie a wiesz ja wlasnie mysle, ze to jest troche bledne myslenie. To jest usluga, idziesz i placisz za to niemale pieniadze. Lekarz powinien spedzic z Toba tyle czasu ile trzeba i starac sie pomoc wszystkimi metodami. Jak ktos na raka choruje, to daja metody tez niekonwencjonalne, diety itp wszystko co moze dac nadzieje. Z takim podejściem, ze nie ma badan naukowych to na pewno nie dziala, to medycyna stalaby w miejscu. Poza tym z jakiegoś wzgledu jednak w innych klinikach daja te leki, czyli dziala czy nie dziala? Mnie wkurza to podejscie dr G. Uwazam, ze placimy tam tyle kasy, ze na prawde nalezy nas traktowac z szacunkiem i wsparciem.

    Masz rację. Byłoby nam łatwiej gdyby tak nas traktowali. Gdybyśmy czuły, że lekarze dają z siebie wszystko aby nam pomóc 🙁
    Dobrze że jest to forum i możemy się wspierać i uczyć od siebie ❤

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie81 wrote:
    Melduję się z kropkiem na pokładzie ❤
    Ale dzis było transferów w klinice 🙂

    Edit: Mila chyba jak przyszlam to juz Cię nie było 🙁 jak wizyta ?

    Błonie, trzymam kciuki 😁

    Blondie81 lubi tę wiadomość

  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie81 wrote:
    Melduję się z kropkiem na pokładzie ❤
    Ale dzis było transferów w klinice 🙂

    Edit: Mila chyba jak przyszlam to juz Cię nie było 🙁 jak wizyta ?

    Trzymam kciuki za udany transfer 😍

    Blondie81 lubi tę wiadomość

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • Anonimek Przyjaciółka
    Postów: 110 51

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie trzymam kciuki :)
    PoliNadzieja również mam takie podejście, im mniej czytania ulotek tym głowa zdrowsza ;)

    PoliNadzieja, Blondie81 lubią tę wiadomość

    relg3e5e3c6j2p62.png
    Azoospermia, u mnie wszystko (niby) ok.
    8 x AID bez skutku
    20.11.2018 start in vitro
    06.12.2018 szczęśliwy transfer, brak mrozaków
‹‹ 570 571 572 573 574 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ