Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 841 395

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, 5dpt blastki. Prog 18.50, estradiol 130.
    Przed transferem był 300, w dniu transferu 150, a teraz znowu spadł..
    Badanie przed wzięciem leków.
    Biorę standardowo 3x1 estrofem.
    Czy już mogę ten transfer spisać na straty z takim estradiolem? Czy może jakaś zwiększyć dawkę? Czy jeszcze jest sens?

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 901 600

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Dziewczyny, 5dpt blastki. Prog 18.50, estradiol 130.
    Przed transferem był 300, w dniu transferu 150, a teraz znowu spadł..
    Badanie przed wzięciem leków.
    Biorę standardowo 3x1 estrofem.
    Czy już mogę ten transfer spisać na straty z takim estradiolem? Czy może jakaś zwiększyć dawkę? Czy jeszcze jest sens?

    Jeśli jesteś na cyklu sztucznym to estradiol nie wzrasta wraz z implantacją, poprawcie mnie jeśli się mylę. Na sztucznym supelmentujemy właśnie estrofemem bo nie ma cialaka żółtego. Wiec spokojnie nie spisuj nic na straty :) poza tym możesz aplikować dopochwowo zamiast doustnie, lepiej się wchłania. Ja tak teraz biorę.

    Nasza historia, Umka lubią tę wiadomość

    ❌3 procedury na własnych komórkach: 7 blastocyst, jedna ciąża poroniona w 8tc przez krwiaka, jedna ciąża biochemiczna, 5 razy beta nie drgnęła.
    ❎Badania immunologiczne
    Kir AA
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    ❌Reprofit KD - 4 transfery blastocyst beta nie drgnęła
    ✅ KD program rządowy - 1 blastocysta po PGTa, włączone immunoglobiny, ciąża 💪🏼
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 841 395

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosiu, te co mam doustnie mam aplikować dopochwowo? Te same tabletki?
    Jeśli to prawda, co piszesz to trochę się uspokoiłam z tym estradiolem.
    Ja chyba poprostu nie wierze, ze mogłoby się udać dlatego szukam i analizuje wszystko.

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 901 600

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Jatosiu, te co mam doustnie mam aplikować dopochwowo? Te same tabletki?
    Jeśli to prawda, co piszesz to trochę się uspokoiłam z tym estradiolem.
    Ja chyba poprostu nie wierze, ze mogłoby się udać dlatego szukam i analizuje wszystko.

    Tak te małe niebieskie tabletki można tez brać dopochwowo. Tak miałam zalecane w Invicta i poziom estradiolu miałam wysoki. Tylko rob odstępy pomiędzy progesteronem i estrofemem kiedy będziesz aplikować dopochwowo.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    ❌3 procedury na własnych komórkach: 7 blastocyst, jedna ciąża poroniona w 8tc przez krwiaka, jedna ciąża biochemiczna, 5 razy beta nie drgnęła.
    ❎Badania immunologiczne
    Kir AA
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    ❌Reprofit KD - 4 transfery blastocyst beta nie drgnęła
    ✅ KD program rządowy - 1 blastocysta po PGTa, włączone immunoglobiny, ciąża 💪🏼
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 841 395

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Tak te małe niebieskie tabletki można tez brać dopochwowo. Tak miałam zalecane w Invicta i poziom estradiolu miałam wysoki. Tylko rob odstępy pomiędzy progesteronem i estrofemem kiedy będziesz aplikować dopochwowo.
    Ok, dziękuje. Tak zaaplikuje dzisiejsza 3 dawkę.
    Dlaczego tego nie można dowiedzieć się od lekarza..??!! A gruby hajs zostaje w klinikach.

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 901 600

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invimed zaleca doustnie, w sumie gdybym nie była wcześniej w innej klinice tez niewiedzialabym ze lepiej się wchłania tym sposobem.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    ❌3 procedury na własnych komórkach: 7 blastocyst, jedna ciąża poroniona w 8tc przez krwiaka, jedna ciąża biochemiczna, 5 razy beta nie drgnęła.
    ❎Badania immunologiczne
    Kir AA
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    ❌Reprofit KD - 4 transfery blastocyst beta nie drgnęła
    ✅ KD program rządowy - 1 blastocysta po PGTa, włączone immunoglobiny, ciąża 💪🏼
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 841 395

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Invimed zaleca doustnie, w sumie gdybym nie była wcześniej w innej klinice tez niewiedzialabym ze lepiej się wchłania tym sposobem.
    Mam aplikator z luntinusa, to może być misja z tym estrofemem😀

  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 3996 3634

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @
    Przede wszystkim B9 - czyli kwas foliowy wpływa na wady cewy nerwowej dziecka. Uzupełnia sie go jedzac glownie zielone warzywa. Czasem dieta jest uboga w kwas foliowy to sie go suplementuje, ALE jak występuje mutacja MTHFR to organizm moze nie przyswajac części lub całości syntetycznego kwasu foliowego. Wtedy lepiej zażywać juz zmetylowany zwiazek - actifolin/folian.
    Warto zbadac poziom kwasu foliowego w krwi przed suplementacja kwasu foliowego w jakiekolwiek postaci.
    Metylowane Wit B12 (metylokobalamina do ssania) I B6 (p-5-p) wchodza zazwyczaj jako pierwszy krok do zbicia wysokiej homocysteiny (zwiazanej z mutacja MTHFR).

    2025
    2025 - 39w3 | 3390g
    ----
    2024
    2024.11 - poronienie chybione 14w
    2024.09 - 37dc II
    2024.07 - biochem
    ----
    2023 - 40w4 | 3280g
    2022 - 40dc II
    ----
    Hashimoto i insulinooporność:(Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E; DHA)
    ----
    2021 - 41w2d | 3730g
    2020
    2020.07 FET >29dpt ❤
    2020.06 I IVF > 1 zarodek w 3 dobie
    2020.01 4 IUI - biochem
    2019 - 1-3 IUI (puste jajo płodowe, 2x biochem)
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    2016 - początek starań
  • Tara2 Przyjaciółka
    Postów: 102 99

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczureczka a co jesli kwas foliowy miesci sie w gornej granicy tj. 16 ng\ml, homocysteina wynosi 5,78, a b12 jest przy dolnej granicy co uwazam ma zwiazek z braniem przez 3 miesiace metforminy bo wczesniej byla w polowie normy laboratoryjnej. Wlaczyc metyle ? Zastanawiam sie nad tym, a do wizyty u lekarza daleko. A zapomnialam dodac oczywiscie to wszystko przy mutacji hetero mthr c677t i pai

  • BeataX Autorytet
    Postów: 2447 1306

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tara2 wrote:
    Jaszczureczka a co jesli kwas foliowy miesci sie w gornej granicy tj. 16 ng\ml, homocysteina wynosi 5,78, a b12 jest przy dolnej granicy co uwazam ma zwiazek z braniem przez 3 miesiace metforminy bo wczesniej byla w polowie normy laboratoryjnej. Wlaczyc metyle ? Zastanawiam sie nad tym, a do wizyty u lekarza daleko. A zapomnialam dodac oczywiscie to wszystko przy mutacji hetero mthr c677t i pai
    Moim zdaniem powinnaś brać metylowane witaminy z grupy B, a B12 w dawce 500 ug . Ja miałam lekko podwyższony kwas foliowy, B12 coś około 376, homocysteinę 7,6. Jak zaszłam w ciążę hematolog kazał brać do końca ciąży 1mg (!) B12, 20 mg B6 (to raczej normalna dawka) i podwójny kwas foliowy. Do tego przy tych mutacjach (mam te same co Ty, z tym że mthfr homozygotyczna) już do końca życia suplementacja B12 ale w dawce 100 ug i kwas foliowy, aby nie rozwinęła mi się choroba zakrzepowa.
    Aha, polecam jeszcze zrobić d-dimery, APTT i wskaźnik protrombiny (nie są to drogie badania). Hematolog zlecił mi to już w ciąży ale lepiej przed sprawdzić.
    Acard oczywiście bierzesz? 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2021, 00:20

    Tara2 lubi tę wiadomość

    ⚡30.03.2021 r. - 4 IUI 🎉 (3-7dc CLO, 18 dc Ovitrelle)
    12.04. beta 78,80 🤩

    CnPDp2.png

    •od 2014 r. insulinooporność, hashimoto, niedoczynność tarczycy
    • PAI-1 4G heterozygotyczna
    • MTHFR C677T homozygotyczna
    💊 Euthyrox naprzemiennie 125/137, Acard 75, insulina na noc - 18 jedn. (cukrzyca ciążowa), metylowana witamina B12, B6 i B9.
  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 3996 3634

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tara2,
    Jak dużo jesz mięsa w ciągu tygodnia? Jak mało to bym suplementowała B12 taka jak pisze BeataX.
    Kwasu foliowego najwidoczniej dostarczasz w diecie odpowiednią ilosc, co Najwyzej brałabym folian 0.4 co 2 dzień.

    Tara2 lubi tę wiadomość

    2025
    2025 - 39w3 | 3390g
    ----
    2024
    2024.11 - poronienie chybione 14w
    2024.09 - 37dc II
    2024.07 - biochem
    ----
    2023 - 40w4 | 3280g
    2022 - 40dc II
    ----
    Hashimoto i insulinooporność:(Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E; DHA)
    ----
    2021 - 41w2d | 3730g
    2020
    2020.07 FET >29dpt ❤
    2020.06 I IVF > 1 zarodek w 3 dobie
    2020.01 4 IUI - biochem
    2019 - 1-3 IUI (puste jajo płodowe, 2x biochem)
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    2016 - początek starań
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 901 600

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy przy mutacji MTHFR oprócz metylowanej formy kwasy foliowego powinno się przyjmować zwykły ?

    ❌3 procedury na własnych komórkach: 7 blastocyst, jedna ciąża poroniona w 8tc przez krwiaka, jedna ciąża biochemiczna, 5 razy beta nie drgnęła.
    ❎Badania immunologiczne
    Kir AA
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    ❌Reprofit KD - 4 transfery blastocyst beta nie drgnęła
    ✅ KD program rządowy - 1 blastocysta po PGTa, włączone immunoglobiny, ciąża 💪🏼
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1350 649

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa dzięki :)
    Dzwoniłam na infolinię i mi powiedzieli , że dr G jest od 20.09 na urlopie.
    Trzymam kciuki aby ta stymulacja sie udała :)

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    AGAaa dzięki :)
    Dzwoniłam na infolinię i mi powiedzieli , że dr G jest od 20.09 na urlopie.
    Trzymam kciuki aby ta stymulacja sie udała :)

    Ja również dziękuję :) Oby tym razem poszło :)

  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Co to jest to Ana wogole ? Zrobię to w diagnostyce? To z krwi się robi ?

    Tak, z krwi, ale zrób to w synevo bo tam w cenie jest od razu z typami świecenia. Ana3 pokaże Ci,czy masz jakieś stany zapalne,albo możesz mieć ukryte choroby o których niekoniecznie możesz wiedzieć (np.reumatologiczne).

  • Jaszczureczka Autorytet
    Postów: 3996 3634

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia- uważam ze nie, lepiej brac tylko metylowany

    2025
    2025 - 39w3 | 3390g
    ----
    2024
    2024.11 - poronienie chybione 14w
    2024.09 - 37dc II
    2024.07 - biochem
    ----
    2023 - 40w4 | 3280g
    2022 - 40dc II
    ----
    Hashimoto i insulinooporność:(Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E; DHA)
    ----
    2021 - 41w2d | 3730g
    2020
    2020.07 FET >29dpt ❤
    2020.06 I IVF > 1 zarodek w 3 dobie
    2020.01 4 IUI - biochem
    2019 - 1-3 IUI (puste jajo płodowe, 2x biochem)
    2018 - pierwsza wizyta w klinice
    2016 - początek starań
  • BeataX Autorytet
    Postów: 2447 1306

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Czy przy mutacji MTHFR oprócz metylowanej formy kwasy foliowego powinno się przyjmować zwykły ?
    Przy tej mutacji zwykła forma kwasu foliowego będzie Ci się odkładała w organiźmie, bo organizm nie jest w stanie przetworzyć jej na formę aktywną. Także lepiej brać tylko metylowany kwas 🙂 To samo tyczy się wszystkim witamin z grupy B.

    ⚡30.03.2021 r. - 4 IUI 🎉 (3-7dc CLO, 18 dc Ovitrelle)
    12.04. beta 78,80 🤩

    CnPDp2.png

    •od 2014 r. insulinooporność, hashimoto, niedoczynność tarczycy
    • PAI-1 4G heterozygotyczna
    • MTHFR C677T homozygotyczna
    💊 Euthyrox naprzemiennie 125/137, Acard 75, insulina na noc - 18 jedn. (cukrzyca ciążowa), metylowana witamina B12, B6 i B9.
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2773 2348

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa wrote:
    Tak, z krwi, ale zrób to w synevo bo tam w cenie jest od razu z typami świecenia. Ana3 pokaże Ci,czy masz jakieś stany zapalne,albo możesz mieć ukryte choroby o których niekoniecznie możesz wiedzieć (np.reumatologiczne).
    Ja nie jestem z Wrocławia . U mnie w mieście jest tylko jeden lab diagnostyka.

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Ja nie jestem z Wrocławia . U mnie w mieście jest tylko jeden lab diagnostyka.

    Powiem Ci szczerze, że nie sprawdzałam, czy diagnostyka robi Ana3. Jechałam na wizytę do kliniki to przy okazji zrobiłam Ana. Synevo jest w tym samym budynku,na dole kolo apteki

  • Tara2 Przyjaciółka
    Postów: 102 99

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczureczka wrote:
    Tara2,
    Jak dużo jesz mięsa w ciągu tygodnia? Jak mało to bym suplementowała B12 taka jak pisze BeataX.
    Kwasu foliowego najwidoczniej dostarczasz w diecie odpowiednią ilosc, co Najwyzej brałabym folian 0.4 co 2 dzień.
    U mnie jest duzo miesa i warzyw w diecie :). Ale metformina mnie chyba wyplukala z b12. Dzieki za podpowiedz, tak jak piszesz ty i Beatax zaczne brac b12 metylowana i folian :).

‹‹ 685 686 687 688 689 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ