X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Toja35 Ekspertka
    Postów: 127 115

    Wysłany: 10 września 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Oby tak dalej! Małymi kroczkami do przodu i kciuki z mocne serducho ✊❤️
    Tak bym chciała aby biło serduszko na wizycie 🙏🙏🙏

    Wczensiej 35latka

    Ona 37
    On 39

    Morfologia 0%
    Amh 1
    Imsi ❄️❄️
    Drugi transfer udany ❤️
    🤰🍭
    5djygzu35bgm7ev4.png
  • Nefertiti89 Autorytet
    Postów: 937 953

    Wysłany: 10 września 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Obdzwoniłam całe dolnośląskie i po lubuskiego żeby znaleźć miejsce gdzie zrobię wszystko za 1 zamachem ale ogólnie się nie opłaca.

    Histero najlepiej robić w 1 fazie cyklu.

    CD 56 w drugiej
    A CD 138 bez znaczenia diagnostycznego.

    Jeśli nawet pryz histero ktoś pobierze próbki do badań to samodzielne zbadanie kosztuje 700 zł.

    Umówienie się na biopsje endo w klinice z badaniem 900 zł

    Także finansowo też niewielka różnica a np w InviMed Poznań nie ma kolejek czy coś. Umawiasz się i przyjeżdżasz na biopsje w ciągu kilku dni.

    Masz InviMed Wrocław akurat nie robi biopsji.
    Trzebaby pytać w invikcie.

    Dziękuję za informację 🙂

    preg.png

    👩 Ona '89
    🧑🏻 On '89

    IV IVF
    Reprofit Ostrawa

    FET styczeń 2024 r. 🤞🍀
    9 dpt - beta <1,2 💔

    FET luty 2024 r. 🤞🍀
    CB 💔

    FET czerwiec 2024 r. 🤞🍀
    4 dpt prog. 17,10 ng/ml
    5 dpt ⏸️ beta 31,2
    7 dpt beta 92,1, prog. 15,50 ng/ml
    12 dpt beta 722, prog. 21,00 ng/ml
    18 dpt beta 7005 prog. 22,50 ng/ml
    21 dpt - pęcherzyk ciążowy z żółtkowym 🙏
    30 dpt - jest ❤️
    Córeczka 🎀

    "Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp,
    będzie daleko za twoimi plecami.
    Ale to kim się stałeś w trakcie wspinaczki,
    pozostanie z tobą już na zawsze..."
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1295 782

    Wysłany: 11 września 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny też szukam właśnie informacji o biopsji endometrium i histeroskopi ogólnie ceny mnie też przerażają np w takiej medfeminie...
    Patrzyłam na cennik szpitala klinicznego i tam jest cena 500 zł histeroskopia z biopsja ktoś coś może polecić?
    Bo szczerze nie mam pojęcia gdzie co i jak bo nie jestem stąd?

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 12 września 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Dziewczyny też szukam właśnie informacji o biopsji endometrium i histeroskopi ogólnie ceny mnie też przerażają np w takiej medfeminie...
    Patrzyłam na cennik szpitala klinicznego i tam jest cena 500 zł histeroskopia z biopsja ktoś coś może polecić?
    Bo szczerze nie mam pojęcia gdzie co i jak bo nie jestem stąd?

    Na samą histeroskopie możesz się umówić gdziekolwiek na NFZ. I oni pobiorą wycinek, ale to chyba nie jest badanie na stan zapalny, a bardziej w kierunku nowotworu. Natomiast ja osobno robiłam cd 56 i cd 138 tutaj:
    https://femimea.pl
    Cena niestety nie jest mała (pamiętaj, że badanie cd56 koniecznie trzeba robić w 2 połowie cyklu, w czasie kiedy może dojść do zagnieżdżenia).

    Możesz zadzwonić jeszcze bezpośrednio do laboratorium alab i zapytać czy mają podpisaną umowę (jak tak to z którym punktem), który robi badanie cd56. Bo z tym dotyczący stanu zapalnego to wszystkie punkty praktycznie robią, ale z tym na komórki nk gorzej. I jak wybierzesz już punkt dopytaj dokładnie, czy na pewno te badania robią. Bo kilka pań w rejestracji wprowadziły mnie w błąd.

    💓 39+0

    age.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 12 września 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    U mnie po staremu. Jeszcze jedna operacja przede mną. Nie wiem czy się wyrobię w tym roku ale będę cisnąć wiadomo.
    A jak u Ciebie?

    To trzymam kciuki aby się udało w tym roku 🤞a operacja bardzo niebezpieczna i skomplikowana Cię czeka?

    Ja mam już zalecenia od immunologa.. zastanawiam się czy nie za mało 🤷 i jakoś pod koniec października, początek listopada będziemy podchodzić do ostatniej próby. I najbardziej kosztownej, bo sporo dodatków (typu heparyna od dnia transferu, dzień przed intralipid, cykl przed antybiotyki i scratching oraz poproszę o ten lek na skurcze macicy), a i cykl sztuczny, aby mieć pewność, że organizm nie spłata figla... Mam nadzieję cichą, że ten ostatni będzie pierwszym i już zostanie z nami🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2023, 14:33

    💓 39+0

    age.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8952 7740

    Wysłany: 13 września 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    To trzymam kciuki aby się udało w tym roku 🤞a operacja bardzo niebezpieczna i skomplikowana Cię czeka?

    Ja mam już zalecenia od immunologa.. zastanawiam się czy nie za mało 🤷 i jakoś pod koniec października, początek listopada będziemy podchodzić do ostatniej próby. I najbardziej kosztownej, bo sporo dodatków (typu heparyna od dnia transferu, dzień przed intralipid, cykl przed antybiotyki i scratching oraz poproszę o ten lek na skurcze macicy), a i cykl sztuczny, aby mieć pewność, że organizm nie spłata figla... Mam nadzieję cichą, że ten ostatni będzie pierwszym i już zostanie z nami🤞

    Usunięcie pęcherzyka żółciowego. Mam nadzieję, że uda się laparoskopowo i szybko dojdę do siebie. Choć trzeba będzie dietę trzymać i alkohol to już chyba lampka szampana w sylwestra choć mam nadzieję, że ogólnie długo się nie napije z innych powodów 😁

    Kurde dużo tego masz rzeczywiście. Jeszcze pewnie Klinika naciągnie na embrioglue bo nam wciskali na upartego. A też chyba 9 stów kosztowało. Na heparynę masz refundację?

    Jakie masz zalecenia od immuno dodatkowo?

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 14 września 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Usunięcie pęcherzyka żółciowego. Mam nadzieję, że uda się laparoskopowo i szybko dojdę do siebie. Choć trzeba będzie dietę trzymać i alkohol to już chyba lampka szampana w sylwestra choć mam nadzieję, że ogólnie długo się nie napije z innych powodów 😁

    Kurde dużo tego masz rzeczywiście. Jeszcze pewnie Klinika naciągnie na embrioglue bo nam wciskali na upartego. A też chyba 9 stów kosztowało. Na heparynę masz refundację?

    Jakie masz zalecenia od immuno dodatkowo?

    Ten embrioglue (kosztuje 520) też będę brać, już dla mnie bez różnicy, może pomoże 🤷 jak to już ostatni ❄️, a nie wiem kiedy będzie mnie stać na kolejną procedurę... Bo ceny bardzo podskoczyły we Wrocławiu 😳 Wszystko oprócz atobisanu mam zlecone przez immunologa, wszystkie dodatkowe leki, oprócz cyklu sztucznego tak zdecydował dr, aby wykluczyć cykl bezowulacyjny, który mi się co jakiś czas zdarza... Heparynę może będę mieć refundowaną, ale raczej jak będę już w ciąży ze względu na mutację... także bliżej listopada podejdziemy do transferu... Stresuję się tą myślą, trochę cieszę, ale głównie stresuję bo więcej zarodków nie mamy... A koszt kolejnego podejścia ogromny (nawet jakbyśmy wykorzystali moje komórki, które są zamrożone)...

    Trzymam kciuki za usunięcie woreczka🤞 aby poszło szybko i bezboleśnie! :) I aby udało Ci się jeszcze podejść z transferem w tym roku:) I pięknie zakończyć ten rok😁

    💓 39+0

    age.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8952 7740

    Wysłany: 15 września 2023, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Ten embrioglue (kosztuje 520) też będę brać, już dla mnie bez różnicy, może pomoże 🤷 jak to już ostatni ❄️, a nie wiem kiedy będzie mnie stać na kolejną procedurę... Bo ceny bardzo podskoczyły we Wrocławiu 😳 Wszystko oprócz atobisanu mam zlecone przez immunologa, wszystkie dodatkowe leki, oprócz cyklu sztucznego tak zdecydował dr, aby wykluczyć cykl bezowulacyjny, który mi się co jakiś czas zdarza... Heparynę może będę mieć refundowaną, ale raczej jak będę już w ciąży ze względu na mutację... także bliżej listopada podejdziemy do transferu... Stresuję się tą myślą, trochę cieszę, ale głównie stresuję bo więcej zarodków nie mamy... A koszt kolejnego podejścia ogromny (nawet jakbyśmy wykorzystali moje komórki, które są zamrożone)...

    Trzymam kciuki za usunięcie woreczka🤞 aby poszło szybko i bezboleśnie! :) I aby udało Ci się jeszcze podejść z transferem w tym roku:) I pięknie zakończyć ten rok😁

    No to będziemy cisnąć razem.

    Wiem co czujesz bo gdy z 2 ivf miałam tylko jeden słaby zarodek zamrożony, nie rokujacy to z jednej strony szlam na transfer jak na ścięcie, a z drugiej pokladalam w tym wszystkie nadzieję.
    Gdyby wtedy się nie udało to myślę, że to byłby już koniec leczenia i postawiłam bym na adopcje może jeszcze AZ po drodze.

    Mam nadzieję, że nie będziesz musiała korzystać z tych mrożonych komórek.
    A w razie czego dużo masz zapasu?

    Kurde myślałam, że punkcja to jednak najdroższa cześć procedury. Nie patrzyłam nawet jak teraz cennik się prezentuje i chyba wolę nie patrzeć.
    Drogo jest w cholere.
    Jak rok temu pochodziliśmy to w sumie wizyty, badania itd od nowa to transfer pociągnął ponad 5 tys. Teraz to już nawet nie wiem ile szykować.

    Gdzieś mam parę pudełek hepki z datą chyba do października/listopada. Poszukam w wolnej chwili i dla znać. Mogłabym Ci puścić inpostem. Zawsze to lepiej wydać na pizze niż kłucie 🙂

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 15 września 2023, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    No to będziemy cisnąć razem.

    Wiem co czujesz bo gdy z 2 ivf miałam tylko jeden słaby zarodek zamrożony, nie rokujacy to z jednej strony szlam na transfer jak na ścięcie, a z drugiej pokladalam w tym wszystkie nadzieję.
    Gdyby wtedy się nie udało to myślę, że to byłby już koniec leczenia i postawiłam bym na adopcje może jeszcze AZ po drodze.

    Mam nadzieję, że nie będziesz musiała korzystać z tych mrożonych komórek.
    A w razie czego dużo masz zapasu?

    Kurde myślałam, że punkcja to jednak najdroższa cześć procedury. Nie patrzyłam nawet jak teraz cennik się prezentuje i chyba wolę nie patrzeć.
    Drogo jest w cholere.
    Jak rok temu pochodziliśmy to w sumie wizyty, badania itd od nowa to transfer pociągnął ponad 5 tys. Teraz to już nawet nie wiem ile szykować.

    Gdzieś mam parę pudełek hepki z datą chyba do października/listopada. Poszukam w wolnej chwili i dla znać. Mogłabym Ci puścić inpostem. Zawsze to lepiej wydać na pizze niż kłucie 🙂

    Dziękuję 😉 Mam koleżankę, której też zalegają. Także jestem już z nią umówiona:) Mamy 5 jeszcze komórek zamrożonych... ten nasz ostatni ❄️ ma klasę 4AA🤔 mam nadzieję że z pomocą leków sobie z nami zostanie 🤞 jak teraz patrzyłam to sama cała procedura kosztuję ponad 10 tys. A gdzie leki, badania (które trzeba powtórzyć), wizyty... plus przechowywanie/mrożenie i badania zarodków, gdybyś chciała 🤦 no i nie wliczam już kosztów transferu 😑 także kosztowa masakra.... Eh... No nic, będę się tym martwić później.

    Może się uda że spotkamy się w invimedzie na transferze 😅 byłoby miło;) A jeszcze gdyby oba były udane🤞 A powiedz mi, Ty badałaś immunologie? Konsultowałaś z kimś wyniki?

    💓 39+0

    age.png
  • adakowal Koleżanka
    Postów: 59 16

    Wysłany: 15 września 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się podepnę pod pytanie o immunologie. :) Zastanawiam się do kogo najlepiej się z tym udać? W naszej klinice jest immunolog?

    PCOS
    IO
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 15 września 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adakowal wrote:
    Też się podepnę pod pytanie o immunologie. :) Zastanawiam się do kogo najlepiej się z tym udać? W naszej klinice jest immunolog?


    Ja byłam u dr Sydora (bardzo sympatyczny lekarz), czy jego zalecenia przyniosą efekt, zobaczymy 🤷Przewija się tu też nazwisko również dr Paśnik (ale terminy odległe). Także lepiej iść do tych znanych, którzy głównie tym się zajmują.

    💓 39+0

    age.png
  • Ścigacz Autorytet
    Postów: 519 503

    Wysłany: 15 września 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Dziękuję 😉 Mam koleżankę, której też zalegają. Także jestem już z nią umówiona:) Mamy 5 jeszcze komórek zamrożonych... ten nasz ostatni ❄️ ma klasę 4AA🤔 mam nadzieję że z pomocą leków sobie z nami zostanie 🤞 jak teraz patrzyłam to sama cała procedura kosztuję ponad 10 tys. A gdzie leki, badania (które trzeba powtórzyć), wizyty... plus przechowywanie/mrożenie i badania zarodków, gdybyś chciała 🤦 no i nie wliczam już kosztów transferu 😑 także kosztowa masakra.... Eh... No nic, będę się tym martwić później.

    Może się uda że spotkamy się w invimedzie na transferze 😅 byłoby miło;) A jeszcze gdyby oba były udane🤞 A powiedz mi, Ty badałaś immunologie? Konsultowałaś z kimś wyniki?


    Ejj ale przecież my rok temu płaciliśmy już 9.100 za procedurę, razem z dawcą nasienia. Plus transfer 2600 razem z embryoglue.

    19.08 TRANSFER 💪❤️
    5dpt ⏸️, 7 dpt ⏸️, 9 dpt ⏸️,
    11dpt beta 193, 14dpt 950, 16dpt 2241 💪💪❤️
    23dpt krwotok/szpital beta 21700
    27dpt mamy serduszko ❤️❤️walcz maluchu ❤️
    35dpt 15,4 mm malucha
    9+5/9+6 3 cm szczęścia

    preg.png

    InviMed Wrocław
    Lipiec 2022 punkcja:
    7 oocytów,2 zarodki. Badania genetyczne ❌️

    Listopad 2022
    Punkcja na nowych lekach, pobrano 11 oocytów, 6 zaplodnionych, 4 dotrwały do 5 doby ❤️💪💪

    Grudzień 2022
    bombelek na święta ❤️
    08.12.2022 transfer 4AA + embryoglue
    12dpt beta 229
    14dpt 627
    20dpt 5786
    33dpt serducho jak dzwon 11,9 mm

    event.png
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2206 1675

    Wysłany: 16 września 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wtrące się w wątek ale może któraś z was będzie umiała odpowiedzieć na moje pytanie. Dziś właśnie zaczynam stymulację lekiem REKOVELLE i mam się zgłosić na podgląd między 5-7 dniami brania leku ale nic mi lekarz nie wspomniał o wykonaniu badań estradiolu przed wizytą. I stąd moje pytanie czy przy tym roku nie trzeba badać poziomu hormonów czy lekarz zapomniał mi o tym powiedzieć?

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌

    23.04.24 - wizyta immuno Paśnik
    Ana1✅Cytokiny✅ Cross mach✅ AlloMLR 0%❌ -> Szczepienia

    28.05 histeroskopia+ CD138 -✅

    Szczepienia limfocytami męża strat
    22.07 I ✅
    12.08 II ✅
    02.09 III ✅
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 16 września 2023, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi_14 wrote:
    Cześć, wtrące się w wątek ale może któraś z was będzie umiała odpowiedzieć na moje pytanie. Dziś właśnie zaczynam stymulację lekiem REKOVELLE i mam się zgłosić na podgląd między 5-7 dniami brania leku ale nic mi lekarz nie wspomniał o wykonaniu badań estradiolu przed wizytą. I stąd moje pytanie czy przy tym roku nie trzeba badać poziomu hormonów czy lekarz zapomniał mi o tym powiedzieć?

    Kurczę nie pamiętam jak to było, ale na pewno kazał mi lekarz zbadać estradiol i progesteron jakoś przed punkcja. Teraz jak pójdziesz na kontrolę to lekarz zobaczy jak reagujesz na lek. Ile pęcherzyków urosło. Także to pierwsza wizyta i wydaję mi się że badanie nie jest potrzebne. Jeżeli masz wątpliwości możesz napisać do koordynatorki i Ona już się skontaktuje z lekarzem i zapyta:)

    💓 39+0

    age.png
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2206 1675

    Wysłany: 16 września 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Kurczę nie pamiętam jak to było, ale na pewno kazał mi lekarz zbadać estradiol i progesteron jakoś przed punkcja. Teraz jak pójdziesz na kontrolę to lekarz zobaczy jak reagujesz na lek. Ile pęcherzyków urosło. Także to pierwsza wizyta i wydaję mi się że badanie nie jest potrzebne. Jeżeli masz wątpliwości możesz napisać do koordynatorki i Ona już się skontaktuje z lekarzem i zapyta:)

    Dziękuję za odpowiedź! Próbowałam dziś dodzwonić się do koordynatorki ale właśnie nie odbierała, zadzwonię w poniedziałek i dopytam.

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌

    23.04.24 - wizyta immuno Paśnik
    Ana1✅Cytokiny✅ Cross mach✅ AlloMLR 0%❌ -> Szczepienia

    28.05 histeroskopia+ CD138 -✅

    Szczepienia limfocytami męża strat
    22.07 I ✅
    12.08 II ✅
    02.09 III ✅
  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 821 1042

    Wysłany: 17 września 2023, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi_14 wrote:
    Cześć, wtrące się w wątek ale może któraś z was będzie umiała odpowiedzieć na moje pytanie. Dziś właśnie zaczynam stymulację lekiem REKOVELLE i mam się zgłosić na podgląd między 5-7 dniami brania leku ale nic mi lekarz nie wspomniał o wykonaniu badań estradiolu przed wizytą. I stąd moje pytanie czy przy tym roku nie trzeba badać poziomu hormonów czy lekarz zapomniał mi o tym powiedzieć?

    Hej.Te badania wykonuje się chyba pozniej.Bedziesz miala na pewno jeszcze wizytę i wtedy bedziesz musiala zbadac.

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8952 7740

    Wysłany: 18 września 2023, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja immunologie mam zbadana pobieżnie. Przez lata trochę się nazbierało jak zespół, mutacje, kiry itd ale ogólnie nie grzebie w temacie. Nie byłam u immunologa choć w swoim czasie dyskutowałam z kilkoma na czatach, livach itd więc jakiś tam schemat sobie ułożyłam w działaniu.
    Mam cała rzesze chorób autoimmunologicznych, które i tak mówią mi, że mój organizm w tej kwestii jest do dupy. Także badanie np cytokin wiadomo że wyjdzie mi źle ale nikt mi nie powie czy tak wyszło przez aktywna łuszczyce, Basedowa, Hashi czy rzs.
    Badania dla zbadania i nic z tym nie robienia są bez sensu.
    Ja zaczęłam od tego, że uznałam gdzie są moje granice w tym leczeniu.
    Bo immuno to:
    Immunisupresja (sterydy np encorton)
    Acofil
    Intralipid
    Immunoglobuliny
    Szczepienia
    I inne ale już nie jestem super na bieżąco.

    2 pierwsze mam, do tego heparyna i acard. Na pozostałe albo mnie nie stać albo mógłby pogorszyć moje choroby Także się nie pisze.

    Poza tym u mnie problem jest wszędzie po trochu. Od chorób z kosmosu po endometrioze i słabsze komórki, a także nasienie bardzo kiepskie.
    Więc mamy złożone kłopoty, a całe leczenie to trochę loteria.

    Z immunologow to Paśnik, Malinowski, Sydor i kilku innych jest od Niepłodności.
    Największe koszty to badania na start bo oni zalecają wszystko od nowa i od siebie.

    Teraz dużo osób idzie w tą immuno ale często bardzo szybko, jeden nieudany transfer i już lecą z badaniami. A jednak invitro robi się na całym świecie, wszędzie skuteczność jest porównywalna, stanowisko lekarzy i embriologow wszędzie i tak sprowadza się do jednego: najważniejszy jest zdrowy i silny zarodek.
    Także ja nie neguje immuno bo sama JU sobie nie wyobrażam transferu bez acofilu wiedząc o kir aa ale na przełomie lat też widzę, że np Paśnik zleca teraz dawkę 5 krotnie mniejsza niż 6 lat temu.

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 18 września 2023, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Ja immunologie mam zbadana pobieżnie. Przez lata trochę się nazbierało jak zespół, mutacje, kiry itd ale ogólnie nie grzebie w temacie. Nie byłam u immunologa choć w swoim czasie dyskutowałam z kilkoma na czatach, livach itd więc jakiś tam schemat sobie ułożyłam w działaniu.
    Mam cała rzesze chorób autoimmunologicznych, które i tak mówią mi, że mój organizm w tej kwestii jest do dupy. Także badanie np cytokin wiadomo że wyjdzie mi źle ale nikt mi nie powie czy tak wyszło przez aktywna łuszczyce, Basedowa, Hashi czy rzs.
    Badania dla zbadania i nic z tym nie robienia są bez sensu.
    Ja zaczęłam od tego, że uznałam gdzie są moje granice w tym leczeniu.
    Bo immuno to:
    Immunisupresja (sterydy np encorton)
    Acofil
    Intralipid
    Immunoglobuliny
    Szczepienia
    I inne ale już nie jestem super na bieżąco.

    2 pierwsze mam, do tego heparyna i acard. Na pozostałe albo mnie nie stać albo mógłby pogorszyć moje choroby Także się nie pisze.

    Poza tym u mnie problem jest wszędzie po trochu. Od chorób z kosmosu po endometrioze i słabsze komórki, a także nasienie bardzo kiepskie.
    Więc mamy złożone kłopoty, a całe leczenie to trochę loteria.

    Z immunologow to Paśnik, Malinowski, Sydor i kilku innych jest od Niepłodności.
    Największe koszty to badania na start bo oni zalecają wszystko od nowa i od siebie.

    Teraz dużo osób idzie w tą immuno ale często bardzo szybko, jeden nieudany transfer i już lecą z badaniami. A jednak invitro robi się na całym świecie, wszędzie skuteczność jest porównywalna, stanowisko lekarzy i embriologow wszędzie i tak sprowadza się do jednego: najważniejszy jest zdrowy i silny zarodek.
    Także ja nie neguje immuno bo sama JU sobie nie wyobrażam transferu bez acofilu wiedząc o kir aa ale na przełomie lat też widzę, że np Paśnik zleca teraz dawkę 5 krotnie mniejsza niż 6 lat temu.

    Rozumiem, ja po 2 nieudanych transferach dopiero, albo już poszłam w immunologie. (Ale tylko dlatego bo został nam ostatni ❄️ i wszystkie inne wyniki były ok, a zarodki które z nami nie zostały były najwyższej klasy). Więc zaczęłam szukać przyczyny. W sumie chyba dobrze, bo wykryłam na wczesnym etapie chorobę autoimmunologiczną. I już się leczę. I generalnie lepiej funkcjonuję, odkiedy biorę dodatkowy lek na wyciszenie organizmu. Jeśli chodzi o immunoglobiny i szczepienia... Na szczepienia nigdy się nie zdcyduję, immunoglobiny to ogromny koszt, bez gwarancji. Będziemy próbować z intralipidem, bo to koszt 400 zł. I jeszcze ta kwota nie zabija 🤷 także czas pokaże czy to była słuszna decyzja 🤔 jeszcze wjedzie heparyna... Więc może ten zestaw pomoże.

    Ewa może Ty mi będziesz wstanie odpowiedzieć. Czy encorton ma podobny efekt końcowy jak plaquenil? Czy raczej to 2 różnie działające leki, które mają totalne inne efekty końcowe na organizm? Bo immunolog zastanawiał się czy ten encorton mi jeszcze wprowadzić, ale ostatecznie zrezygnował na chwilę obecną. I się zastanawiam czy jeszcze z nim o tym rozmawiać, czy może te 2 leki mają podobne działanie 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2023, 09:51

    💓 39+0

    age.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8952 7740

    Wysłany: 18 września 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co nie wiem dokładnie, może podejmij jeszcze ten temat z lekarzem dla spokoju ducha, masz czas a po co się później zadręczać.

    Oba te leki mają działanie immunosupresyjne czyli mają wyciszyć reakcje zapalne w organizmie ale wydaje mi się, że działają na różne sfery.
    Nie wiem dokładnie ale mi np reumatolog mówiła, że po hydroxychlorochinie mogę mieć większy wysyp łuszczycy bo ona nie lubi tego leku gdzie np encorton przepisuje się w leczeniu łuszczycy (choć z drugiej strony brałam i i nie pomógł).

    Encorton napewno dają przy tarczycy, chorobach skóry itd więc dla mnie bardziej trafiony.

    Mi np szczęśliwy transfer udał się bez immunosuoresji a mam całe combo chorób immuno. Teraz będę na lekach na rzs i encorton pewnie też wezmę ale może w mniejszej dawce.

    Tak na chłopski rozum myślę, że stosowanie u nas leków na rsz długoterminowo ma lepsze działanie niż ten encorton od transferu. Ale znowu tonący brzytwy się chwyta i łyknie wszystko.
    Ja bym chyba osobiście rozmawiała z prowadzącym na zasadzie że jak nie zaszkodzi to niech receptę wypisuje i biere wszystko.

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8952 7740

    Wysłany: 18 września 2023, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi_14 wrote:
    Cześć, wtrące się w wątek ale może któraś z was będzie umiała odpowiedzieć na moje pytanie. Dziś właśnie zaczynam stymulację lekiem REKOVELLE i mam się zgłosić na podgląd między 5-7 dniami brania leku ale nic mi lekarz nie wspomniał o wykonaniu badań estradiolu przed wizytą. I stąd moje pytanie czy przy tym roku nie trzeba badać poziomu hormonów czy lekarz zapomniał mi o tym powiedzieć?

    Hejo Santi!
    Wracasz do gry?
    Fajnie, że znowu się spotykamy po latach.
    Też byłam na recovelle w 3 podejściu. Wciąż walczę.
    Na 1 wizytę Wrocław nie zleca tych badań, chyba dopiero do punkcji ale wiadomo, że nauczona z AP ja sama badałam na własną rękę.

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
‹‹ 932 933 934 935 936 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ