X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • Kabi Autorytet
    Postów: 426 206

    Wysłany: 28 marca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Ja ostatecznie poczekam do jutra, to będzie 11dpt no i zapewne wyjdzie jedno wielkie zero. Plany? No tak jak mówię, przebadamy męża i zapewne będziemy chcieli to IMSI, a może nawet, w oczekiwaniu na kolejną stymulację, przejedziemy się do Krakowa na inseminację z sortowaniem plemników MACS, bo widziałam, że tam coś takiego robią. Nie wiem, najpierw muszę porozmawiać z lekarzem, ale coraz bardziej mi się wydaje, że moja endometrioza to faktycznie mógł być mały problem.

    A na jakie badania dokładnie masz skierowanie? Możesz mi napisać, u kogo się leczysz? Ja u JW.

    Aha, i jeszcze jedno - dlaczego piszesz, że u nas nie robią IMSI? W cenniku jest, masz jakieś konkretne info?

    Sorki że dopiero teraz ale dopiero przeczytałam wpis.
    Ja jestem u RS.
    Badania które mam zrobić to: HBA 1c, SHBG, DHEA-S, testosteron, androstendion (ale dopiero w następnym cyklu po ivf).
    Rzeczywiście jest IMSI u nas, nie doczytałam bo jakos dziwnie jest to w cenniku umieszczone, bez rozpiski jak ICSI i IVF tzn. bez info że jest w tym tez punkcja itd.
    U nas IMSI raczej nie ma potrzby bo mąż ma bardzo dobre parametry nasienia (wyniki fragmntacji dna plemnika również bardzo dobre).
    Tylko z moimi jajami pradopodobnie jest cos nie tak! ;(

    hchy43r80v7zdczk.png

    f2wlanlihv5o1al8.png

    4 lata starań
    2017 - 3x IUI :(
    I ICSI styczen '18 ---> :(
    Brak mrożaków
    II ICSI lipiec' 18
    Transfer 24.07 - - >7dpt beta 53.3 --> 9dpt beta 149--> 11dpt beta 342 - - > 15dpt beta 1078 - - > 20dpt beta 3805 i pęcherzyk 1cm na usg :)
    28dpt❤️ dzidzia 4mm
    ❄️❄️ czekają :)
    23.12.2022 Transfer blastki 4.1.2. —> 8dpt beta 60 --> 11dpt beta 248 —> 20dpt beta 3870 :D
    18.01 USG…?
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 28 marca 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milunia_86 wrote:
    Dzięki za te słowa przynajmniej do jutro jeszcze będę mieć iskierkę nadziei
    Kolezance przy becie 160 sikaniec nie pokazal nic. Kolejna przy becie 700! Miala cokolwiek na teście. Ledwo widoczne. Roznie bywa test negatywny nie jest wyznacznikiem. Pozytywny juz raczej na 99pr swiadczy o ciąży. Negatywny o niczym nie przesadza.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny jestem po kontroli po operacji wszytsko narazie ok.
    Jestem trochę skołowana bo badał mnie lekrz który mni operował i powiedział że minimum 1 cyl musi upłynąć zanim zaczniemy znowu myslec o dziecku.
    Chyba jednak odczekamy dłużej troche co najmniej 2,3 cykle.

    Jestem w sozku jak beta szybko spadła, odebrałam wynik z piątku dzień po operacji wyszła 3, 75.

    Trzymam kciuki za betujace dziewczyy

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 marca 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja uwielbiam sikance ♡
    Gdyby nie beta dla kliniki to bym jej w ogole nie robila :)

    Evaa lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 28 marca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    A ja uwielbiam sikance ♡
    Gdyby nie beta dla kliniki to bym jej w ogole nie robila :)
    Bella...
    Przyznam ze ja zrobilam sikanca po pozytywnej becie zeby zobaczyc jak wygladaja te dwie kreski :p beta jest bardziej stresujaca juz ta kolejna czy przyrosty dobre

    gosia81 lubi tę wiadomość

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 28 marca 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabi wrote:
    Sorki że dopiero teraz ale dopiero przeczytałam wpis.
    Ja jestem u RS.
    Badania które mam zrobić to: HBA 1c, SHBG, DHEA-S, testosteron, androstendion (ale dopiero w następnym cyklu po ivf).
    Rzeczywiście jest IMSI u nas, nie doczytałam bo jakos dziwnie jest to w cenniku umieszczone, bez rozpiski jak ICSI i IVF tzn. bez info że jest w tym tez punkcja itd.
    U nas IMSI raczej nie ma potrzby bo mąż ma bardzo dobre parametry nasienia (wyniki fragmntacji dna plemnika również bardzo dobre).
    Tylko z moimi jajami pradopodobnie jest cos nie tak! ;(

    Oo, to on właśnie operował mi endometriozę w szpitalu :) A to HBA 1c to jest badanie dla Ciebie czy męża? Bo to chyba jest wiązanie plemnika z hialuronem, czy się mylę?

    Ja też dzisiaj, jak już przyjdzie wynik bety, oczywiście negatywny, zapytam jakie badania mamy zrobić. Ciekawe, co mi powie.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Madagaskar Autorytet
    Postów: 2370 1535

    Wysłany: 28 marca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nienawidze tych dwoch kresek hahahaha zawsze oznaczaja kłopoty u mnie :P
    Wsumie to oznaczały :) mam nadzieje :D

    Scent86 lubi tę wiadomość

    Wysoki prg w fazie folikularnej, Niedoczynność tarczycy;
    3 x ciąża pozam. natural.- usunięte oba jajowody;
    3 Kliniki;
    4 x ICSI, 8 transferów, 10 zarodków, 1 x cb
    Ostani transfer 18.08.2020 r.
    Nasz mały wielki cud 🙏❤️
    8dpt- beta 88; 10dpt- beta 234; 13dpt- beta 1199; 15dpt- beta 3100
    16dpt- pęcherzyk ciążowy
    24dpt -❤️
    1. USG Prenatalne z Sanco - zdrowa 👧
    2. USG Połówkowe ✅
    3. USG III trym ✅
    2021 r. - córka mój cały Świat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam to co piszecie i już schowałam na dnie szafy PinkTesta, którego kupiłam wczoraj :D :D
    Grzecznie zaczekam do bety, sikać będę później, żeby choć raz w życiu (daj Boże!) zobaczyć dwie kreski :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2018, 13:31

    czar-nula, lena7 lubią tę wiadomość

  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 28 marca 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia1989 wrote:
    hej dziewczyny jestem po kontroli po operacji wszytsko narazie ok.
    Jestem trochę skołowana bo badał mnie lekrz który mni operował i powiedział że minimum 1 cyl musi upłynąć zanim zaczniemy znowu myslec o dziecku.
    Chyba jednak odczekamy dłużej troche co najmniej 2,3 cykle.

    Jestem w sozku jak beta szybko spadła, odebrałam wynik z piątku dzień po operacji wyszła 3, 75.

    Trzymam kciuki za betujace dziewczyy
    Cieszę się, że wszystko ok na kontroli. Czyli lekarz optymistycznie podchodzi do kolejnych starań, będzie dobrze. Mam nadzieję, że trochę lepiej się już czujesz.

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, całe szczęście, że obyło się bez komplikacji.. Tulę Cię bardzo mocno :* :*
    Teraz jest Twój czas na regenerację i odpoczynek, wierzę w to, że jeszcze będzoe dobrze :* :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam pytanie do dziewczyn, które są w ciąży i mają mutacje ( Malwas jesteś najbliżej ;)
    Jak się suplementujecie? Klasyczne zestawy witamin dla kobiet ciężarnych odpadają, więc co robicie? Są zestawy odpowiednie dla mutacji? Podpowiedzcie coś proszę :)
    Na wątku MTHFR znalazłam kilka, ale szukam też dalej :)

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    A mam pytanie do dziewczyn, które są w ciąży i mają mutacje ( Malwas jesteś najbliżej ;)
    Jak się suplementujecie? Klasyczne zestawy witamin dla kobiet ciężarnych odpadają, więc co robicie? Są zestawy odpowiednie dla mutacji? Podpowiedzcie coś proszę :)
    Na wątku MTHFR znalazłam kilka, ale szukam też dalej :)
    Ja mam mutację hetero MTHFR i biorę (oraz brałam w ciąży) Prenatal + Cholinę 300 mg Swansona, bo w Prenatalu jest jej za mało. Dobry jest też Femibion. Homozygoty muszą brać jeszcze dodatkowo 5000 mg kwasu, z tego co wiem. Ale zakładam, że bierzesz już któryś z tych zestawów albo kwas metylowany, skoro wiesz o swojej mutacji?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • KaśkaKwa Autorytet
    Postów: 951 941

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Oo, to on właśnie operował mi endometriozę w szpitalu :) A to HBA 1c to jest badanie dla Ciebie czy męża? Bo to chyba jest wiązanie plemnika z hialuronem, czy się mylę?

    Ja też dzisiaj, jak już przyjdzie wynik bety, oczywiście negatywny, zapytam jakie badania mamy zrobić. Ciekawe, co mi powie.

    Ej wróżko, jaka negatywna, a pozytywne myślenie gdzie ?
    Mi też jeszcze kawa smakuje ;-( dziś 8dpt 3 dniowego kompaktującego zarodka.

    cd7c541a76.png
    35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
    3xICSI/1x(*)6tc
    ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Ja mam mutację hetero MTHFR i biorę (oraz brałam w ciąży) Prenatal + Cholinę 300 mg Swansona, bo w Prenatalu jest jej za mało. Dobry jest też Femibion. Homozygoty muszą brać jeszcze dodatkowo 5000 mg kwasu, z tego co wiem. Ale zakładam, że bierzesz już któryś z tych zestawów albo kwas metylowany, skoro wiesz o swojej mutacji?

    Ja biorę B-Complex z dr best's, zawiera folian i witaminy z grupy B metylowane.
    Predzej bralam femibion, ale przez to ze zawiera tez kwas syntetyczny to szybko go odstawilam. Teraz szukam zestawu witamin na przyszlosc ;)

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa wrote:
    Ej wróżko, jaka negatywna, a pozytywne myślenie gdzie ?
    Mi też jeszcze kawa smakuje ;-( dziś 8dpt 3 dniowego kompaktującego zarodka.
    Kaśka co Ty z tą kawą chcesz po głowie dostać! U mnie leci 8 tydzień a od kawy mnie nie odrzuca, co prawda nie piję, ale nie dlatego że mi nie smakuje.

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milunia_86 wrote:
    Hejka. Chyba właśnie dołączam do grona osób którym się nie powiodło. Jestem 7 dzień po transferze blastki i nie ma kompletnie nic na sikaczu 10tce. Właśnie się zastanawiam czy w piątek czy w czwartek iść na bete bo chciałabym już odwalić te wszystkie dziadoskie leki a bynajmniej nie mam zamiaru juz sie nimi faszerować przez swieta.

    Ja 8dpt też robiłam test i niestety aż po oczach biła biel :-\

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa wrote:
    Ah te testy, ja im nie wierzę..
    Zastanawiam się czy dla kliniki nie musimy zrobić bety ?
    aby zacząć kolejny cykl do transferu crio - chyba, że @ przyjdzie i uznają to za niepowodzenie transferu ?
    Dziewczyny jak to było u was musi być beta ?

    Ja robiłam bete dla kliniki w dniu którym mi wyznaczył lekarz. Później lekarz kontaktowa się ze mną w sprawie dalszych działań :-)

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 28 marca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czar-nula wrote:
    Kaśka co Ty z tą kawą chcesz po głowie dostać! U mnie leci 8 tydzień a od kawy mnie nie odrzuca, co prawda nie piję, ale nie dlatego że mi nie smakuje.
    No właśnie. Ja w ciąży codziennie piłam jedno latte i nie zamierzałam z tego rezygnować. Czułam wszystkie inne smrody, zwłaszcza spaliny, ale kawusi nigdy sobie nie odmawiałam. :)

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 28 marca 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    Ja biorę B-Complex z dr best's, zawiera folian i witaminy z grupy B metylowane.
    Predzej bralam femibion, ale przez to ze zawiera tez kwas syntetyczny to szybko go odstawilam. Teraz szukam zestawu witamin na przyszlosc ;)
    A badalas może homocysteine?

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Lena, jest poniżej 8 :) jak tylko dowiedziałam się o mutacji wyszło mi ponad 10, a po 2 miesiącach Dr Best's spadła do 7
    W sumie muszę zbadać kontrolnie, ostatnio 20 lutego robiłam badania i było ok :)

    I nie miałam okazji złożyć Ci gratulacji!!! A tu córa już prawie miesiąc na świecie :) Jak się odnajdujesz w nowej roli?? Oby nasz dr Czech i nam przyniósł szczęście :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2018, 15:14

‹‹ 5551 5552 5553 5554 5555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ