X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 8 września 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    To jedno, a po drugie się połknąć tego nie da... ale Paśnik w przypadku ciąży też kazał schodzic mi z 10 na 5 a z 5 na 2,5...
    Nie wiem, nie probowalam :D
    Ja od Wilka mialam 30mg - 20mg i 10mg na raz.
    Zejscie z dawki 5mg co 3dni, wiec bralam 20mg i 5mg, pozniej 20mg, pozniej 10mg i 5mg, 10mg i na koniec 5mg.
    Specjalnie przepisal mi 3rozne dawki, po kilka opakowań.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 9 września 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Tak ;)

    to gratuluje :) rosnijcie zdrowo :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w jakim celu robi sie biopsje endometrium? Czy na tej podstawie można stwierdzić endometrioze ?

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 9 września 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dziewczyny w jakim celu robi sie biopsje endometrium? Czy na tej podstawie można stwierdzić endometrioze ?
    Tak. Albo stanu zapalne. Ja po 2 nieudanych transferach zrobiłam bo chciałam wykluczyć endomendę, a miałam bolesne okresy, plamienia więc mi się zgadzało. Ale nie.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 9 września 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dziewczyny w jakim celu robi sie biopsje endometrium? Czy na tej podstawie można stwierdzić endometrioze ?


    Mogę się mylić, ale endometrioza to komórki endometrium poza jama macicy, więc biopsja samego endometrium tego raczej nie wykryje. Tu potrzebna jest laparoskopia. Ja miałam teraz robiona biopsje z powodu grubego endometrium i krwawien srodmiesiecznych w celu wykluczenia nowotworu. Stwierdzono "rozrost bez atypii" , czyli jak mniemam brak komórek nowotworowych, dzięki czemu będzie można zwyczajnie je zedrzec mechanicznie podczas planowanej histeroskopii i, mam nadzieję, zapomnieć o problemie.

    Bardolka, sylwia80 lubią tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyczytałam, ze raczej endometriozy nie stwierdza się poprzez biopsje. Zrobili mi biopsje endometriozy podczas punkcji i nie wiem dlaczego

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 9 września 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Wyczytałam, ze raczej endometriozy nie stwierdza się poprzez biopsje. Zrobili mi biopsje endometriozy podczas punkcji i nie wiem dlaczego

    A może zrobili ci raczej biopsje endometrium właśnie, czyli scratching, czyli celowe uszkodzenie śluzówki w celu ułatwienia wszczepienia się zarodkowi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2018, 16:11

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    A może zrobili ci raczej biopsje endometrium właśnie, czyli scratching, czyli celowe uszkodzenie śluzówki w celu ułatwienia wszczepienia się zarodkowi?
    Nie. Transfer mam odwolany ze względu na zbyt wysoki prog przed punkcja. Myślę, ze to ma jakis związek tylko nie wiem jaki. Obawiam sue, ze to nic dobrego.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 9 września 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz słyszę takie sformułowanie "biopsja endometriozy" . A nic ci lekarze nie powiedzieli więcej?

    Berbeć lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Pierwszy raz słyszę takie sformułowanie "biopsja endometriozy" . A nic ci lekarze nie powiedzieli więcej?
    Kuzwa zle sie wyrazilam albo slownik emdometrium biopsja endometrium polajkowalam tez.przez przypadek jade autem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic. Byłam na pol przytomna jak przyszła dr , mowila o zaleceniach, rozmowa minute, zapomniałam spytać a teraz zamiast odpocząć po zabiegu to zachodze w glowe.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 9 września 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pewnie pobrali wycinek przy okazji z powodu za wysokiego proga, żeby wykluczyc choroby śluzówki macicy. Nie martw się w takim razie, to pewnie tylko rutynowe działanie i nic nie bedzie, tak jak u mnie. Jeśli zaś chciałabyś sprawdzić, czy masz endometrioze, to tak jak mówię, tylko laparoskopowo (choć niektórzy twierdzą, że wystarczy dobre USG, ale raczej nigdy nie jest stuprocentową diagnoza).

    Berbeć lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odp.
    A nie wiecie czemu kaze mi.brać aspiryne cardio ?

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 9 września 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dzięki dziewczyny za odp.
    A nie wiecie czemu kaze mi.brać aspiryne cardio ?

    aspiryna cardio to inaczej acard, z tym ze aspiryna ma wieksza dawke bo 100 mg a acard moze miec dawke 75 i 150 a jest to na lepsze ukrwienie macicy, zeby nie bylo zakrzepow itp :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2018, 17:44

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    aspiryna cardio to inaczej acard, z tym ze aspiryna ma wieksza dawke bo 100 mg a acard moze miec dawke 75 i 150 a jest to na lepsze ukrwienie macicy, zeby nie bylo zakrzepow itp :)
    Juz.właśnie sie dowiedziałam. Rozumiem,ze moge brać 75mg acardu półtorej tabletki? Nie ma nigdzue 100

  • monia 70 Ekspertka
    Postów: 126 76

    Wysłany: 9 września 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.Dziewczyny
    Ile kosztuje in vitro w Novum?
    chodzi mi o cały przebieg , ile Was to wyniosło
    Mój dr. gin. jest ośrodkiem współpracującym z Novum poza Wawa i mówił ze szła bym krótkim protokołem. Wizyty , stymulacje u niego a pare wizyt w Novum.
    prosze Was o podpowiedzi
    Wizyta u mojego dr. dopiero 19.09

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 9 września 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy :) oficjalnie od 6500 do 8500 mniej więcej za samą procedurę, krio osobno 2000, plus wizyty 90-200 zł, leki, badania krwi itp. Tu jest cennik: https://www.novum.com.pl/pl/o-novum/cennik/. Ja teraz 3 podejścia robię z dofinansowaniem więc jest zdecydowanie taniej (w granicach 5000 że wszystkim
    za 1 procedurę wyszło z czego połowa to leki). Zapraszam na wątek Novum też :)

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • monia 70 Ekspertka
    Postów: 126 76

    Wysłany: 9 września 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 10 września 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ratunku, czy któraś z Was brała Crinone? Nie wiem czy mam na to uczulenie czy mi się grzyb po antybiotyku przyplątał, objawy są nie do odróżnienia bo ten krem jest biały i podobno może się zbrylać ale do tego piecze itp (to też napisali w ulotce że może tak być) :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 09:21

    migotka_83 lubi tę wiadomość

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 10 września 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka ja brałam Crinone, tez miałam lekką reakcję alergiczną, pomogła częsta zmiana wkładek i równie częste podmywanie.
    Jak nie pomoże to najlepiej powiedz swojemu lekarzowi na wizycie to napewno coś zaradzi.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
‹‹ 5794 5795 5796 5797 5798 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ