X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 15 lipca 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer oczywiscie wspomnialam o nieregularnych miesiaczkach. Nie mam bladego pojecia jak tam z listem o refundacje. Mysle ze wszystkiego sie dowiem jak umowie sie na kolejne spotkanie kiedy zrobimy znowu semen sample M. Dzis juz zakupilismy witaminki Wellman i M zaczyna sie faszerowac. Mysle ze za jakies 2 tygodnie kaze mu zadzwonic do szpitala i ustalic termin na oddanie nasienia. Wtedy tez musi podejsc na wydzial ginekologiczny zebu sprawdzili i wpisali BMI do naszych papierow. Moj plan jest tez zeby wtedy ustlic termin wizyty z lekarzem ponownie. I wtedy powinno sie wszystko juz wyjasnic. Jak nadal mamy kiepskie nasienie to rozpocznie sie procedura. Bede wtedy musiala o wszystko wypytac dokladnie. Bo na pierwszej wizycie to bylam tak totalnie zaskoczona tym ze jedynie IVF mi zostalo ze juz moje przygotowane pytania sie rozplynely.

    Trzymam za Ciebie kciuki Car Per i napisz jak po wizycie.

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 15 lipca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK dwa tygodnie to troszke krótko zeby zobaczyc rozńice w nasieniu po witaminach. Zwykle czytałam ze około trzech miesiecy brania... ale kto wie. Moze u Was chodzi zwyczajnie o stan bo moze byc tak ze przed ostatnim badaniem cos znacznie wpłynęło na obniżenie jakości :).

    U mnie moje BMI sprawdzają co wizyte. I to okropnie śmieszne bo moja waga jest w granicach dolnej normy, nigdy nie miałam nadwagi ani niedowagi. Ale mimo wszytsko kiedy pojawiam sie w klinice po 2-3 miesiącach sprawdzają moja wagę. Co dziwne Tz nigdy tego nie sprawdzano. On rowniez tak jak ja ma wagę w normie nawet w tej niższej. Zdaje sie ze to wynika z tego ze masa Brytyjczyków ma problem z utrzymaniem wagi na stałym poziomie. Jednak wiadomo ze otyłość dyskwalifikuje z IVF refundowanego. Wiec moze dlatego takie regorystyczne zasady. No ale z drugiej strony. Jesli ktos jest otyły to sie raczej widzi na pierwszy rzut oka :D.

    Szkoda ze nie dają Ci skierowania na skan czy jakies specjalistyczne badania. Bo tracicie czas w tym przypadku. U nas od razu było wiadomo ze to problem raczej po mojej stronie ale mimo wszystko lekarz zalecił wysłanie mojego meza na badanie.

    A u nas to tez czas goni bo ja mam 35 a Tz 42 w tym roku :).

    Dziekuje za wsparcie. Bede raczej aktywnie sie udzielać. W pon wracam do pracy po urlopie ( i o zgrozo... mam nieproszonego gościa w domu :(... mam nadzieje ze jedynie przez krotki czas).

    Zostań z nami i sie udzielaj bo niewiele nas tutaj...



  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 15 lipca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik gratulacje! Szkoda ze sie nie odzywasz ale podejrzewam ze masz mase na głowie w tym momencie. Trzymajcie sie dzielnie z malutka!

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 15 lipca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzm sie w pelni co do tego ze miany dopiero po 3 miesiacach w nasieniu. No zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Chodzi wlasnie o ten czas a ja juz nie mam sily liczyc na cud. Mam nadzieje ze reszta dziewczyn sie bedzie te na biezaco udzielala i bedziemy kibicowac!

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 15 lipca 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mialam zapytac jak to wogole jest z ta reundacja - czy za same leki sie placi czy tylko za receptys bo znalazlam na stronce NHS cos takiego:

    Prescription charges

    If you’re eligible for NHS-funded IVF treatment, you will still have to pay prescription charges for fertility medicines, unless you’re exempt from prescription charges. See prescription costs for more information.

  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 15 lipca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przepisanych 5 leków i za każdy placilam 8.60 czyli trochę ponad 40 funtów. W pakiecie były igly strzykawki i co tam jeszcze potrzebne. Wszystko dostarczone przez kuriera do domu albo pod wskazany adres. Chyba że jesteś na zasiłku jakimś i masz zwolnienie z opłaty to wtedy nic nie płacisz.

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 15 lipca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to juz wszystko rozumiem dzieki wannahavebaby czyli sa to tylko oplaty za recepty a nie za same lekarstwa

  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 15 lipca 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ale oni przepisuja każdy lek na osobnej recepcie. W UK chyba nigdy nie placisz za leki na receptę po cenie leku tylko tzw. prescription charge x
    Carper a co to za nieproszony gość?

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 15 lipca 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie co to za gość ????

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 15 lipca 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystkie leki dostałam w klinice i za nic nie musiałam płacić. Nawet funta nie wydalam

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 lipca 2017, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj wannahaveababy!

    Ehh znajomy przyjezdza do pracy tutaj I potrzebuje gdzies sie zatrzymać az znajdzie zakwaterowanie... szczerze mowiac to przyzwyczaiłam sie do naszej prywatności i ciezko mi bedzie miec kogos szwedajacego sie po moim domu, mam nadzieje ze szybko znajdzie jakis pokoj. Najgorsze jest to ze jego język jest bardzo kulejący i w sumie to ja za niego wszytsko organizuje juz od dłuższego czasu... Kilku miesiacy. I mm tego juz po dziurki w nosie :(. Wszystkie tłumaczenia związane z praca itd.

  • evcikm81 Autorytet
    Postów: 335 316

    Wysłany: 16 lipca 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallo już się melduje i oddaje brzuch nast mamie.Sonia się urodziła w czwątek o 11.53 przez cc.które było rewelacyjne planowane i na moje życzenie. 4kg i 61cm szczęścia. Jest przecudna i ma mnostwo czarnych wlosow.Od pt jesteśmy w domu uczymy siebie na wzajem i jest lepiej z dnia na dzień. To forum jest szczęsliwe i każdej z was życzę takiego cudu.Postaram się wstawić fote jak ogarne jak to się robi.Sisi przypomnij mi proszę jak to się robilo

    CarPer, NewAgeMissK, betka, Stiffi, sisi, niezapominajka2017, Lilah lubią tę wiadomość

    w4sq3e3kcmsv45kr.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 lipca 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik gratulacje! Super ze jesteście juz w domu. Fajnie ze sie odezwałas.


    PUSIAK zdaje sie ze teraz Twoja kolej... brzuch oddany ;).

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 16 lipca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik gratulacje!! <3 Piękne imie ! Mam Kuzynke Sonie :D Więc może to jakiś zank... mojo barzuchol już gotowy ! Oby niedługo mial lokatora :) A swoja droga duza corke urodzilas! ;)

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 16 lipca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Witaj wannahaveababy!

    Ehh znajomy przyjezdza do pracy tutaj I potrzebuje gdzies sie zatrzymać az znajdzie zakwaterowanie... szczerze mowiac to przyzwyczaiłam sie do naszej prywatności i ciezko mi bedzie miec kogos szwedajacego sie po moim domu, mam nadzieje ze szybko znajdzie jakis pokoj. Najgorsze jest to ze jego język jest bardzo kulejący i w sumie to ja za niego wszytsko organizuje juz od dłuższego czasu... Kilku miesiacy. I mm tego juz po dziurki w nosie :(. Wszystkie tłumaczenia związane z praca itd.
    CarPer jestem w stanie to sobie wyobrazić my tez mielibyśmy z tym problem. Jesteśmy zawsze chętni pomoc No ale nie żeby kogoś niańczyć miesiącami.

    CarPer lubi tę wiadomość

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 16 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik wielkie gratulacje. Ślicznotka z niej będzie na pewno !!! To mam nadzieje ze brzuchol będzie teraz przechodził po kolei !

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 lipca 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK wrote:
    CarPer jestem w stanie to sobie wyobrazić my tez mielibyśmy z tym problem. Jesteśmy zawsze chętni pomoc No ale nie żeby kogoś niańczyć miesiącami.


    MAm nadzieje ze znajdzie sobie szybko lokoum...

    Sluchajcie a co u SissiAnn??? Miala juz druga wizyte? Sa trzy maluszki? Nic sie nie odzywa ostatnio.

  • betka Autorytet
    Postów: 270 144

    Wysłany: 16 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik jeszcze raz gratulacje, Sonia spora a nie zapowiadalo sie na to.

    NewAgeMissK witaj i powodzenia w staraniach .

    Ja dostalam termin na wywołanie 27 lipca, wiec prosze o mocne kciuki, oby poszło szybko , juz chetnie bym zobaczyła tego rozrabiaka i oddała Wam brzuch:)

    sisi, Lilah lubią tę wiadomość

    gannhqvkbqom0flu.png

    16.12.2016 Serduszko bije :*
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 lipca 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli zaraz beda trzy brzuchy.
    Pierwszy Ewcik drugi Sissi trzyleci Betka. Trzy wolne jest szansa :). Ktora bierze???

    Sissi kiedy dokładnie jedziesz do szpitala?

    Betka 10 dni zostało. Powodzenia. U mnie tez pewnie by było CC bo dwa lata temu złamałam kośc ogonowa i tak sie wykrzywiła ze ciezko powiedziec czy dziecko sie zmieści. Dlatego jesli uda mi sie to musze to dokładnie kontrolować.

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 16 lipca 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj w nocy poronilam :(

    Evcik gratulacje & maleństwo już z Wami w domu i przy Tobie xx

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ