X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 13 lipca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Pusiak a co i Was jest przyczyna??? Zapomniałam zupełnie, a wiem ze pisałaś.

    Leków masz cały worek. Ale widzisz, to dobrze bo jeśli miałoby się okazać ze jakiś lek zupełnie nie działa to cała stymulacja poszłaby na marne a tak są po,dwa leki wiec zadziałać musza.

    Zaczynasz od tabletek antykoncepcyjnych??? Czy co zaczynasz brać 27 lipca?

    Niezapominajka, studiowałam chwile inny wątek i już widzę ze robiłaś masę badań i bierzesz aktualnie antybiotyki. Super ze wróciłaś do walki z nowa siła. Wiesz już kiedy ewentualna stymulacja? Będziesz wiem leczyć w Polsce czy w DE?
    Carper u nas przyczyna jest słabe nasienie męża. Mała ilość plemników w nasieniu oraz słaba morfologia. U mnie wszystko pięknie. Daj znać jak tam po wizycie ! Już bliżej niż dalej !

    Ja 27 dostanę okres to w 14dc zaczynam brać tabletki które maja wyregulować cykl (ale nie jest to antykoncepcja) a od 21dc bruselin.

    Z ciekawostek właśnie sobie siedzę przed eurotunelem i jest opóźnienie 2h ;( dzięki Bogu jest ładna pogoda ...

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 13 lipca 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi to teraz na pewno najgorszy czas. Mam nadzieje ze wszystko się samodzielnie oczyści i nie będziesz potrzebowała żadnego zabiegu. Tak jak Brenya pisała... najważniejsze ze już była próba implantacji. Jestem pewna ze kolejna próba będzie już pewnym pozytywem. Kto wie może zaczniesz jeszcze szybciej niż ja. Albo będziemy w podobnym czasie :).

    Pusiak udanego urlopu! Ja właśnie wracam z urlopu. Zwiedzaliśmy znowu Szkocję. Pięknie tam. Niestety w Poniedziałek do pracy...
    Jeśli to problem z nasieniem a Twoje wyniki są tak dobre to nie powinno być żadnych przeszkód. U mnie gorzej bo przyczyna tak naprAwde nie jest znana. Podejrzewają ten wyrostek Ala tak naprawdę nikt nie jest w stanie powiedzieć bo niby laparoskopia miała wszystko udrożnić a się okazuje ze nic nie pomogło. Wiec wcale nie zdziwiłabym się gdyby u mnie wcale nie było tak łatwo...

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 14 lipca 2017, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj dostałam krwawienia. Wygląda jak okres ale nic mnie boli. Czy to się już zaczęło czy dopiero najgorsze nadejdzie ? :(

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 lipca 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi dobrze ze juz sie zaczęło. To chyba wcale nie musi byc bolesne. Jesli organizm sam sie oczyszcza to powinno wyglądać jak zwykła miesiączka. Po krwawieniu zrob jeszcze albo betę albo siknij zeby sie upewnić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi jak tam jakie wiesci po wizycie??

    Stiffi trzymaj sie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2017, 09:35

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, już teraz nie pamiętam o której wizycie pisałam ale ogólnie miałam 3. W niedziele byłam prywatnie i doradził mi cesarkę. Wczoraj byłam w szpitalu i z łaską oraz niechętnie mnie zapisali na 20 lipca. Wód nadal za dużo, infekcji żadnej nie ma więc to może być zrośnięty przełyk. Okaże się już po porodzie.
    Mąż zestresowany, a ja nie mogę się doczekać. Odliczamy... 6 dni <3

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej to juz zaraz! To w czwartek bedziemy witac Helenke:) A dlaczego z laska i niechetnie skoro masz wskazania do cesarki? Maz sie troche postresuje ale jestem pewna ze jak przyjdzie pora to sie sprezy i da z siebie wszystko ;)

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 lipca 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi to juz prawie. Wcale Ci sie nie dziwie ze nie mozesz sie doczekac. Powodzenia! Napisz jak bedziesz juz w szpitalu!

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 14 lipca 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z łaską bo oni nie widzą wskazań i ta cesarka jest wyłącznie na moje życzenie, a nie z medycznych względów.
    Dla męża do tej pory to była taka trochę abstrakcja bo wiedział, że poród może nastąpić w każdej chwili ale teoretycznie mieliśmy jeszcze 2-4 tygodnie. A teraz zostało tylko 6 dni i ani chwili dłużej więc poczuł lekki stresik ;)
    Widzę, że Evcik się jeszcze nie pochwaliła ale zdradzę wam, że przywitała wczoraj swoja piękną córeczkę Sonię :)

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 14 lipca 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak wrote:
    okolo 27 lipca powinnam dostac okres, więc wtedy zaczynam, ale ice długim protokołem wiec w sumie od 14dnia tego cyklu czyli okolo 9 sierpnia ;) zastrzyki zaczna sie pewnie gdzies w granicach 25 sierpien.


    Pusiak, czy dobrze rozumiem.zw leczysz sie w klinive CRGH w Londynie? Moglabys napisac pare slow jakie masz wrazenia? U ktorego konsultanta jestes? Przygladamy sie tej klinice, nawwt umowilismy sie na krotka konsultacje w przyszlym tygosniu.

    CarPer lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcik tutaj tez Wam serdecznie gratuluje, zycze duzo sil dla Ciebie i zdrowka dla malutkiej :)

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 14 lipca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya ja słyszałam że w Liverpool jest jedną z najlepszych klinik. Ale ja się tam nie leczylam. Koleżanka robiła tam ivf i przy pierwszej próbie się udało i ma córeczkę .

    brenya77 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 14 lipca 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi jak Ty sie czujesz?

    Brenya trzymasz sie jakos?
    Robilas moze badania immunologiczne?

    U mnie to chyba jest powodem braku zagniezdzenia :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2017, 21:27

    brenya77 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 14 lipca 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Pusiak, czy dobrze rozumiem.zw leczysz sie w klinive CRGH w Londynie? Moglabys napisac pare slow jakie masz wrazenia? U ktorego konsultanta jestes? Przygladamy sie tej klinice, nawwt umowilismy sie na krotka konsultacje w przyszlym tygosniu.
    Tak, kochana, my wybralismy CRGH bo mają najlepszą skuteczność w uk ponad 54%. Mom lekarzem jest Dr Vidya Atluri - super babka. My poki co jestesmy zachwyceni, super team na miejscu, kontak z nimi tez ok. I jak moglas przeczytac wczesniej - wychodzi na to ze dostalam dużo wieksze zaopatrzenie jesli chodzi o procedure, oral w przeciwienstwo do dziewczyn ktore juz sa w ciazy nie musze latwic sobie progeteronu bo kliika zapewnia mi go az do 14tc ;) My jestesmy ogolnie zadowoleni. No i lokalizacja super ;) rzut beretem od stacji metro oral od dwroca kolejowegi :)

    brenya77 lubi tę wiadomość

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 lipca 2017, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka, dzieki, trzymam sie ok.


    Pusiak, dzieki za opinie. Jeszcze badamy temat ale chyba sie zdecydujemy na Guy's hospital bo maja tam jakiegos speca od RIF. Zresearchowalam wszystkich konsultantow z obu miejsc i ten z Guys ma najwiekszy dorobek naukowy i generalnie specjalizuje sie w RIF oraz histeroskipii. Moze cos wymysli.Moze mi macice wyskrobie jak mi Shoa polecala, albo moze na jakies badanie kliniczne sie zalapie?. Ma tez publikacje nt inhibitorow faktora TNF wiec moze cos zahaczy o immunologie?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 15 lipca 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya dobrze ze sie jeszcze nie podałaś i wracasz do walki! Mysle ze to bardzo dobra decyzja poszukać specjalisty i z nim to omówić. A w jakiej części UK Ty mieszkasz?

    Stiffi jak krwawienie???

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 15 lipca 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer, tak chyba rzeczywiscie podejdziemy jeszcze raz, ale to sie okaze po rozmowie z tym konsultantem. Ja jestem z Londynu, klinike mialabym doslownie 2 przystanki metra od pracy, juz sie kiedys u nich leczylam, robili mi stymulacje Clomidem, hycosy i mimo ze nie bylam jakos super zadowolona (szpital jest dosc stary, wiadomo, a hycosy robili mi bez znieczulenia ;-)) to jednak najbardziej do mnie przemawiaja. Poza tym sa bliscy sercu bo to szpital przynalezny mojej alma mater i przez to mam zaufanie do tych lekarzy. No i to oni wymyslili genetyke preimplantacyjna i wiele innych standardow stosowanych w hodowli zarodkow, wiec moze cos tam wiedza :-) No i podobno, jak cos znajda do przeleczenia, to mozna to zrobic na NHS, a to tez wazne.

    Problem ze specjalista jest taki, ze zeby miec pewnosc, ze sie do niego trafi na konsultacje, to trzeba za to specjalnie zaplacic (wizyta kosztuje 800 funtow razem z badaniami hormonow i nasienia), bo inaczej dostaniesz dowolnego lekarza, ktory pracuje w tej klinice. A potem, po zaplanowaniu leczenia, wszystko inne robia pielegniarki, ale to wiecie same jak to wyglada w UK. Ten szpital ma opcje wykupienia opcji "consultant-led treatment" ok. tysiaca funtow drozej za ICSI i wtedy wybierasz consultanta i to on przeprowadza wszystkie procedury i to on wtedy osoboscie Cie nadzoruje i dostajesz do niego telefon osobisty, dostosowuja tez terminy wizyt pod Ciebie, a przyjmuja 7 dni w tygodniu, takze poza godzinami pracy itp.

    Szczerze powiedziawszy to nie mam jakiejs specjalnej nadziei juz, bardziej jestem ciekawa co on nam w ogole zaproponuje (lyzeczkowanie? immunologie?), a moze badanie kliniczne? Jest to szpital leczacy zgodnie z evidence based-medicine wiec nawet intralipidu nie maja w ofercie, nawet endo scratch nie widzialam. A chce tym razem zastosowac nowe medium do hodowli zarodkow - EmbryoGen i BlastoGen, ktore juz kiedys embriolodzy w UK mi polecali, a nie wiem czy to robia w tym konkretnym szpitalu.

    Ja dzis 12dpt, elektroniczny test ciazowy przemowil do mnie "not pregnant" /-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 15 lipca 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!!!!

    Wasze historie i te emocje im towarzyszace sa tak wciagajace ze od 3 dni czytam to forum od poczatku az do tej 133 strony! Chcialam sie wiec juz teraz oficjlanie z Wami przywitac i dolaczyc do Waszego grono jesli mnie przyjmiecie.

    U nas ponad 2 lata staran - ja 34 lata a M 37. Zatem mlodziaki nie jestesmy staramy sie o pierwsza dzidzie. Przez 3 miesiace wizyty u GP, badanie krwi i nasienia. I w koncu list do szpitala na konsultacje ze specjalista. Wizyte mialam w ostatni czwartek. I byla krotka pilka - nasienie bardzo slabe i tylko IVF nas ratuje. Z tym ze najpierw M ma zaczaz zazywac witaminki powtorzyc badania i wtedy sie okaze ostatecznie i zapisza nas na liste oczekujacych - bo takowa u nas jest - Ja z West MIdlands kolo Birmingjam. Na moje pytanie a co ze mna i sprawdzaniem mnie uslyszalam ze to temat po potwierdzeniu wynikow M. Mam tylko w poniedzialek zrobic jeszcze w szpitalu ponownie krew. I od razu pielegniarka wypelnila zemna formularz IVF.

    Jestem mega zaskoczona tym jak fantastycznie sie wspieracie i kibicujecie sobie jak sie nie poddajecie i walczycie. Ja nawet nie wiem czy ze mna wszystko jest ok bo nikt tego konkretnie nie chcial poki co sprawdzac. fakt mam nieregularne miesiaczki i nigdy jescze nie bylam w ciazy.

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 15 lipca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo wspolczuje tym z Was ktore jeszcze nie odniosly sukcesu z IVF ale mysle ze dopoki sa mozliwe kolejne proby to trzeba z nich korzystac - pilka nadal w grze. Bardzo mocno trzymam za Was kciuki. Ja nie ukrywam chcialabym juz zaczac cos dzialac z IVF bo ta szczerze to nie licze na nagla poprawe wynikow M. A to wszystko laczyloby sie z mozliwoscia wsparcia od Was

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 15 lipca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj NewAgeMissK. Super ze dolaczylas! Birmingham to ode mnie kawałek jednak 2,5 h drogi. Ja jestem z South West.

    A wspominałaś lekarzowi o swoich nieregularnych miesiączkach? Bo to bardzo istotne. Dziwne ze nie chca nic specjalnie sprawdzać. Chociaz wsyztsko sie okaże jak badanie hormonow Ci zrobią.
    Czyli o refundację list wyślą dopiero po ponownym badaniu nasienia? Kiedy macie powtórkę badania? Jakie witaminy bierze Tz? Ja mam we wtorek pierwsza wizyte w klinice. Tez juz chciałabym zaczynać.

    Mi tez sie tutaj podoba atmosfera na wątku.

    Brenya, zupełnie sie nie znam na tym co piszesz ale mysle ze jelsi ufasz klinice i chcesz lekarza ktory bedzie prowadził Cie od początku do końca to warto dopłacić. Tez jestem ciekawa co Ci podpowiedzą. Zreszta mysle ze podjęłas słuszna decyzja. Tez mam nadzieje ze znajdę sile zeby walczyć do końca.

‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ