X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 19 lipca 2017, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy pierwszym podejsciu mialam podane 2 zarodki w 2gim dniu.
    Potem jeden zarodek w 3 dniu.
    Przy trzecim transferze blastocyste z 5 dnia.
    A przy czwartym transferze 2 blastocysty, jedna z 5tego dnia a druga z 6 dnia.
    Takze wszystkie opcje wyprobowane...

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 19 lipca 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany to faktycznie myśle ze dobra decyzja w zrobieniu tych badan. Wszystkie opcje wypróbowane wiec tez nie winiłabym jednak zarodka. Pisz nam dziś co lekarz Ci powie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer to faktycznie przeciagaja to bardzo ale czas i tak minie. A jak juz wiesz ze w okolicach listopada bedzie sie cos dzialo to masz wystarczajaco duzo czasu zeby porzadnie zadbac o siebie, dobre odzywianie coby jajeczka piekne urosly:)
    Wybacz bo przeoczylam Twoje pytanie wczesniej, dziekuje ze pytasz, moje samopoczucie jest super, choc nie wierze ze to juz prawie polowa. Jade na skan za tydz i moze uda sie podejrzec co malenstwo ma miedzy nogami. Ale najwazniejsze zeby bylo zdrowe.

    Niezapominajka wyglada na to po tych badaniach ze immunologia to dobry kierunek, ciesze sie ze dzialasz dalej.

    Meli nie mam pojecia czego oni chca od ciebie, u mnie jak sekretarka wyslala paiery do kliniki to po 4 tyg mialam wyznaczona wizyte. Moze uda Ci sie porozmawiac z sekretarka? Jak cos moge sprobowac znalezc do niej namiary jakbys chciala? Dla mnie byla bardzo pomocna i wlasciwie tylko z nia zalatwialam sprawy skierowania do kliniki.


    Sisi badz dzielna jutro!! Trzymam kciuki i jak juz bedziesz w stanie to czekamy na wiesci.

  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 19 lipca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilah, a Ty w Maidstone bylas na pierwszych wizytach w szpitalu?

    f2w39jcgync8jov1.png
  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 19 lipca 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Proszę was o poradę. Mam kilka wizyt w klinice jakieś informacyjne i z pielęgniarka i lekarzem. Oczywiście w godzinach pracy. Żeby zwolnić się z pracy muszę podać powód albo pokazać list ze szpitala a tego robić nie chce. Nie chcemy żeby ktoś wiedział o ivf. Mam dobrą panią GP która wypisuje mi sick na dzień wizyty i to pokazuje wcześniej. No raz pokazałam było ok w pracy bez problem drugi raz teraz pokazałam no i problem, że co to jest dlaczego nie mam listu ze szpitala i ze to może nie wystarczyć jak ktoś z góry będzie się czepiał to i tak będę musiała pokazać list ze szpitala ja powiedziałam ze nie pokaże bo to moja prywatne sprawa a ona i tak dalej swoje. Mam do was pytanie czy faktycznie będę musiała pokazać? Miała któraś z was taka sytuacje? Albo wie czy chroni nas jakieś prawo?

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 19 lipca 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah no właśnie dopiero co pamietam Twoje pierwsze podejście a Ty już w połowie drogi prawie. Zazdroszczę! Bardzo pozytywnie oczywiście!

    Misi w kwestii frormalnej niestety nie poradzę ale również tak jak Ty mie chciałabym abybw pracy ktoś wiedział o moich osobistych sprawach. Ja bym zamalowala skąd to i wszystkie informacje dotyczące IVF zakryła i taka kopie pokazała tej osobie z HR do wglądu oczywiście jedynie. Moim zdaniem wcale niemmusisz pokazywać jakie masz problemy zdrowotne.

  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 19 lipca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam w szpitalu, maja mi wyslac te dokumenty z wyborem kliniki, maz musi powtorzyc nasienie i razem z dokumentami mam wyslac jego wyniki. a ta wizyta w pazdzierniku to aby tak wpisana jest jakby byl dlugi czas oczekiwania do kliniki.. Kamien z serca mi spadl, chociaz mam taki maly niesmak.

    Ps sprawdzalam czas oczekiwania do mojej kliniki jest do 14 dni. Czekam!!:D:D

    Misi zalezy jakie masz szefostwo, ja jestem SE ale pracuje dla jeden firmy,ktora daje mi zlecenia i moj "szef" jest super - wie o wszystkim. Inaczej do mnie podchodzi od momentu kiedy powiedzialam, no i nie musze sciemniac.

    f2w39jcgync8jov1.png
  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 19 lipca 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszedl wlasnie list z opisem naszej wizyty plus opinia pani konsultant o skierowaniu na ivf. Moj wynik amh to 41 :)

    f2w39jcgync8jov1.png
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 19 lipca 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meli ja np, kak mialam co drugi dzien wizyte na krew albo scan w recepcji drukowali mi potwierdzenie wizyty, ale ja szlam do pracy i potem wracalam .

    Wow jakie amh !

    NewAgeMissK lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 19 lipca 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak nie zostawie tego, poki nie dostane terminu z kliniki bede ich nawiedzac :P

    u nas jest napisane przyczyna nieplodnosci nieznana z malym czynnikiem meskim.

    f2w39jcgync8jov1.png
  • nrwk Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 lipca 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czekam na skierowanie do kliniki nieplodnosci w Anglii, i dostalam list ze potrzebuja moje BMI. Czytalam ze najlepiej miec BMI 19-29/30, jednakze moje BMI wynosi 17.3. Nie odchudzam sie, po prostu nie moge przytyc. Odkad pamietam jestem szczupla i nie moge przytyc. Martwi mnie ze przez niskie BMI moge nei kwalifikowac sie do IVF... Badania krwi i USG wykazaly ze u mnei wszystko ok, to ze storny partnera jest problem. Morfologia 3% i 5%.

    Czy ktoras z was wie moze czy zbyt niskie BMI moze wyklucz mozliwosc IVF badz bede musiala znalezc sposob zeby przytyc zanim mi pomoga?

    N.R.
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 19 lipca 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Przy pierwszym podejsciu mialam podane 2 zarodki w 2gim dniu.
    Potem jeden zarodek w 3 dniu.
    Przy trzecim transferze blastocyste z 5 dnia.
    A przy czwartym transferze 2 blastocysty, jedna z 5tego dnia a druga z 6 dnia.
    Takze wszystkie opcje wyprobowane...

    Niezapominajka to w taki razie przyczyna gdzies jest - moze faktycznie kolejne badania by cos wykazaly. Sprawdzic by nie szkodzilo.

    CarPer - cierpliwosci nam trzeba.

    Meli92 machina ruszyla teraz juz chyba bedzie wszystko szlo sprawniej.

  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 19 lipca 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nrwk wrote:
    Witam, czekam na skierowanie do kliniki nieplodnosci w Anglii, i dostalam list ze potrzebuja moje BMI. Czytalam ze najlepiej miec BMI 19-29/30, jednakze moje BMI wynosi 17.3. Nie odchudzam sie, po prostu nie moge przytyc. Odkad pamietam jestem szczupla i nie moge przytyc. Martwi mnie ze przez niskie BMI moge nei kwalifikowac sie do IVF... Badania krwi i USG wykazaly ze u mnei wszystko ok, to ze storny partnera jest problem. Morfologia 3% i 5%.

    Czy ktoras z was wie moze czy zbyt niskie BMI moze wyklucz mozliwosc IVF badz bede musiala znalezc sposob zeby przytyc zanim mi pomoga?

    nrwk na jednej ze stron mozesz sprawdzic wytyczne w Twoim regionie co do wymaganego BMI.
    http://www.fertilityfairness.co.uk/nhs-fertility-services/ivf-provision-in-england/the-midlands-and-east/ - ja akurat otworzylam midlands.

  • nrwk Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 19 lipca 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewAgeMissK dziekuje bardzo za informacje. Wyglada na to ze trzeba bedzie znalezc diete ktora pomoze mi przytyc... BMI w moim regionie wynosi 19-30... :(

    N.R.
  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 19 lipca 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedz

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 20 lipca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nrwk mialas to BMI kiedykolwiek sprawdzane u GP? Bo mimo ze moje od zawsze jest 20-21 to Mimo wszytsko na kazdym absolutnie spotkaniu w klinice mnie mierzą i waza. Takie chyba maja zasady... bo zbyt szybkie przybieranie czy zrzucanie jest równie niezdrowe jak nadwaga czy niedowaga. Tak to rozumiem...
    Miałas jakies spotkanie z GP zeby to omówić?

    Meli super! Czyli teraz co??? Czekasz na list z zaproszeniem do kliniki???
    Ja tez czekam na kolejne spotkanie

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 20 lipca 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi trzymamy kciuki!!! Bądź dzielna! Koniecznie nam tutaj zdawaj relacje. Kiedy bedzie brzuszek wolny :).

    sisi lubi tę wiadomość

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 20 lipca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluchajcie a mam jeszcze cos dla zainteresowanych. Mozna zsprawdzic statystycznie (wpisujac swoje dane dotyczące staran) procent powodzenia przy pierwszym podejściu do IVF.

    ivfpredict.com

    U mnie wyszło tylko 23,8%. Mało...

  • nrwk Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 20 lipca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Nrwk mialas to BMI kiedykolwiek sprawdzane u GP? Bo mimo ze moje od zawsze jest 20-21 to Mimo wszytsko na kazdym absolutnie spotkaniu w klinice mnie mierzą i waza. Takie chyba maja zasady... bo zbyt szybkie przybieranie czy zrzucanie jest równie niezdrowe jak nadwaga czy niedowaga. Tak to rozumiem...
    Miałas jakies spotkanie z GP zeby to omówić?


    Mierzyli i wazyli mnie, jednak nigdy nikt nic nie mowil o moim BMI i czy to waga jest zla czy nie do mojego wzrostu... Spotkanie mam z pielegniarka 4 sierpnia. Tu gdzie meiszkam na wizyte w przychodni czeka sie ponad 2 tygodnie :/ Czekam na list zeby umowic sie na pierwsza wizyte do kliniki, ale potrzebuja wlasnie moje BMI i cisnienie krwi. Troche pcozytalam i zaczynam sie stresowac ze przez niedowage nie beda chcieli nam pomoc, a staramy sie juz ponad rok z partnerem i nic.
    W tym ze problem lezy po jego stronie. Niska morfologia i zbyt duza ilosc plemnikow bez ogonka

    N.R.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi &&&&&&&&

    Meli no tak zapomnialam ze Ty w Maidstone. Super ze sie wyjasnilo!

    Nrwk ja mialam za niskie bmi i na etapie zalatwiania dofinansowania nikt tego nie sprawdzil. Ale na pierwszej wizycie w klinice jak juz mialam zaczac stymulacje pielegniarka mnie zwazyla i powiedziala ze malo. I ze jak nhs moze im odmowic zaplaty jak przystapie do ivf z za niskim bmi. Poszla sie gdzies konsultowac i wrocila i powiedziala ze mozemy zaczac. Z tym ze ja mialam bardzo mala roznice cos ok 0.2

    Wiedzialam ze bede wazona bo na wizycie informacyjnej mnie uprzedzili wiec na wazenie ubralam najgrubszy sweter, skarpety, zalozylam ciezki pasek i wypchalam kieszenie monetami ale tak zeby nie bylo widac ;) wazyli mnie w pelnym ubraniu. Wiem jak bardzo trudno przytyc takim jak my ale zrob co mozesz zeby troche ci przybylo cialka. Powodzenia!

    sisi lubi tę wiadomość

‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ