X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Czesc dziewczyny,

    sto lat sie nie odzywalam, ale u mnie sie dzieje duzo. Latalam po lekarzach, zrobilam 3 procedure, 5ty transfer nie udany, na szczescie mamy 4 blastki.
    Teraz zrobilam cykl "przerwy" a w nim wizyty u 4 lekarzy, histeroskopie ze scratchingiem i pobraniem wycinka do diagnozy.
    Histero wyszlo ok, po czulam sie dobrze, wiec tyle dobrego.

    Stiffi u mnie crio wygladalo tak, ze meldowalam sie 1dc, kazali mi wziac 4 tabletki clo. Potem na scan 16dc i 20dc transfer.
    16dc byla potwierdzona ovu scanem i badaniem krwi.

    Jak mialam na sztucznym to od 1dc bralam estradiol, 7dc scan, wlaczenie progesteronu i 14dc transfer.

    Czyli jak widać co szpital to procedura. Ale Stiffi ja by, na Twoim miejscu zadzwoniła sie dopytać.

    Niezapominajka 4 blaszki. Wow świetny wynik. Kiedy teraz planujesz podchodzić. Są jeszcze jakieś inne badania które mogłabyś powtórzyć?

    Ja dziś sobie zdałam sprawę ze o ile wszystko pójdzie pod kontrola i sprawowanie to teoretycznie mogłabym 3 października rozpoczynaćdlugi protokół 21 dnia cyklu. Ale ... No właśnie... za tydzień mam konsultacje z pielęgniarka i czy ona mi wtedy już wytłumaczy jak się robi zastrzyki i pobierze mi próbki na HIV i żółtaczkę? Jeśli tak to jak długo od tego spotkania będę czekać na kuriera z lekami???

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Czyli jak widać co szpital to procedura. Ale Stiffi ja by, na Twoim miejscu zadzwoniła sie dopytać.

    Niezapominajka 4 blaszki. Wow świetny wynik. Kiedy teraz planujesz podchodzić. Są jeszcze jakieś inne badania które mogłabyś powtórzyć?

    Ja dziś sobie zdałam sprawę ze o ile wszystko pójdzie pod kontrola i sprawowanie to teoretycznie mogłabym 3 października rozpoczynaćdlugi protokół 21 dnia cyklu. Ale ... No właśnie... za tydzień mam konsultacje z pielęgniarka i czy ona mi wtedy już wytłumaczy jak się robi zastrzyki i pobierze mi próbki na HIV i żółtaczkę? Jeśli tak to jak długo od tego spotkania będę czekać na kuriera z lekami???
    My dodtaliśmy liste na wizycie ktore wyniki mamy powtorzyc zeby byly update i z ta lista do GP i ona dawała skierowania. Co do kuriera z lekami - ja miałam po 5dniach od wizyty - bo miałam jako pilne wpisane aby dostac wszystko przed wyjazdem na wakacje.

    Jestem już po badaniu krwi, teraz czekam na telefon z wynikami, czy zostajemy przy takiej dawce czy coś zmniejszamy/zwiekszamy. Coś się chyba już dzieje bo wczoraj po 3 zastrzyku zaczeły mnie boleć jajniki jak normalnie przed owulacja. Wiec zobaczymy co sie tam okaze :0

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastój mamy dziewczyny. Piszcie cos!

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer na razie chyba u nikogo sie jeszcze nic nie dzieje :) niedlugo jak wszystkie ruszymy z kopyta to zobaczysz co bedzie sie dzialo :) ja czekam na okres i ruszam z mrozakiem :) na razie czekczerekcze bo dni plodne hehe :)

    CarPer lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jeszcze zostało 5 dni zastrzyków, jutro podgląd jajek. nie ma o czym pisać :)

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • Niezapominajka30 Autorytet
    Postów: 262 182

    Wysłany: 1 września 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec co klinika to inne przygotowanie do transferu mrozonego zarodka. Zastanawiam sie ike to u mnie potrwa, zaczelam wczoraj suprecur spray i juz mam wrazenie jakis skurczy macicy i klucia w jajnikach, myslalam ze to ma za zadanie raczej wyciszyc. Teraz czekam na okres i mam sie odezwac do kliniki. Jestem na sterydach, wczoraj tez mialam wlew z intealipidu, kolejny w jak najblizszym odstepie czasu od transferu. Planuje transfer 2 zarodkow, jezeli wszystko pojdzie ok to wynik na poczatku pazdziernika, nie wiem co myslec na temat tego jakie sa szanse.
    pusiak niech jajka pieknie rosna, powodzenia &&&&

    Swiezy transfer blastocysty- 30.11- ciaza biochemiczna
    Podanie Eskimoska 1.02, wynik 12.02, nieudany
    Wlewy z intralipidu 07-08. 2017
    Transfer 29.09
    Serduszko 3.11
    haslur2.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 1 września 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka czyli rozpoczęłaś 21 dnia cyklu tym spraye,??? Za 7 dni masz dostać @? No ter aż to już nie ma innego wyjścia. Musi być pozytyw!!!

    Pusiak, trzymam kciuki.

    Mi dziś piątek rozpoczął się bardzo przyjemnie, szefowa poprosiła mnie na słówko i mówi ze mam jeszcze 2,5 tygodnia urlopu do wykorzystania przed świetami :). Mam nadzieje wykorzystać tygodnie przez dransferem bo później chyba wole jednak chodzić do pracy żeby czymś zająć głowę.

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 1 września 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc naliczyli mi 5 jajek po 12mm - to sa te bardzo dobrze rokujace, 5 jajek 10mm to medium, i 7 jajek małych... sama nie wiem czy to dobrze czy zle... mało czy dużo... poki co mam troche poczucie porażki...

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej Pusiaczku nie jest zle z jajkami, mniejsze podrosna i bedzie w sam raz. Pamietaj ze tu jakosc nie ilosc jest wazna. Ja mialam ostatnim razem 7. Tez bylam lekko zdolowana, jak widac niepotrzebnie. Nie martw sie. Ja zaciskam wszystko co moge za Ciebie i Twoje podejscie &&& a potem za nastepne dziewczyny, ciesze sie ze dzialacie.

    Niezapominajka &&&&

    Carper nic tylko sie cieszyc, kawal urlopu Ci zostalo.

    Ja nic nie pisze bo w sumie nie ma o czym, rosniemy razem z malenstwem i trzymamy kciuki za was. Powoli koncze 2 trymestr i nadal czuje sie super. Pozdrawiam was goraco!

    CarPer lubi tę wiadomość

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 1 września 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak wrote:
    No więc naliczyli mi 5 jajek po 12mm - to sa te bardzo dobrze rokujace, 5 jajek 10mm to medium, i 7 jajek małych... sama nie wiem czy to dobrze czy zle... mało czy dużo... poki co mam troche poczucie porażki...

    Cos Pamietam ze mi mówiono ze optymalna liczba to od 8-14... także mysle Pusiak ze te mniejsze maja jeszcze spora szanse podrosnąć na "collection"... poza tym widzisz tak jak Lilah mowi liczy sie jakość a nie ilośc. Do tego dochodzi tez przyczyna niepłodności wiec jelsli to u Was jedynie czynnik męski to macie ogromna szanse na ciaze za pierwszym razem. Gorzej jest z tymi ktorzy przyczyn niepłodności tak naprawde nie znają, albo o niej gdybają ;)
    Mysle ze z tej piąteczki wyjdzie nie jeden świetny zarodek...

    I... wspominałam juz tutaj kilka razy o mojej kuzynce. Miała chyba pobranych jedynie 5 jajek i jeden jedyny zarodek pozostał do transferu. I to on sie okazał wlasnie ten najlepszym bo z niego wyszła ciąża (z przepiękna dziewczynka) a kuzynka zaraz 3 miesiace po porodzie zaszła w ciaze bliźniacza całkowicie naturalnie. Teraz mowi ze juz nigdy zadnych dzieci nie chce. Czyli sama sytuacja ze nie było więcej zarodków to tak jakby przeznaczenie... bo teraz juz nie musi myslec co z niewykorzystanymi zarodkami. Także głowa do gory. Ja tam wierze ze mamy wszystko zapisane w gwiazdach :).

    Aha i tak jeszcze poza tematem... kuzynka z mężem sa bardzo wierzącymi ludźmi. Podchodzili do icsi bez zgody księdza i kościoła i kuzynka zaczela miec okropne mysli w pierwszych tygodniach ciazy... ze ich Bóg skara za to... poszli do księdza na osobista rozmowę, wytłumaczyli wszytsko i... dostali rozgrzeszenie :). Ja osobiscie nie jestem osoba wierząca, to znaczy wierze w przeznaczenie ale absolutnie nie kościół czy księży. Jednak potrafię zrozumiec jej obawy. Niestety nigdy nie umiałambym zrozumiec osoby ktora podporządkując sie pod kościół odmawia sobie szansy do podejścia do IVF. A taka osobę tez znam...

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 1 września 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Ej Pusiaczku nie jest zle z jajkami, mniejsze podrosna i bedzie w sam raz. Pamietaj ze tu jakosc nie ilosc jest wazna. Ja mialam ostatnim razem 7. Tez bylam lekko zdolowana, jak widac niepotrzebnie. Nie martw sie. Ja zaciskam wszystko co moge za Ciebie i Twoje podejscie &&& a potem za nastepne dziewczyny, ciesze sie ze dzialacie.

    Niezapominajka &&&&

    Carper nic tylko sie cieszyc, kawal urlopu Ci zostalo.

    Ja nic nie pisze bo w sumie nie ma o czym, rosniemy razem z malenstwem i trzymamy kciuki za was. Powoli koncze 2 trymestr i nadal czuje sie super. Pozdrawiam was goraco!

    Lilah super ze czujesz sie dobrze z maluszkiem. Czy ja zapomniałam czu znasz juz płeć??? Chodzisz jeszcze do pracy?

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 3 września 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wannahaveababy wrote:
    Ja polecam książki "lokatorka" i "za zamkniętymi drzwiami" naprawdę wciągające a jeśli chodzi o tematykę islamską to "gorzka pomarańcza" też coś w stylu żony szejka. Mozna zamowic w księgarni online.

    Skonczylam "byłam służąca w arabskich pałacach" rowniez polecam! a dzis zaczynam za Twoja podpowiedzią "za zamkniętymi drzwiami" :). Robie przerwe od arabskich klimatow na chwile przed "Perska miloscia". A juz w srode mam spotkańie z pielęgniarka :).

  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 3 września 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carper daj znać czy Ci się spodobała. Mnie bardzo wciągnęła. Tak mysle ze chyba też coś zacznę czytać żeby czymś głowę zająć. Kciuki za środowe spotkanie i żebyś już dowiedziała się kiedy zaczynasz.

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 3 września 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wannahaveababy wrote:
    Carper daj znać czy Ci się spodobała. Mnie bardzo wciągnęła. Tak mysle ze chyba też coś zacznę czytać żeby czymś głowę zająć. Kciuki za środowe spotkanie i żebyś już dowiedziała się kiedy zaczynasz.

    Wannahaveababy podaj ten pamiętnik bo ja nie wiem jak to znalesc. Nic nie piszesz na jakim etapie jestes... dzieki za kciuki!

    A czytanie... to ja mam takie napady jak rozpocznę to czytam po 7 książek pod rząd a potem mam rok przerwy i znowu zaczynem i znowu przerwa. Jasne pochwale jak rozpocznę ale chyba ju bardzo lubie te klimaty ;).
    Lubie tez bardzo, dobre kryminały.

  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 3 września 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2017, 10:10

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 4 września 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Za zamknietymi dzrzwiami" podobala mi sie :) ja w tym roku 20 ksiazek przeczytalam :)

    Pusiak kiedy egg collection ?

    CarPer lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 4 września 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie sa trojaczki <3 ? Nic sie nie ozdywaja :(

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 4 września 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    "Za zamknietymi dzrzwiami" podobala mi sie :) ja w tym roku 20 ksiazek przeczytalam :)

    Pusiak kiedy egg collection ?
    Na tą chwile data jest 09.09.2017 czyli soba :) Ale okaze sie jutro czy czasem nie piątek. Po piątkowej wizycie zwiekszyli mi dawn fostimon do 112.5 a merional zostawili bez zmian. Wczoraj miałam 7 jajek miedzy 15 a 17mm 5 jajek miedzy 11 a 14mm i 5 takich do 10mm. Niby maja nadzieje na uzyskanie przynajmniej 10. Zobaczymy. Jutro kolejny scan i krew.

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • Hope. Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 4 września 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, jestem juz po dodatkowych skanach, no nie jest dobrze, bo jajeczka z jednej strony nie chca rosnac. Zwiekszyli mi dawke merionalu ale to nic nie pomoglo i eggs collection znow przekladaja, wiec sama juz nie wiem. Czekam na tel z kliniki czy mam brac ten ostatni zastrzyk przed pobraniem czy sie jeszcze wstrzymac do piatku. Generalnie zastrzyki biore juz miesiac i pielegniarka tylko glowa kreci buuuu

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 4 września 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope. wrote:
    Czesc dziewczyny, jestem juz po dodatkowych skanach, no nie jest dobrze, bo jajeczka z jednej strony nie chca rosnac. Zwiekszyli mi dawke merionalu ale to nic nie pomoglo i eggs collection znow przekladaja, wiec sama juz nie wiem. Czekam na tel z kliniki czy mam brac ten ostatni zastrzyk przed pobraniem czy sie jeszcze wstrzymac do piatku. Generalnie zastrzyki biore juz miesiac i pielegniarka tylko glowa kreci buuuu
    A powiedzieli Ci jamie duże mass te jajka które masz?

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ