X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌺 IVF CZERWIEC 2021 🌺
Odpowiedz

🌺 IVF CZERWIEC 2021 🌺

Oceń ten wątek:
  • Limoncia Autorytet
    Postów: 1279 3450

    Wysłany: 1 lipca 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Czuję się dobrze i bardzo boję się kolejnej wizyty... Z początkiem przyszłego tygodnia kończę swoją przygodę z estrofemem i zostanie mi tylko progesteron co w sumie mnie cieszy.
    Co do proga to ja miałam podobny z córką na tym etapie. Teraz nie wiem jaki mam bo nie badam. W przyszłym tygodniu zbadam aby zobaczyć jak się ma po odstawieniu 1/3 proga. A Ty oprócz tego incydentu z plamieniem jak się czujesz ?
    Kiedy masz kolejną wizytę?

    Poza dzisiejszym plamieniem i bólem brzucha jest ok, mam lekkie mdlosci i bóle pleców, ale tak ogólnie do wytrzymania 🙂

    27.05 FET-> Mamy naszego Maluszka ❤️

    rfxggzu338ln1wxj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka87 wrote:
    Kochane dziewczyny, z całego serca dziękuję za wsparcie i strasznie dobre słowa. Niestety nie odpisze tu każdej z osobna bo przynajmniej na jakiś czas wycofuje się z wątków... Macie rację muszę to przetrawić. Była to nasza pierwsza procedura z której z 6 komórek udało się uzyskać 1 zarodek. Muszę na spokojnie przegadać z mężem co dalej, tak jak piszecie to musi być decyzja nas dwóch mimo iż ja w ciemno od razu przystąpiła bym do kolejnej procedury.
    Dziś jeszcze dowiedziałam się że mój brat za 6 miesięcy zostanie tata i tak mną to wstrząsnęło że nie wiem czy się pozbieram. Na razie nawet chyba nie chce się z nimi spotykać.... Przepraszam za to co napisze ale w chwili obecnej na widok kobiety w ciąży serce mnie boli i czuje że jej nienawidzę. Przepraszam mam ogromną nadzieję że mi to przejdzie bo nie chce taka być. Po prostu czuje się taka samotna i bezradna w tej kwestii.

    Myślę że gdyby mąż się zgodził na ponowne podejście do procedury chyba zmieniłabym lekarza w klinice. Wiem że niektóre z Was leczą się w invimed we Wrocławiu, może kogoś polecicie? Byłam u dr Ż.
    Dodatkowo doradźcie bo oczywiście zaczynalabym od samego początku więc musielibyśmy zrobić te " Podstawowe" Badania z listy wirusologia i takie tam ale czy w moim przypadku jeśli beta nie drgnęła powinnam robić jakieś dodatkowe badania lub mąż? ???

    Dzudi bardzo mi przykro, nawet nie wiem co napisać. Przytulam...

    Życzę Wam dziewczyny z całego serca wszystkiego dobrego, samych pozytywnych wiesci. Jesteście Kochane ❤

    Nawet nie wiesz jak bliskie jest mi to co napisałaś, czuje dokładnie to samo. Tez mieliśmy 1 procedurę, 6 zapłodniono, jedną podali 3dniowca, pozostałe nie wytrwały do 5 dnia. My jesteśmy zdecydowani na kolejna procedurę, tylko niestety musimy trochę kasy uzbierać.

    Jeżeli chodzi o brata, mojemu akurat właśnie urodziło się dziecko... także rozumiem w 100% to co czujesz.

    Ja jestem w Invimed Wrocław u doktor O. na razie jestem w niej zadowolona, mimo że się nie udało. Będę zapisywać się na kolejną wizytę, zobaczymy co powie.
    Jakbyś chciała pogadać na priv to zapraszam.

    Trzyma się! Wierzę że nam obu się uda :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiaczek wrote:
    Od najbliższego Rosmanna oddziela mnie Bałtyk😅 W Szwecji najlepsiejsze są te clear blue 🤷🏻‍♀️ ale uwierz mi na żywo jest bardziej widoczna. Może pojde na bete jutro 🙈

    Skoro już wspomniałaś o Szwecji to mam pytanie. Może się orientujesz jak tam jest teraz z promami? Można sobie na legalu popłynąć z Gdyni do Karlcośtam czy trzeba robić testy na 👑wirusa i przechodzić kwarantannę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 wrote:
    U mnie dziewczyny chyba po wszystkim.😭😭😭
    Pęcherzyk podrósł do 14mm ale jest bez echa zarodka,a dzisiaj 31 dpt.Nie wiem co mam robić na tą chwilę.
    Napisałam do dr z kliniki,ale pewnie nie odpisze bo jest na urlopie.Czy odstawić leki czy czekać do wtorkowej wizyty.
    Dr odpisał,że czekamy,ze dopiero brak zarodka w pęcherzyku powyżej 17mm jest diagnostyczny.Ale skoro do tej pory nic nie ruszyło to napewno juz nie ruszy więc po co to przeciągać.😭😭😭

    Ja bym chyba pobrała leki do wtorkowej wizyty. Pewnie takie sytuacje zdarzają się sporadycznie,ale na jednym z wątków czytałam o dziewczynie u której gin nie widział zarodka mimo ogromnej bety i proga. Poszła do innego lekarza i okazało się że zarodek jest. Może ten gin do którego poszłaś ma przestarzały sprzęt?

  • Kasia2602 Autorytet
    Postów: 3182 4087

    Wysłany: 1 lipca 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morawa wrote:
    Ja bym chyba pobrała leki do wtorkowej wizyty. Pewnie takie sytuacje zdarzają się sporadycznie,ale na jednym z wątków czytałam o dziewczynie u której gin nie widział zarodka mimo ogromnej bety i proga. Poszła do innego lekarza i okazało się że zarodek jest. Może ten gin do którego poszłaś ma przestarzały sprzęt?
    Morawa właśnie ma dobry sprzęt.Ale dzisiaj nie mógł uchwycic obrazu dopochwowo i robił mi usg przez brzuch.A dzisiejsza beta 25308.

    starania od 2016 r.
    2016 początek leczenia w klinice Genesis w Bydgoszczy
    10.2017 zmiana kliniki na Gametę w Gdyni
    On-azoospermia,niedoczynność tarczycy(przewlekła),hiperprolaktynemia(przewlekła)
    07.2018 rozpoczęcie mojego leczenia
    Niepłodność pierwotna,niedoczynność tarczycy
    03.2019 I IUI AID :(
    07.08.2019 start z IVF, krótki protokół, 19 sierpień punkcja,pobrano 19 kumulusów z czego 11 MII, 1 ❄ 3aa
    12.09 transfer zarodka 4AA, czekamy na cud ❤️
    8dpt-107,40 mIU/ml, 11 dpt-384,90 mIU/ml, 13 dpt-754,10 mIU/ml, 18dpt-5753 mIU/ml, mamy❤️
    31.05.21 transfer zarodka 4AA; 7dpt-25,35mlU/ml,8 dpt-41,09mlU/ml,10dpt-125,60mlU/ml 14 dpt-608,40 mlU/ml,17 dpt-1624 mlU/ml,31 dpt-25308mlU/ml, 35 dpt-39036mlU/ml

    17159a43c0.png
    f88ccfa275.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka87 na jednym z wątków dziewczyny pisały że ich lekarz (nie pamiętam jaki) robił histeroskopię , dawał antybiotyk i robił kolejny transfer - kilku z nich to pomogło. Nie wiem jak jest we wrocławskim invimedzie, ale w warszawskim to drożność jajowodów była w sumie jednym z pierwszych badań przed inseminacją, którą zalecali przed ivf więc może już miałaś też histeroskopię ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia2602 osobiście jakoś nie zachwycam się tą panią, ale nawet ona pisze że "USG ciąży wczesnej powinno być wykonane przezpochwowo. Około 9 tygodnia ciąży – u części kobiet będzie, w szczególności tych bardzo szczupłych, można zobaczyć zarodek już przez powłoki brzuszne, jednak u zdecydowanej większości badaniem z wyboru jest właśnie USG przezpochwowe." Myślę że ma rację. Nie zachwycam się nią, bo mam większe zaufanie do ginekologów którzy robią specjalizację z różnych dziedzin zamiast mitrężyć czas na insta, fb itp, ale jej artykuły są spoko.


    *https://mamaginekolog.pl/usg-wczesnej-ciazy-jak-interpretowac/

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 1 lipca 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowaliśmy się zrobić jutro betę. Ale mam wrażenie, że nic z tego nie będzie. Takie przeczucia... Do tego dziś już nie mam boki "miesiączkowych" i przestały boleć mnie cycki... 😟

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alimak1408 wrote:
    Nawet nie wiesz jak bliskie jest mi to co napisałaś, czuje dokładnie to samo. Tez mieliśmy 1 procedurę, 6 zapłodniono, jedną podali 3dniowca, pozostałe nie wytrwały do 5 dnia. My jesteśmy zdecydowani na kolejna procedurę, tylko niestety musimy trochę kasy uzbierać.

    Jeżeli chodzi o brata, mojemu akurat właśnie urodziło się dziecko... także rozumiem w 100% to co czujesz.

    Ja jestem w Invimed Wrocław u doktor O. na razie jestem w niej zadowolona, mimo że się nie udało. Będę zapisywać się na kolejną wizytę, zobaczymy co powie.
    Jakbyś chciała pogadać na priv to zapraszam.

    Trzyma się! Wierzę że nam obu się uda :)
    Doskonale wiem co czujecie dziewczyny. Mam tak samo.
    Z tym ze ja juz będę zaczynax 3 procedura 😥

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusia_246 nie za wcześnie ? Większość dziewczyn bada tylko proga na początku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaz123 ✊✊ żeby ta okazała się szczęśliwa ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam tych witamin, ale może któraś z was używa więc ostrzegam :

    "UWAGA‼️ Wykryliśmy kilkadziesiąt razy mniej kwasu foliowego, niż zadeklarowano na etykiecie!

    Wyniki badań laboratoryjnych🔬 kolejnego suplementu dla kobiet w ciąży: Symvital Mama.

    Kolejne wyniki badań suplementów dla kobiet w ciąży🤰 - przed nami jeszcze 3. produkty.

    Suplement standardowo kupiliśmy w aptece internetowej, z której został wysłany bezpośrednio do akredytowanego laboratorium🧪
    Zbadaliśmy ten produkt pod kątem:
    ➡️ zawartości składników aktywnych tj.: kwasów DHA, witaminy D, kwasu foliowego, magnezu, jodu, żelaza.
    ➡️ wskaźnika TOTOX – kiedy oleje rozkładają się i utleniają tworzą nowe produkty uboczne, które nie występują w świeżym oleju – pomiar liczby nadtlenkowej i anizydynowej pozwoli obliczyć wskaźnik TOTOX, który da nam obraz "świeżości oleju" (im niższa wartość wskaźnika TOTOX tym lepiej). Na wielkość wskaźnika TOTOX może mieć wpływ również data produkcji, czyli czas, który minął od produkcji do momentu kupienia i przebadania suplementu, sposób przechowywania;
    ➡️ zanieczyszczenia metalami ciężkimi (rtęć, ołów, kadm);
    ➡️ zanieczyszczenia mikrobiologicznego - to badanie pozwoliło sprawdzić liczbę drożdży i pleśni, obecność Gronkowców koagulazo-dodatnich, Escherichia coli, Salmonelli, Listeria monocytogenes oraz ogólną liczbę drobnoustrojów.

    UWAGA‼️ opis składników użytych w suplemencie zredagowany przez dietetyka klinicznego oraz raporty laboratoryjne z badań znajdziecie pod linkiem: https://www.badamysuplementy.pl/suplement-symvital-mama-wyniki-badan-laboratoryjnych/
    Badania sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #PROO"


    https://www.facebook.com/1379694778757970/posts/4211019372292149/

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 1 lipca 2021, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limoncia wrote:
    Kiedy masz kolejną wizytę?

    Poza dzisiejszym plamieniem i bólem brzucha jest ok, mam lekkie mdlosci i bóle pleców, ale tak ogólnie do wytrzymania 🙂
    Jutro w moje urodziny :( stres nie zżera :(

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 2 lipca 2021, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusia_246 wrote:
    Zdecydowaliśmy się zrobić jutro betę. Ale mam wrażenie, że nic z tego nie będzie. Takie przeczucia... Do tego dziś już nie mam boki "miesiączkowych" i przestały boleć mnie cycki... 😟
    Dopisałam Cię do listy na wątku lipcowym. Koniecznie daj jutro znać jak pójdziesz na betę i jak będziesz miała wyniki
    🍀✊😘✊🍀
    Morawa wrote:
    agusia_246 nie za wcześnie ? Większość dziewczyn bada tylko proga na początku.
    Agusia jutro będzie w 6dpt blastki więc już może coś wyjść ✊✊

  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 2 lipca 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znać i... Przenoszę się na lipiec, chyba jako ostatnia 😉😅

    Morwa lubi tę wiadomość

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Czy można współżyć po transferze mrożonki w cyklu naturalnym?
    W 2000 roku opublikowano o czasopiśmie „Human Reproduction” artykuł dotyczący wpływu odbywania stosunków płciowych po embriotransferach na uzyskanie ciąż powstałych w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego oraz na ich przebieg. Pacjentki, u których wykonano embriotransfer podzielono na dwie grupy – panie z jednej grupy współżyły po zabiegu, z drugiej – zachowywały wstrzemięźliwość. Nie zanotowano istotnej różnicy pomiędzy obiema grupami w kontekście implantacji zarodków, jednak u pacjentek, które po transferze współżyły stwierdzano mniej wczesnych poronień. Pojawiło się jeszcze klika dodatkowych prac które donosiły o pozytywnym wpływie współżycia tuz po transferze na tej podstawie można więc przypuszczać, że męskie nasienie wywołuje korzystny efekt na implantację i zajście w ciążę. Jeśli więc współżycie nie wywołuje nadmiernych odczuwalnych skurczów macicy nie jest ono przeciwwskazane, a w niektórych sytuacjach nawet wskazane. Proszę jednak pamiętać, że jeśli kriotransfer był wykonywany w cyklu owulacyjnym, może dojść jednocześnie do naturalnej koncepcji i ciąży mnogiej.

    Embriolog nOvum

    Czy można współżyć po transferze mrożonki w cyklu naturalnym?"

    *https://www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/forum-embriologiczne/strona/3/#accordion-faq-111-7683

‹‹ 340 341 342 343 344
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ