Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🍉🍀🌺 IVF LIPIEC'24🌺🍀🍉
Odpowiedz

🍉🍀🌺 IVF LIPIEC'24🌺🍀🍉

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2024, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Zajączku, przede wszystkim gratuluję pozytywnej bety ❤️
    Ja też jestem pacjentką MP i mi po pozytywnej becie kazała kontynuować leki wg zaleceń po transferze. A też miałam spasmolinę. Także nie stresuj się i bierz 🙂 jest to lek przeciwskurczowy jak magnez, nospa czy scopolan 😊

    Dziękuję ❤️ Czyli scopolan i spasmoline kazala kontynnuuowac po pozytywnej becie 3x1?

  • Bella88 Przyjaciółka
    Postów: 69 34

    Wysłany: 19 lipca 2024, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @izabelka90, @Prosto_do_Celu - dziękuję za wsparcie!!!!!! <3

  • Mimiiiś Autorytet
    Postów: 697 737

    Wysłany: 19 lipca 2024, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit wrote:
    Dziewczyny byłam dziś w klinice i wyszłam wściekła. Tak naciągają na kasę, że aż mnie to obrzydza. Jak można zarabiać miliony i chcieć jeszcze więcej i więcej? Nie mam dziś siły opisać wszystkiego, może jutro się zbiorę, ale mam pytanie. Jestem na tabletkach anty, w środę mam ostatnią tabletkę, w sobotę miał być pierwszy zastrzyk, dr kazała zbadać dziś estradiol, dobry wynik to 40, a ja mam 71. On spadnie do środy? Nie chce już przedłużać tych tabletek, bo się tak źle na nich czuje.
    A konsultowałas wynik z lekarzem?

    Starania od 2020r.
    W skrócie:
    ❌ Endometrioza zaawansowana
    2021r. Usunięta torbiel
    2024r. Powrót torbieli z zdwojoną siłą 🥺 lewy jajnik wygasa całkowicie.
    ❌ Kir Bx (brak 4 z 5)
    ❌ Czynnik V Leiden, PAI-1, MTHFR C677T, MTHFR A1298C hetero
    ❌ P/c antykardiolipinowe IgM wątpliwe

    3x IUI ❌❌❌

    Następnie:
    In vitro.
    I Procedura
    1. CB.
    2. Beta 0.
    3. CB.

    II procedura
    10.2024

    🌷4 FET 23.03.2025 - 5.1.1

    6dpt - 30,90 mlU/ml
    8dpt - 81,20 mlU/ml
    11dpt - 297 mlU/ml
    15dpt - 1744 mlU/ml
    19dpt - GS 1,94cm

    Potwierdzone ♥️

    04.07.2025 210g dziewczynki 🩷🩷

    23.07.2025 połówkowe - 360g 🥰

    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 519 816

    Wysłany: 19 lipca 2024, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimiiiś wrote:
    A konsultowałas wynik z lekarzem?
    Napisałam, może się doczekam odpowiedzi

    preg.png
  • Bazylia Autorytet
    Postów: 1125 1598

    Wysłany: 19 lipca 2024, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    dziewczyny tak mnie cos teraz tkneło czy możliwe jest żeby do stymulacji wypisać tylko jeden lek ?
    mam wypisana tylko bemfole 150 przy poprzednich stymulacjach mialam przy pierwszej o ile dobrze pamietam mialam menopur 75 ovaleap 225 plus orgalutran i ovitrelle przy drugiej menopur 225 orgalutran
    i ovitrelle i teraz juz sama nie wiem tu mam pierwszy podglad w 10dc wczesniejszych nie pamietam

    Też byłam stymulowana tylko Bemfolą przy drugiej procedurze. Lekarz tylko zmieniał dawki.

    Hania2010 lubi tę wiadomość

    age.png

    1 transfer... 😞💔
    2 transfer:
    9 dpt: 163,4 mlU
    11 dpt: 450,3 mlU
    13 dpt: 1920 mlU
    ♥️
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania2010 wrote:
    a w którym dniu cyklu bylaś na pierwszym podglądzie ? ja mam w rozpisce 10dc
    i zastanawiam się czy nie za późno no i czy lekarz coś dołoży
    Nie powiem Ci jaki dzień cyklu, ale dzień stymulacji był raz trzeci, drugi raz chyba szósty. Przy pierwszej mialam 3 monitoringi, przy drugiej dwa. Oststnie monity były w 10 dniu stymulacji.

    Hania2010, aga12345 lubią tę wiadomość

  • Lili@ Autorytet
    Postów: 883 373

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Mam pytanie, od kiedy brałyście encorton przrd transferem?

  • Marta_91 Przyjaciółka
    Postów: 73 156

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy pod koniec stymulacji (dzisiaj ostatni zastrzyk) miałyście nabrzmiałe piersi ? Boję się że to zły znak...

    Starania od 2021

    Ona - 33 lata
    KIR - ok
    AMH - 3
    ANA - ok
    HSG - ok
    Cytokiny - ok
    ASA - lekko dodatni

    On - 40 l. - ok

    Immunosupresja - 07.2023
    IUI 01.2024 X
    IUI 02.2024 X
    IUI 03.2024 X

    Stymulacja do in vitro - 07.2024 (Bemfola)
    Punkcja - 22.07.2024
  • Marta_91 Przyjaciółka
    Postów: 73 156

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili@ wrote:
    Cześć,
    Mam pytanie, od kiedy brałyście encorton przrd transferem?

    Ja mam zalecenie aby zwiększyć dawkę 2 dni przed transferem (przyjmuje encorton na codzien).

    Starania od 2021

    Ona - 33 lata
    KIR - ok
    AMH - 3
    ANA - ok
    HSG - ok
    Cytokiny - ok
    ASA - lekko dodatni

    On - 40 l. - ok

    Immunosupresja - 07.2023
    IUI 01.2024 X
    IUI 02.2024 X
    IUI 03.2024 X

    Stymulacja do in vitro - 07.2024 (Bemfola)
    Punkcja - 22.07.2024
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8174 8049

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili@ wrote:
    Cześć,
    Mam pytanie, od kiedy brałyście encorton przrd transferem?

    To zależy od wskazan... u mnie Klinika kazała od 3dc, razem z estrofemem itp... ale ja miałam od immunologa i kazała nawet cykl przed...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Miwka Autorytet
    Postów: 691 1271

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta_91 wrote:
    Czy pod koniec stymulacji (dzisiaj ostatni zastrzyk) miałyście nabrzmiałe piersi ? Boję się że to zły znak...


    Spokojnie, to wcale nie jest zły znak ;) Nabrzmiałe piersi, bol jajnikow i chęć zamordowania męza - to normalne objawy przy stymulacji 😀

    Dzoana88 lubi tę wiadomość

    ♀ 35 lat
    niedoczynność tarczycy
    ♂ 36 lat
    oligospermia
    🐕‍🦺 7 lat
    pudel 🤪

    📅 17.06.2024 wizyta kwalifikacyjna ✔️
    📅 27.06 histeroskopia polipa (kolejna 🥲) ✔️
    📅 09.07 początek stymulacji [Mensinorm 150+75, Ganirelix 0,25] ✔️
    📅18.07 punkcja ✔️ ❄️❄️❄️
    📅 23.07 transfer ❌
    📅 18.09 transfer ❌ (ciążą biochemiczna)
    📅 25.10 transfer ❌
    📅18.11.2024 zmiana kliniki
    📅 03.01.2025 początek II stymulacji [Recovelle 15 + Orgalutran]
    📅15.01.2025 punkcja ❄️5.11 pgt❄️5.2.2?❄️3.2.2
    📅04.02.2025 histeroskopia +cd138+cd56
    📅11.06.2025 transfer ❄️5.11 pgt

    age.png
  • Agula Autorytet
    Postów: 2666 2688

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dziękuję ❤️ Czyli scopolan i spasmoline kazala kontynnuuowac po pozytywnej becie 3x1?
    Dokładnie tak 🙂 wszystkie leki które dostałam po transferze, dodatkowo dołożyła duphaston 3x1 profilaktycznie 🙂

    Wszystkie te leki miałam odstawić po wizycie, gdy okazało się, że jestem w cp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2024, 22:38

    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. usunięcie jajowodu.
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Procedura I 04.2024 - protokół krótki (Gonal i menopur)

    16.04 - punkcja; pobrano 15 🥚 zapłodnionych 9, - 3 zarodki

    19.04 transfer ET z 3 doby
    ⛔ 05.2024 Ciąża pozamaciczna rogowa. Laparoskopia.

    06.09.2024 FET CS 4AB
    7dpt beta <2.30❌

    04.10.2024 FET CN 4BB
    7dpt beta <2.30 ❌


    Procedura II 10.2024 - protokół krótki (Rekovelle i menopur)
    30.10 punkcja; pobrano 12🥚 zapłodnionych 7, - 4 zarodki

    03.01.2025 FET CN 4AA🍍🍟
    4dpt ⏸️
    5dpt 34,0 mIU/ml
    7dpt 93,8 mIU/ml
    10dpt 273,1 mIU/ml
    13dpt 900,7 mIU/ml
    17dpt 4923,0 mIU/ml
    21dpt USG 2mm okruszka z pulsującym serduszkiem 💓
    12+2 będzie syn 🩵

    15.09.2025 ✨ Miłosz ❤️ 3910g, 51cm 👶

    Na zimowisku ❄️4AA, 4BB, 3AB
  • Marta_91 Przyjaciółka
    Postów: 73 156

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miwka wrote:
    Spokojnie, to wcale nie jest zły znak ;) Nabrzmiałe piersi, bol jajnikow i chęć zamordowania męza - to normalne objawy przy stymulacji 😀

    Hahaha ;) tak ten ostatni objaw także posiadam ;p


    Dzięki za odpowiedź.

    Stresuje się że będziemy mieli odroczony transfer jak wyniki badań wyjdą źle ale mam nadzieję że tak nie będzie ;)

    Starania od 2021

    Ona - 33 lata
    KIR - ok
    AMH - 3
    ANA - ok
    HSG - ok
    Cytokiny - ok
    ASA - lekko dodatni

    On - 40 l. - ok

    Immunosupresja - 07.2023
    IUI 01.2024 X
    IUI 02.2024 X
    IUI 03.2024 X

    Stymulacja do in vitro - 07.2024 (Bemfola)
    Punkcja - 22.07.2024
  • Yasamez91 Ekspertka
    Postów: 170 597

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja Cie dziewczyny ale tu sie dzieje xD trudno za Wami nadążyć 😁
    Gratuluję pozytywnych bet i trzymam kciuki za przyrosty!🤞

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2020
    Od 04.2022 Invimed
    Ona: lat 33, niedoczynność tarczycy, insulinooporność, PCOS, stłuszczenie wątroby+naczyniaki (metformax sr 2x 1000, euthyrox 50)
    08.2023 laparoskopia ginekologiczna z kauteryzacją i chromoskopia (jajowody drożne)
    AMH 1.2024 - 53.61 pmol/l (ok 7.5 ng/ml)
    Kariotyp ✅
    MTHFR ❌ PAI✅ V leiden✅V R2❌
    On: lat 32
    03.2024 morfologia 1% + za wysoki stres oksydacyjny
    Kariotyp ✅
    '22 i '24 stymulacja z Lametta, Bemfola i ovitrelle❌
    05.2024 ruszamy z procedurą /rekovelle+cetrotide
    13.05.2024 punkcja, pobrano 22, 19 dojrzałych, mamy 7 ❄️
    10.06.2024 transfer ❄️4AB
    9 tc poronienie zatrzymane 💔 Julia 👼
    4.11.2024 transfer ❄️4AB ❌
    5.12.2024 transfer ❄️❄️ x 4BB
    7dpt beta 50, prog 8.2
    9dpt beta 136, prog 25
    11 dpt beta 388, prog 10.6
    15dpt beta 1835, prog 11.8
    27.12 CRL 0.19 cm ♥️
    30.12 CRL 0.38 cm ♥️
    Trzymaj się kropeczku!🤞
  • Mimiiiś Autorytet
    Postów: 697 737

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit wrote:
    Napisałam, może się doczekam odpowiedzi
    Mogę priv?

    Starania od 2020r.
    W skrócie:
    ❌ Endometrioza zaawansowana
    2021r. Usunięta torbiel
    2024r. Powrót torbieli z zdwojoną siłą 🥺 lewy jajnik wygasa całkowicie.
    ❌ Kir Bx (brak 4 z 5)
    ❌ Czynnik V Leiden, PAI-1, MTHFR C677T, MTHFR A1298C hetero
    ❌ P/c antykardiolipinowe IgM wątpliwe

    3x IUI ❌❌❌

    Następnie:
    In vitro.
    I Procedura
    1. CB.
    2. Beta 0.
    3. CB.

    II procedura
    10.2024

    🌷4 FET 23.03.2025 - 5.1.1

    6dpt - 30,90 mlU/ml
    8dpt - 81,20 mlU/ml
    11dpt - 297 mlU/ml
    15dpt - 1744 mlU/ml
    19dpt - GS 1,94cm

    Potwierdzone ♥️

    04.07.2025 210g dziewczynki 🩷🩷

    23.07.2025 połówkowe - 360g 🥰

    preg.png
  • Nadzieja25 Autorytet
    Postów: 2246 4816

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta_91 wrote:
    Czy pod koniec stymulacji (dzisiaj ostatni zastrzyk) miałyście nabrzmiałe piersi ? Boję się że to zły znak...

    Dopiero jak przyszedł okres przestały boleć, czułam się jakby miały wybuchnąć 🫣

    KrakOvi
    Punkcja 20 x 🥚
    5x ❄️
    I FET 02.12.2023
    7dpt 4.9
    9dpt 14.6
    11 dpt 2.8 💔

    II FET 13.07.2024
    5dpt 10 (II)
    7dpt 65
    9dpt 130
    11dpt 233
    13dpt 490
    15dpt 1291
    20dpt 10976
    23dpt 💙

    Zostały 3x ❄️
    age.png
  • KarolinaKika Autorytet
    Postów: 2273 1720

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miwka wrote:
    Spokojnie, to wcale nie jest zły znak ;) Nabrzmiałe piersi, bol jajnikow i chęć zamordowania męza - to normalne objawy przy stymulacji 😀
    O mamo mój mi każe iść do lekarza się zbadać bo nerwów nie umiem trzymać na wodzy 😄

    Miwka lubi tę wiadomość

    1 IVF - 5 🥚- 2 zarodki / 29.07.2024 ET 2 zarodków ❌
    2 IVF -3 🥚- 1 zarodek /26.09.2024 ET 1 zarodek trzydniowy ❌
    3 IVF długi protokół - 4 🥚 - 2 zarodki
    Jeden zdegenerował
    22.02.2025 ET 4.1.2
    7dpt beta 52,8 9dpt beta 149 11dpt beta 410 13dpt beta 1205
    07.04 poronienie 7/9 tc 💔
    4 IVF czerwiec 2025 długi protokół - 3🥚-1 zarodek nie przetrwał . Brak transferu
    5 IVF KD ❄️❄️❄️❄️❄️
    18.12 FET 4.1.2
    7dpt ⏸️
    9dpt 164
    11 dpt 460
    25 dpt ♥️
    16+3 🩷👧

    preg.png

    AMH 10.23 -0,65
    06.24 -0,47
    05.25 - 0,44
    On
    10.2023 azzospermia ( po odblokowaniu wszystkie wyniki wróciły do normy poza fragmentacją 30%)
  • MjakMarta Autorytet
    Postów: 380 660

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna_Melodia wrote:
    Jak ja zobaczyłam wynik bety to pierwsze co screeny i wysyłałam do dr C. 🤣
    W drugiej kolejności, telefon do ręki i rozmowa z przyszłym ojcem.
    Potem napisałam siostrze.

    I w sumie tyle. Póki co mamie nie mówiłam, bo ona się lubi nakręcać, aż za bardzo, a ja jestem raczej ostrożna, mimo że bardzo się cieszę.

    W ogóle, to jest dla nas mega dziwna sytuacja. Bo my się już tyle last staramy, że to dla nas aż nienormalne, że cokolwiek się zadziało. Pewnie rozumiecie o czym mówię. No czuję się jakoś dziwnie z tym wszystkim. Wiecie, staramy się to brać na chłodno i nie świrować ze szczęścia, bo cały czas mamy z tyłu głowy, że to nic pewnego...

    I tak sobie teraz o tym myślę, że to jest jednak strasznie smutne, bo czuję się taka odarta z tej naturalnej i niezamąconej staraniami radości.
    Jeju ja myślę identycznie 🥲 wiem, że jak zajdę w końcu w tą ciążę, to nie będę potrafiła się nią tak beztrosko cieszyć. Ogólnie zawsze byłam optymistką, w tym temacie też. Gdybym zaszła w ciążę szybko to widziałabym wszystko w kolorowych barwach. Te 4 letnie starania tak poprzestawiały mi w głowie, że nieraz myślę sobie, że okres ciąży pewnie będzie także stresujący.

    Panna_Melodia lubi tę wiadomość

    Starania od 2020
    👱‍♀️ 32
    🙋‍♂️ 36

    3 IUI ❌

    1 IVF VII'24 1x ❄️ 2BB ❌️

    2 IVF IX'24 1x 3BC ❌️

    3 IVF długi protokół XII'24, 3❄️ ❌️❌️❌️

    4 IVF długi protokół XII'25, 5❄️
    Wdrożone leczenie immuno ⬆️
    1.04. Transfer 4AA ✅️🍀
    Beta hcg:
    8 dpt 113;
    10 dpt 315;
    12 dpt 539;
    15 dpt 1689;
    7w5d ❤️
    11w6d USG prenatalne zdrowa dzidzia👶
    preg.png
  • Miwka Autorytet
    Postów: 691 1271

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaKika wrote:
    O mamo mój mi każe iść do lekarza się zbadać bo nerwów nie umiem trzymać na wodzy 😄


    Zalecam profilatycznie przez tydzień kazać mu sobie samemu robić 2 razy dziennie zastrzyki i zobaczymy, kto będzie bardziej potrzebować lekarza 🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2024, 22:47

    KarolinaKika lubi tę wiadomość

    ♀ 35 lat
    niedoczynność tarczycy
    ♂ 36 lat
    oligospermia
    🐕‍🦺 7 lat
    pudel 🤪

    📅 17.06.2024 wizyta kwalifikacyjna ✔️
    📅 27.06 histeroskopia polipa (kolejna 🥲) ✔️
    📅 09.07 początek stymulacji [Mensinorm 150+75, Ganirelix 0,25] ✔️
    📅18.07 punkcja ✔️ ❄️❄️❄️
    📅 23.07 transfer ❌
    📅 18.09 transfer ❌ (ciążą biochemiczna)
    📅 25.10 transfer ❌
    📅18.11.2024 zmiana kliniki
    📅 03.01.2025 początek II stymulacji [Recovelle 15 + Orgalutran]
    📅15.01.2025 punkcja ❄️5.11 pgt❄️5.2.2?❄️3.2.2
    📅04.02.2025 histeroskopia +cd138+cd56
    📅11.06.2025 transfer ❄️5.11 pgt

    age.png
  • Mages Koleżanka
    Postów: 37 7

    Wysłany: 19 lipca 2024, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuluję pięknych bet 😍
    Mam pytanie, które mnie nurtuje od jakiegoś czasu w zeszłym roku jak miałam stymulacje to powiedziano mi, że niezależnie od ilości jajeczek mogą zapłodnić tylko 6, niektóre z was jak widzę to mają zapładniane wszystkie jakie się nadają
    Od czego to zależy jakieś kryterium wiekowe czy co? Chociaż widziałam na forum dziewczyny z mojego rocznika i miały więcej zapłodnionych niż 6

    nick nieaktualny, MjakMarta lubią tę wiadomość

    👧Niedoczynność tarczycy
    🧑słabe nasienie

    2x inseminacja ❌️
    1 transfer - wczesne poronienie
    2 transfer ❌️
    3 transfer ❌️
    4 transfer ❌️
    W międzyczasie polip usunięcie
‹‹ 227 228 229 230 231 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ