X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF po IUI

Oceń ten wątek:
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 25 lutego 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja tak jeszcze wrócę do podstaw. Czym się kierować wybierając klinikę do ivf? Po prostu wybrać sobie jakiegoś lekarza z opinii w internetach i tą klinikę gdzie on przyjmuje? Przed nami jeszcze długa droga, ale za miesiąc mąż powtarza badania nasienia i po wynikach doktor najprawdopodobniej spróbuje jeszcze u niego terapii hormonami. Tylko że wcześniej zaleca zamrozić nasienie do ivf, tak na wszelki wypadek gdyby leczenie przyniosło odwrotny skutek. No i pasowało by już mrozić w miejscu docelowym. U mnie w mieście nie ma wyboru, jest jedno miejsce gdzie robią ivf, ale opinie mają dość marne, i chociaż chciałabym kontynuować leczenie u mojej doktor, to jednak do sukcesu ivf przykłada się przecież znacznie więcej czynników niż sympatia do lekarza prowadzącego:/

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • ka87 Autorytet
    Postów: 635 506

    Wysłany: 25 lutego 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogole Jej nie czuję, bardziej bym powiedziała że czuję się okresowo, chodzę do kibelka co chwilkę i sprawdzam czy przypadkiem nic nie ma krwi. Jestem może troszkę bardziej senna, ale to przez tą pogodę i zmęczenie psychiczne.
    Powiem Wam szczerze,że ja jestem w celibacie 2miesiace (sorki do87 ;) wiem że jako sistra nie chcesz tego czytać). Ale mi się nic nie chce. Boję się.Tuż przed pobraniem nasienia nakazalam M załatwić samemu wymianę zbiornika ;) ale on jest baardzo wyrozumiały. Tylko jak się przebieram przy nim,lub po prostu czasem go niechcący dotkne to mówi "po co to robisz? Jak i tak nici z tego będą" ale to wszystko w żart obracamy.
    Ja się jakoś nie martwiłam o nasienie (bo i tak m miał do dupy morfo 1% bo wiedziałam że przy famsi wybiorą coś dobrego)
    Ninkali, PolaWaw, Iwkaa trzymam &&& przynajmniej wiadomo że coś się ruszy. Na pewno psychicznie nie będzie lżej,bo tyyyle myśli.Ale zawsze niepewność jest najgorsza,a głowa nie może ciągle myśleć.bo to nas przerosnie. Także rilaks :) (Mówi wam osobą która 2razu dziennie jeździ na betę haha)

    Plemniki-morfologia1%, liczba ok, hba83%
    14.02.2017 punkcja,11 pęcherzyków,7komorek,6 zaplodnionych
    19.02.2017 transfer1blastusi6dniowej4aa, (3krio6dn)
    4dpt5,76 5dpt13,6 7dpt32,45 9dpt69 10dpt134 12dpt214 14dpt462 16dpt983 21dpt4823
  • ka87 Autorytet
    Postów: 635 506

    Wysłany: 25 lutego 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    Dziewczyny, ja tak jeszcze wrócę do podstaw. Czym się kierować wybierając klinikę do ivf? Po prostu wybrać sobie jakiegoś lekarza z opinii w internetach i tą klinikę gdzie on przyjmuje? Przed nami jeszcze długa droga, ale za miesiąc mąż powtarza badania nasienia i po wynikach doktor najprawdopodobniej spróbuje jeszcze u niego terapii hormonami. Tylko że wcześniej zaleca zamrozić nasienie do ivf, tak na wszelki wypadek gdyby leczenie przyniosło odwrotny skutek. No i pasowało by już mrozić w miejscu docelowym. U mnie w mieście nie ma wyboru, jest jedno miejsce gdzie robią ivf, ale opinie mają dość marne, i chociaż chciałabym kontynuować leczenie u mojej doktor, to jednak do sukcesu ivf przykłada się przecież znacznie więcej czynników niż sympatia do lekarza prowadzącego:/
    Ja to Ci za wiele nie pomogę. Badania robiliśmy tylko podstawowe.a klinikę wybrałam tylko dlatego,że jak byłam na laparoskopii (prywatnie!!!)w Warszawie a mieszkamy w Lublinie, to poznałam w szpitalu super dziewczynę.bardzo miłą, pomocną.i po prostu Ona nam poleciła ta klinikę.tam im się udało za pierwszym razem (taki paradoks,że my mieliśmy punkcje 14lutego a Oni 15lutego tylko rok wcześniej, a transfer my 19 a Oni 20). A w innej klinice mieli 2 procedury i nic.

    Plemniki-morfologia1%, liczba ok, hba83%
    14.02.2017 punkcja,11 pęcherzyków,7komorek,6 zaplodnionych
    19.02.2017 transfer1blastusi6dniowej4aa, (3krio6dn)
    4dpt5,76 5dpt13,6 7dpt32,45 9dpt69 10dpt134 12dpt214 14dpt462 16dpt983 21dpt4823
  • ka87 Autorytet
    Postów: 635 506

    Wysłany: 25 lutego 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaporaz2 a teraz mam pytanie do Ciebie- takie bóle jak na okres, nawet czasem mocniejsze to nie jest zły objaw?

    Plemniki-morfologia1%, liczba ok, hba83%
    14.02.2017 punkcja,11 pęcherzyków,7komorek,6 zaplodnionych
    19.02.2017 transfer1blastusi6dniowej4aa, (3krio6dn)
    4dpt5,76 5dpt13,6 7dpt32,45 9dpt69 10dpt134 12dpt214 14dpt462 16dpt983 21dpt4823
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 25 lutego 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaporaz2 to mnie teraz zmartwiłaś :(
    Męża już coś w czwartek brało ale wtedy to tylko bolało gardło a teraz jest przeziębiony wiem że lepiej żeby był zdrowy ale myślę sobie to tylko przeziębienie... Ja już zacząłam brać leki więc maszyna ruszyła
    I co teraz....

    W środę mam 1 monit

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 12:58

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaa, ja będę się upierać, byś się nie martwiła, bo mi gin mówił, ze meski cykl trwa ok 3 mcy :) zawsze możesz napisać do gina i jutro pewnie już Ci odpisze.
    poniżej link
    http://badanie-nasienia.pl/o-plemnikach/spermatogeneza/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszamanka, mi gina poleciła moja gin, kiedy stwierdziła, ze wymagam kliniki specjalistycznej... A zanim myślałam o tej, to chciałam wybrać taką, w której byli znajomi i się im udało. I jeśli tu się nie uda, to pójdę tam. A skąd jesteś? Może zasugerujesz się klinikami innych dziewczyn?
    Ja jestem wro invimed

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Mamaporaz2 to mnie teraz zmartwiłaś :(
    Męża już coś w czwartek brało ale wtedy to tylko bolało gardło a teraz jest przeziębiony wiem że lepiej żeby był zdrowy ale myślę sobie to tylko przeziębienie... Ja już zacząłam brać leki więc maszyna ruszyła
    I co teraz....

    W środę mam 1 monit
    Wysoka goraczka u faceta jest problemem. Tyle mi mówił mój lekarz

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pocieszenie mojemu wywaliło opryszczkę w dniu punkcji...jakos to nie wpłynęło negatywnie na wyniki, bo uzyskalismy z 6 komórek 5 blastocyst z czego trzy najwyższej możliwej klasy. Wiec spokojnie. Dopóki nie ma ponad 39 jest ok. Wyższa temp uszkadza dna plemników o ile dobrze pamietam

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka87 wrote:
    Mamaporaz2 a teraz mam pytanie do Ciebie- takie bóle jak na okres, nawet czasem mocniejsze to nie jest zły objaw?
    Mialam troche boli ale mi kazał brac przez jakis czas od transferu no spe 3x dziennie. Ale byly słabe...mocne nie. Za to w pierwszej ciąży (naturalnej) mega mnie bolal brzuch, nawet mnie lekarz ciąża pozamaciczna straszyl i przed usg prawie na zawal zeszłam, ale bylo wszystko dobrze.

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż nie ma gorączki ani dreszczy bolało go gardło a teraz ma katar i to nie jakieś sory za opis zielone czy żółte takie zatokowe gile tylko taki zwykły katar
    Tak wiem że nasienie zmienia się co 3 miechy ale nigdy niewiadomo kiedy jest produkcja tego nowego nasienia.
    Do punkcji jeszcze kilka dni więc może mu przejdzie tylko żeby nie było gorzej....

    Ka87 my mamy mieć imsi więc niby też prześwietlą nasienie i wybiorą najlepsze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 13:33

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 lutego 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka w imsi sa w stanie wybrać te o lepszej budowie ale dna nie ds w stanie sprawdzić, bo to badanie chromatyny sie tak robi ze nasienie sie uszkadza.i do niczego nie nadaje...Takze tak czy siak loteria. Wiem co nieco bo pytałam lekarza

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 25 lutego 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja nie napisałam że wybiorą M nasienie z dobrym dna tylko że będziemy mieć imsi czyli że będą wybierać nasienie o prawidłowej budowie
    Jak dla mnie to zawsze lepiej skoro u M słabe nasienie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 15:48

    mamaporaz2 lubi tę wiadomość

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 25 lutego 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaa dużo zdrowia dla Was, do środy jest jeszcze trochę czasu wiec Twój M ma szanse sie wykurować Jeżeli nie ma bardzo wysokiej gorączki to wszystko powinno byc Ok. Zawsze możecie sie tez poradzić lekarza w sytuacji kiedy (odpukać) miałoby byc gorzej. Teraz okropny okres chorób i przeziębień trwa, moze mrozy "wybija" zarazki.

    Wszamanka wybór kliniki to niełatwe zadanie. Ja chodzę do lekarza, którego polecił nam androlog mojego męża. Zostaliśmy u niego mimo ze przez to nie mamy dofinansowania. :( trzeba było wybrać miedzy zaufaniem któreym go obdarzyliśmy a rozpoczynaniem wszystkiego od nowa w innej klinice. Mam w głowie plan awaryjny, ze w razie kiedy w mojej klinice cos pójdzie nie tak to wtedy zmienię ja na inna i wciąż będę miała szanse na dopłatę do leczenia. Jest kilka wątków na forum dot poszczególnych klinik w kraju, sa tez wątki staraczek z niektórych miast, moze tak znajdziesz potrzebne info. Ja konsultowałam swój wybór z ginekologiem do którego chodziłam przed stwierdzeniem niepłodności. Zapytałam go o opinie dot lekarza z kliniki, sprawdziłam tez opinie w necie. Powodzenia!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 18:15

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 lutego 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi konkretnego lekarza poleciła moja ginekolog, ale wczesniej slyszalam o nim od koleżanki,której tez bardzo pomógł.wiec nie dosc ze konkretna klinika to konkretny lekarz. Co prawda na pierwsza wizytę czekałam do niego 8mcy a do innych w klinice nawet miesiąca sie nie czeka...bylo warto. Polecam go szczerze ale jest to Krakow jakby co

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 lutego 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Ale ja nie napisałam że wybiorą M nasienie z dobrym dna tylko że będziemy mieć imsi czyli że będą wybierać nasienie o prawidłowej budowie
    Jak dla mnie to zawsze lepiej skoro u M słabe nasienie
    No wiadomo ze lepiej. Chociaż slyszalam juz rozne opinie o imsi i icsi porównawczo...jest tez jakas metoda co niby pozwala wybierać hipotetycznie te o dobrym dna...ze cos odwirowuja...ale nie pamietam nazwy....Mysmy robili isci mimo wyników meza w granicach normy, ale u mnie bylo ryzyko ze komórki beda słabe przez endometrioze..Duzo drożej Was wynosi imsi niż icsi? U nas w klinice byla kwestia 500zl wiecej bodajże...myslalam o imsi ale mnie dr spacyfikowal ze nie ma sensu. Przeziębieniem sie nie przejmuj. Gorzej jakby to byla grypa z 40stopniowa goraczka, wtedy to byłby powód do zmartwień. Samo przeziębienie nie szkodzi, jak pytałam dr to mowil ze temp szkodzi i to taka ok 39 i wiecej...

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 25 lutego 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż na szczęście nie ma gorączki leży cały dzień pod kocem smarowałam go vicks na rozgrzanie i do tego krople do nosa na noc jeszcze theraflu weźmie niby jak by lepiej po tych 2 dniach ale teraz od piątku leżał a jutro już do pracy a u nas wydali ostrzeżenie o wysokich mrozach masakra jakaś więc nie wiadomo jak to będzie jak pójdzie do pracy.

    U nas w klinice jest różnica 700 złotych

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 lutego 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Mąż na szczęście nie ma gorączki leży cały dzień pod kocem smarowałam go vicks na rozgrzanie i do tego krople do nosa na noc jeszcze theraflu weźmie niby jak by lepiej po tych 2 dniach ale teraz od piątku leżał a jutro już do pracy a u nas wydali ostrzeżenie o wysokich mrozach masakra jakaś więc nie wiadomo jak to będzie jak pójdzie do pracy.

    U nas w klinice jest różnica 700 złotych
    A pracuje na zewnątrz?

  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 25 lutego 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam o metodzie pozwalającej wybrać plemnik o dobrym DNA (mamaporaz2 jeżeli możesz napisz cos więcej - u nas jest problem słabego nasienia dlatego zbieram wszystkie informacje) ale jest jeszcze dostępna metoda PICSI, ktora poza selekcja na podstawie ruchliwości i morfologii umożliwia wybór tego "najlepszego plemnika" na podstawie jego wiązania z kwasem hialuronowym (sprawdza to podobno jego dojrzałość i teoretycznie lepsze szanse zapłodnienia + jest istotne dla kobiet które poroniły)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 20:58

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 lutego 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaWaw http://parens.pl/artykul/magnetycznie-aktywowane-sortowanie-plemnikow-do-icsi/
    Cos takiego kiedyś czytałam. Na pewno to nie gwarantuje dobrych plemnikow pod względem dna ale cos tam jest napisane o selekcji...
    U meza cały czas morfologia 0%? Mój zaczynal z 16%, potem 8% potem 4% potem znowu 8%...mam wrażenie ze im bardziej sie staraliśmy, suplementy, ograniczal rower itd...to bylo gorzej ;)
    A co mówią lekarze? Ja jestem ścisły umysł ale jak jest 0% prawidłowych to dla mnie abstrakcja jak z 0 wybrać cos....
    Ale mowie z gory nie znam sie, nie wiem jak to interpretować.
    Chyba ze wybierają taki z mało znaczaca wada typu witka...bo witka mu przy icsi nie potrzebna ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 21:23

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ