X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF po IUI

Oceń ten wątek:
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Przy Elonvie nic procz antagonisty sie nie dodaje ;) chyba ze na monitoringu bylby totalny dramat to moze cos sie dodaje ale poki co nie slyszslam osibiscie o takim przypadku
    To fajna sprawa ;)

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali u mnie niby ok kariotypy ale u męża coś tam wyszło ale niby we wspólnym połączeniu jest ok

    Czytałam teraz listę badań jakie mam do ivf i nie mam tego badania na liście ale kurczę faktycznie może je zrobię. A to badanie co robiłscie same z siebie czy dr Wam kazał?

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin juz Ci pisze moje badania:) a co do kariotypu, to jak razem ok, to ok i nie zadreczaj się:) gdybys nie musiala przechodzić piekła, nawet byś nie byla świadoma zagrożenia

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    dziewczyny test mthfr
    https://www.testdna.pl/mutacja-mthfr-c677t-a1298c/
    cena 277
    To sie nie oplaca, bo 6mutacji kosztuje 330zl ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Nika!!!Ja jestem z Wro i w invimedzie! Ale numer, Ty tez? Ja też miałam być u gina ale mi kazał między 21-23 dc. A w grudniu po nieudanej IUI nr 3, też się z nim umowiłam, że mam przyjść pod koniec cyklu, zeby badania zlecił i wtedy zlecił HSC. W zasadzie czekałam na to tydzień! Teraz mam jeszcze do soboty ten cykl przerwy. Po @ biore antyki ok 16-19dni i po stymulacja, wiem tylko że krótki protokół, ale nie wiem jaki lek.... A o sterydzie to ja nic nie wiem. U kogo jestes?
    ninkali ale numer!!!ja chodzę do Gizlera,a Ty?super,że też tam jesteś,teraz to już jesteśmy na prostej bo będziemy się na bieżąco wymieniały informacjami!!!!
    Ja pojechałam pierwszy raz do in vimedu,od razu umawiałam się do Gizlera,pod koniec października,miałam już trochę badań porobionych,resztę on zlecił i pod koniec grudnia miałam pierwszą stymulację do IUI.Chociaż ja jak zobaczyłam ,że mąż miał 2%morfolgii,ja już wiedziałam wtedy że mam drożny tylko prawy jajowód,to od razu pytałam go czy możemy podchodzić do in vitro,ale się nie zgodził,bo mówił,że z taką morfologią wybierze się plemniki a u mnie jak po stymulacji będzie owulacja z prawego jajnika,to spokojnie można podchodzić do IUI.Ale oczywiście powiedział,że z racji naszego wieku i wyników,musimy działać szybko.I to dlatego pewnie jak mu teraz napisałam,że iui się nie udała,to napisał,że ten cykl przerwy i mam przyjść teraz między 16 a 22dc,więc pewnie jak pójdę to już zleci leki przed on vitro.
    Jak było u Ciebie?rozmawiałaś z lekarzem o in vitro od razu jak wiedziałaś ,że iui się nie udała?nie kazał Ci robić cyklu przerwy ?

    ninkali, Aguleczka lubią tę wiadomość

    nika77
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    To sie nie oplaca, bo 6mutacji kosztuje 330zl ;)
    a gdzie to badanie zrobić i jak się w pełni nazywa? bo o tym test dna mowila ktoras z dziewczyn z ivf, ze znalzala takie tansze

  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguleczka wrote:
    Ja też Invimed Wrocław . U doktora Ż. Pewnie nie raz spotkałyśmy się na korytarzu . O i Nika też. To jest nas trzy
    Ooo to Ty Aguleczka też tam jesteś!!!ale fajnie,że już jesteśmy trzy w tym samym miejscu!będziemy omawiały na bieżąco co nam zlecają lekarze z tej samej kliniki.U Ż.byłam raz na podglądzie przy stymulacji jak nie było G.
    A Ty już rozpoczęłaś przygotowania do in vitro ?jak to u Ciebie wygląda?

    nika77
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika77, ja do T. chodzę, a u mnie bylo tak ja w marcu trafiłam, bo moja stala gin zaleciła mi juz klinikę, bo nie szło coś...I porobiłam badania i wtedy iui, ale mialam przerwe, bo M psychicznie nie ogarnął, my tez przez to wszystko się bardzo kłóciliśmy.... było bardzo źle!!!!:( ech... I jak wróciliśmy to październiku 2 iui, a w listopadzie miało byc 3,ale slaba ilosc nasienia w dawce, to na grudzień przeszło... I juz wtedy pytałam co dalej, moj gin stw że skoro nie udało sie 3 raz, to nie ma sensu. I czy chce ivf,ale ja otwarcie, ze walczę! I teraz po grudniu, styczeń przerwa, w sb najdalej @ i od 2 dc RELUGON czyli taki słabszy antyk- mam brać 16-19dni, ostawiam i w 2 dni ma być @ i wypada że w połowie lutego stymulacja...Ale nie wiem jaki lek, tylko że krótki protokół... :) a mi Twój gin robil 1 iui, bo mojego nie było. Ale numer podobnie nam idzie:) ja na wizyte ide 12.02.

  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali ja muszę się umówić na wizytę między 9 a 15 lutego.To z tego co piszesz,to pierwsze leki przed on vitro to antyki tak???i bierze się je po @?to jak tak,to ja pewnie zaczęłabym je brać dopiero po lutowej @?
    A od czego zależy krótki ,a długi protokół?

    Dziewczyny piszecie,że leki na refundację mogą wynieść do 2tys?ja nie będę miała refundacji że względu na wiek i lekarz mówił,że muszę się przygotować na 3tys za leki.

    nika77
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    a gdzie to badanie zrobić i jak się w pełni nazywa? bo o tym test dna mowila ktoras z dziewczyn z ivf, ze znalzala takie tansze
    Tez na testdna ;) masz tam caly zwstaw mutacji chyba nawet na glownej stronie mieli ofertę

    ninkali lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika77, mi dał antyki, bo stwierdził ze to wyciszy jajniki i lepiej zareagują na stymulacje, a ta długość protokołu hmm. to ja nie wiem aż tak dobrze... ale ponoc krótszy daje się, przy ryzyku hiperki (przy pcos moze tak sie stac)

  • ka87 Autorytet
    Postów: 635 506

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Ka87 4% szans że dziecko będzie chore ale na podstawie czego ? I z jaką chorobą?
    Mamaporaz2 bardzo dobrze napisała o tym :)
    Ninkali ja tam bym z winem próbowała i gorącą kąpiel (pij wina ile wlezie,bo przecież za miesiąc będziesz/my w ciąży i już na półtora roku minimum alko z głowy. Tylko żebyś nie miała zespołu odstawiennego ;p
    A jeżeli chodzi o tą genetykę,to już sama zglupialam jak tak piszecie. Może trzeba było to zrobić i być spokojniejszy.tylko dr nie naciskał (dał skierowanie, ale powiedział że to nie jest konieczne) znajoma odradzila
    Iwkaa cytomegalie miałam robioną
    Aguleczka ja nie mam nic z immunologii :( też już może panikuje. Bo widzę że mam zaczeta stymulację a z badań mam całe gó..O.
    Żeby leki były refundowane to musi być amh powyżej 0,7 jeszcze czytałam coś o chyba TSH? No mój gonapeptyl kosztował 3,2zl za 7 zastrzyków a bez refundacji koło 190zl. Za tydzień mam wizytę już z konkretnymi lekami, więc jak je wykupie to wszystko będzie jasne :)
    2,5tys po refundacji?! Na rany Chrystusa, chyba to jakaś pomyłka.no to świetnie...Jak ja mam jedną wizytę w pierwszym dniu stymulacji, a drugą w ostatnim dniu stymulacji. No chyba zadzwonię do bociana po siano :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 21:46

    Aguleczka lubi tę wiadomość

    Plemniki-morfologia1%, liczba ok, hba83%
    14.02.2017 punkcja,11 pęcherzyków,7komorek,6 zaplodnionych
    19.02.2017 transfer1blastusi6dniowej4aa, (3krio6dn)
    4dpt5,76 5dpt13,6 7dpt32,45 9dpt69 10dpt134 12dpt214 14dpt462 16dpt983 21dpt4823
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Nika77, mi dał antyki, bo stwierdził ze to wyciszy jajniki i lepiej zareagują na stymulacje, a ta długość protokołu hmm. to ja nie wiem aż tak dobrze... ale ponoc krótszy daje się, przy ryzyku hiperki (przy pcos moze tak sie stac)
    A będziesz miała zwykłe in vitro czy wybierasz jakiś poszerzony pakiet?to się zresztą wybiera samemu czy lekarz wybiera?
    Mówił Ci lekarz coś o sterydzie?
    Ja pytałam bo słyszałam,że być może trzeba wziąć steryd kiedy ma się jakieś choróbsko z autoagresji,a ja mam i gin odpisał mi,że standardowo włączają steryd przy in vitro.

    nika77
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W większości klinik włączają standardowo, ja mojego musiałam uprosic zeby mi dsl steryd. Ale kolezanka z hashimoto bez sterydu pierwsze ivf udane i niedlugo ma cesarkę;)

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka87 wrote:
    Mamaporaz2 bardzo dobrze napisała o tym :)
    Ninkali ja tam bym z winem próbowała i gorącą kąpiel (pij wina ile wlezie,bo przecież za miesiąc będziesz/my w ciąży i już na półtora roku minimum alko z głowy. Tylko żebyś nie miała zespołu odstawiennego ;p
    A jeżeli chodzi o tą genetykę,to już sama zglupialam jak tak piszecie. Może trzeba było to zrobić i być spokojniejszy.tylko dr nie naciskał (dał skierowanie, ale powiedział że to nie jest konieczne) znajoma odradzila
    Iwkaa cytomegalie miałam robioną
    Aguleczka ja nie mam nic z immunologii :( też już może panikuje. Bo widzę że mam zaczeta stymulację a z badań mam całe gó..O.
    Żeby leki były refundowane to musi być amh powyżej 0,7 jeszcze czytałam coś o chyba TSH? No mój gonapeptyl kosztował 3,2zl za 7 zastrzyków a bez refundacji koło 190zl. Za tydzień mam wizytę już z konkretnymi lekami, więc jak je wykupie to wszystko będzie jasne :)
    2,5tys po refundacji?! Na rany Chrystusa, chyba to jakaś pomyłka.no to świetnie...Jak ja mam jedną wizytę w pierwszym dniu stymulacji, a drugą w ostatnim dniu stymulacji. No chyba zadzwonię do bociana po siano :/
    Sprawdziłam ile dokldnie poszło na leki, wiec od 1dbia antykow do dnia punkcji wydalam dokładnie 1900...wiec z 2.5tys to troche przesadziłam mówiąc wczesniej...

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Elnova (droga jest) to lek, ktory podaje sie tylko raz i po 4/5dniach wlacza sie antagoniste, poglady moga byc rzadziej Dootka.

    Elonva bez refundacji kosztuje około 2.500 zł. Z refundacją 453 zł.
    Robisz zastrzyk w 2 dc i w 5/6 dc stawiasz się na monitoring.
    Najczęściej później nic się nie podaje, bo kobiety bardzo dobrze reagują na ten lek. Elonva jest m.in. dla kobiet, które nie mogą brać antyków.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje badania:
    -najpierw do IUI (drożność, HSC, cytologia, wymaz, usg piersi, morfologia+ OB, hormony{ FT3,4 TSH, amh, estradiol, LH, prolaktyna, FSH }, Toxoplazmoza IgG, IgM, CMV IgG IgM, różyczka, glukoza, insulina, chlamydia, czystośc pochwy, Mycoplasma/ureaplasma, WR, antygen HBs, HCV, HIV, HBc,grupa krwi

    Potem do IVF
    - do refundacji (liczy się wiek, FSH, AMH)
    -dalej kazał mi zrobić morfologia, OB, APTT, potas, sód, wymaz z kanały szyjki, no i znowu wirusówki HBSantygen, HCV, HBC HIV, WR, Toxoplazmoza, CMV (tu aptt do znieczulenia, a wirusówki, bo tamte były już "przeterminowane- straciły 6mcy")
    - kariotypy

    To wszystko. Każde badanie wychodziło bdb. Wcześniej przed iui u stałego gina mialam monitoringi, generalnie ja zawsze bardzo regularnie chodziłam do ginekologa od dwudziestego jakiegoś tam roku życia. Ja nie wiem co to sa zapalenia, infekcje etc. Co to znaczy bolesne @. U mnie od kiedy miesiączkuję, moja mama kazała mi robić kalendarzyk is prawdzać, jak bum cyk cyk u mnie wszystko szło wzorowo i co? i pstro. Ciąży brak, byłam w 2013, ale nie jestem. I na 100% wiem, że na jej koniec miało wpływ kilka czynników, bo ja nawet nie wiedziałam że w niej jestem. A w nią zaszłam na pstryk. A teraz się męczę.
    Ja do IUI podeszłam, bo mieliśmy kłopot centralnie ze współżyciem, mój M tak się spinał, ze nam nie szlo technicznie- nie mogliśmy zgrać wytrysku (wybaczcie,ale to istotne). On miał robione tez badania i nic tylko dzieci robić.
    U nas czynnik psychologiczny ma ogromne znaczenie (i świadomie mówię to przez pryzmat mojego zawodu), my byliśmy nawet na terapii, bo spina była ogromna i już cała ta nerwówka. Zanim psycholog/seksuolog, to byly wyjazdy we dwoje w egzotyczne miejsca, świeczki, wino i inne duperele oraz to cholerne "wyluzuj". Nie da się! O ile ja bardziej luzuję, to mój M, który nigdy nie należał do ludzi MARZĘ O DZIECIACH, jest w sobie moim zdaniem dalej zamknięty. Ale na to ma wpływ sporo czynników zewnętrznych niezależnych od starań. Także uważam, że stres oraz nastawienie partnera/partnerów mają wpływ też na rozmnażanie. I może ktoś ze mną się nie zgadza, ja to akceptuję, ale swojego zdania nie zmienię, bo ja to piszę przez pryzmat swojej historii (oraz zawodu).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2018, 09:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Elonva bez refundacji kosztuje około 2.500 zł. Z refundacją 453 zł.
    Robisz zastrzyk w 2 dc i w 5/6 dc stawiasz się na monitoring.
    Najczęściej później nic się nie podaje, bo kobiety bardzo dobrze reagują na ten lek. Elonva jest m.in. dla kobiet, które nie mogą brać antyków.
    Klara, bardzo mnie zainteresowałaś tym, a Ty miałaś to? A z jakiego powodu antyków nie mogą brać? Ekstra wziąć jedno i mieć z głowy :)

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Klara, bardzo mnie zainteresowałaś tym, a Ty miałaś to? A z jakiego powodu antyków nie mogą brać? Ekstra wziąć jedno i mieć z głowy :)

    Mam receptę, ale jeszcze nie wykupioną, bo czekamy jeszcze kilka miesięcy z IVF.
    Ja nie mogę brać antyków ze względu na mutacje mthfr i krzepliwości krwi, dlatego mój lekarz obrał protokół ultrakrótki. Swoją drogą, też z wrocławskiego Invimedu ;)

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastawiam się dziewczyny nas tymi anty ja ma mieć w poniedziałek @ i potem w połowie lutego wizyta i dr ma przepisać już leki na stymulacje ( o ile podejdziemy w marcu z mezem bo nie wyjedzie tylko będzie na miejscu) i wtedy punkcja w marcu o żadnych anty nic nie mówił a skoro lutowy cykl ze stymulacja to teoretycznie w tym powinnam je brać
    I tak sobie myślę że może skoro u mnie są owu normnalnie amh wysokie ostatnia iui byla we wrześniu to organizm przez te kilka miesięcy odpoczął i dlatego nic mi nie przepisał

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ