X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF po IUI

Oceń ten wątek:
  • Aguleczka Przyjaciółka
    Postów: 82 37

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    Ooo to Ty Aguleczka też tam jesteś!!!ale fajnie,że już jesteśmy trzy w tym samym miejscu!będziemy omawiały na bieżąco co nam zlecają lekarze z tej samej kliniki.U Ż.byłam raz na podglądzie przy stymulacji jak nie było G.
    A Ty już rozpoczęłaś przygotowania do in vitro ?jak to u Ciebie wygląda?
    Hej Nika ja czekam na @bo się rozkręcić nie może i po umawiam się na wizytę do K.Ż. i omawiamy przygotowania do ivf. Na pierwszej wizycie w 2015 roku taki plan założyliśmy że 4-5 iui i jak się nie uda to ivf. Ostatnio na wizycie ustaliliśmy że jak pi tej iui lipa będzie to na 100% decydujemy się na ivf. Kurczę dziewczyny ja się obawiam że mam coś z immunologią nie tak. Po każdej iui parę dni po zawsze miałam objawy jakbym miała grypę , jakby organizm z czymś walczył. Tak jak przy gorączce wszystko boli kości i mięśnie. I od razu leukocyty w górę i lumfocytu też

    Mutacja PAI hetero , mutacja czynnika V r2 hetero, ANA dodatnie, rozjechane cytokiny
    Acard 75, Metformina 1000xr,
    Encorton
    02.2017 IUI c.b. 12 dpo beta hcg 20, 14 dpo beta 13
    O5.2017 II IUI - C.B.
    06.2O17 III IUI c.pozamaciczna resekcja jajowodu
    01. 2018 IV IUI - nieudana
    Dr Paśnik leczenie,
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Mam receptę, ale jeszcze nie wykupioną, bo czekamy jeszcze kilka miesięcy z IVF.
    Ja nie mogę brać antyków ze względu na mutacje mthfr i krzepliwości krwi, dlatego mój lekarz obrał protokół ultrakrótki. Swoją drogą, też z wrocławskiego Invimedu ;)
    A co masz oprócz mthfr ze nie możesz antykow? Ja mam mthfr hetero i brałam bez problemu i długi protokół. Tyle ze zespol antyfosfolipidowy mimo dodatnich ana mam wykluczony...

  • Aguleczka Przyjaciółka
    Postów: 82 37

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym razem też pewnie biochemiczna bo beta drgnęła z 3 do 5 czyli tyle co nic ale jednak coś tam się zadziało. I tak myślę czy w w międzyczasie nie pojechać do immunologa żeby jakieś badania zrobił. Bo jak się okaże że mój organizm traktuje zarodek jak wroga to in vitro można sobie robić a i tak nic z tego.

    Mutacja PAI hetero , mutacja czynnika V r2 hetero, ANA dodatnie, rozjechane cytokiny
    Acard 75, Metformina 1000xr,
    Encorton
    02.2017 IUI c.b. 12 dpo beta hcg 20, 14 dpo beta 13
    O5.2017 II IUI - C.B.
    06.2O17 III IUI c.pozamaciczna resekcja jajowodu
    01. 2018 IV IUI - nieudana
    Dr Paśnik leczenie,
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    A co masz oprócz mthfr ze nie możesz antykow? Ja mam mthfr hetero i brałam bez problemu i długi protokół. Tyle ze zespol antyfosfolipidowy mimo dodatnich ana mam wykluczony...
    Tak jak napisałam, krzepliwość krwi.
    Ja mam polimorfizm genu MTHFR c.665C>T (homozygota mutacyjna w obu allelach).

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Aguleczka Przyjaciółka
    Postów: 82 37

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam też na wyniki mutacji MTHFR i jeszcze innych 5 ( w pakiecie robiłam) oraz kariotyp. Już bym chciała zacząć przygotowania do ivf doczekać się nie mogę.
    To jest nas kilka osób z wrocławskiego invimedu widzę. Fajnie dziewczyny że jest taki wątek.

    Mutacja PAI hetero , mutacja czynnika V r2 hetero, ANA dodatnie, rozjechane cytokiny
    Acard 75, Metformina 1000xr,
    Encorton
    02.2017 IUI c.b. 12 dpo beta hcg 20, 14 dpo beta 13
    O5.2017 II IUI - C.B.
    06.2O17 III IUI c.pozamaciczna resekcja jajowodu
    01. 2018 IV IUI - nieudana
    Dr Paśnik leczenie,
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do badań do ivf to napiszę co my mamy:
    Ma taką tabelę gdzie są wypisane badania podst obowiazkowe i badania zlecane z dobrą praktyką lekarską i tak
    Ja: badania podst Hiv, HCV, vdrl, chlamydia DNA z moczu, czystość pochwy, toksoplazma igm igg, rubella igm igg, cytologia
    Ja : badania dodatkowe HbsAg, kariotyp, cftr, grupa krwi, amh, tsh
    Mąż: badania pods Hiv, HbsAg, Hcv, Vdrl
    Mąż badania dodatkowe badanie nasienia kariotyp cftr kons urologiczna delecje chromosomu Y

    Aguleczka lubi tę wiadomość

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    A co do badań do ivf to napiszę co my mamy:
    Ma taką tabelę gdzie są wypisane badania podst obowiazkowe i badania zlecane z dobrą praktyką lekarską i tak
    Ja: badania podst Hiv, HCV, vdrl, chlamydia DNA z moczu, czystość pochwy, toksoplazma igm igg, rubella igm igg, cytologia
    Ja : badania dodatkowe HbsAg, kariotyp, cftr, grupa krwi, amh, tsh
    Mąż: badania pods Hiv, HbsAg, Hcv, Vdrl
    Mąż badania dodatkowe badanie nasienia kariotyp cftr kons urologiczna delecje chromosomu Y
    HbsAg, grupa krwi, cmv igg i igm, aHbc to badania obowiazkowe u obojga partnerow, reguluje to ustawa o leczeniu nieplodnosci.

    Protokol długi zaczyna ok 21dc agonista (np gonapeptyl), leki do stymulacji wlacza sie gdy organizm sie wyciszy (e2 ponizej 60) po ok 14dniach agonisty, oba leki bierze sie do terminu wyznaczenia punkcji.
    Wskazania np. niskie AMH, endometrioza

    Krotki protokol zaczyna sie w 2/3dc i po ok 4/5dniach wlacza sie antagoniste (np. Orgalutran).
    Wskazania np. wysokie AMH, PCOS

    Tabletki antykoncepcyjne nie dwrerminuja tego jaki protokol zostal zastosowany, mozna je brac zarowno przed dlugim jak i krotkim protokolem. Mozna tabl w ogole nie brac i przy krotkim i przy dlugim.

    Edit: tu macie liste wszystkich badań wymaganych przez ustawe:
    Grupa krwi  wykonuje para
    HbsAg  wykonuje para
    a-HCV  wykonuje para
    a-Hbc  wykonuje para
    HIV  wykonuje para
    WR wykonuje para
    CMV IgM  wykonuje para
    CMV IgG  wykonuje para
    Toxo IgM  kobieta
    Toxo IgG kobieta
    Rubella IgM  kobieta
    Rubella IgG kobieta
    Biocenoza pochwy
    Cytologia kobieta
    Chlamydia metoda PCR wymaz z szyjki macicy

    Badania do refundacji lekow:
    AMH (powinno sie robic 2/3dc)
    FSH 2/3 dzień cyklu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2018, 11:13

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 ja napisałam to co mam w dokumencie który dostałam od kliniki nie mam zamiaru nikogo wprowadzić w błąd napisałam to co klinika kazała mi zrobić

    Ale dziękuję za info :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2018, 11:39

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Tak jak napisałam, krzepliwość krwi.
    Ja mam polimorfizm genu MTHFR c.665C>T (homozygota mutacyjna w obu allelach).
    Ja mam hetero dokładnie ta sama

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chyba i na mnie powoli przyszedł czas przenieść się na ten wątek. Co prawda czekam na pozbycie się torbieli, ale podjęliśmy z M decyzję o zmianie kliniki i wytoczeniu cięższej amunicji. Mam od tego wszystkiego łeb jak sklep i strasznie się boje, ale chyba taka jest kolej rzeczy u każdej z nas.
    Póki co będę Was podczytywać i uczyć się na waszym przykładzie :-) Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie :-)

    Aguleczka, PolaWaw lubią tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Ja mam hetero dokładnie ta sama
    Jak do tej pory lekarz z Tobą postępował?
    Pytam z ciekawości :) Metyle, acard, coś jeszcze?
    Jakieś jeszcze przypadłości inne się Ciebie trzymają?

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnego acardu, brałam femibon i pregne nie same metyle, od ok 10tc biorę clexane ale w sumie uparlam sie troche po rozmowie z hematolog, pierwsza ciąża na zwykłym kwasie bez problemów 9 lat temu i zdrowy dziec.wyniki badan krzepliwosci typu d dimery, aptt itd zawsze ładne.
    Póki co 26tc dziec rosnie jak na drożdżach przepływy w lozysku piękne. Kwas przed ivf oczywiście ponad normę i homocysteina 11 z hakiem. Mam hashimoto i te wysoko dodatnie ana i endometrioza. Wg nifty dziec zdrowy.

  • ka87 Autorytet
    Postów: 635 506

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    Witam, chyba i na mnie powoli przyszedł czas przenieść się na ten wątek. Co prawda czekam na pozbycie się torbieli, ale podjęliśmy z M decyzję o zmianie kliniki i wytoczeniu cięższej amunicji. Mam od tego wszystkiego łeb jak sklep i strasznie się boje, ale chyba taka jest kolej rzeczy u każdej z nas.
    Póki co będę Was podczytywać i uczyć się na waszym przykładzie :-) Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie :-)
    Nic się nie martw! Jak do tej pory to najbardziej stresujące było podjęcie decyzji o ivf i pierwsza wizyta.do tego stopnia ,że ciągle chciało mi się płakać.tyle tych niewiadomych...A z każdą wizyta w klinice jest co raz lepiej.
    Chociaż trzymam &&& że cud nastąpi i nie będziesz potrzebowała z nami tu przebywać. (A tak wogole to ja równo że 3 tyg mam transfer,więc już też mam zamiar być w ciąży przez następne 38tygodni, no może 37:) )

    tolerancyjna, Truskawkowa90, Aguleczka, PolaWaw lubią tę wiadomość

    Plemniki-morfologia1%, liczba ok, hba83%
    14.02.2017 punkcja,11 pęcherzyków,7komorek,6 zaplodnionych
    19.02.2017 transfer1blastusi6dniowej4aa, (3krio6dn)
    4dpt5,76 5dpt13,6 7dpt32,45 9dpt69 10dpt134 12dpt214 14dpt462 16dpt983 21dpt4823
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2, dzięki za odp!

    mamaporaz2 lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś wizytę, 5 dc, jest 10 pęcherzyków, endometrium 6,7, estradiol 367,5, progesteron 0,11. Mój lekarz mówi że jest bardzo dobrze i wszystko idzie zgodnie z planem ;) jeszcze we wtorek wizyta i prawdopodobnie w czwartek punkcja.

    Iwkaaa, ninkali, Aguleczka lubią tę wiadomość

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale mam teraz jazde...ciągle rozmyślam nad tym,co należałoby u mnie jeszcze zbadać,co mogłabym zrobić,jakie leki zastosować,żeby jak najlepiej przygotować się do in vitro.
    Dwa lata temu po poronieniu,ginekolog ze zleconych badań,stwierdziła,że mam zespół antyfosfolipidowy i od tego czasu biorę Acard,później jak znowu tylko chwilowo byłam w ciąży,brałam Clexane,ale to była ciąża biochemiczna więc i tak nic nie dało,później po owulacji też brałam Clexane,ale i wtedy efektu w postaci ciąży nie było.
    Jak po roku powtórzyłam badania na nadkrzepliwość i poszłam z wynikami do hematologa,to powiedziała,że ani wtedy ani teraz nie mam tej nadkrzepliwości,ale Acard nie zaszkodzi brać.I nie wiem czy rzeczywiście tego nie mam,a jak mam to nie można brać antyków...noooo jasny gwint,tak mnie to wszystko męczy!!!
    I tak się zastanawiam,czy nie wypytać lekarza jeszcze o IUI z Clexane plus steryd???czy takie połączenie coś by dało?czy jeśli iui jest w niektórych przypadkach tak mało skuteczna plus wiek,to lepiej już nie czekać tylko zawalczyć z in in vitro?
    Kurde i jeszcze łazi mi po głowie taka myśl,co w przypadku gdyby żadna komórka się nie zapłodniła?to wtedy już zupełna klapa?

    nika77
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikajestes rocznik 77?
    to ja bym nie czekala i robila ivf...a jak sie zadna komorka nie zaplodni (ale czemu od razu zakladac najgorsze) to zawsze zostaje kd lub az

  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 tak jestem już rocznik 77 i właśnie wiem,zdaję sobie z tego sprawę,że to naprawdę już ostatni moment na starania,z resztą lekarz od razu powiedział,
    jak do niego trafiliśmy,że musimy że wszystkim zdążyć do pół roku czyli czas mamy co najwyżej do maja/czerwca,a ponieważ za info vitro z lekami płacimy bez żadnej refundacji to wiem,że to będzie tylko ten jeden raz i dlatego mam tyle rozkminiań.

    nika77
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    mamaporaz2 tak jestem już rocznik 77 i właśnie wiem,zdaję sobie z tego sprawę,że to naprawdę już ostatni moment na starania,z resztą lekarz od razu powiedział,
    jak do niego trafiliśmy,że musimy że wszystkim zdążyć do pół roku czyli czas mamy co najwyżej do maja/czerwca,a ponieważ za info vitro z lekami płacimy bez żadnej refundacji to wiem,że to będzie tylko ten jeden raz i dlatego mam tyle rozkminiań.
    nie kmin tylko dzialaj, wiem co mowie, warto. Ja balam sie ivf, teraz z perspektywy czasu zaluje tych miesiecy stymulacji z ktorej nic nie wynikalo poza strata czasu

    nika77 lubi tę wiadomość

  • ka87 Autorytet
    Postów: 635 506

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    mamaporaz2 tak jestem już rocznik 77 i właśnie wiem,zdaję sobie z tego sprawę,że to naprawdę już ostatni moment na starania,z resztą lekarz od razu powiedział,
    jak do niego trafiliśmy,że musimy że wszystkim zdążyć do pół roku czyli czas mamy co najwyżej do maja/czerwca,a ponieważ za info vitro z lekami płacimy bez żadnej refundacji to wiem,że to będzie tylko ten jeden raz i dlatego mam tyle rozkminiań.
    Doskonale Cię rozumiem.to jest najgorsze,te wszystkie niewiadome...i człowiek szuka dziury w całym.natiralnie nie wychodziło to teraz by się chciało jak najlepiej, a zwłaszcza jak jest jedno podejście.masz rację to jest ostatnia deska,nic więcej niż ifv się nie da zrobić. Ale! Weź pod uwagę ile jest ciąż nieplanowanych, czy udających się za pierwszym razem i większość z tych kobiet się nie bada aż tak.
    Wiem,że jesteśmy innymi"przypadkami",ale może najlepiej posłuchać się lekarza, co on radzi.powiedziec mu o swoich wszslkich wątpliwościach.zadawac pytania i niech lekarz zaproponuje coś.
    Chociaż powiem szczerze,że taki kozak ze mnie tu na forum,a sama zawsze u dr mam pustkę w głowie :/

    nika77 lubi tę wiadomość

    Plemniki-morfologia1%, liczba ok, hba83%
    14.02.2017 punkcja,11 pęcherzyków,7komorek,6 zaplodnionych
    19.02.2017 transfer1blastusi6dniowej4aa, (3krio6dn)
    4dpt5,76 5dpt13,6 7dpt32,45 9dpt69 10dpt134 12dpt214 14dpt462 16dpt983 21dpt4823
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ