X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF po IUI

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ka87!!!!:-* Dziękuję!!!! Tego mi trzeba było!!! Masz rację! Inni sobie a ja sobie. Gin wie co mówi!

    Truskawkowa90 lubi tę wiadomość

  • ka87 Autorytet
    Postów: 635 506

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż to! Głowa do góry, pięści do przodu i walczymy! (A jeszcze nie skomentowalam mrożenia nasienia przed ifv. To jest świetny pomysł!!! I dlatego,że m może nie być, ale też ze względu na jego psychikę.ja się nie chciałam wtrącać, ale miałam Wam podsunąć takie rozwiązanie, no wiesz w razie czego ;) )
    A tak wogole to przyszłam tu dla Ciebie i proszę mnie nie straszyć opuszczaniem, bo mi jajka nie urosną! ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 10:48

    Truskawkowa90, Aguleczka, ninkali lubią tę wiadomość

    Plemniki-morfologia1%, liczba ok, hba83%
    14.02.2017 punkcja,11 pęcherzyków,7komorek,6 zaplodnionych
    19.02.2017 transfer1blastusi6dniowej4aa, (3krio6dn)
    4dpt5,76 5dpt13,6 7dpt32,45 9dpt69 10dpt134 12dpt214 14dpt462 16dpt983 21dpt4823
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali na innych watkach sa laski którym wydaje sie ze sa mądrzejsze od lekarza...mysle ze kolejne niepowodzenia sprawiają ze przestają ufać lekarzom. Ale nie dajmy sie zwariować! Komuś trzeba ufać i tym kimś jest lekarz, który wie co robi, nie spróbujesz bedziesz sobir cale życie plula w twarz ze moze byla szansa a nie skorzystalas...Ja tez mialam zagwostke czy robic ivf, tym bardziej ze mam starsze dziecko...tez sie zastanawiałam czy sie narażać, bo dziecko potrzebuje matki...tak wiem sa weteranki po kilku ivf, ale jednak dla organzimu obojętne to nie jest. Przeżyłam hiperke, kilkunastocentymetrowe jajniki i zyje, mam malucha w brzuchu, który kopie i który mam nadzieje cały i zdrowy urodzi sie końcem kwietnia.
    Niektóre wątki trzeba omijać lukiem, bo zgorzkniałość co niektórych po nieudanych staraniach sięga zenitu...

    Iwkaaa, ninkali, inka2707, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję!!! Słuchajcie bo to naprawdę może przerazić jak się tak czyta! Wiadomo tyle emocji. Macie rację! Trzeba spróbować! Jak to się nie uda, to będę myśleć wtedy co.

    Truskawkowa90 lubi tę wiadomość

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Dziękuję!!! Słuchajcie bo to naprawdę może przerazić jak się tak czyta! Wiadomo tyle emocji. Macie rację! Trzeba spróbować! Jak to się nie uda, to będę myśleć wtedy co.
    Ninkali, tyle już przeszłaś,że i teraz sobie poradzisz! Nie w ten to inny sposób. Jeśli nie może być Twojego M w dzień punkcji to jeżeli to możliwe zamrozicie nasienie wcześniej i poradzicie sobie z tą przeszkodą. My tu wszystkie Ci kibicujemy z całych sił :)

    ka87, ninkali lubią tę wiadomość

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • Aguleczka Przyjaciółka
    Postów: 82 37

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali nie myśl nawy o tym żeby się poddać. Ja się nie poddaję . Wielu osobom ivf pomogło i nam też pomoże. Też mam czasami obawy. Ale trzeba wierzyć

    mamaporaz2, Truskawkowa90, ninkali, nika77 lubią tę wiadomość

    Mutacja PAI hetero , mutacja czynnika V r2 hetero, ANA dodatnie, rozjechane cytokiny
    Acard 75, Metformina 1000xr,
    Encorton
    02.2017 IUI c.b. 12 dpo beta hcg 20, 14 dpo beta 13
    O5.2017 II IUI - C.B.
    06.2O17 III IUI c.pozamaciczna resekcja jajowodu
    01. 2018 IV IUI - nieudana
    Dr Paśnik leczenie,
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie dziewczyny, wiekszosci pomaga, a na forach akurat siedza te ciezkie przypadki co im nie wychodzi kilka razy i czlowiek doluje ;)
    Nie poddawać sie ;) Mowie Wam warto walczyć o dzidziusia :)

    ninkali, Aguleczka, nika77 lubią tę wiadomość

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak jest w Waszych klinikach
    Monity przed punkcja są w cenie? Ile wogole płacicie i kiedy? Leki wiadomo na bieżąco. Tak jak punkcja to pewnie przed zabiegiem razem ze znieczuleniem płacicie a za procedurę zapłodnienia to również z punckja bo np za transfer jeżeli jest na następny cykl to chyba dopiero wtedy się płaci

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Dziewczyny a jak jest w Waszych klinikach
    Monity przed punkcja są w cenie? Ile wogole płacicie i kiedy? Leki wiadomo na bieżąco. Tak jak punkcja to pewnie przed zabiegiem razem ze znieczuleniem płacicie a za procedurę zapłodnienia to również z punckja bo np za transfer jeżeli jest na następny cykl to chyba dopiero wtedy się płaci
    ja bralam pakiet, w ktorym mialam wizyty, konsultacje anestezjologiczna, badania dla anestezjologa, badanie NAT,badanie poziomow estradiolu i poregsteronu, punkcje i transfery az do uzyskania ciazy klinicznej lub wykorzystania ostatniego zarodka, witryfikacje i przechowywanie zarodkow przez rok,jednorazowe badanie bety. placilam niecale 10tys. Musialam z wlasnej kieszeni placic za badania do ivf wirusologie itd no i za leki oczywiscie

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hymm jak dla mnie to dobra cena. Punkcje transfery razem z przechowaniem zarodków.
    A w jakim mieście klinika?

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaa, ja nie wiem w sumie, bo to chyba mi powiedzą jak się spotkamy z ginem w połowie lutego, bo wtedy kazał mi przyjść. A ja patrzyłam na ceny i mniej więcej liczyłam sam zabieg, to 12.000 lub 10,000, ale bez leków, same pobranie etc. Ja to sobie liczyłam z kartki o która poprosiłam w recepcji- Ja invimed Wro

    Aguleczka lubi tę wiadomość

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam wizytę w połowie lutego i wtedy poproszę dr o dokładne wyliczenie żeby potem nie było nie spodzianek.
    Na stronie kliniki również jest cennik ale jakoś tak dziwnie napisany bo np jest zestawy a w nim monit,punkcja,zapłodnienie, za podaj że 5200
    A potem niżej są wylioczone transfer 800 znieczulenie 600 stymulacja 1200 i to jest podst ivf
    A niżej gdzie jest opcja icsi to jest napisane że procedura zapłodnienia metodą icsi-imsi 6000 i nie wiem co to znaczy procedura czy to całość czy samo zapłodnienie i dodatkowo punkcja znieczulenie i transfer ??? Metoda icsi niby jest droższa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 15:48

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Hymm jak dla mnie to dobra cena. Punkcje transfery razem z przechowaniem zarodków.
    A w jakim mieście klinika?
    Krk. Czy dobra cena...mhm wakacji nie bylo, cale moje oj oszcednosci poszły, ale bobo w brzuchu rosnie ;)
    U mnie ivf i icsi ta sama cena. Dopłacać trzeba bylo jakby ktoś chciał imsi. Ja doplacalam 500zl za assisted hatching.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 16:01

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy właśnie mieć imsi ze względu na 0% morfo u męża
    U nas też ani wczasów ani większych szaleństw z miesiąca na miesiąc liczymy każdy grosz i staramy się jak najwięcej odłożyć
    Jeżeli w ostateczności nie starczy dobierzemy kredyt...
    Wszystkie oszczędności jakie do tej pory mieliśmy to szły na badania wizyty diagnostyke i genetyke same dojazdy do kliniki swoje robią mieliśmy tej iui robione także oszczędności brak
    Z 2 strony tak sobie mówi z mężem dobrze że mamy pracę i do tej pory mieliśmy skąd na to wszystko brać kasę bo tak to co nfz czyli czekanie czekanie i nawet i tak nie wszystko zrobisz na fundusz także chociaż tyle dobrego

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Ja też mam wizytę w połowie lutego i wtedy poproszę dr o dokładne wyliczenie żeby potem nie było nie spodzianek.
    Na stronie kliniki również jest cennik ale jakoś tak dziwnie napisany bo np jest zestawy a w nim monit,punkcja,zapłodnienie, za podaj że 5200
    A potem niżej są wylioczone transfer 800 znieczulenie 600 stymulacja 1200 i to jest podst ivf
    A niżej gdzie jest opcja icsi to jest napisane że procedura zapłodnienia metodą icsi-imsi 6000 i nie wiem co to znaczy procedura czy to całość czy samo zapłodnienie i dodatkowo punkcja znieczulenie i transfer ??? Metoda icsi niby jest droższa


    Iwkaa, Ty też jesteś w Vitrolive, co nie? Ostatnio pytałam się babki w recepcji, ile mam zapłacić w dniu punkcji, to powiedziała, że 5.800 zł. Skoro jeden transfer kosztuje 800 zł,to by się zgadzało, bo wcześniej PC mówił, że koszty wyjdą ok 6.600 zł.
    Wizyty są za free, ale płacisz 44 zł za oznaczenie estradiolu i progesteronu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 17:58

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • Aguleczka Przyjaciółka
    Postów: 82 37

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebrałam wyniki i wyszły mi mutacja PAI oraz czynnika V R2. Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim ?

    Mutacja PAI hetero , mutacja czynnika V r2 hetero, ANA dodatnie, rozjechane cytokiny
    Acard 75, Metformina 1000xr,
    Encorton
    02.2017 IUI c.b. 12 dpo beta hcg 20, 14 dpo beta 13
    O5.2017 II IUI - C.B.
    06.2O17 III IUI c.pozamaciczna resekcja jajowodu
    01. 2018 IV IUI - nieudana
    Dr Paśnik leczenie,
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Inka w vl
    P.C. też właśnie mówił że około 6600 czyli wychodzi na to że punkcja i zapłodnienie 5800 plus i osobno transfer 800.
    Wy również podchodzicie do icsi ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 20:17

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Tak Inka w vl
    P.C. też właśnie mówił że około 6600 czyli wychodzi na to że punkcja i zapłodnienie 5800 plus i osobno transfer 800.
    Wy również podchodzicie do icsi ??

    Nie, my do IVF. Pytałam się PC, czy w naszym przypadku ICSI nie byłoby lepsze, to powiedział, że nie. A on wie, co mówi ;) Chyba :D

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguleczka wrote:
    Dziewczyny odebrałam wyniki i wyszły mi mutacja PAI oraz czynnika V R2. Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim ?

    Wejdź na wątek o mthfr.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Dziękuję!!! Słuchajcie bo to naprawdę może przerazić jak się tak czyta! Wiadomo tyle emocji. Macie rację! Trzeba spróbować! Jak to się nie uda, to będę myśleć wtedy co.

    Hej weszłam na wątek z ciekawości i ze swojego doświadczenia mogę ci doradzić:
    - znajdź lekarza, któremu ufasz i takiego, który jest na bieżąco z aktualną wiedzą medyczną i badaniami (np. uczęszcza na kursy, szkolenia, konferencje), będzie Ci potrafił swoje tezy potwierdzić wynikami prac badawczych, będziesz z nim mogła skontaktować się w awaryjnej sytuacji (da Ci to poczucie bezpieczeństwa),
    - nie zaczęłaś jeszcze nawet IVF, więc w immuno nawet nie ma się co bawić, a poza tym w immunologii od lat nie dzieje się nic nowego, nie ma nowych badań, wyników, że to w ogóle pomaga - immuno to raczej ostateczność, wcześniej bada się takie rzeczy jak trombofilia, genotypy itp.,
    - wiedza z forum nie może być traktowana jako wiedza ostateczna :-) lepiej czytać fachowe artykuły branżowe,
    - jeżeli zdecydujesz się na IVF, to musisz do tego podchodzić pozytywnie, nie można sobie dodawać dodatkowego stresu zamartwianiem.

    Życzę powodzenia i samych dobrych w skutkach decyzji :-)

    mamaporaz2, ka87, nika77, ninkali, Iwkaaa lubią tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ