X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Klinika BOCIAN - Szczecin
Odpowiedz

Klinika BOCIAN - Szczecin

Oceń ten wątek:
  • ad_ku Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 8 lutego, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    Badania immuno raczej nie robi się na starcie ... Z takich które są na stałe i się nie zmieniają i warto zrobić to trombofilia z mutacjami na testdna, kir + ew. hlac partnera oraz kariotypy. Jeśli działacie naturalnie to warto sprawdzić ASA - przeciwciała przeciwpleminkowe.
    No i koniecznie spr krzywe glukoza+insulina oraz pakiet tarczycowy.

    Nie wiem u kogo jesteś w Boćku - nie każdy uznaje immuno. Ale może po prostu przegadaj temat z lekarzem. Czy jakieś podstawy zrobić.

    Rakieta_P ja jestem u dr. Nowak :)

    rok starań, oboje 29 lat

    ona- endometrioza, 2 torbiele endometrialne na JP (największy ok. 3 cm) jajowody drożne, niskie AMH 0,7
    on - 2% morfologia, reszta ok

    monitoringi + stymulacja owulacji, która się odbywa z reguły z JL

    IUI ? IVF ?
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3701 4575

    Wysłany: 8 lutego, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ad_ku wrote:
    Rakieta_P ja jestem u dr. Nowak :)
    To ona akceptuje immuno. Jednak czy jest skłonna to szybkiej diagnostyki to nie wie. Musisz gadać z nią. Zapytaj o te konkretne badania. Teoretycznie nie zabroni Ci... Kwestia argumentacji 😀

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno❌histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • ad_ku Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 8 lutego, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    To ona akceptuje immuno. Jednak czy jest skłonna to szybkiej diagnostyki to nie wie. Musisz gadać z nią. Zapytaj o te konkretne badania. Teoretycznie nie zabroni Ci... Kwestia argumentacji 😀

    no jasne, rozumiem :) pogadam z nią czy jest sens już teraz czy z tym jeszcze się wstrzymać.

    Swoją drogą - myślicie że szczeciński program dofinansowania do ivf ruszy jakoś niedługo? Zapisaliśmy się, ale wciąż brak informacji. W Bocianie też nic nie wiedzą, napisałam do urzędu maila i też zero odzewu. Trochę zastanawiające - wiecie może jak było w poprzednich latach? :)

    rok starań, oboje 29 lat

    ona- endometrioza, 2 torbiele endometrialne na JP (największy ok. 3 cm) jajowody drożne, niskie AMH 0,7
    on - 2% morfologia, reszta ok

    monitoringi + stymulacja owulacji, która się odbywa z reguły z JL

    IUI ? IVF ?
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7156 7240

    Wysłany: 8 lutego, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ad_ku wrote:
    no jasne, rozumiem :) pogadam z nią czy jest sens już teraz czy z tym jeszcze się wstrzymać.

    Swoją drogą - myślicie że szczeciński program dofinansowania do ivf ruszy jakoś niedługo? Zapisaliśmy się, ale wciąż brak informacji. W Bocianie też nic nie wiedzą, napisałam do urzędu maila i też zero odzewu. Trochę zastanawiające - wiecie może jak było w poprzednich latach? :)
    Będzie, bo vitrolive już się ogłasza. A czy Bocian będzie miał, to nie wiem, ale myślę, że dla Szczecina tak.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • ad_ku Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 8 lutego, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Będzie, bo vitrolive już się ogłasza. A czy Bocian będzie miał, to nie wiem, ale myślę, że dla Szczecina tak.

    To mam nadzieję, że i Bocian zaraz dołączy :)

    rok starań, oboje 29 lat

    ona- endometrioza, 2 torbiele endometrialne na JP (największy ok. 3 cm) jajowody drożne, niskie AMH 0,7
    on - 2% morfologia, reszta ok

    monitoringi + stymulacja owulacji, która się odbywa z reguły z JL

    IUI ? IVF ?
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7156 7240

    Wysłany: 9 lutego, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta możesz mi wyjaśnić jak krowie na rowie o co chodzi z tym crossmatch? 🙏 ja byłam pewna, że to jest badanie tylko do sprawdzenia czy mąż może być dawcą w razie szczepień.
    Nam wyszedł wynik dodatni, 36,1%. Już doczytałam, że pisałaś na immunologicznym, że to duża cytotoksyczność na partnera. Na to jest encorton i tego typu leki?

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3701 4575

    Wysłany: 10 lutego, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Rakieta możesz mi wyjaśnić jak krowie na rowie o co chodzi z tym crossmatch? 🙏 ja byłam pewna, że to jest badanie tylko do sprawdzenia czy mąż może być dawcą w razie szczepień.
    Nam wyszedł wynik dodatni, 36,1%. Już doczytałam, że pisałaś na immunologicznym, że to duża cytotoksyczność na partnera. Na to jest encorton i tego typu leki?
    Cross-mach to wynik wskazujący właśnie cytotoksyczność na partnera. Jeśli jest wysoko to jest dyskwalifikacja do szczepień. Ale na to jest właśnie immunsupresja. Od encortonu, po prograf, plaquenil, equoral, encortolon, metypred... Na taki wysoki raczej nie sam encorton, będzie za słaby. Ja jestem wręcz za tym, żeby zrobić immunsupresje, sprawdzić wynik i dopiero decyzja co dalej. Bo często jest tak że dwa tygodnie leki i że ma być ok już...a nie jest. To badanie akurat nie jest turbo drogie. Sama będę powtarzać w maju. Choć mam 24 wynik. Na samym encortonie zeszło mi do 16. A najlepiej jak jest ujemny. Teraz biorę ciągiem encorton+plaquenil do starań naturalnych. Ale zarodki będą na wagę złota i będę badać, bo muszę być pewna.

    A co do samej interpretacji - to po prostu traktowanie dna partnera jak coś toksycznego, więc atak... Szczepienia podbijają ten wynik. Dlatego nie może on być wysoki na starcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego, 09:49

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno❌histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3701 4575

    Wysłany: 10 lutego, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Będzie, bo vitrolive już się ogłasza. A czy Bocian będzie miał, to nie wiem, ale myślę, że dla Szczecina tak.
    A VL się ogłasza,bo ma nowe dofinansowanie czy została im kasa z poprzedniego roku? W przypadku lubuskiego ogłaszali się ciągle, bo kasa im została. Gdzie ja czekałam na kasę dla lubuskiego w Boćku 😢

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego, 09:53

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno❌histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7156 7240

    Wysłany: 11 lutego, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    A VL się ogłasza,bo ma nowe dofinansowanie czy została im kasa z poprzedniego roku? W przypadku lubuskiego ogłaszali się ciągle, bo kasa im została. Gdzie ja czekałam na kasę dla lubuskiego w Boćku 😢
    A tego nie wiem.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1591 1293

    Wysłany: 18 lutego, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    To ona akceptuje immuno. Jednak czy jest skłonna to szybkiej diagnostyki to nie wie. Musisz gadać z nią. Zapytaj o te konkretne badania. Teoretycznie nie zabroni Ci... Kwestia argumentacji 😀
    Ja też jestem u dr IN. Zaakceptowała wszystkie zalecenia immunolog

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1591 1293

    Wysłany: 18 lutego, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ad_ku wrote:
    Hej dziewczyny,

    również leczę się w Bocianie.

    Mam pytanie, póki co robimy stymulację + monitoringi, jak nie pójdzie nic do przodu to w planach chociaż jedna IUI i potem już raczej IVF z uwagi na bardzo niską rezerwę jajnikową i obecne torbiele endometrialne na JP.

    Do tej pory nie dostalam żadnych wskazań w kierunku immuno. Czy możecie powiedzieć co i jak z tymi badaniami? Kiedy powinno się je robić, i jakie są koszty? Jestem kompletnie zielona w tym temacie. Dzięki wielkie! :)
    Ja zrobiłam po 3 nieudanym transferze. W sumie żałuję że nie po pierwszym. Wybrałam dr Małgorzatę Jarosz z Gdyni. Wizyta teleporada koszt 280 zl. Pierwszy kontakt to zalecenia badań, drugi to ocena wyników i recepty. Trzeci po pozytywnej becie. I później jeszcze dwa. Koszty badań u mnie ok.1500. Zalecenia są indywidualne, ale jeśli będziesz musiała w ogóle skorzystać i badać, to proponuję poszukać gdzie i za ile są badania, część robiłam w szpitalu Arkońska, część w Bocianie. Coś w szpitalu wojskowym. Można dużo oszczędzić.

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 20 lutego, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem w trakcie podejmowania decyzji o zmianie kliniki. Mamy do Szczecina 300 km ale zastanawiam się na wizyta i leczeniem u dr Ci.pieli. Macie jakieś doświadczenia, opinie? Porownanie z innymi klinikami? Jak embriolodzy w B.cianie? Kto tam pracuje? Mają dobre laboratorium ? Bo na tym też mi zależy. Wiem że takie jest w N.vum w wawie ale też różne opinie o klinice. Czy dr C.epiela analizuje? Szuka alternatyw? Przyczyny? Czy działa schematycznie? Jakie są Wasze odczucia? Ja musze też cała historie opowiedzieć, czy lekarz jest rozmowny?

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7156 7240

    Wysłany: 20 lutego, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem w trakcie podejmowania decyzji o zmianie kliniki. Mamy do Szczecina 300 km ale zastanawiam się na wizyta i leczeniem u dr Ci.pieli. Macie jakieś doświadczenia, opinie? Porownanie z innymi klinikami? Jak embriolodzy w B.cianie? Kto tam pracuje? Mają dobre laboratorium ? Bo na tym też mi zależy. Wiem że takie jest w N.vum w wawie ale też różne opinie o klinice. Czy dr C.epiela analizuje? Szuka alternatyw? Przyczyny? Czy działa schematycznie? Jakie są Wasze odczucia? Ja musze też cała historie opowiedzieć, czy lekarz jest rozmowny?
    Hej. Lekarz jest bardzo rozmowny ;) powiem Ci tak. Nie ma co sugerować się opiniami o lekarzu, bo jednej będzie pasował, drugiej nie. W Bocianie wszyscy lekarze są dobrzy. Musisz iść na wizytę i po prostu zobaczyć, czy między Wami „kliknie”. Tutaj możesz sobie poczytać o nim opinie. Ja byłam jego pacjentką w vitrolive, do Bociana poszłam do innego lekarza.
    Co do laboratorium się nie wypowiem, bo to przede mną, ale klinika jest dosyć nowa w Szczecinie, także myślę, że laboratorium jest na dobrym poziomie.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 20 lutego, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeważnie jesteśmy zadowoleni z tego lekarza, który pomógł i udało się zajść w ciążę. Kliknąć musi to fakt, zaufanie musi być i wspolpraca. Ale czy lekarz szuka nowych rozwiazan, faktycznie analizuje przypadek..? Myślisz, że B...bylby lepszy?

    Jeszcze myślimy nad N.vum...ech..jestem po 3 procedurach, trzech transferach...blastek 4ba, 3ba i 4bb - zaraz testuje ten ostatni, ale nie liczę na cud...szukam alternatyw i nadziei...

    Pozdrawiam

  • Julia85 Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 20 lutego, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ad_ku wrote:
    no jasne, rozumiem :) pogadam z nią czy jest sens już teraz czy z tym jeszcze się wstrzymać.

    Swoją drogą - myślicie że szczeciński program dofinansowania do ivf ruszy jakoś niedługo? Zapisaliśmy się, ale wciąż brak informacji. W Bocianie też nic nie wiedzą, napisałam do urzędu maila i też zero odzewu. Trochę zastanawiające - wiecie może jak było w poprzednich latach? :)

    W jakim sensie zapisaliście się?
    Zastanawiam się czy jak to będzie ogólnopolskie to czy z innego miasta mogę robic w Szczecinie i mieć finansowanie? I czy te dofinansowania z miasta z których się korzystało nie będą ograniczeniem...

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7156 7240

    Wysłany: 20 lutego, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    W jakim sensie zapisaliście się?
    Zastanawiam się czy jak to będzie ogólnopolskie to czy z innego miasta mogę robic w Szczecinie i mieć finansowanie? I czy te dofinansowania z miasta z których się korzystało nie będą ograniczeniem...
    Ad_ku chodziło o samorządowe dofinansowanie te 5 tys. Nie o refundację in vitro.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7156 7240

    Wysłany: 20 lutego, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Przeważnie jesteśmy zadowoleni z tego lekarza, który pomógł i udało się zajść w ciążę. Kliknąć musi to fakt, zaufanie musi być i wspolpraca. Ale czy lekarz szuka nowych rozwiazan, faktycznie analizuje przypadek..? Myślisz, że B...bylby lepszy?

    Jeszcze myślimy nad N.vum...ech..jestem po 3 procedurach, trzech transferach...blastek 4ba, 3ba i 4bb - zaraz testuje ten ostatni, ale nie liczę na cud...szukam alternatyw i nadziei...

    Pozdrawiam
    PC szuka rozwiązań, nie działa typowo książkowo, kombinuje.
    Ja jestem dopiero po pierwszej wizycie u TB. Na nas wywarł bardzo dobre wrażenie. Nam najbardziej zależało, żeby akceptował immunologię, bo u nas tu jest problem.

    Julia85 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3701 4575

    Wysłany: 20 lutego, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Przeważnie jesteśmy zadowoleni z tego lekarza, który pomógł i udało się zajść w ciążę. Kliknąć musi to fakt, zaufanie musi być i wspolpraca. Ale czy lekarz szuka nowych rozwiazan, faktycznie analizuje przypadek..? Myślisz, że B...bylby lepszy?

    Jeszcze myślimy nad N.vum...ech..jestem po 3 procedurach, trzech transferach...blastek 4ba, 3ba i 4bb - zaraz testuje ten ostatni, ale nie liczę na cud...szukam alternatyw i nadziei...

    Pozdrawiam
    Mi PC bobaska "nie zrobił" a jestem zadowolona. To lekarz z luźnym podejściem, bardzo łatwo mu idzie rozluźnienie atmosfery. Ale według mnie jest dobrym obserwatorem. U mnie wie, że ja nie będę stać i się patrzeć jak się nie udaje i próbować mimo to... Więc u mnie i diagnostyka i badania i leki - bez problemu. Akceptuje immuno, nie boi się leków. Kombinuje. Bierze pod uwagę zdanie pacjentki. Słucha pacjentki.
    Pc to dobry człowiek. Bardzo empatyczny. Ja po nim widzę autentycznie, że on się wkurza że nie idzie...ale musi kliknąć. I tu jest ten myk. Wiadomo, że inaczej ja na wizycie po 1.5 roku w klinice, a inaczej ktoś kto będzie tam pierwszy raz. Doktor sam będzie sprawdzał co może co nie. Ogólnie lekarz, którego "konikiem" jest PCOS. Zwraca uwagę na wagę. Mocno mobilizuje żeby jednak zeszło trochę kg i w moim przypadku zrobił to umiejętnie.
    Ma poczucie humoru, które może komuś nie pasować. Takie heheszek, ale bardzo taktowny w moim odczuciu. Dla mnie idealo, wchodzę i wychodzę od dr zawsze uśmiechnięta, mimo, że w tak "CH****ej" sprawie tam jestem .
    Jest z nim bardzo dobry kontakt - SMS, ig, zawsze oddzwania na teleporade tego samego dnia.

    Co do embriologów. To z pół roku temu się zmieniła lekko kadra i ogólnie robią w moim mniemaniu wiecej AH. I mi w ostatnim zarodku 5cb zastosował nacięcie, po co gdy zarodek wychodzi z otoczki 🤔 Niestety nie dowiedziałam się mimo że z nim bezpośrednio rozmawiałam... Wcześniej nawet przy 3bb nie miałam.
    Ogólnie u Nas efekt stymulacji był ok. I ilość zarodków ok. Więc w tej kwestii też nie mam co zarzucić.

    Ja osobiście jestem zadowolona z kliniki, doktora, ale interesu swojego zawsze pilnuje sama. Ufam ale kontroluje. Wierzę że PC nam pomoże, nie umiem na tę chwilę zaufać innemu lekarzowi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego, 18:28

    Julia85, Renata_j lubią tę wiadomość

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno❌histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1591 1293

    Wysłany: 20 lutego, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Przeważnie jesteśmy zadowoleni z tego lekarza, który pomógł i udało się zajść w ciążę. Kliknąć musi to fakt, zaufanie musi być i wspolpraca. Ale czy lekarz szuka nowych rozwiazan, faktycznie analizuje przypadek..? Myślisz, że B...bylby lepszy?

    Jeszcze myślimy nad N.vum...ech..jestem po 3 procedurach, trzech transferach...blastek 4ba, 3ba i 4bb - zaraz testuje ten ostatni, ale nie liczę na cud...szukam alternatyw i nadziei...

    Pozdrawiam
    Ja jestem w Bocianie u innego lekarza, u PC byłam na zastępstwie. Bardzo pozytywne wrażenie. Mega kontaktowy, bardzo sympatyczny i empatyczny, coś od siebie próbował dodać, widać zaangażowanie, mimo że nie jestem jego pacjentką, więc do "swoich" też na pewno jest super.

    Julia85 lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 4606 4207

    Wysłany: 20 lutego, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia85 wrote:
    Przeważnie jesteśmy zadowoleni z tego lekarza, który pomógł i udało się zajść w ciążę. Kliknąć musi to fakt, zaufanie musi być i wspolpraca. Ale czy lekarz szuka nowych rozwiazan, faktycznie analizuje przypadek..? Myślisz, że B...bylby lepszy?

    Jeszcze myślimy nad N.vum...ech..jestem po 3 procedurach, trzech transferach...blastek 4ba, 3ba i 4bb - zaraz testuje ten ostatni, ale nie liczę na cud...szukam alternatyw i nadziei...

    Pozdrawiam
    PC robił mi dwie procedury w innej klinice i jestem mu niezmiernie wdzięczna, że na tamtym etapie powiedział mi szczerze, że dla niego to nie ma znaczenia czy będziemy próbować dalej czy będę szukać pomocy gdzie indziej, najważniejsze żebym była w ciąży.
    Konsultowałam się też w Novum u Lewandowskiego, który dużo podpowiedział, w końcu trafiłam do Bączka do Bociana. Byłam mega świadoma tego co mi jest i co możemy zrobić i on podszedł do mojego przypadku mega indywidualnie. Nawet jak komórki poszły do zapłodnienia to poszedł do labo odwirować dodatkowo plemniki.
    Do tego jak PC się dowiedział, że będę mieć transfer to przyleciał zobaczyć jak wyglądają zarodki, jak sytuacja itd
    Więc ja obu Panów bardzo polecam, szczególnie za to że nie ściemniają i mówią jak jest

    PS. No i laboratorium !!!! Dla mnie najlepsze, we wcześniejszych procedurach mieliśmy 2, 1 i 0 zarodków, a w Bocianie 5 !!!! Ze starszym wiekiem, z gorszym amh...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego, 20:34

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ