X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Klinika VitroLive Szczecin
Odpowiedz

Klinika VitroLive Szczecin

Oceń ten wątek:
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 16 września 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kemi Fuck trzymaj się...

    7b0f9c1e19.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 16 września 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kemi, sorki - zapomniałam, że to Ty odstąpiłaś od procedury ze względu na te jedyne 3 pęcherzyki. :( Słuchaj, ale może skoro finalnie tej procedury "ostatniej szansy" nie było, to jednak się na nią jeszcze zdecydujecie? Nie wyczerpaliscie wszystkich możliwości, może kiedyś będziecie żałować?

    Może chcielibyście zrobić sobie kilka miesięcy przerwy na złapanie oddechu, uzbieranie kasy, a w tym czasie bralibyście witaminy na podniesienie jakości gamet i wtedy przystąpilibyście do tej ostatniej procedury z ilością gonadotropin dostosowanych do Twojego AMH?

    Dajcie sobie jeszcze czas na decyzję. Ale jestem zła na los, że akurat Wam nie pomógł. :/

    Kemi lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki napiszcie mi mniej wiecej ile u nas w vitro wychodzi procedura ivf kosztowo

  • Asia28 Autorytet
    Postów: 297 250

    Wysłany: 16 września 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Dziewczynki napiszcie mi mniej wiecej ile u nas w vitro wychodzi procedura ivf kosztowo
    Roznie, średnio z badaniami nam wyszło ok. 12 tys

    karolkowa, Mallagga lubią tę wiadomość

    Endometrioza 3/4 st, PCOS, hiperprolaktynemia, hiperinsulinemia

    5926p1.png

    09/2018r- stymulacja clo :(
    10/2018r.- stymulacja clo :(
    11/2018r.- stymulacja clo :(
    12/2018r.- lametta :(
    01/2019- gonadotropiny starania nat :(
    02/2019r- gonadotropiny starania nat :(
    07.2019r. In Vitro długi protokół- 2 blastki
    17.07.2019r. Transfer świeżaka- blastka 4.1.1.
    8dpt 125,4 10dpt 181,6 12dpt 364.5 14 dpt 672.4 16dpt 1286 , 30dpt ♥️
    05.2023r. powrót po rodzeństwo <3 /badania do transferu
    06.2023r. rozpoczęcie leków do FET/ w 12dc wykryty wodniak jajowodu :(- przerwanie leków
    08.2023r. zaplanowana laparoskopia

    dietetyk-zabicka.pl
    Jestem dietetykiem i specjalizuję się w dietoterapii w niepłodności /PCOS/ endometriozie- w chorobach, których niestety sama doświadczyłam <3. Dieta w staraniach o ciążę odgrywa ogromną rolę <3.
  • Kemi Ekspertka
    Postów: 226 101

    Wysłany: 16 września 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Kemi, sorki - zapomniałam, że to Ty odstąpiłaś od procedury ze względu na te jedyne 3 pęcherzyki. :( Słuchaj, ale może skoro finalnie tej procedury "ostatniej szansy" nie było, to jednak się na nią jeszcze zdecydujecie? Nie wyczerpaliscie wszystkich możliwości, może kiedyś będziecie żałować?

    Może chcielibyście zrobić sobie kilka miesięcy przerwy na złapanie oddechu, uzbieranie kasy, a w tym czasie bralibyście witaminy na podniesienie jakości gamet i wtedy przystąpilibyście do tej ostatniej procedury z ilością gonadotropin dostosowanych do Twojego AMH?

    Dajcie sobie jeszcze czas na decyzję. Ale jestem zła na los, że akurat Wam nie pomógł. :/
    Szatanka ja już nie mam siły i motywacji w sobie :( wiem, że za tydzień czy miesiąc mogę poczuć inaczej, ale w całej tej fatalnej sytuacji cieszy mnie to, że zrobiliśmy to co mogliśmy i na ile starczyło sił. Kasa by się znalazła, ale PC sam podkreślał, że czas bardzo działa na moją niekorzyść i praktycznie każdy miesiąc zwłoki to duży minus w moim przypadku. Myślę, że gdybym od razu po pozamacicznej rozpoczęła diagnostykę to dzisiaj miała bym bobo. A tak - czeka mnie sprzedawanie ciuszków, wózków, laktatorów.. wszystko czekało na rodzeństwo :( do tego córka coraz częściej wspomina, że chce dzidziusia chociaż przy niej nigdy nie poruszamy tematu :( to mnie tak najbardziej boli na świecie - że jest sama i sama zostanie, a jest cholernie społecznym stworzeniem. Wiecie - z jednej strony to wspaniałe, że jest ONA a z drugiej - nigdy nie planowaliśmy 1 dziecka, nie było takiego scenariusza. I jeszcze jej charakter - bawi się tylko gdy są wokół inne dzieci, nie pójdzie sama na pusty plac zabaw bo nie ma dzieci...
    No ale oboje z partnerem już czekaliśmy na rozwiązanie tej patowej sytuacji - tyle czasu starań odebrało nam radość z tego co mamy, nie jeździliśmy na większe zaplanowane urlopy, porzuciliśmy hobby, skupiliśmy się tylko na projekcie "2 dziecko". Myślę, że nawet Ala wiele straciła na tej sytuacji chociaż staję na rzęsach, żeby być najlepszą mamą.
    Czeka mnie teraz trudny czas - muszę zmienić swoje priorytety i nauczyć się żyć inaczej, bez czekania na kolejny cykl. Bardziej się cieszyć tym co mam a nie myśleć co by było gdyby... najgorsze, że przede mną ciężki tydzień na początku października kiedy codziennie będę w gronie ciężarnych i młodych mam, ale może da się to przekuć w jakieś dobre doświadczenie.


    Dalej Wam wszystkie dziewczyny kibicuję z całego serca! ♡ jesteście supermenkami, prawdziwymi bohaterkami i życzę Wam, żeby do każdej zawitało jak najszybciej to wielkie szczęście!
    Będę Was czasem czytać - dziękuję za wsparcie, pomoc i dobre rady! Dzięki Wam lżej było mi to przejść :*
    3majcie się ciepło!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 19:16

    Przęcięty prawy jajowód, IO, hiperinsulinemia

    08.2018 - AMH 1,5
    02.2016 - córeczka
    01.2017 - CB
    10.2017 - ciąża pozamaciczna
    02.2019 - CB
    04.2019 - CB
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 16 września 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kemi wiem o czym piszesz my tez mielismy taki plan ze jak się ni uda z ta procedura to już koniec bo wszystko było skupione na walce A ucierpiała najbardziej corcia
    Ciągle odkładanie wakacji ciagle wyjazdy Ehhh ciezki temat ...
    Ściskam Cię z całego serca

    Kemi lubi tę wiadomość

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 16 września 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Dziewczynki napiszcie mi mniej wiecej ile u nas w vitro wychodzi procedura ivf kosztowo
    Hmmm nie wiem dokładnie ale jakoś tak 12 do 15 bo tyle lekow dojazdy jeszcze oj no sporo wyszlo

    7b0f9c1e19.png
  • Pola89 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 16 września 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Zacznę od tego, że jestem laikiem w temacie in vitro.
    Mamy za sobą pierwszą procedurę.
    W wyniku pobrania 10 komórek.
    Prosiłam o zapłodnienie 6, ze względu na endometrioze IV st. była możliwość nakłucia wszystkich i takim oto sposobem w 3 dobę, mamy 4 rozwijające się zarodki.
    Od jakiegoś czasu czytam to forum, bo jestem ciekawa jak to wygląda u innych.
    Czy są tu dziewczyny/kobiety którym udało się za pierwszym razem?
    Pytam, bo nie dałam rady przeczytać wszystkiego.

    -06.2015 - laparotomia - endometrioza IV st.
    -07.2017 - laparoskopia
    -09.2019 - laparoskopia
    -03.2020 - laparoskopia
    -06.2020 - laparotomia
    -Wodniak jajowodu
    -I IVF - punkcja 13.09.2019
    -2 x blastocyta 3.1.1.
    -21.11 - FET - beta 9 dpt 7,63 12 dpt 6,71 - cb☹️
    -27.10 - FET - beta 0
    Brak ❄️
  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 16 września 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kemi, przykro mi. Może faktycznie musisz na razie odsapnac, ja wierzę, ze Twoje drugie dziecko jest i będzie z Wami,po prostu jest wyjątkowe - jak wszystkie dzieci tu- i dlatego trzeba na nie dłużej poczekać. Ciężkie to wszystko, ciężkie. Trzymam mocno kciukasy za Was :-*

    Kemi lubi tę wiadomość

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • Asia28 Autorytet
    Postów: 297 250

    Wysłany: 16 września 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola89 wrote:
    Witam,
    Zacznę od tego, że jestem laikiem w temacie in vitro.
    Mamy za sobą pierwszą procedurę.
    W wyniku pobrania 10 komórek.
    Prosiłam o zapłodnienie 6, ze względu na endometrioze IV st. była możliwość nakłucia wszystkich i takim oto sposobem w 3 dobę, mamy 4 rozwijające się zarodki.
    Od jakiegoś czasu czytam to forum, bo jestem ciekawa jak to wygląda u innych.
    Czy są tu dziewczyny/kobiety którym udało się za pierwszym razem?
    Pytam, bo nie dałam rady przeczytać wszystkiego.
    Hej Pola ja też mam endometrioze 4 st, udało mi się za pierwszym razem. Trzymam kciuki! Też miałam 4 zarodki, do blastki dotrwały dwa :).

    Endometrioza 3/4 st, PCOS, hiperprolaktynemia, hiperinsulinemia

    5926p1.png

    09/2018r- stymulacja clo :(
    10/2018r.- stymulacja clo :(
    11/2018r.- stymulacja clo :(
    12/2018r.- lametta :(
    01/2019- gonadotropiny starania nat :(
    02/2019r- gonadotropiny starania nat :(
    07.2019r. In Vitro długi protokół- 2 blastki
    17.07.2019r. Transfer świeżaka- blastka 4.1.1.
    8dpt 125,4 10dpt 181,6 12dpt 364.5 14 dpt 672.4 16dpt 1286 , 30dpt ♥️
    05.2023r. powrót po rodzeństwo <3 /badania do transferu
    06.2023r. rozpoczęcie leków do FET/ w 12dc wykryty wodniak jajowodu :(- przerwanie leków
    08.2023r. zaplanowana laparoskopia

    dietetyk-zabicka.pl
    Jestem dietetykiem i specjalizuję się w dietoterapii w niepłodności /PCOS/ endometriozie- w chorobach, których niestety sama doświadczyłam <3. Dieta w staraniach o ciążę odgrywa ogromną rolę <3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Dziewczynki napiszcie mi mniej wiecej ile u nas w vitro wychodzi procedura ivf kosztowo

    Myślę, że te 11-12 tys trzeba mieć. Jeśli jesteś ze Szczecina masz szansę na 5 tys dofinansowania ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kemi chciałam Ci tylko napisać, że jesteś bardzo mądrą kobietą.

    I jeśli jednak zechcesz jeszcze zawalczyć to czekamy <3

    Jeśli masz czas poczytaj historię Jusy od Nas z forum, też w pewnym momencie odpuściła walkę o drugie dziecko, później zaczęła suplementację i właśnie tuli córeczkę ( pozdrowienia Jusy ;) )

    Kemi lubi tę wiadomość

  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 17 września 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki cudne? Która z Was brała encorton i do którego tc jak coś? PC mówił,ze będę brała 10mg do pozytywnej bety, później odstawimy. Wczoraj napisał,ze jak się skończy encorton, to już koniec. A encorton jak na złość skończył się wczoraj! Uprosilam go jeszcze o branie, czuję się się nim bezpieczniej, durna ja? Dostałam jedno opakowanie 5mg...Jak się powinno brać w końcu? Chyba duże rozbieżności sa?

    Jutro kolejna beta... Oszaleję :-)

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka Ty już 30 tydzień??? Jak się czujesz? I jak te bakterie?

    Kulta ja miałabym odstawić w 6tc ale na pewno będę brała dłużej. Teraz brałam cały czas do 10 tc

    Kulta lubi tę wiadomość

  • Dzyzia Autorytet
    Postów: 1257 1474

    Wysłany: 17 września 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulta wrote:
    Dziewczynki cudne? Która z Was brała encorton i do którego tc jak coś? PC mówił,ze będę brała 10mg do pozytywnej bety, później odstawimy. Wczoraj napisał,ze jak się skończy encorton, to już koniec. A encorton jak na złość skończył się wczoraj! Uprosilam go jeszcze o branie, czuję się się nim bezpieczniej, durna ja? Dostałam jedno opakowanie 5mg...Jak się powinno brać w końcu? Chyba duże rozbieżności sa?

    Jutro kolejna beta... Oszaleję :-)
    Odstawiłam Encorton dość szybko, zaraz po serduszku chyba. To nie jest lek, który się powinno brać w ciąży zbyt długo z tego, co kojarzę, bo o ile w implementacji może pomóc to później bardziej już chyba szkodzi. Także akurat odstawieniem Encortonu bym się nie martwiła. Tylko ja też nie odstawiłam z dnia na dzień tylko przez tydzień zamiast 1 tabletki dziennie brałam pół ( z tym, że ja miałam 10mg).

    Kulta lubi tę wiadomość

    GD2qp1.png
    3dDYp1.png

    AMH=0,83
    1 transfer IVF: 12/1/2019; 12 dpt beta 0,4;
    2 transfer crio: 18/2 - 2 blastki
    7 dpt - 16.8
    9 dpt - 23.4
    11 dpt - 27.1
    14 dpt - 123
    17 dpt - 511
    22 dpt - 2400

    09/2021 naturals
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 17 września 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulta ja jak coś mam cotton do oddania całe opakowanie ale zanim bym wysłała zależy skąd jesteś ja Gryfice

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 17 września 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z tego co pamiętam to ecorton szybko sie odstawia🤔🤔🤔

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 17 września 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Misia juz 30 leci ... nie wiem jak z bakteriami wizyte mam we wtorek u Bączka zapewne będę naciskał na wymaz kontrolny chociaz on twierdził że nie będzie potrzeby uplawow jakos tam nie widzę mam nadzieję że będzie dobrze oby bo ciągle to z tylu głowy siedzi ehhhh

    7b0f9c1e19.png
  • Pani Loyd Przyjaciółka
    Postów: 99 99

    Wysłany: 17 września 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hek Dziewczyny,
    Co myślicie o farbowaniu wlosow przed punkcja/transferem?
    Ma to jakies znaczenie wedlug Was?
    Ja w przyszłym tygodniu bede miec punkcje, a moje wlosy proszą o wizytę u fryzjera🙏

  • Kulta Autorytet
    Postów: 602 361

    Wysłany: 17 września 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    Ale z tego co pamiętam to ecorton szybko sie odstawia🤔🤔🤔

    Mam jeszcze na 20dni, zobaczymy; czy będzie rosła beta prawidłowo. Jeśli tak, to akurat do wizyty z ewentualnym serduszkiem dojadę :-)

    Jula86 lubi tę wiadomość

    - rozpoczęcie starań IX 2015
    - 6 IUI, dwie pełne procedury IVF, dwie ciąże biochemiczne po transferach
    - XII 2019 szczepienia limfocytami Męża u dr P, cb
    - XII 2020 Synek - naturalny cud😍
    - VI 2022 cb
    - III 2023 antybiotykoterapia dr P
    AMH 0,23😱
    - VI 2023 immunosupresja (azathiopryne i encorton). Pierwszy cykl- torbiel. Drugi cykl- polip. Koniec starań z pomocą medyczną, organizm mówi PAS.
‹‹ 1041 1042 1043 1044 1045 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ