X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Klinika VitroLive Szczecin
Odpowiedz

Klinika VitroLive Szczecin

Oceń ten wątek:
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuni wrote:
    Słuchajcie dziewczyny, niby lepiej na nie peknietych-zeby chłopaki już sobotę czekały na komóreczke.. tylko problem jest wtedy jak nie chcą pękać - tak jak u mnie. Najpierw cieszę się, że one dotrwały do IUI a później przez 14 dni się martwię czy w ogóle pękły.. :-\
    Teraz chyba kilka dni po IUI pójdę na USG sprawdzić czy napewno pękły-tak dla spokoju :-)

    Jak się robi na peknietych, to nie ma pewności kiedy była owu-moze być za późno..
    Przy mojej ostatniej IUI miałam ovitrelle 20 godzin przed IUI i pecherzyk nie dotrwal.. po tym zastrzyku też nie wiadomo kiedy one pękną. Czasem nawet po 36 h nie pękają a czasami po 20 już nie ma po nich śladu.. I to jest najtrudnejsze przy IUI-zeby się dobrze wstrzelic w czasie..
    Właśnie tego się boję, że tyle warunków musi być spełnionych, a to wiadomo..loteria. Ja pierwszy raz biorę ten Gonal i Mensinorm i nie wiadomo jak się pęcherzyki zachowają. Zawsze jest niepewność, aż do samej inseminacji:( Teraz muszę czekać, bo nie mam już na to żadnego wpływu. Czas pokaże.

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak piszesz to faktycznie lepiej, żeby pęchęrzyki dotrwały.
    Nam przy IUI 3 lata temu udało się na pękniętych ale chyba dlatego, że pękły przed samą IUI a wracając z zabiegu zwijałam się z bólu (owulacyjnego) więc dobrze się wszystko poprostu zgrało :)
    Teraz czuje, ciągnięcie w podbrzuszu, ale nie jest to typowy ból owulacyjny, ale chyba coś się tam dzieje, może pękają :)

    Asik86 lubi tę wiadomość

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam za sobą 4 IUI(niedługo 5) Każda przebiegala inaczej. Udało mi się zajść na nie peknietych. Oczywiście u PC :).
    Powiem Wam, wtedy czułam się zupełnie normalnie, jak przed @. Jedyne co było dla mnie nowe to bardzo bolały mnie jajniki.. teraz co miesiąc mnie bolą-a ciąży brak..

    1769e124dc.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuni wrote:
    Ja już mam za sobą 4 IUI(niedługo 5) Każda przebiegala inaczej. Udało mi się zajść na nie peknietych. Oczywiście u PC :).
    Powiem Wam, wtedy czułam się zupełnie normalnie, jak przed @. Jedyne co było dla mnie nowe to bardzo bolały mnie jajniki.. teraz co miesiąc mnie bolą-a ciąży brak..
    oj zazdroszczę! Wierzę, że w końcu i Nam się uda...choć czasami brakuje sił, jak po raz kolejny przychodzi rozczarowanie:( milion razy wyobrażam sobie,jak powiem mojemu mężowi, że się udało, że JESTEM W CIĄZY...Wierzę, że w końcu tak się stanie.
    Za wszystkie Was trzymam mocno kciuki! Uda Nam się!

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy jest jakaś zalecana wielkość pęcherzyków do IUI? Może się zdarzyć, że będą "przejrzałe"? Kiedyś po CLO jeden pęcherzyk urósł do 28 mm i lekarz nie chciał z nim już nic robić. Teraz po tym Gonalu czuję mocno jajniki, boję się, żeby mi nie urosły jakieś mutanty wielkie...;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 11:19

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam monitoring o 18:30 a IUI o 11 na drugi dzień i jak robił usg w dniu IUI mówił ze idealnie bo pęcherzyki pękły . Z tego co pamietam to komórki jajowe niby do 24 godz żyją hmmm i włąsnie nie wiadomo kiedy pękły czy o 8 rano czy o 24 w nocy no nic co bedzie to bedzie czekamy na wyniki :)

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    Dziewczyny, a czy jest jakaś zalecana wielkość pęcherzyków do IUI? Może się zdarzyć, że będą "przejrzałe"? Kiedyś po CLO jeden pęcherzyk urósł do 28 mm i lekarz nie chciał z nim już nic robić. Teraz po tym Gonalu czuję mocno jajniki, boję się, żeby mi nie urosły jakieś mutanty wielkie...;/
    no własnie tez jestem ciekawa muszę poczytać o tym

    7b0f9c1e19.png
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 24 lutego 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    Dziewczyny, a czy jest jakaś zalecana wielkość pęcherzyków do IUI? Może się zdarzyć, że będą "przejrzałe"? Kiedyś po CLO jeden pęcherzyk urósł do 28 mm i lekarz nie chciał z nim już nic robić. Teraz po tym Gonalu czuję mocno jajniki, boję się, żeby mi nie urosły jakieś mutanty wielkie...;/
    28mm to już spory-pewnie nic by z niego nie było, za pewne był przerosniety. Kiedyś mi dr powiedział że im większy pecherzyk tym lepsza będzie komórka. Ale wiadomo, że do pewnego momentu tylko. Ja nigdy nie miałam takich dużych, najwięcej chyba 21mm.
    No to faktycznie, jeżeli masz skłonność do tak dużych pęcherzyków to ciekawe jak będzie po gonalu.. a przypomnij ile miały twoje pecherzyki na monicie?

    1769e124dc.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuni wrote:
    28mm to już spory-pewnie nic by z niego nie było, za pewne był przerosniety. Kiedyś mi dr powiedział że im większy pecherzyk tym lepsza będzie komórka. Ale wiadomo, że do pewnego momentu tylko. Ja nigdy nie miałam takich dużych, najwięcej chyba 21mm.
    No to faktycznie, jeżeli masz skłonność do tak dużych pęcherzyków to ciekawe jak będzie po gonalu.. a przypomnij ile miały twoje pecherzyki na monicie?
    no właśnie dokładnie nie pamiętam, ale chyba miały ok 10-14 mm w 7dc(środa) po 4 zastrzykach. PC liczył, że w poniedziałek będzie idealnie, bo liczył, że rosną 1mm na dobę, ale boję się, że więcej, tym bardziej, że czuję jajniki mocno:( i aż do poniedziałku mam brac jeszcze ten mensinorm i pewnie będą rosły cały czas.

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze długa troche przerwa miedzy monitem.. miejmy nadzieję że nie urosną za duże..
    też kiedyś miałam tak długa przerwę i byłam bardzo niespokojna, bo nie wiedziałam co tam się dzieje. Brałam najpierw mensinorm a później przez 6 dni CLO 1x3 myślałam że pekne.. To był mój ostatni cykl z clo-powiedIalam E będę więcej tego brać ;-)

    1769e124dc.png
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do przyrostu pęcherzykow. To powiem Ci. Że ja raz miałam taką sytuację,że nie chcialy rosnać.. a za dwa dni skończyły o jakieś 5-6mm. Szok normalnie! Monit mi robiła wtedy EB. Bylam już zrezygnowana, a Ona mi powiedziała że te zastrzyki nie działaja tylko w ten dzień co się podaje, tylko kumuluja się w organizmie i moze być później duży przyrost. Dlatego jestem zwolenniczką robienia częstszych monitow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 12:24

    1769e124dc.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuni wrote:
    A co do przyrostu pęcherzykow. To powiem Ci. Że ja raz miałam taką sytuację,że nie chcialy rosnać.. a za dwa dni skończyły o jakieś 5-6mm. Szok normalnie! Monit mi robiła wtedy EB. Bylam już zrezygnowana, a Ona mi powiedziała że te zastrzyki nie działaja tylko w ten dzień co się podaje, tylko kumuluja się w organizmie i moze być później duży przyrost. Dlatego jestem zwolenniczką robienia częstszych monitow
    ehhh...teraz się martwię. No nic, muszę czekać i zobaczymy, tylko szkoda będzie tego cyklu, pieniędzy na te leki, jak nawet nie będzie można spróbować:(

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86, nie chciałam Cię przestraszyć Przepraszam;-)
    Spokojnie,napewno będzie ok! Ne zakladaj od razu, ze będzie zle. Napewno przystąpicie do IUI. Będzie dobrze-nie może być inaczej! Daj znać po wizycie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 12:51

    Asik86 lubi tę wiadomość

    1769e124dc.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuni wrote:
    Asik86, nie chciałam Cię przestraszyć ;-)
    Spokojnie,napewno będzie ok! Ne zakladaj od razu, nie będzie zle. Będzie dobrze-nie może być inaczej! Daj znać po wizycie.
    oczywiście! jak znowu się nie załamie i nie będę całej nocy ryczała!:)

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez się strasznie denerwuje, bo to mój pierwszy cykl na nowym leku i nie wiem jak na to zareaguje.. a pierwszy monit mam dopiero w 12dc(chciałam szybciej ale nie dało rady)- a jajniki pracują mi strasznie

    1769e124dc.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuni wrote:
    Ja tez się strasznie denerwuje, bo to mój pierwszy cykl na nowym leku i nie wiem jak na to zareaguje.. a pierwszy monit mam dopiero w 12dc(chciałam szybciej ale nie dało rady)- a jajniki pracują mi strasznie
    no to obie czekamy:) trzymam kciuki, żeby wszystko ułożyło się po naszej myśli:) zaklinamy te jajniki i pecherzyki!:D

    Niuni lubi tę wiadomość

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Niuni Autorytet
    Postów: 2547 789

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    no to obie czekamy:) trzymam kciuki, żeby wszystko ułożyło się po naszej myśli:) zaklinamy te jajniki i pecherzyki!:D
    Haha ;-)

    1769e124dc.png
  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie się ruszać nie mogę, siedzę w pracy jak przyklejona do fotela bo każdy ruch sprawia mi ból, dopadły mnie mega bóle owulacyjne, jak ja ich nie lubie, ale z drugiej strony wiem, że coś się tam dzieje :)

    Asik86, Niuni lubią tę wiadomość

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    no to obie czekamy:) trzymam kciuki, żeby wszystko ułożyło się po naszej myśli:) zaklinamy te jajniki i pecherzyki!:D

    Zaklinam i ja i Wasze i moje i wszystkich dziewczyn na forum!! ha ha ha

    Niuni lubi tę wiadomość

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusy wrote:
    Zaklinam i ja i Wasze i moje i wszystkich dziewczyn na forum!! ha ha ha
    hehehehe:D:D

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ