X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Syrena Przyjaciółka
    Postów: 130 45

    Wysłany: 26 maja 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lato 1234 wrote:
    Cześć, jestem po półtora rocznej walce o dzieciaczka nerwy stres stymulacji CLO wszytsko bez owocnie . Dokładnie 24 października miałam zabieg laparoskopi to była moja ostatnia szansa bo już zapisywalam się do kliniki invitro (w lutym dawali mi w invimed 7 % szans na naturalna ciążę) czytałam bardzo ale to naprawdę bardzo dużo pozytywnych opinii miałam bardzo dużą nadzieję, ale też zaraz wracałam na ziemię.... i co kochani po 4 miesiącach po laparoskopi jestem w ciąży !!! Jeżeli w życiu ktoś mi powiedział że mi się uda nigdy bym nie uwierzyła a jednak !!! Laparoskipia daje nadzieję jestem tego przykładem . I proszę was nigdy ale to nigdy nie można tracić wiary!!!

    GRATULACJE! Naprawdę Dziewczyny dajecie nadzieję :) ale napisz coś więcej ..ile masz lat, który stopień endometriozy, gdzie miałaś operację itp

    35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
    01.07.2020 r. punkcja 11 komórek --> 7 ❄️
    05.10.2021r. III transfer wspomagany accofilem, atosibanem. AH, embryo glue i jest ❤️
  • inesska Przyjaciółka
    Postów: 99 78

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ilu dniach od zabiegu (laparoskopia drożność) miałyście ściągane szwy? Z powodu korony mam problem umówić się na wyznaczony termin do zdjęcia szwów i zastanawiam się ile czasu mogę je bezpiecznie nosić.

    3jgxvfxmuqy59cak.png
  • Syrena Przyjaciółka
    Postów: 130 45

    Wysłany: 6 czerwca 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 8 dniu po laparo :)

    inesska lubi tę wiadomość

    35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
    01.07.2020 r. punkcja 11 komórek --> 7 ❄️
    05.10.2021r. III transfer wspomagany accofilem, atosibanem. AH, embryo glue i jest ❤️
  • iwonaj85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Staraczki,

    Ja wlasnie wyszlam z gabinetu lekarza ktory skierowal mnie na hsg. Oba jajowody niedrozne. Sugeruje zeby sprobowac jeszcze laparoskopii. Nie wiem czy nie szkoda czasu na to i z racji tego ze mialam juz laparoskopowo usuwana torbiel endometrialna wiem ze troche dochodzi sie do siebie po zabiegu :( Bylam zdecydowana juz na in vitro chociaz to noe jest latwa decyzja a teraz zupelnie nie wiem :(

    iwi
  • iwonaj85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia33 wrote:
    Właśnie wyszłam od lekarza i uslyszalam: "w Pani przypadku laparoskopia z kauteryzacja jajników nic nie da... trzeba zdecydować się na in vitro".
    😭😭😭

    Hej. Na jakiej podstawie taka diagnoza?

    iwi
  • iwonaj85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wrote:
    Hej, 2 maja mialam robiona laparoskopię z chirurgicznym udraznianiem jajowodow, bo na wczesniejszym HSG oba wyszly niedrozne i byl to kolejny krok wg mojego gina.
    Udalo sie udroznic jeden jajowod, na szczescie ten na ktorym mi bardziej zalezalo - prawy, bo z prawego jajnika czesciej owuluje ;) jestem 3 dzien po operacji i czuje sie juz naprawde dobrze, choc wciaz ciagnie mnie szew kolo pepka i jest mi troche slabo. W drugi dzien po lapro zaczelam troche krwawic, wyglada to jak @ ale krwi jest mniej. Dzisiaj jeszcze troche krwawie, ale to normalne. Ze szpitala wyszlam dzien po laparo, lekarz kazal odczekac miesiac ze staraniami, a potem mamy jakies 5 miesiecy na zajscie w ciaze, jesli sie nie uda to zostaje nam ivf. Dodam, ze lecze sie za granica i bardzo dobrze wspominam opieke w szpitalu.
    Kochana,

    Jak u Ciebie? Czy wiesz co spowodowalo ze jajowody tak szybko zrosly sie ponownie?

    iwi
  • Syrena Przyjaciółka
    Postów: 130 45

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Hej Staraczki,

    Ja wlasnie wyszlam z gabinetu lekarza ktory skierowal mnie na hsg. Oba jajowody niedrozne. Sugeruje zeby sprobowac jeszcze laparoskopii. Nie wiem czy nie szkoda czasu na to i z racji tego ze mialam juz laparoskopowo usuwana torbiel endometrialna wiem ze troche dochodzi sie do siebie po zabiegu :( Bylam zdecydowana juz na in vitro chociaz to noe jest latwa decyzja a teraz zupelnie nie wiem :(

    Jeśli nie chcesz in vitro to w Lublinie jest lekarz (chyba jedyny w Polsce), który przeprowadza zabieg selektywnego udrażniania jajowodów.
    https://wiewiorkowoblog.wordpress.com/2017/10/06/selektywne-hsg-czyli-metoda-udrazniania-jajowodow/

    35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
    01.07.2020 r. punkcja 11 komórek --> 7 ❄️
    05.10.2021r. III transfer wspomagany accofilem, atosibanem. AH, embryo glue i jest ❤️
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 3 lipca 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny będę podchodzić do laparoskopii we wrześniu i jak to jest z tym pobytem w szpitalu bo niektórzy piszą że przychodzą na oddział dzień wcześniej i wychodzą dzień po laparo . A ja jak dzwoniłam do kliniki to mówili że przyjeżdżam rano a wychodzę wieczorem ? I nie wiem co myśleć . I jak jest że zwolnieniem bo słyszałam że 14dni a dziewczyny piszą że 3-4tyg ?

  • iwonaj85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 3 lipca 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny będę podchodzić do laparoskopii we wrześniu i jak to jest z tym pobytem w szpitalu bo niektórzy piszą że przychodzą na oddział dzień wcześniej i wychodzą dzień po laparo . A ja jak dzwoniłam do kliniki to mówili że przyjeżdżam rano a wychodzę wieczorem ? I nie wiem co myśleć . I jak jest że zwolnieniem bo słyszałam że 14dni a dziewczyny piszą że 3-4tyg ?

    iwi
  • iwonaj85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 3 lipca 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja po laparaskopii mialam miesiac zwolnienia. Wyszlam 2 dni po zabiegu.

    iwi
  • Bardotka# Ekspertka
    Postów: 202 122

    Wysłany: 3 lipca 2020, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 12:09

  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 10 lipca 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któraś z Was miała usuwaną torbiel endonetrialna z jajnika ? - u mnie 15 mm

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • iwonaj85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 14 lipca 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Tak ja mialam :) udalo sie uratowac jajnik.

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    iwi
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 14 lipca 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Hej. Tak ja mialam :) udalo sie uratowac jajnik.
    U mnie lekarz zdecydował że jej nie usunie bo to mogłoby pogorszyc sytuację, że każda ingerencja w jajnik obniża płodność- ilość komórek ....

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • iwonaj85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 14 lipca 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    U mnie lekarz zdecydował że jej nie usunie bo to mogłoby pogorszyc sytuację, że każda ingerencja w jajnik obniża płodność- ilość komórek ....

    Hej. Zapewne kazdy lekarz na inna teorie. U mnie nie bylo takiej decyzji raczej szli w kierunku se trzeba to usunac. Pekniecie torbieli moze spowodowac ze bedzie trudniej uratowac jajnik a dwa taka torbiel nie wplywa dobrze na zagniezdzenie sie zarodka. Kolejna sprawa to ze kazda taka zmiane lepiej oddac do badania. Sprawdzalas droznosc?

    iwi
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 15 lipca 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Hej. Zapewne kazdy lekarz na inna teorie. U mnie nie bylo takiej decyzji raczej szli w kierunku se trzeba to usunac. Pekniecie torbieli moze spowodowac ze bedzie trudniej uratowac jajnik a dwa taka torbiel nie wplywa dobrze na zagniezdzenie sie zarodka. Kolejna sprawa to ze kazda taka zmiane lepiej oddac do badania. Sprawdzalas droznosc?
    Tak drożność miałam sprawdzaną 2 razy. Rok temu i teraz podczas laparo.

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • iwonaj85 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 15 lipca 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    Tak drożność miałam sprawdzaną 2 razy. Rok temu i teraz podczas laparo.
    Czyli mialas laparoskopie zrobiona ale torbiel zostawili tak? Co miala zatem na celu laparoskopia? Usuniecie zrostow? Super ze droznosc ok bo u mnie niestety 2 niedrozne w wyniku endometriozy najprawdopodobniej :/ slyszalas o akademii plodnosci? :)

    iwi
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 15 lipca 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Czyli mialas laparoskopie zrobiona ale torbiel zostawili tak? Co miala zatem na celu laparoskopia? Usuniecie zrostow? Super ze droznosc ok bo u mnie niestety 2 niedrozne w wyniku endometriozy najprawdopodobniej :/ slyszalas o akademii plodnosci? :)
    Usunęli mi ogniska w otrzewnej itd. ale jajników nie ruszali bo to mogłoby pogorszyc sytuację , zmniejszyło były znaczenie ilość komórek itp. . Jakisz masz stopień endo ? Nie słyszałam o akademii, a co to ?

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 20 lipca 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Czyli mialas laparoskopie zrobiona ale torbiel zostawili tak? Co miala zatem na celu laparoskopia? Usuniecie zrostow? Super ze droznosc ok bo u mnie niestety 2 niedrozne w wyniku endometriozy najprawdopodobniej :/ slyszalas o akademii plodnosci? :)


    Ja słyszałam o akademii i się właśnie zastanawiałam nad dieta :)

  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 20 lipca 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny będę podchodzić do laparoskopii we wrześniu i jak to jest z tym pobytem w szpitalu bo niektórzy piszą że przychodzą na oddział dzień wcześniej i wychodzą dzień po laparo . A ja jak dzwoniłam do kliniki to mówili że przyjeżdżam rano a wychodzę wieczorem ? I nie wiem co myśleć . I jak jest że zwolnieniem bo słyszałam że 14dni a dziewczyny piszą że 3-4tyg ?
    Jutro miną 2 tygodnie od laparo w Angeliusie. Na odział przyjechałam na 8 rano. Od razu zabrali mnie na zabieg i tego samego dnia o 20 do domu. Zwolnienie dają raczej na 2 tygodnie ale spokojnie możesz przedłużyć np. o tydzień. Zależy jak będziesz się czuła i czy będą Ci coś usuwać, wypalac bo to też ma wpływ na czas gojenia się.

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
‹‹ 545 546 547 548 549 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ