X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Liczba NK wysoka - w oczekiwaniu na wizytę
Odpowiedz

Liczba NK wysoka - w oczekiwaniu na wizytę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Zosia K Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 18 lipca 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny,
    na tym forum widzę, że nie jestem sama. Mnie los też niestety nie oszczędzał. Chodziłam od lekarza do lekarza, wyniki książkowe, ale brak ciąży. Po drodze nieudane stymulacje... W końcu nadszedł czas na inseminację. Trzykrotnie nieudana. Później dwa podejścia in vitro - raz Opole, raz Wrocław. Za każdym razem 10-12 oocytów, ale zarodki obumierały w trakcie rozwoju - już w 3,4 dniu. Nie poddawałam się jednak i tak trafiłam do lekarki, która sama leczy się u lekarza pracującego w klinice in vitro w Ostrawie i zajmującego się immunologią rozrodu. Pojechałam do niego do gabinetu w Rybniku. Okazało się, że to dr Kluszczyk. Słyszałam kiedyś o nim, ale nie wiedziałam, że zajmuje się tak poważnymi przypadkami. Już na pierwszej wizycie doktor zlecił mi badania immunologiczne, które wykonałam razem z mężem w ośrodku ALBADT w Wodzisławiu Śląskim. Badania na allo MLR, na liczbę komórek NK oraz ich cytotoksycznność. Bardzo zdziwiło mnie jak doktor zadzwonił do nas w weekend (nigdy nikt tak nie postępował). Przekazał mi informację, że wynik liczny NK jest niestety wysoki 29%... Dodatkowy zły wynik u męża z badania zapładniającego. Obecnie czekam na wizytę ale w głębi duszy czuję, że mi się uda. W międzyczasie rozmawiałam z pacjentkami doktora, zrobiłam też research w necie i te kobiety, które się u niego leczą immunologicznie podkreślają skuteczność i bezpieczeństwo tego leczenia. Miała któraś z Was może podobny przypadek może? Ciekawi mnie to

  • Jaśka434 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 lipca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać koniecznie co i jak później. Szukam dobrego lekarza i teraz dałaś mi do myślenia :)

  • Zosia K Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 18 lipca 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci Jasiu, na pewno dam znać :*

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 18 lipca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia zapraszam do wątku immunologicznego.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę się immunologicznie u tego lekarza wwyniki mam super teraz czekam na in vitro i mam nadzieję że się uda. Znam już wiele Jego pacjentek którym się udało.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 19 lipca 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka a możesz napisać jakie Pan dr leczenie stosuje ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Paula_o.0 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 lipca 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak patrzę na Twoje wyniki i moje to dr Kluszczyk robi diagnostykę nie tylko NK, ale cytokin, allo MLR i KIRy. Dopiero wtedy wprowadza leczenie. Z resztą pewnie sama się przekonasz. Co do metod leczenia - z tego co u mnie i innych dziewczyn stosuje to jest to ummunosupresja, immunmodulacja, stosuje Accofil i Intralipid na zmianę z Smoflipidem. Jest ostrożny ze szczepieniem krwią obcą, obawia się o powikłania. Zdzwiwiło mnie, że bierzesz K2 mając mutację, przecież to pobudza zakrzepicę. Koniecznie skontaktuj się z ALBADT

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak pisze Paula doktor stosuje właśnie takie metody:)

  • Zosia K Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 23 lipca 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ponownie :) Jestem mie zaskoczoa. Dr Kluszczyk zaproponował 3 metody leczenia. Po przedstawieniu za i przeciw zrezygnowałam ze szczepienia krwią kbcą. Obecnie od 5 dni stosuje supresje GKS i ze względu na NK jestem już po wlewie podwójnym. Wszystko ok. Lekarz kompetentny, bardzo dużo czasu ppoświęca pacjentce :) Jutro KIRY w ALBADT. Zaczęłam widzieć świat na różowo :) :)

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 24 lipca 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli ,moge zapytac co to jest supresja GKS? Jakie leki wchodza w jej sklad?
    Wlewy z intralipidu czy cos innego?
    Ja lecze sie u immunologa Paśnika w Łodzi i z checia porownam

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Zosia K Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 28 lipca 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec dr Kluszczyk raczej negatywnie podchodzi do szczepień . Szczepi na wyraźną prośbę pacjentki po przedstawieniu powikłań dla płodu. W supresji GKS ja stosuje Calcort 6 załatwiony w Unii, gdyż polskie maja dużo działań niepożądanych. Wybór między metypredem a calcortem. Może warto się skonsultować u niego to typ praktyka wszystko opiera na wynikach i jest skuteczny

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 28 lipca 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calcort również zaleca Paśnik wiec nic nowego, oczywiście tym którzy sygnalizują ze mogą go kupić poza PL. Sama obecnie biorę 6 mg. W skład tej supresji wchodzi tylko Calcort ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 29 lipca 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_o.0 wrote:
    Jak tak patrzę na Twoje wyniki i moje to dr Kluszczyk robi diagnostykę nie tylko NK, ale cytokin, allo MLR i KIRy. Dopiero wtedy wprowadza leczenie. Z resztą pewnie sama się przekonasz. Co do metod leczenia - z tego co u mnie i innych dziewczyn stosuje to jest to ummunosupresja, immunmodulacja, stosuje Accofil i Intralipid na zmianę z Smoflipidem. Jest ostrożny ze szczepieniem krwią obcą, obawia się o powikłania. Zdzwiwiło mnie, że bierzesz K2 mając mutację, przecież to pobudza zakrzepicę. Koniecznie skontaktuj się z ALBADT

    A mnie intersuje co to jest immunmodulacja?
    Czy Smoflipid to cos podobnego do Intralipidu? Jak czesto pan dr zleca wlewy?

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 29 lipca 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach i jak czesto i w jakich dawkach macie zlecony Accofil?

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę się wtrącić: wit.K2 w formie MK7 można zażywać przy mutacjach :) ba, jest wręcz wskazana przy wit.D3

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • Zosia K Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 30 lipca 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunomodulacje ma osłabić jedne i wzmocnić drugie czynniki. Wlewy na razie co 21 dni. Doktor uważa iż smoflipid będzie u mnie skuteczniejszy. To nie jest intralipid

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 31 lipca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia K wrote:
    Immunomodulacje ma osłabić jedne i wzmocnić drugie czynniki. Wlewy na razie co 21 dni. Doktor uważa iż smoflipid będzie u mnie skuteczniejszy. To nie jest intralipid

    A tlumaczyl to jakos? Bo sklad maja podobny, oba kwasy tluszczowe na bazie soi.

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia K wrote:
    Witam was dziewczyny,
    na tym forum widzę, że nie jestem sama. Mnie los też niestety nie oszczędzał. Chodziłam od lekarza do lekarza, wyniki książkowe, ale brak ciąży. Po drodze nieudane stymulacje... W końcu nadszedł czas na inseminację. Trzykrotnie nieudana. Później dwa podejścia in vitro - raz Opole, raz Wrocław. Za każdym razem 10-12 oocytów, ale zarodki obumierały w trakcie rozwoju - już w 3,4 dniu. Nie poddawałam się jednak i tak trafiłam do lekarki, która sama leczy się u lekarza pracującego w klinice in vitro w Ostrawie i zajmującego się immunologią rozrodu. Pojechałam do niego do gabinetu w Rybniku. Okazało się, że to dr Kluszczyk. Słyszałam kiedyś o nim, ale nie wiedziałam, że zajmuje się tak poważnymi przypadkami. Już na pierwszej wizycie doktor zlecił mi badania immunologiczne, które wykonałam razem z mężem w ośrodku ALBADT w Wodzisławiu Śląskim. Badania na allo MLR, na liczbę komórek NK oraz ich cytotoksycznność. Bardzo zdziwiło mnie jak doktor zadzwonił do nas w weekend (nigdy nikt tak nie postępował). Przekazał mi informację, że wynik liczny NK jest niestety wysoki 29%... Dodatkowy zły wynik u męża z badania zapładniającego. Obecnie czekam na wizytę ale w głębi duszy czuję, że mi się uda. W międzyczasie rozmawiałam z pacjentkami doktora, zrobiłam też research w necie i te kobiety, które się u niego leczą immunologicznie podkreślają skuteczność i bezpieczeństwo tego leczenia. Miała któraś z Was może podobny przypadek może? Ciekawi mnie to


    Jeśli to NK z krwi obwodowej to nie ma to ZADNEGO znaczenia.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:13

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Wow Brenya, ale Ty masz wiedzę. Właśnie chciałam robić badanie NK z krwi ale może to bez sensu..

    Ja jestem w ogóle cięta na te metody immunologiczne i niestety nie znajdziesz we mnie zgody na pójście tą ścieżką :-D właśnie rozwalilam dziewczynom wątek immunologiczny i właśnie dlatego muszę zniknąć z forum!

    Bea77_2 lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ