X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Liczba NK wysoka - w oczekiwaniu na wizytę
Odpowiedz

Liczba NK wysoka - w oczekiwaniu na wizytę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Wow Brenya, ale Ty masz wiedzę. Właśnie chciałam robić badanie NK z krwi ale może to bez sensu..


    A na temat. Komórki w macicy to inna subpopulacja komórek NK i robi co innego, przede wszystkim ma słabe działanie toksyczne, raczej wykazuje działanie komunikacyjne w stosunku do trofoblastu. Te komórki pozwalają na inwazję trofoblastu i bez nich nie ma zagniezdzenia. Z jakichś powodów, ktoś kiedyś zaczął podejrzewać że komórki NK atakują trofoblast (skoro atakują inne komórki we krwi), co okazało się nieprawda, ale poszło w świat i stało się przyczynkiem do "leczenia" immunologicznego. To w skrócie.

    Bea77_2, Bea77_2 lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 20:14

    brenya77 lubi tę wiadomość

  • Zosia K Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmala wrote:
    Jak długo czekałyście na wyniki allo MLR i KIR? Ja czekam już 10 dzień i wyników jeszcze nie mam :( (robione w Wodzisławiu)
    Z tego co wiem to w okresie wakacyjnym, urlopowym do dwoch tyg trzeba poczekac

  • Zosia K Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Wow Brenya, ale Ty masz wiedzę. Właśnie chciałam robić badanie NK z krwi ale może to bez sensu..
    Hmm... są specjaliści którzy uważają że nie ma, ale jeszcze takiego nie spotkalam. Oprócz dr Kluszczyka, konsultowalam sie także z dr z Łodzi. To mentor w tej dziedzinie, więc nie mam wątpliwości. Badanie z krwi komórki obwodowej ma sens.

  • Zosia K Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77_2 wrote:
    Dr Lewandowski z nOvum też nie wierzy w immunologię. Ale nie pytałam dlaczego.
    To zapytaj i podziel się swoją opinią. Chętnie poczytamy i wymienimy doswiadczenia

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia K wrote:
    Wiec dr Kluszczyk raczej negatywnie podchodzi do szczepień . Szczepi na wyraźną prośbę pacjentki po przedstawieniu powikłań dla płodu. W supresji GKS ja stosuje Calcort 6 załatwiony w Unii, gdyż polskie maja dużo działań niepożądanych. Wybór między metypredem a calcortem. Może warto się skonsultować u niego to typ praktyka wszystko opiera na wynikach i jest skuteczny
    Ponawiam pytanie.
    Co to jest supresja GKS?

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Monika_Rumin Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 lipca 2021, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w której fazie cyklu robi się badanie nk ?

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 14 września 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika_Rumin wrote:
    Hej dziewczyny, w której fazie cyklu robi się badanie nk ?

    W drugiej, po owulacji.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ