X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Lublin - jaką klinikę leczenia niepłodności polecacie?
Odpowiedz

Lublin - jaką klinikę leczenia niepłodności polecacie?

Oceń ten wątek:
  • Emii Autorytet
    Postów: 395 211

    Wysłany: 21 lutego 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    Hej, dziewczyny zastanawiamy się z mężem nad inseminacja, moja doktorka również ja sugerowała.
    Pytanie gdzie w Lublinie najlepiej ja zrobić? Chodzi mi o to, żeby wszystko było na czas i bez problemów.
    Myślałam o klinice Macierzyństwo i życie, ale nie wiem czy tam robią inseminacje? 🧐

    Jeśli chcesz mogę Ci na priv napisać gdzie napewno nie robic

  • Natka2007 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 lutego 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem nowa na grupie.
    Starania od ponad 3 lat.
    Chętnie wymienię się doświadczeniami odnośnie Ovum.
    Prowadziła mnie dr Tkaczuk, później Polak, teraz jestem przed wizyta u dr Mroczkowskiego.
    Mam za sobą nieudana IUI.
    Ale jak zaczęłam czytać to co piszecie, faktycznie trudno się nie zgodzić z opiniami- wszystko opiera się na tych samych schematach. Dość chaotycznie.

  • Natka2007 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 lutego 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgrafkaCh wrote:
    Ja leczylam sie u Dr Takczuk okolo rok czasu, zachecona dobrymi opiniami. Musze przyznac ze Pani doktor ma faktycznie ogromna wiedze i doskonale podejscie do pacejenta. Zdiagnozowano u mnie pcos i IO, zostalam skierowana do diabeteloga. Wykonalam szereg badan zleconych przez Pania dr, jak rowniez na wlasna reke (nie chcialam tracic czasu). Niestety po roku staran i 2 IUI nic z tego. Czytajac natomiast fora internetowe i obecnie leczac sie u kogos innego, z perspektywy czasu widze, ze Pani dr leczyla mnie bardzo chaotycznie.
    - Nie mialam monitoringu owu (po podaniu ovitrelle, ani w ogole bez zatrzyku nikgdy nie mialam robionego usg aby sprawdzic czy w ogole owu byla).
    - Nie wiadomo bylo czy moje pecherzyki same rosna i pekaja bez "wspomagaczy czy nie"
    - Dostawalam aromek, lub inne leki (nie pamietam nazwy) ale co jakis czas, nie bylo w tym systematycznosci
    - Przed zadnym IUI nie mialam stymulowanego cykly przez dluzszy okres czasu.
    Jesli ktos tak jak ja stara sie juz dosc dlugo to wie ze te rzeczy ktore wymienila to podstawy, bez nich leczenie raczej to bicie na oslep.
    W Ovum wydalam kupe kasy, niestety z zerowym efektem.
    Wiem ze Pani dr pomogla wielu osobom i faktycznie ma swietne opinie, natomiast ja do nich nie naleze, niestety. Walcze dalej:)
    Btw: jesli jest tu jaka staraczka a lubelskiego, ktora chcialby pogada o trudach i zmaganiach i sie wesprzec, wymienic doswiadczeniami, to ja chetnie :)
    Proszę odezwij się na priv. Z wielką chęcią wymienię się doświadczeniami.

  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 22 lutego 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emii wrote:
    Jeśli chcesz mogę Ci na priv napisać gdzie napewno nie robic

    Bardzo chętnie, wysłałam zaproszenie do przyjaciółek 🙂

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Sawa06 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 marca 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Potrzebuję Waszej pomocy. Zastanawiamy się z mężem nad inseminacją, ale czytając Wasze wpisy zastanawiam się, czy wybrać Lublin.
    Jestem po 5 zastrzykach z Ovitrelli + stymulacja letrozolem. Przeszłam też HSG, okazało się, że jajowody są drożne. Mój mąż ma kiepskie wyniki spermiogramu - 1% prawidłowym plemników, dodatkowo bardzo dużo leukocytów, jest już po pierwszym antybiotyku, jest ich trochę mniej. Aktualnie w leczeniu skupiamy się na nim i chodzimy do dr. Bakalczuka. także nie wiem, czy to dobry trop. Jestem w tym trochę pogubiona, bo co lekarz to inne zdanie..

  • magda.lena Autorytet
    Postów: 486 227

    Wysłany: 24 marca 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja też jestem po 2 procedurach w Ovum. I niestety zero zarodków. Zastanawiam się nad Kriobankiem, widzę że kilka z Was przeniosło się tam z Lublina.
    Nie wiem co jest powodem, czy Ovum ma słabe zaplecze embriologiczne czy ja mam tak kiepskie komórki :(

    2015-2017 starania naturalne i 2x histeroskopia - usuwanie przegrody macicy
    2018-Letrozolle+ ovitrelle, sono-hsg ok
    2019 - starania naturalne, strata w 9tc
    2020-2021-clo, aromek, ovitrelle, histeroskopia
    VIII 2021- laparokopia - niedrożne jajowody,drobne ogniska endometriozy usunięte
    IX 2021-III 2022 - 2 procedury brak zarodków, wszystkie padały po 3 dobie
    V 2022 Kriobank Białystok 3 procedura - 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    VII 2022 - immunolog - Kir AA, brak wszystkich DS, NK 17%, Allo mlr 0%, Cross-match 46,7 %,Hla C1C2, Mąż Hla C2C2. Kariotypy ok.
    VIII 2022 - immunosupresja

    Niedoczynność, Hashi, IO,PAI homo, MTHRF - hetero
    preg.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2871 2267

    Wysłany: 24 marca 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.lena wrote:
    Hej dziewczyny,
    Ja też jestem po 2 procedurach w Ovum. I niestety zero zarodków. Zastanawiam się nad Kriobankiem, widzę że kilka z Was przeniosło się tam z Lublina.
    Nie wiem co jest powodem, czy Ovum ma słabe zaplecze embriologiczne czy ja mam tak kiepskie komórki :(
    Obstawiam to drugie..
    Bardzo mi przykro z tego powodu, trzymam mocno kciuki   żeby w nowej kilince się udało.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • magda.lena Autorytet
    Postów: 486 227

    Wysłany: 24 marca 2022, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak mi się wydaje, komórki mrożone z listopada były, od nowego roku wzięłam się porządnie, zero słodyczy, zero alko, mąż tak samo. Zastanawiam się czy podchodzić 3 raz w Ovum czy już zabrać stamtąd dokumentację i próbować w Białymstoku.

    2015-2017 starania naturalne i 2x histeroskopia - usuwanie przegrody macicy
    2018-Letrozolle+ ovitrelle, sono-hsg ok
    2019 - starania naturalne, strata w 9tc
    2020-2021-clo, aromek, ovitrelle, histeroskopia
    VIII 2021- laparokopia - niedrożne jajowody,drobne ogniska endometriozy usunięte
    IX 2021-III 2022 - 2 procedury brak zarodków, wszystkie padały po 3 dobie
    V 2022 Kriobank Białystok 3 procedura - 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    VII 2022 - immunolog - Kir AA, brak wszystkich DS, NK 17%, Allo mlr 0%, Cross-match 46,7 %,Hla C1C2, Mąż Hla C2C2. Kariotypy ok.
    VIII 2022 - immunosupresja

    Niedoczynność, Hashi, IO,PAI homo, MTHRF - hetero
    preg.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2871 2267

    Wysłany: 24 marca 2022, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.lena nie chciałabym Ci nic sugerować, ale ovum nie cieszy się bardzo dobrą opinią.. Sami musicie zdecydować, czy macie możliwości dojazdów etc.
    Warszawa, Białystok - są lepsze kliniki zwałaszcza pod kątem embriologów.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • Kkbb Koleżanka
    Postów: 75 1

    Wysłany: 25 lipca 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej leczyłam się u Pani Tkaczuk - Włach bardzo dobra lekarka ale doszłyśmy do momentu że w grę wchodzi in vitro. Sama procedurę bym mogła przejść u Pani dr bo ufam jej jako specjalistce ale nie bardzo mogę znaleźć opinie o ovum o zapleczu embriologicznym i o ich skuteczność może coś powiecie na ten temat?
    Dzisiaj byłam w Lubinie u Mrugacza na konsultacji powiedział że za długo byłam stymulowana i już dawno powinno być in vitro. U niego bym z chęcią zrobiła ale on w Białymstoku w bocianie przyjmuje na codzień. Jak tam emriolog? Która klinikę pod względem zaplecza laboratoryjnego polecacie?

  • Kkbb Koleżanka
    Postów: 75 1

    Wysłany: 25 lipca 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgrafkaCh wrote:
    Ja leczylam sie u Dr Takczuk okolo rok czasu, zachecona dobrymi opiniami. Musze przyznac ze Pani doktor ma faktycznie ogromna wiedze i doskonale podejscie do pacejenta. Zdiagnozowano u mnie pcos i IO, zostalam skierowana do diabeteloga. Wykonalam szereg badan zleconych przez Pania dr, jak rowniez na wlasna reke (nie chcialam tracic czasu). Niestety po roku staran i 2 IUI nic z tego. Czytajac natomiast fora internetowe i obecnie leczac sie u kogos innego, z perspektywy czasu widze, ze Pani dr leczyla mnie bardzo chaotycznie.
    - Nie mialam monitoringu owu (po podaniu ovitrelle, ani w ogole bez zatrzyku nikgdy nie mialam robionego usg aby sprawdzic czy w ogole owu byla).
    - Nie wiadomo bylo czy moje pecherzyki same rosna i pekaja bez "wspomagaczy czy nie"
    - Dostawalam aromek, lub inne leki (nie pamietam nazwy) ale co jakis czas, nie bylo w tym systematycznosci
    - Przed zadnym IUI nie mialam stymulowanego cykly przez dluzszy okres czasu.
    Jesli ktos tak jak ja stara sie juz dosc dlugo to wie ze te rzeczy ktore wymienila to podstawy, bez nich leczenie raczej to bicie na oslep.
    W Ovum wydalam kupe kasy, niestety z zerowym efektem.
    Wiem ze Pani dr pomogla wielu osobom i faktycznie ma swietne opinie, natomiast ja do nich nie naleze, niestety. Walcze dalej:)
    Btw: jesli jest tu jaka staraczka a lubelskiego, ktora chcialby pogada o trudach i zmaganiach i sie wesprzec, wymienic doswiadczeniami, to ja chetnie :)
    Hej schecia wymienię się doświadczeniami.

  • Kkbb Koleżanka
    Postów: 75 1

    Wysłany: 25 lipca 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.lena wrote:
    Też tak mi się wydaje, komórki mrożone z listopada były, od nowego roku wzięłam się porządnie, zero słodyczy, zero alko, mąż tak samo. Zastanawiam się czy podchodzić 3 raz w Ovum czy już zabrać stamtąd dokumentację i próbować w Białymstoku.
    Hej i co byłaś w Białymstoku?

  • magda.lena Autorytet
    Postów: 486 227

    Wysłany: 25 lipca 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam pierwsza wizyta 27 kwietnia, wdrożone leczenie i 15 czerwca punkcja, efekt 5 zarodków. Transfer odroczony ze względu na leczenie immunologiczne na wrzesień ;)

    2015-2017 starania naturalne i 2x histeroskopia - usuwanie przegrody macicy
    2018-Letrozolle+ ovitrelle, sono-hsg ok
    2019 - starania naturalne, strata w 9tc
    2020-2021-clo, aromek, ovitrelle, histeroskopia
    VIII 2021- laparokopia - niedrożne jajowody,drobne ogniska endometriozy usunięte
    IX 2021-III 2022 - 2 procedury brak zarodków, wszystkie padały po 3 dobie
    V 2022 Kriobank Białystok 3 procedura - 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    VII 2022 - immunolog - Kir AA, brak wszystkich DS, NK 17%, Allo mlr 0%, Cross-match 46,7 %,Hla C1C2, Mąż Hla C2C2. Kariotypy ok.
    VIII 2022 - immunosupresja

    Niedoczynność, Hashi, IO,PAI homo, MTHRF - hetero
    preg.png
  • Kkbb Koleżanka
    Postów: 75 1

    Wysłany: 25 lipca 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.lena wrote:
    Hej, byłam pierwsza wizyta 27 kwietnia, wdrożone leczenie i 15 czerwca punkcja, efekt 5 zarodków. Transfer odroczony ze względu na leczenie immunologiczne na wrzesień ;)
    A u kogo się tam leczysz i w której klinice?

  • magda.lena Autorytet
    Postów: 486 227

    Wysłany: 26 lipca 2022, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkbb wrote:
    A u kogo się tam leczysz i w której klinice?

    Kriobank, dr Agnieszka Kuczyńska. Zna się z dr Tkaczuk. To ona mnie tam pokierowała.

    2015-2017 starania naturalne i 2x histeroskopia - usuwanie przegrody macicy
    2018-Letrozolle+ ovitrelle, sono-hsg ok
    2019 - starania naturalne, strata w 9tc
    2020-2021-clo, aromek, ovitrelle, histeroskopia
    VIII 2021- laparokopia - niedrożne jajowody,drobne ogniska endometriozy usunięte
    IX 2021-III 2022 - 2 procedury brak zarodków, wszystkie padały po 3 dobie
    V 2022 Kriobank Białystok 3 procedura - 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    VII 2022 - immunolog - Kir AA, brak wszystkich DS, NK 17%, Allo mlr 0%, Cross-match 46,7 %,Hla C1C2, Mąż Hla C2C2. Kariotypy ok.
    VIII 2022 - immunosupresja

    Niedoczynność, Hashi, IO,PAI homo, MTHRF - hetero
    preg.png
  • Kkbb Koleżanka
    Postów: 75 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgrafkaCh wrote:
    Ja leczylam sie u Dr Takczuk okolo rok czasu, zachecona dobrymi opiniami. Musze przyznac ze Pani doktor ma faktycznie ogromna wiedze i doskonale podejscie do pacejenta. Zdiagnozowano u mnie pcos i IO, zostalam skierowana do diabeteloga. Wykonalam szereg badan zleconych przez Pania dr, jak rowniez na wlasna reke (nie chcialam tracic czasu). Niestety po roku staran i 2 IUI nic z tego. Czytajac natomiast fora internetowe i obecnie leczac sie u kogos innego, z perspektywy czasu widze, ze Pani dr leczyla mnie bardzo chaotycznie.
    - Nie mialam monitoringu owu (po podaniu ovitrelle, ani w ogole bez zatrzyku nikgdy nie mialam robionego usg aby sprawdzic czy w ogole owu byla).
    - Nie wiadomo bylo czy moje pecherzyki same rosna i pekaja bez "wspomagaczy czy nie"
    - Dostawalam aromek, lub inne leki (nie pamietam nazwy) ale co jakis czas, nie bylo w tym systematycznosci
    - Przed zadnym IUI nie mialam stymulowanego cykly przez dluzszy okres czasu.
    Jesli ktos tak jak ja stara sie juz dosc dlugo to wie ze te rzeczy ktore wymienila to podstawy, bez nich leczenie raczej to bicie na oslep.
    W Ovum wydalam kupe kasy, niestety z zerowym efektem.
    Wiem ze Pani dr pomogla wielu osobom i faktycznie ma swietne opinie, natomiast ja do nich nie naleze, niestety. Walcze dalej:)
    Btw: jesli jest tu jaka staraczka a lubelskiego, ktora chcialby pogada o trudach i zmaganiach i sie wesprzec, wymienic doswiadczeniami, to ja chetnie :)
    Priv

  • Kkbb Koleżanka
    Postów: 75 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka2007 wrote:
    Hej, jestem nowa na grupie.
    Starania od ponad 3 lat.
    Chętnie wymienię się doświadczeniami odnośnie Ovum.
    Prowadziła mnie dr Tkaczuk, później Polak, teraz jestem przed wizyta u dr Mroczkowskiego.
    Mam za sobą nieudana IUI.
    Ale jak zaczęłam czytać to co piszecie, faktycznie trudno się nie zgodzić z opiniami- wszystko opiera się na tych samych schematach. Dość chaotycznie.
    Odezwij się z chęcią wymienię się doświadczeniami

  • Kkbb Koleżanka
    Postów: 75 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.lena wrote:
    Kriobank, dr Agnieszka Kuczyńska. Zna się z dr Tkaczuk. To ona mnie tam pokierowała.
    Hej napisz do mnie z chęcią się dowiem kilka rzeczy od Ciebie. Też byłam prowadzona przez Panią Tkaczuk - Włach i myślę o przeniesieniu się do dr Kuczyńskiej w Białymstoku

  • Kluska95 Autorytet
    Postów: 1625 2697

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, szukam miejsca, w którym zrobię HSG lub sonoSHG w Lublinie. Oczywiście prywatnie. Spisałam już chyba wszystkie placówki, ale ciężko znaleźć mi opinie, zwłaszcza takie bardziej aktualne.

    Na ten moment mam:
    - sono: Klinika Bocian, Provivo, CM Chodźki, Ovum, Imedica Lublin, Macierzyństwo i Życie
    - tradycyjne HSG - Top Medical

    Będę wdzięczna za Wasze opinie :)

    Starania o pierwszego 👶 od 11.2021 | 12.2021 - cp 💔
    _________
    Po 11 miesiącach...
    08.11 - 9dpo ⏸️
    10.11 - bHCG 47,16
    12.11 - bHCG 160,49 - przyrost 223% 🥳
    14.11 - bHCG 566,04 - przyrost 201% 🥳
    21.11 - pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🍀
    2.12 - mamy dzidziutka z bijącym ❤️
    23.12 - 2.8cm misia 🐻
    10.01 - prenatalne - niskie ryzyka 🎉 prawdopodobnie dziewczynka 🩷
    10.02 - 16+5 182g dziewczyneczki 🥰
    9.03 - 20+4 połówkowe - 384g bobasa 👶
    18.04 - 26+2 1032g Emilki 🌸
    19.05 - 30+5 III prenatalne 1835g Promyczka ☀️
    13.06 - 34+2 2718g Kluseczki 🍬
    30.06 - 36+5 3080g Miśki 🥰
    09.07 - 38+0 3350g Bobosia 👶
    22.07 - 40+0 3900g Babeczki 🙈

    31.07 Emilka na świecie!🩷👶

    age.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ