X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 13 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Warto suplementować w ciąży i podczas kp DHA - wpływa na rozwój układu nerwowego dziecka. Ja brałam w ciąży i po porodzie Omegamed Optima Forte, teraz się przerzuciłam (z polecenia dr K) na Prenatal Duo
    gabrysia, a ile brałaś omegamed? Mi w aptece Pani powiedziała, że 3 ciemne tabletki i jedną białą i tak biorę ale nie wiem czy to nie za dużo?

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 14 listopada 2018, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    gabrysia, a ile brałaś omegamed? Mi w aptece Pani powiedziała, że 3 ciemne tabletki i jedną białą i tak biorę ale nie wiem czy to nie za dużo?
    Tak, jak producent zaleca: 2 ciemne + biała, ale dha można suplementować nawet 1000/dzień przy niedoborach. To brakuje Tobie kapsułek z jednego opakowania?

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 14 listopada 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Tak, jak producent zaleca: 2 ciemne + biała, ale dha można suplementować nawet 1000/dzień przy niedoborach. To brakuje Tobie kapsułek z jednego opakowania?
    Opakowanie mam 90+30. U mnie na opakowaniu jest dawkowanie 3ciemne plus 1biala. Nie brakuje, na równo wychodzi:)

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Opakowanie mam 90+30. U mnie na opakowaniu jest dawkowanie 3ciemne plus 1biala. Nie brakuje, na równo wychodzi:)
    Teraz sprawdziłam w aptece internetowej. Coś zmienili, bo wcześniej Omegamed Optima Forte miał 60+30, teraz jest 90+30. Wydaje mi się, że dawka spoko :)

    Nowa38 lubi tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • NiceName Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie do Dziewczyn, które ostatnio rodziły na Polnej albo w szpitalu św. Rodziny. Czy wyprawkę do szpitala szykowałyście na podstawie informacji na stronie szpitali, czy też pakowałyście coś więcej? Trochę dziwne wydaje mi się, żeby dla dziecka zabrać wyłącznie niedrapki i chusteczki nawilżane...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiceName wrote:
    Hej, mam pytanie do Dziewczyn, które ostatnio rodziły na Polnej albo w szpitalu św. Rodziny. Czy wyprawkę do szpitala szykowałyście na podstawie informacji na stronie szpitali, czy też pakowałyście coś więcej? Trochę dziwne wydaje mi się, żeby dla dziecka zabrać wyłącznie niedrapki i chusteczki nawilżane...

    Od niedrapek się już odchodzi wiec w zasadzie tylko chusteczki.
    Mi to wystarczyło :)
    Chociaż warto wziąć nakładki na piersi jak dziecko pogryzie i smoczek jeśli oczywiście ktos chce.
    Według mnie dla dziecka więcej nie trzeba:)

  • kornelkornel Autorytet
    Postów: 491 260

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiceName wrote:
    Hej, mam pytanie do Dziewczyn, które ostatnio rodziły na Polnej albo w szpitalu św. Rodziny. Czy wyprawkę do szpitala szykowałyście na podstawie informacji na stronie szpitali, czy też pakowałyście coś więcej? Trochę dziwne wydaje mi się, żeby dla dziecka zabrać wyłącznie niedrapki i chusteczki nawilżane...


    Niedrapki są niepotrzebne. Co do reszty to poza chusteczkami dostaniesz wszystko :) Ja zabrałam swoje pieluchy i dobrze, bo nie chciało mi się biegać po nocach jak mi zabrakło.

    klz9krhmyflvohw4.png
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelkornel wrote:
    Niedrapki są niepotrzebne. Co do reszty to poza chusteczkami dostaniesz wszystko :) Ja zabrałam swoje pieluchy i dobrze, bo nie chciało mi się biegać po nocach jak mi zabrakło.
    kornel, i jak sobie radzicie? :)

  • NiceName Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelkornel wrote:
    Niedrapki są niepotrzebne. Co do reszty to poza chusteczkami dostaniesz wszystko :) Ja zabrałam swoje pieluchy i dobrze, bo nie chciało mi się biegać po nocach jak mi zabrakło.
    dzięki za informację :). Muszę po mału pakować walizkę, żeby później nie było stresu. Nie brałyście też żadnych ubranek dla Maleństwa? Aż trudno mi uwierzyć, że wszystko zapewni szpital :o

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro mam pierwszy transfer, dr przepisał clexane ale z tego wszystkiego zapomniałam zapytam kiedy mam zrobić pierwszy zastrzyk, kiedy wy robiliście? Czy jeszcze przed transferem?
    Dr Z mnie zaskoczył bo przy cyklu sztucznym dwa razy badał hormony, mimo ze na usg było wszystko ok a z tego co kiedyś tu czytałam to pisaliście ze często ustala transfer na oko, bez badań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 18:30

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiceName wrote:
    dzięki za informację :). Muszę po mału pakować walizkę, żeby później nie było stresu. Nie brałyście też żadnych ubranek dla Maleństwa? Aż trudno mi uwierzyć, że wszystko zapewni szpital :o
    W Świętej nie można miec swoich ciuchów dla dziecka, jedynie na wyjście :) ja leżalam z chłopcami 5 dni po porodzie i miałam swoje pampersy i podkłady na przewijak, bo panie położne średnio uprzejme aczkolwiek ja rodziłam między świętami więc były okrojone bardzo. Pewnie gdybym poprosiła to by mi dały ale wolałam mieć swoje żeby się ich nie prosić i jak najrzadziej z nimi się stykac :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie na sali pieluch nie było, ja nie wiedziałam, że mam iść prosić i miałam swoje.
    I warto wziąć lanoline na sutki jak ktoś chce kp bo po pierwszej dobie ja miałam z suta tatar, bolało okropnie.

    Alicja pierwszy clexane bralam w dniu transferu.
    Mi przy crio Ż nie robił żadnych badań. Nawet w 3dc nie kazał, robiłam na swoją rękę Ale u mnie akurat było wiadomo, że hormony będą zero.

    Alicjaa92 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak często robiłyście badanie moczu w ciąży. Mi lekarz nic nie mówił o badaniu ale chcę sama zrobić, bo w 12 tygodniu już się chyba powinno. Tylko jakie ja mam zrobić to badanie, na co?

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa92 wrote:
    Dziewczyny jutro mam pierwszy transfer, dr przepisał clexane ale z tego wszystkiego zapomniałam zapytam kiedy mam zrobić pierwszy zastrzyk, kiedy wy robiliście? Czy jeszcze przed transferem?
    Dr Z mnie zaskoczył bo przy cyklu sztucznym dwa razy badał hormony, mimo ze na usg było wszystko ok a z tego co kiedyś tu czytałam to pisaliście ze często ustala transfer na oko, bez badań.
    Trzymam kciuki :)

    Alicjaa92 lubi tę wiadomość

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badanie ogólne moczu. Chyba że wyjdą jakieś bakterie to i posiew. Raz w miesiącu, razem z morfologia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 21:20

    Nowa38 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    W Świętej nie można miec swoich ciuchów dla dziecka, jedynie na wyjście :) ja leżalam z chłopcami 5 dni po porodzie i miałam swoje pampersy i podkłady na przewijak, bo panie położne średnio uprzejme aczkolwiek ja rodziłam między świętami więc były okrojone bardzo. Pewnie gdybym poprosiła to by mi dały ale wolałam mieć swoje żeby się ich nie prosić i jak najrzadziej z nimi się stykac :)
    Hmm, a ja moją czasem ubrałam w coś swojego i nikt nic nie mówił :) Jest tylko ryzyko, że jak dziecko zostawi się na noworodkach, to ciucha się nie odzyska (rzucają do prania i papa)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • kornelkornel Autorytet
    Postów: 491 260

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    kornel, i jak sobie radzicie? :)

    Wiadomo, że nie jest łatwo musimy się siebie nauczyć, ale idzie nam coraz lepiej. Mam tak wspaniałego partnera, że w nocy on się Małą zajmuje ja wstawać nie muszę ;) Pokarm powoli się pojawia, ale musimy dokarmiać i tak butlą. Marc od czwartku przybrała 0,5 kg ! Ryczy przy przewijaniu, a tak to jest bardzo spokojna.
    Bardzo nam „pomaga” Whisbear i dostawka do łóżka z funkcją kołyski ;)

    Nowa38, susełek lubią tę wiadomość

    klz9krhmyflvohw4.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 listopada 2018, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w jakich godzinach działa punkt pobrań w naszej klinice? Czy zrobię tam od ręki test z krwi? Czy tak wykonują tylko badania zlecone przez lekarzy z kliniki? Zrobiłam dziś test sikany i są dwie krechy. Druga co prawda słaba, ale jest. :) Wpadłam w taki atak histerii, że chyba wszyscy sąsiedzi mnie słyszeli. :) :) :)

    Dalia90, Tacia, Berbeć lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 15 listopada 2018, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, w jakich godzinach działa punkt pobrań w naszej klinice? Czy zrobię tam od ręki test z krwi? Czy tak wykonują tylko badania zlecone przez lekarzy z kliniki? Zrobiłam dziś test sikany i są dwie krechy. Druga co prawda słaba, ale jest. :) Wpadłam w taki atak histerii, że chyba wszyscy sąsiedzi mnie słyszeli. :) :) :)
    Chyba od 8 do 20 ale wyniki będziesz miała dopiero jak kurier zabierze krew wiec lepiej podjechać do laboratorium wynik będzie szybciej .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 listopada 2018, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda, dziękuję! Podjadę w takim razie do mojego laboratorium i tam zrobię.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 1031 1032 1033 1034 1035 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ