X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 11 listopada 2018, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Czy wszystkie badałyście zarodki genetycznie? Lekarze to zalecają w jakiś sytuacjach konkretnych? Czy jak to wygląda? Bo z tego co czytałam to jedni polecają...drudzy nie... ehhh :(
    Ja za każdym razem badałam, tzn dwa razy. Cena kosmos ale z perspektywy czasu chyba warto jednak.
    Edit. Nie musisz badać wszystkich zarodków jednocześnie. Możesz zbadać ile chcesz, a tylko mówisz doktorowi, że będziesz chciała później badać i oni pobiorą materiał i jak zdecydujesz się na kolejne badania i zapłacisz to badają następne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2018, 07:10

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 11 listopada 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    A mam jeszcze jedno pytanie... aż mi głupio je zadawać... ale dr K. kazała mi zacząć brać antyki od 3 dc... jednak wczoraj jedynie w południe miałam różowy ślad na papierze... dopiero przed snem pojawiło się brązowe plamienie... dopiero w nocy coś się zaczęło dziać i też jeszcze bez szału... Powiedzvie mi kiedy mam przyjąć, że jest pierwszy dzień? Dr K zawsze mi się pytała o ktorej dostałam @, ale nigdy nie drążyłam tego tematu...
    mao, mi dr B powiedział, że za 1 dzień cyklu mam brać dzień kiedy jest czerwone krwawienie. Ja zawsze miałam wątpliwości, bo u mnie zaczynało się brązowym z dzień dwa, a dopiero później czerwona krew.

    mao lubi tę wiadomość

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 11 listopada 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    A mam jeszcze jedno pytanie... aż mi głupio je zadawać... ale dr K. kazała mi zacząć brać antyki od 3 dc... jednak wczoraj jedynie w południe miałam różowy ślad na papierze... dopiero przed snem pojawiło się brązowe plamienie... dopiero w nocy coś się zaczęło dziać i też jeszcze bez szału... Powiedzvie mi kiedy mam przyjąć, że jest pierwszy dzień? Dr K zawsze mi się pytała o ktorej dostałam @, ale nigdy nie drążyłam tego tematu...
    Jakiś lekarz mi mówił (chyba dr K), że jak KRWAWIENIE się zacznie bodajże po godz. 16, to 1dc liczymy od następnego dnia

    mao lubi tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 11 listopada 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    Co to był za doradca laktacyjny? Bo jak Pani obcieta na grzybka z polnej to bym to olała. Bo z niej kiepska specjalistka. Mi też spr mleko i stwierdziała ze bedzie kiepsko i trzeba bedzie dokarmiać mm. Ja się nią nie przejełam bo w szkole rodzenia mnie przed nią ostrzegali ze z niej słaby fachowiec.
    pytaj jak by co ? Moze bedę umiała cos pomoc :)
    Nie wiedziałam, że na Polnej jest CDL... Ta, którą ja poleciłam, ponoć szkoli położne w św. Rodzinie, ale te są niezbyt chętne na zdobywanie tej wiedzy ehh... I to widać było, niektóre dawały rady całkiem spoko, a niektóre bazując na prehistorycznych metodach :/
    Swoją drogą muszę Wam powiedzieć, że ja nawału wcale nie miałam, a nadal karmię, więc ze spokojem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2018, 09:21

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 11 listopada 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w tym cyklu do crio dostałam prolutex. Drogie cholerstwo na Maxa. Kupiłam w klinice za 200zl. Czy w aptece wyjdzie dużo taniej? Gdzie kupowalyscie w Poznaniu?

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 11 listopada 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladybirth wrote:
    Dziewczyny w tym cyklu do crio dostałam prolutex. Drogie cholerstwo na Maxa. Kupiłam w klinice za 200zl. Czy w aptece wyjdzie dużo taniej? Gdzie kupowalyscie w Poznaniu?
    Na doz jest za 150 zł, także w aptekach stacjonarnych pewnie będzie drożej... więc moim zdaniem niewiele przepłaciłaś, a nie musiałaś jeździć i nigdzie szukać :)
    Edit. No chyba, że będziesz musiała brać to przez dłuższy czas...to wtedy warto poszukać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 05:49

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 11 listopada 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mao jeśli chodzi o badanie zarodków moje zdanie i doświadczenie wskazuje że warto . Co do tego czy zarodek może się sam naprawić ja nie wierzę. Ja miałam podany zarodek genetycznie nieprawidłowy i gdyby nie badanie cieszylibysmy się ciąża aż do poronienia . Mimo że mamy z 3 procedury 2 zarodki podchodzimy do 5 procedury i badamy wszystkie zarodki jakie uzyskamy . Mam nadzieję że to wyjaśni nam przyczynę naszych niepowodzeń.
    Co do 1 dc to jeśli krew miałaś wieczorem to liczysz 1 dc od rana .
    Co do leków lutinus prolutex w klinice są mega drogie więc warto dodzwonić po aptekach i pytać o cenę. Wiem że lutinus był tani na polnej w aptece wielkopolskiej a prolutex nie pamiętam ale chyba gemini . Lutinusa kosztował 129 w aptece w klinice 200 a prolutex w granicach 140-150 Ja znalazłam kiedyś

    mao lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 11 listopada 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladybirth wrote:
    Dziewczyny w tym cyklu do crio dostałam prolutex. Drogie cholerstwo na Maxa. Kupiłam w klinice za 200zl. Czy w aptece wyjdzie dużo taniej? Gdzie kupowalyscie w Poznaniu?
    Warto poszukać apteki, gdzie będzie taniej. Jeśli będziesz go brała do powiedzmy 13tc, to 50 zł na opakowaniu razy 13 tygodni... No ;) A niektóre dziewczyny przy słabym progesteronie brały 2 zastrzyki dziennie

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 11 listopada 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Polnej w tej aptece całodobowej prolutex 162,90 zł.
    Edit. Ehhh nie na Polnej tylko w aptece wielkopolskiej całodobowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2018, 17:46

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 11 listopada 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Na Polnej w tej aptece całodobowej prolutex 162,90 zł.
    Edit. Ehhh nie na Polnej tylko w aptece wielkopolskiej całodobowej.
    ceny w aptekach wielkopolskich różnią się zależy od apteki wiem bo pani mi sprawdzała gdzie najtaniej warto zapytać.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Na doz.pl jest za 150 zł :)
    Do apteki doz jest dostawa za free a trochę tych aptek w Poznaniu jest.

  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 11 listopada 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Warto kupić poza klinika. Na następnej wizycie wezmę receptę bo różnica jest spora.

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 12 listopada 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam właśnie brać antyki przed IVF i zapisałam się do dr K, myślałam, że to będzie ocena cyklu tak jak przy inseminacji, ale pani z recepcji mówiła, że to jest wizyta.. Jak to wszystko wygląda? Co się dzieje na tej o pierwszej wizycie?

    Powiem Wam, że sam telefon i zapisanie sie ... że to się niedługo wszystko zacznie już mnie zestresowało... także boję się pomyśleć co będzie później... :(

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Miśka90 Ekspertka
    Postów: 131 130

    Wysłany: 12 listopada 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was kochane!
    Znalazlam 5min żeby do Was napisać i pochwalić się :)
    26.10.2018r nieoczekiwanie na świat przyszły nasze dzieci <3 <3
    Od tygodnia jesteśmy z chłopakami w domku ;)
    Świat odwrócony do góry nogami... Ale uczymy się siebie wzajemnie i z każdym dniem radzimy sobie coraz lepiej ;)
    Pozdrawiam Was wszystkie, kciuki za staraczki!

    kornelkornel, ladybirth, Imbirek91, Mała8, Nowa38, Mada292, Berbeć, Moly, Alberta, Dalia90, Kaya85, anakonda, Tacia, klopsik, Jasiaaa, Lady_E lubią tę wiadomość

    f2wlupjy6h67w3sj.png


    M&T <3 <3 2018r.
  • Mała8 Autorytet
    Postów: 378 226

    Wysłany: 12 listopada 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka90 wrote:
    Witam Was kochane!
    Znalazlam 5min żeby do Was napisać i pochwalić się :)
    26.10.2018r nieoczekiwanie na świat przyszły nasze dzieci <3 <3
    Od tygodnia jesteśmy z chłopakami w domku ;)
    Świat odwrócony do góry nogami... Ale uczymy się siebie wzajemnie i z każdym dniem radzimy sobie coraz lepiej ;)
    Pozdrawiam Was wszystkie, kciuki za staraczki!
    Gratulacje, duzo zdrówka dla Was☺

    202312226851.png
  • Mała8 Autorytet
    Postów: 378 226

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Zaczęłam właśnie brać antyki przed IVF i zapisałam się do dr K, myślałam, że to będzie ocena cyklu tak jak przy inseminacji, ale pani z recepcji mówiła, że to jest wizyta.. Jak to wszystko wygląda? Co się dzieje na tej o pierwszej wizycie?

    Powiem Wam, że sam telefon i zapisanie sie ... że to się niedługo wszystko zacznie już mnie zestresowało... także boję się pomyśleć co będzie później... :(
    Mao nie denerwuj się, jestes w dobrych rekach i co najważniejsze idziesz do przodu po swoje szczęście☺ trzymam kciuki

    mao lubi tę wiadomość

    202312226851.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Zaczęłam właśnie brać antyki przed IVF i zapisałam się do dr K, myślałam, że to będzie ocena cyklu tak jak przy inseminacji, ale pani z recepcji mówiła, że to jest wizyta.. Jak to wszystko wygląda? Co się dzieje na tej o pierwszej wizycie?

    Powiem Wam, że sam telefon i zapisanie sie ... że to się niedługo wszystko zacznie już mnie zestresowało... także boję się pomyśleć co będzie później... :(

    Tak jest, ja tez już myślę i powoli.sie stresuje przed drugim etapem, a to jeszcze tyle czasu zanim wszystko ruszy.
    Na pierwszej wizycie zapewne Cie zbada i zaleci badania z krwi, a moze tez usg 3D , bo teraz większość dziewczyn ma to zalecane- ja tez mialam. Poza tym.suplementy i omówienie wszystkiego. Ocena cyklu to dopiero podczas stymulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 11:15

    Mada292, LadyInna lubią tę wiadomość

  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 12 listopada 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mao byłaś na wizycie u dr K teraz zdecydowanie ocena bo bierzesz antyki i jesteś w trakcie przygotowań do IVF. Irytuje mnie jak często w recepcji pobierają za wizytę a powinna być ocena. Mają też kryterium czasu, jak powyżej 10 minut to zdaje się już liczą za wizytę. Warto przed wyjściem z gabinetu pytać lekarzy czy ocena czy wizyta żeby uniknąć płacenia o 100 zł więcej. Leki w klinice tylko refundowane kupować pozostałe tańsze są w aptekach.

    LadyInna lubi tę wiadomość

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 12 listopada 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny...
    @Berbeć, Ty już najgorsze masz za sobą, teraz przyjemniejsza część... przyjmowanie kropka :) ale tyle dziewczyn dało rade, że też musimy :) o ile na zawał szybciej nie padne :( ;)

    @Alberta, doktor już mi tabletki zapisała jak podchodziłam do IUI, jakby się nie udało i niestety nie udało... wtedy mówiła, że badania wszystkie już mamy, wie jak mój organizm reaguje itp, że od razu bierzemy się do działania... także też myślałam, że to będzie ocena cyklu... USG i potem przyjście w 3 dc i stymulacja. Jednak pani w recepcji powiedziała, że to wizyta... :) No trudno... jak tak mają ustalone..

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 12 listopada 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao jeśli masz wizyte na anty to nie jest ocena tylko wizyta i rozpisanie leków do stymulacji . Ocena jest od 3dc .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
‹‹ 1029 1030 1031 1032 1033 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ