X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

  • Susula Autorytet
    Postów: 266 127

    Wysłany: 9 listopada 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziękuję za odpowiedzi :-) mam nadzieję że w moim przypadku medart również będzie skuteczne.

    MedArt 12/2018
    0d1y3e3kubh4ex0j.png
  • kornelkornel Autorytet
    Postów: 491 260

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie kiedyś przewijał się temat doradcy laktacyjnego, mogłabym prosić o namiary ? Dziś odwiedziła mnie położna i pokarmu w cyckach tyle, co kot napłakał :(

    klz9krhmyflvohw4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie rady na miesiac przed crio? Co brać ? łykam tylko suple Prenatal Uno, B12, vit D i Folian

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co oznacza endometrium z oznakami wczesnej sekrecji 3 dzień wydzielania ? Dr przysłała mi wynik, ale to mi nic nie mówi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 11:48

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 listopada 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelkornel wrote:
    Mamusie kiedyś przewijał się temat doradcy laktacyjnego, mogłabym prosić o namiary ? Dziś odwiedziła mnie położna i pokarmu w cyckach tyle, co kot napłakał :(
    A jak położna stwierdziła, że w piersiach jest mało mleka? Macając czy laktatorem? Bo jedną i drugą metodę można sobie wsadzić wiadomo gdzie. Ja np. laktatorem ledwo co odciągałam, a córa rosła jak szalona. Niestety położonym często brakuje wiedzy laktacyjnej (tak samo jak pediatrom i innym lekarzom) i razem z "dobrymi" radami mam czy cioć laktacja jest zabijana. Z mojego doświadczenia: przystawiać, przystawiać i jeszcze raz przystawiać. Moja naprawdę większość doby wisiała na cycku w pierwszych tygodniach. Tak się stety niestety rozkręca laktację. Ale do cdl warto się wybrać, oceni sposób przystawiania, technikę ssania, sprawdzi wędzidełko.
    Polecam tą CDL http://www.centrumpoloznicze.pl/1/22/Kontakt/
    Jak masz czas, to poczytaj:
    https://www.hafija.pl/
    http://www.mlecznewsparcie.pl/
    https://malgorzatajackowska.com/

    A tu wykaz doradców z uprawnieniami
    http://www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=3&lang=pl

    Powodzenia! Jak coś pytaj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 12:15

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelkornel wrote:
    Mamusie kiedyś przewijał się temat doradcy laktacyjnego, mogłabym prosić o namiary ? Dziś odwiedziła mnie położna i pokarmu w cyckach tyle, co kot napłakał :(
    A i jeśli chcesz, to polecam też grupę na FB o nazwie #MAMA (można liczyć na pomoc innych mam, ale przede wszystkim różnych specjalistek: położna, dietetyk, fizjoterapeuta, stomatolog itp.)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • kornelkornel Autorytet
    Postów: 491 260

    Wysłany: 10 listopada 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    A i jeśli chcesz, to polecam też grupę na FB o nazwie #MAMA (można liczyć na pomoc innych mam, ale przede wszystkim różnych specjalistek: położna, dietetyk, fizjoterapeuta, stomatolog itp.)

    Super dzięki za info na pewno się tam wybiorę :) ! Oceniła tylko macając, a ja „próbowałam” odciągać laktatorem i nic :( Mała w 2 dobie cały czas ryczała, bo nie dojadała dopiero jak dałam jej butle to był spokój. Teraz dostaje butle i przystawiam ją może coś wyciągnie :)

    klz9krhmyflvohw4.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 10 listopada 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelkornel wrote:
    Super dzięki za info na pewno się tam wybiorę :) ! Oceniła tylko macając, a ja „próbowałam” odciągać laktatorem i nic :( Mała w 2 dobie cały czas ryczała, bo nie dojadała dopiero jak dałam jej butle to był spokój. Teraz dostaje butle i przystawiam ją może coś wyciągnie :)
    W pierwszych dniach dzidzia ma taki zapas z życia płodowego, że niewiele potrzebuje. Niestety mi też personel medyczny wmawiał, że była głodna. Każda podana butelka, zwłaszcza w pierwszych tygodniach bardzo wpływa na laktację. Próbuj najpierw przystawiać, a dopiero potem dawać butelkę. I pamiętaj, że taki maluch płacze z baaaaardzo wielu powodów, nie tylko z głodu. A i metod uspokajania działających na konkretne dziecko trzeba się nauczyć ;) Trzymam kciuki

    kornelkornel lubi tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 10 listopada 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak dzisiaj dostałam @, i mam teraz iść na ocene cyklu w 21 dniu brania antyków, to w recepcji mnie bez problemu już zapiszą do dr K?

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Dziewczyny, jak dzisiaj dostałam @, i mam teraz iść na ocene cyklu w 21 dniu brania antyków, to w recepcji mnie bez problemu już zapiszą do dr K?
    Wylicz sobie i juz sie zapisz. Zapisza. Oni chyba maja jakies rezerwowe godziny dla stałych pacjentek, bo o.ile na zwykłą wizytę (nie przy ivf) czeka sie z 2 miesiące tak jesli to ocena cyklu przy ivf to zapisują.

    mao lubi tę wiadomość

  • klopsik Autorytet
    Postów: 301 398

    Wysłany: 10 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie, to nigdy jeszcze nie miałam problemu z zapisaniem się na wizytę. Zawsze jak mam przyjść na 3 dc do Ż, to dzwonię 1 dc i nie ma problemu.
    Dziewczyny słyszałyście taki zwrot jak "nieresponsywne endometrium"?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 19:58

    06IRp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dziewczyny co oznacza endometrium z oznakami wczesnej sekrecji 3 dzień wydzielania ? Dr przysłała mi wynik, ale to mi nic nie mówi

    Miałam to samo. Tzn ze endometrium się za szybko starzeje w stosunku do cyklu o 3 dni. Generalnie to dr K powiedziała ze to naturalna antykoncepcja i zarodek z normalnego cyklu nie ma szans się przyjać bo trafia na za stare podłoze :( Tłumacze tak nie ponaukowemu :) jesli chodzi o in vitro to nie ma znaczenia bo zarodek mogą podać w "dowolnym momencie cyklu".
    Ja miałam przez to scratching 2 raz. I za drugim razem wyszlo, że endometrium odwrotnie za "młode" o dzien w stosunku do cyklu i zarodek miałam podany dzien po owulacji. 2 scratching był robiony bez stymulacji. Natomiast 1 dzien to nie jest taki problem.
    Badanie moze byc nie adekwatne jesli badałas na cyklu ze stymulacja, bo wiadomo organizm nafaszerowany lekami.
    Tak w ogóle mi się nasuwa, że jak czasami sie in vitro nie udaje w cyklu ze stymulacją to moze byc wałsnie wina tego ze nasz organizm wariuje po tych wszystkich lekach.

  • klopsik Autorytet
    Postów: 301 398

    Wysłany: 10 listopada 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Susełek, dzięki za wyjaśnienie. U mnie Ż wysnuł taką teorię post factum, że endo było "książkowe" ale mogło za długo rosnąć, dlatego zarodek się nie przyjął. W tym cyklu dostałam podwójną dawkę leku, żeby skrócić czas wzrostu endo. Zobaczymy jak pójdzie.

    Co do wariowania organizmu, to czasami nie wiem już czy to "ja", czy leki.

    06IRp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelkornel wrote:
    Super dzięki za info na pewno się tam wybiorę :) ! Oceniła tylko macając, a ja „próbowałam” odciągać laktatorem i nic :( Mała w 2 dobie cały czas ryczała, bo nie dojadała dopiero jak dałam jej butle to był spokój. Teraz dostaje butle i przystawiam ją może coś wyciągnie :)
    Mi połozna mówiła ze druga doba po porodzie jest z natury kryzysowa. Ja drugiej nocy z niemocy (zrymowało mi się :) płakałam. A dziewczyna obok co urodziła dzien pozniej dawała mi porady bo to było jej drugie dziecko. A na następny dzień sama nie mogła dziecka uspokoić;)
    Jeśli chcesz karmić kp to pamietaj daj najpierw cyca a pożniej dokarm mm. Ja w szpitalu dokarmiłam dwa razy w ten sposób. 2 nocy bo ryczał i ostatniej nocy w szpitalu bo spadł na wadze i żeby wyjsc ze szpitala połozna mi powiedziała ile dać mm by przybrał minimalnie do wypuszczenia:). 6 dnia po porodzie juz miałam nawał.
    Pamietaj ze taki babasek to na początku ma zoładek wielkości pestki wiśni i naprawde niewiele mu potrzeba. W szpitalu doradzaja dokarmiać i te dzieci sa przejedzone to spokojniejsze. Bo jak ty się przejesz to tez jestes ospała albo jak w moim przypadku zeby dziecko wyszło do domu, bo jak spadnie wiecej niż 10 % na wadze to musza zostawić.
    Co to był za doradca laktacyjny? Bo jak Pani obcieta na grzybka z polnej to bym to olała. Bo z niej kiepska specjalistka. Mi też spr mleko i stwierdziała ze bedzie kiepsko i trzeba bedzie dokarmiać mm. Ja się nią nie przejełam bo w szkole rodzenia mnie przed nią ostrzegali ze z niej słaby fachowiec.
    pytaj jak by co ? Moze bedę umiała cos pomoc :)


    gabrysia111 lubi tę wiadomość

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 10 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wszystkie badałyście zarodki genetycznie? Lekarze to zalecają w jakiś sytuacjach konkretnych? Czy jak to wygląda? Bo z tego co czytałam to jedni polecają...drudzy nie... ehhh :(

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • klopsik Autorytet
    Postów: 301 398

    Wysłany: 10 listopada 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @mao Na pewno nie wszystkie, ale sporo dziewczyn bada. Na pewno w grę wchodzą kwestie finansowe i jakby nie patrzeć moralne. Ja zarodki zbadałam i z 6 dobrze rozwiniętych okazało się, że tylko 2 są prawidłowe genetycznie, więc nie żałuję badania i następny raz też to zrobimy.

    mao lubi tę wiadomość

    06IRp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Czy wszystkie badałyście zarodki genetycznie? Lekarze to zalecają w jakiś sytuacjach konkretnych? Czy jak to wygląda? Bo z tego co czytałam to jedni polecają...drudzy nie... ehhh :(
    Wyszukaj sobie na forum wątek o tym, kiedys go założyłam i bardzo duzo.zostalo powiedziane. Medart proponuje wszystkim. Ale jak dr zapytałam czy zaleca nam to badanie to powiedziała, ze to nasza decyzja. W koncu nie robilismy w dużej mierze ze wzgledu na kwestie finansowe, ale nie tylko. Balam sie, ze mi nic nie zostanie jak poddam badaniu, a badania ponoć nie sa 100% miarodajne. Ogolnie temat rzeka. Robiliśmy kariotypy tylko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 23:04

    mao lubi tę wiadomość

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 11 listopada 2018, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też czytałam, że różnie może być... nawet jak zarodek ma chory gen, to potem może go "wyrzucić" i jest już zdrowy...

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 11 listopada 2018, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam jeszcze jedno pytanie... aż mi głupio je zadawać... ale dr K. kazała mi zacząć brać antyki od 3 dc... jednak wczoraj jedynie w południe miałam różowy ślad na papierze... dopiero przed snem pojawiło się brązowe plamienie... dopiero w nocy coś się zaczęło dziać i też jeszcze bez szału... Powiedzvie mi kiedy mam przyjąć, że jest pierwszy dzień? Dr K zawsze mi się pytała o ktorej dostałam @, ale nigdy nie drążyłam tego tematu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2018, 05:29

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
‹‹ 1028 1029 1030 1031 1032 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ