X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 28 lipca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mi ostatnio dr Z jasno powiedzual, ze jak @ po 16:00 to 1dc liczymy na drugi dzień!

    Catlady, iMonia lubią tę wiadomość

    Aina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa wrote:
    Berbeć, a w jakim Ty jesteś wieku, jeśli można wiedzieć. Ja tuż przed 40-ka i dr Z powiedział mi, na pytanie o badanie zarodków, ze wada może być zawsze, czyli bez względu na wiek.

    Napisz proszę, jak rysuje się wspomniany wykres. Mi to chodzi po głowie spotkanie z jakimś genetykiem, bo dosłownie boje się z myślami, czy badać, czy noe, jesi dojdzie u nas do kolejnego ivf.
    Z tego co pamiętam to po 35 rz 50% zarodków jest nieprawidłowych , a po 40 rz 80%. Oczywiście statystycznie.
    Ps. 37 już.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 21:11

    Ainaa lubi tę wiadomość

  • Marta12 Autorytet
    Postów: 423 222

    Wysłany: 28 lipca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak badalam zarodki to miałam 28 ...W rodzinie wszystko ok..teraz mam 29 jestem już w upragnione ciąży ,ale na te 2 zarodki i tak jeden miałam nieprawidłowy....więc wiek tak jak pisza dziewczyny może mieć znaczenie ,a nie musi ...

    Ainaa lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018 transfer zarodka 5.1.1 przebadany genetycznie dr.Ż

    31.12 B-HCG 122 ❤❤❤❤
    Czekamy na Ciebie synku 😍😍
    01.09.2019 17:17 nasz Filip jest już z nami 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 28 lipca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa wrote:
    Dziewczyny, mi ostatnio dr Z jasno powiedzual, ze jak @ po 16:00 to 1dc liczymy na drugi dzień!
    Dzięki za wiadomość! Bo już chciałam do dr Ż jutro pisać sms żeby się upewnić :)

    Ainaa lubi tę wiadomość

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    od krótkiego czasu leczę się u dr A.B. Trafiłam do niego po niedanych stymulacjach na clo i lametta (u innego lekarza).
    W pierwszym cyklu musiałam zrobić szereg badań. Okazało się, że mam mutację genu MTHFR :/ , niedoczynność tarczycy :(Pan doktor odłożył zaplanowaną inseminację na kolejny miesiąc, tak abym uzupełniła niedobory witaminy B i kwasu foliowego związane z mutacją. Dzięki niemu dostałam w planowanym terminie miesiączkę (bez żadnych wspomagaczy, a to u mnie cud). Dzisiaj mam 6 dc, od 4 dni biorę zastrzyki Puregon (dawka 75). Dzisiaj byłam na badaniu, okazało się że mam 3 piękne pęcherzyki (we wtorek kolejna wizyta) a jak dobrze pójdzie to inseminacja w piątek/sobotę. Proszę powiedzcie, czy przy inseminacji 3 pęcherzyki wystarczą? Podczas stymulacji clo i lametta zawsze miałam po 1 pęcherzyku. Miałam zapytać doktora, ale tak się stresuję, że zapominam o połowie rzeczy :(

  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta12 wrote:
    Co do badania zarodków ,to od razu wiedziałam że to zrobimy skoro mogę to wolę to zrobić Ale to oczywiście moja opinia i dobrze że to zrobiłam bo miałam 2 piękne zarodki 5.1.1 a po przebadaniu okazało się że jeden jest tylko dobry ....więc się cieszę bo gdybym dostała pierwszy ten nie zdrowy ...nie chce nawet myśleć .....
    U mnie identyczna sytuacja, dwa zarodki 5.1.1., z czego jeden nieprawidłowy. Nie żałuję wydanych pieniędzy. Nam ze zdrowym zarodkiem udało się za 1 razem :). Najgorsze jest to, jak ktoś tych pieniędzy nie ma :(, dla mnie (tak, jak już kiedyś pisałyśmy na forum) - takie badanie powinno być standardem...

    Marta12 lubi tę wiadomość

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Cześć dziewczyny,

    od krótkiego czasu leczę się u dr A.B. Trafiłam do niego po niedanych stymulacjach na clo i lametta (u innego lekarza).
    W pierwszym cyklu musiałam zrobić szereg badań. Okazało się, że mam mutację genu MTHFR :/ , niedoczynność tarczycy :(Pan doktor odłożył zaplanowaną inseminację na kolejny miesiąc, tak abym uzupełniła niedobory witaminy B i kwasu foliowego związane z mutacją. Dzięki niemu dostałam w planowanym terminie miesiączkę (bez żadnych wspomagaczy, a to u mnie cud). Dzisiaj mam 6 dc, od 4 dni biorę zastrzyki Puregon (dawka 75). Dzisiaj byłam na badaniu, okazało się że mam 3 piękne pęcherzyki (we wtorek kolejna wizyta) a jak dobrze pójdzie to inseminacja w piątek/sobotę. Proszę powiedzcie, czy przy inseminacji 3 pęcherzyki wystarczą? Podczas stymulacji clo i lametta zawsze miałam po 1 pęcherzyku. Miałam zapytać doktora, ale tak się stresuję, że zapominam o połowie rzeczy :(
    Hej... Wydaje mi się że wystarcza 3 pęcherzyki. Ja też od niedawna jestem pacjentka AB. Jeden cykl minol z aromakiem i miałam jeden pęcherzyki ale nic z tego nie wyszło. Teraz zaczynam kolejny cykl z większą dawka i w piątek mam wizytę. A poza tym też mam mutacje tego genu co ty i też przeszłam 6miesieczna kuracje clo i też nic nie dało. Dlatego przerzucilam się na Poznań bo słyszałam że to dobra klinika. Także powodzenia życzę i 3mam kciuki 😀

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

    Magda26
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka, przy większej ilości pęcherzyków dr B odwołałby Ci pewnie IUI😉 Ja chodze do dr K, ale podczas jej urlopu byłam u dr B w zastępstwie i jak na złość miałam 6 pęcherzyków 🤦🏻‍♀️ Mówił, ze do 3 by zrobił IUI, a tak to odwołujemy 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 22:30

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwestia badania zarodków była poruszona juz wielokrotnie. I niejednokrotnie bylo pisane, że to nie jest tylko kwestia finansowa. Ja np obawiam się też ich uszkodzenia podczas pobierania materiału, a także tego, że material pobierany jest z trafoblastu (tylko), co nie daje pelnego obrazu oraz ze istnieje możliwość samonaprawy zarodka. I wiele wiele innych. Dla mnie jest to wszystko nadal kwestia dyskusyjna. Niby chcialabym wiedzieć czy są zdrowe moje zarodki, ale to badanie mnie trochę przeraża. Chyba za dużo się o tym naczytalam.

    Ainaa, Marta12, diversik89 lubią tę wiadomość

  • Marta12 Autorytet
    Postów: 423 222

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    U mnie identyczna sytuacja, dwa zarodki 5.1.1., z czego jeden nieprawidłowy. Nie żałuję wydanych pieniędzy. Nam ze zdrowym zarodkiem udało się za 1 razem :). Najgorsze jest to, jak ktoś tych pieniędzy nie ma :(, dla mnie (tak, jak już kiedyś pisałyśmy na forum) - takie badanie powinno być standardem...


    Jak najbardziej zgadzam sie ,uważam że to badanie,powinno być chociaż w jakiś sposób refundowane 🙂 bo naprawdę wiele osób by przechodzilo mniejsze dramaty ....przykre 😣 bo to duże pieniążki i sama wiem że to podkopuje budżet domowy....

    Grudzień 2018 transfer zarodka 5.1.1 przebadany genetycznie dr.Ż

    31.12 B-HCG 122 ❤❤❤❤
    Czekamy na Ciebie synku 😍😍
    01.09.2019 17:17 nasz Filip jest już z nami 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    Hej... Wydaje mi się że wystarcza 3 pęcherzyki. Ja też od niedawna jestem pacjentka AB. Jeden cykl minol z aromakiem i miałam jeden pęcherzyki ale nic z tego nie wyszło. Teraz zaczynam kolejny cykl z większą dawka i w piątek mam wizytę. A poza tym też mam mutacje tego genu co ty i też przeszłam 6miesieczna kuracje clo i też nic nie dało. Dlatego przerzucilam się na Poznań bo słyszałam że to dobra klinika. Także powodzenia życzę i 3mam kciuki 😀
    To widze ,ze duzo zalezy od Amh ,ja mialam 2,5 mg aromku dwa razy dziennie i zawsze 3 pecherzyki dominujace ,takze nawet dr nie chcial mnie do inseminacji puregonem stymulowac bo bysmy mieli za duzo ,ale fakt mam troche nizsze AMH od Twojego .Trzymam kciuki aby zwiekszona dawka pomogla. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 22:40

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    Dzięki za wiadomość! Bo już chciałam do dr Ż jutro pisać sms żeby się upewnić :)
    Proszę bardzo! Powodzenia! Jeśli jednak masz wątpliwości o ile pamietam zawsze miałam się pojawiać 2-3 dc, wiec wtorek w razie w chyba błędem nie będzie.

    Berbeć, mam identyczne wątpliwości. Ktoś chyba tu kiedyś pisał, ze klinika Novum odeszła od badania zarodków z powodu spadku liczby ciąż.
    Czasem się zastanawiam, co bym zrobiła, gdyby badania zarodków były za free i chyba bym zbadała bez dwóch zdań. Ale z drugiej strony, jeszcze 3 lata temu klinika nie prowadziła badań, czy pacjentka miała 35, 40, czy 45 lat...nie badano.
    Mam mentlik w głowie.

    Aina
  • Mera Autorytet
    Postów: 525 488

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diversik89 wrote:
    Berbeć, nie badamy zarodków, transfer świeżego zarodka, oczywiście jeśli nasz mocarz wytrwa ❤️
    No to trzymamy kciuki✊✊✊

    Marta12 lubi tę wiadomość

    MedArt-marzec 2019
    IUI-08.06.2019 (puregon+ovitrelle)
    ilys58d.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa wrote:
    Proszę bardzo! Powodzenia! Jeśli jednak masz wątpliwości o ile pamietam zawsze miałam się pojawiać 2-3 dc, wiec wtorek w razie w chyba błędem nie będzie.

    Berbeć, mam identyczne wątpliwości. Ktoś chyba tu kiedyś pisał, ze klinika Novum odeszła od badania zarodków z powodu spadku liczby ciąż.
    Czasem się zastanawiam, co bym zrobiła, gdyby badania zarodków były za free i chyba bym zbadała bez dwóch zdań. Ale z drugiej strony, jeszcze 3 lata temu klinika nie prowadziła badań, czy pacjentka miała 35, 40, czy 45 lat...nie badano.
    Mam mentlik w głowie.
    Jak w tamtym roku zarejestrowalam sie na forum to była taka dziewczyna miala kilka procedur i zadnego transferu... bo badala zarodki i ciągle byly nieprawidłowe. Bardzo zalowala, ze nie dala sobie szansy bez badania.
    Mnie dr K proponuje rozważyć pobranie materialu przed transferem, ale boję się, że musiałabym podejmować taką decyzję jak Anakonda swego czasu.
    Nie wiem. Rok w tym siedzę wszystkim i nadal nie wiem.
    Czasem żałuję, że nie badalam, bo kiepskie to moje endo , ale potem znowu mam wątpliwości w drugą stronę.
    Choć myślę, że przy drugiej procedurze badalabym. Ale nie będzie to dla mnie łatwa decyzja.
    Edit. A z tym Novum to jestem w szoku. Nie slyszalam o tym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 22:57

  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Cześć dziewczyny,

    od krótkiego czasu leczę się u dr A.B. Trafiłam do niego po niedanych stymulacjach na clo i lametta (u innego lekarza).
    W pierwszym cyklu musiałam zrobić szereg badań. Okazało się, że mam mutację genu MTHFR :/ , niedoczynność tarczycy :(Pan doktor odłożył zaplanowaną inseminację na kolejny miesiąc, tak abym uzupełniła niedobory witaminy B i kwasu foliowego związane z mutacją. Dzięki niemu dostałam w planowanym terminie miesiączkę (bez żadnych wspomagaczy, a to u mnie cud). Dzisiaj mam 6 dc, od 4 dni biorę zastrzyki Puregon (dawka 75). Dzisiaj byłam na badaniu, okazało się że mam 3 piękne pęcherzyki (we wtorek kolejna wizyta) a jak dobrze pójdzie to inseminacja w piątek/sobotę. Proszę powiedzcie, czy przy inseminacji 3 pęcherzyki wystarczą? Podczas stymulacji clo i lametta zawsze miałam po 1 pęcherzyku. Miałam zapytać doktora, ale tak się stresuję, że zapominam o połowie rzeczy :(

    Gdyby było ich więcej mogliby odmówić iui ze względu na zagrożenie mnogiej ciąży , ja miałam po puregonie 2 i jestem już 5 dni po iui i czekamy 🙏😊

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexxandra_aa wrote:
    Dokładnie. Ja zaplanowałam wszystkie koszty, bo lubię wiedzieć czego się spodziewać. A już mi wychodzi, że przekroczę budżet o 30%:)
    Tak dzisiaj siedząc na badaniu krwi pomyślałam, że z jednej strony to są koszty, a z drugiej strony jakie mamy szczęście, że teraz tak to wszystko poszło do przodu i w niedziele możemy oddać krew mieć za 2 h wyniki:)
    Kochana ja myślałam, że in vitro kosztuje 13 tyś a juz 26 wydalam i to jedynie przy jednym przeprowadzonyymm transferze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Tak jak pisałam wcześniej we wtorek kontrola, wlaśnie wzięłam 4 zastrzyk 😎 mnie doktor powiedział, po przejrzeniu dokumentacji z ostatniego roku że współczuje mi niepowodzeń i że zaczynamy poważną walkę 😀 cieszę się, że sam ostatnio odwołał stymulację widząc wyniki badań. Ten miesiąc jednak jest przełomowy 😀trzymajcie kciuki aby się udało 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍bo już zaczynam być na skraju wyczerpania nerwowego.

    Mera, iMonia, Marta12 lubią tę wiadomość

  • Mera Autorytet
    Postów: 525 488

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Cześć dziewczyny,

    od krótkiego czasu leczę się u dr A.B. Trafiłam do niego po niedanych stymulacjach na clo i lametta (u innego lekarza).
    W pierwszym cyklu musiałam zrobić szereg badań. Okazało się, że mam mutację genu MTHFR :/ , niedoczynność tarczycy :(Pan doktor odłożył zaplanowaną inseminację na kolejny miesiąc, tak abym uzupełniła niedobory witaminy B i kwasu foliowego związane z mutacją. Dzięki niemu dostałam w planowanym terminie miesiączkę (bez żadnych wspomagaczy, a to u mnie cud). Dzisiaj mam 6 dc, od 4 dni biorę zastrzyki Puregon (dawka 75). Dzisiaj byłam na badaniu, okazało się że mam 3 piękne pęcherzyki (we wtorek kolejna wizyta) a jak dobrze pójdzie to inseminacja w piątek/sobotę. Proszę powiedzcie, czy przy inseminacji 3 pęcherzyki wystarczą? Podczas stymulacji clo i lametta zawsze miałam po 1 pęcherzyku. Miałam zapytać doktora, ale tak się stresuję, że zapominam o połowie rzeczy :(
    Zdecydowanie wystarcza 😉większa ilość mogłaby wręcz uniemożliwić inseminacje😊tak wiec głowa do góry jest idealnie👍

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

    MedArt-marzec 2019
    IUI-08.06.2019 (puregon+ovitrelle)
    ilys58d.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina dla mnie genetyka to jest poprostu losowa sprawa ja mialam 4 ciaze pod rzad z wadami dwie na bank bo robilismy genetyczne badania ,dwa biochemy wiec doktor obstawil genetyke tez najprawdopodobnie ,teraz przy ivf na 5 zarodkow ,5 zdrowych wiec regoly nie ma w tym wszystkim .

    Ainaa lubi tę wiadomość

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 28 lipca 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć, aż weszłam na Novum, nigdzie nie widzę info o badaniu zarodków poza tym linkiem https://www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/in-vitro/#panel-title-5-4 w którym piszą ze wybrali badania genetyczne pobranych komórek jajowych jeszcze przed zapłodnieniem. Chyba wolałabym takie badanie!

    Edit. Na stronie Novum znalazłam właśnie to:
    „Niższy wskaźnik ciąż uzyskanych w Polsce po PGD (PGS) w przeliczeniu na transfer potwierdza informacje publikowane już wcześniej przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu (ESHRE), że diagnostyka genetyczna wykonywana na zarodkach nie zwiększa szans na uzyskanie ciąży klinicznej a wręcz może je zmniejszać. Dane opublikowane w miesięczniku Human Reproduction, Vol.25, No.3 pp. 575–577, 2010 udowodniły na przykładzie meta analizy 10 randomizowanych prac naukowych przeprowadzonych od 2008 roku na świecie że tzw. screening genetyczny zarodków przed podaniem ich do macicy nie zwiększa, a wręcz zmniejsza szansę na ciąże w porównaniu z grupą kontrolną w której takich badań nie przeprowadzono.”

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2019, 13:20

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    Aina
‹‹ 1474 1475 1476 1477 1478 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ