X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    Ja robiłam najpierw na gotowej mieszance z Schara ale znacznie lepsze są własne mączne miksy.polecam blog olgasmile - tam jeat dużo przepisów. No i bardziej na słodko fajny wychodzi chlebek bananowy. Ja robiłam z tego przepisu https://kcalmar.com/blog/2015/10/24/paleo-chlebek-bananowy/
    Z tymi mąkami mam problem jak zamówię przez internet to przyjeżdżają rozsypane . Nie wiem czy rzucają tymi paczkami . Ale jak już umieszam chleb to mogę tym zabić ale wypróbuję sobie .🙈 Dziewczyny co do problemów z cerą ja też trochę miałam i tak na plecy na noc psikałam sobie octeniseptem i znikły . A na buzie polecam wam krem Helloskin Jumiso Have A Good Cream . Do zamówienia tylko przez internet ale stosowany regularnie u mnie zdziałał cuda nawet zaskórniki znikły . A do mycia Bioderma żel myjący taki niebieski antybakteryjny. Ja jestem z tych co mnie uczula wszystko i nic nie działa a tu działało . Też tym żelem myłam dekolt i plecy .

    Catlady lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Też mam same krostki na twarzy od kiedy biorę te wszystkie suplementy (od lipca) Nie wiem co na mnie tak działa, ale przy całych tych problemach ciąża to mój najmniejszy problem😥
    Anulas decydujesz się na te wlewy o których pisałaś ? Kurcze ja byłam wczoraj u immunologa to mało nie przyłożyłam tej pani doktor. W odpowiedzi na moje pytania nie uzyskałam nic poza tym że no tak bezpłodność to choroba dzisiejszych czasów . Patrzyła na mnie z taką pogardą . Ale szczyci się tym że pomaga w problemach z płodnością .

  • Ewelina185b Autorytet
    Postów: 255 380

    Wysłany: 27 listopada 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my lezymy w szpitalu w dwupaku. Maly nie taki mały bo 4 kg ma. Jutro będą wywoływać. Jak ja dam rade wydusic te moje 4 kilogramowe szczęście. 😀

    Starajacsieocud, alexxandra_aa, Mysza1986, Catlady, Alu_87, diversik89, Panna Migotka, Mera, Angel9306, Malina28., iMonia, Ruda2017, ipla lubią tę wiadomość

    Ewelina185b
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina185b wrote:
    A my lezymy w szpitalu w dwupaku. Maly nie taki mały bo 4 kg ma. Jutro będą wywoływać. Jak ja dam rade wydusic te moje 4 kilogramowe szczęście. 😀
    Dasz radę . Będziemy parły razem z tobą 😘

    bdziągwa, Mysza1986, Panna Migotka, Dalia90, ipla lubią tę wiadomość

  • Starajacsieocud Ekspertka
    Postów: 216 287

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina kciuki zaciśnięte.

    Dziewczyny od AB, oj chyba wszystkie mamy z nim te same przeboje. Aczkolwiek ja już wkroczyłam w etap, że się ze mnie śmieje. Nawet mogę milczeć to się głupio uśmiecha i przedłuża wizyty. Więc nie wiem co gorsze. Jedno jednak jest pewne, jak coś się dzieje zawsze można na niego liczyć no i ma "szczęśliwa rękę". Pewnie za kilka lat, każda z nas będzie się z tego wszystkiego śmiała.
    Kaach ja bym na Twoim miejscu w sobotę powiedziała mu, że trochę za szybko galopuje i masz pytania, na które chcesz poznać odpowiedzi, bo chcesz być spokojna. I niech Ci wytłumaczy dlaczego nie podoba mu się Twoje amh. Płacisz za wizytę , więc niech będzie ona kompleksowa i dla Ciebie A nie odwrotnie.

    Kaach lubi tę wiadomość

    f2w39jcgeqknsseo.png


    Medart Poznań
    1 IUI - aniołku na zawsze będziesz w naszej pamięci i naszych sercach
    3 IUI- cudzie trwaj ❤
    37 tydzień - synek, 10 punktów
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza - tak mialam i punkcje i transfer u A .B ,trzeba sie bylo wiecej pytac ,mielismu sporo wymian zdan jak mniej tlumaczyl ,pare razy sie obrazil ,troche sie posmialismy ,ogolnie cala procedure przeszlam u doktora,pozniej tranafer , i sie rozstalismy ,wrocilam do swojego gina .

    Luluiza lubi tę wiadomość

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 27 listopada 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo wrote:
    Anulas decydujesz się na te wlewy o których pisałaś ? Kurcze ja byłam wczoraj u immunologa to mało nie przyłożyłam tej pani doktor. W odpowiedzi na moje pytania nie uzyskałam nic poza tym że no tak bezpłodność to choroba dzisiejszych czasów . Patrzyła na mnie z taką pogardą . Ale szczyci się tym że pomaga w problemach z płodnością .


    Jeszcze myślę. W sumie jeszcze nie poronilam więc mam chwilę do namysłu. Ja polecam jednak dr Pasnika. Nie trzeba do niego dużo jeździć. Zlecił mi wiele badań (koszty były) ale faktycznie sprawdzał jakie leczenie wdrożyć. ANA miałam dodatnie a po lekach ujemne. Niestety na NK nie działał więc wspominał o tych wlewach gdybym się do ivf przygotowywała. Na powtórkę badań nie musiałam jechać do Łodzi tylko robiłam w Poznaniu.

  • Alu_87 Autorytet
    Postów: 808 590

    Wysłany: 27 listopada 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Na twarzy, dekoldzie i plecach. Na plecach i dekoldzie nie wyglądały tak źle, było ich sporo ale malutkich i nie swędzących. Na twarzy natomiast strasznie mnie wysypywało.

    Jak przestałam brać B12 to i krostki się nie pojawiają a tamte poznikały. Prenatal Uno biorę cały czas tak jak reszte supli. Więc u mnie to raczej na pewno B12. Tylko teraz się boję, że mi przez niebranie spadnie poniżej normy. A w styczniu mamy podchodzić do ivf więc chciałabym być jak najlepiej przygotowana.
    No skoro bierzesz prenatal A tam też jest b12 plus domyślam się że swansona 2500 to może dla Ciebie to zbyt wiele? Ja też nie wiem czy na pewno to prenatal uno jak sugerowała dr K, sama bardziej obstawiałam b12 jako metylokobalamina bo jestem bardzo na kobalt uczulona. Dostałam od dermatologa xyzal w tabletkach i jakąś maść na sterydzie i pomogło. Mnie to bardzo swędziało. Może podejdź do dermatologa?

    32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa, najlepiej jak wyślesz wynik do lekarza i wtedy Ci powiedzie co masz zrobić.

    Kaach, przyznam że też nie rozumiem jaki ma związek rezerwa do stymulacji. A jakie masz w ogóle amh? Ty tak jak ja miałaś szykować się do in vitro, więc jeśli hormony okej i infekcja nie przeszkadza to nie rozumiem. Napisz sobie pytania na kartce i powiedz mu ze wizyta jest dla Ciebie stresująca, dlatego przygotowałaś sobie pytania.

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1060 1170

    Wysłany: 27 listopada 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    To wedlug mnie jest ok ja mialam Puregon 175 j potem 200 j przy AMH okolo 7 ,wiec musisz miec punkcje normalnie u mnie stymulacja okolo 10 dni sama trwala ,a orgalutran to dolaczy doktor na .ktoryms usg .
    Tylko ja tego właśnie nie rozumiem puregon mam 225 jednostek, a punkcji w grudniu i tak nie będzie to po co ta stymulacja ? AMH mam 38,17 pmol/l to jest 5,34 ng/ml czyli chyba nie jest źle. Na sobotę zdecydowanie przygotuję sobie zestaw pytań tylko ja chodzę do niego tak zestresowana, że czasami języka w gębie zapominam :P
    A powiedzcie mi jeszcze na czym polega USG 3D macicy bo jak usłyszałam w rejestracji, że musi przy nim być 2-óch lekarzy to zbladłam :P

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • bdziągwa Autorytet
    Postów: 281 336

    Wysłany: 27 listopada 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Tylko ja tego właśnie nie rozumiem puregon mam 225 jednostek, a punkcji w grudniu i tak nie będzie to po co ta stymulacja ? AMH mam 38,17 pmol/l to jest 5,34 ng/ml czyli chyba nie jest źle. Na sobotę zdecydowanie przygotuję sobie zestaw pytań tylko ja chodzę do niego tak zestresowana, że czasami języka w gębie zapominam :P
    A powiedzcie mi jeszcze na czym polega USG 3D macicy bo jak usłyszałam w rejestracji, że musi przy nim być 2-óch lekarzy to zbladłam :P
    Musi być dwóch bo jeden patrzy w monitor i robi zdjęcia, opis itd. A drugi wstrzykuje ta pianke kontarstowa i ten przyrząd. Ja miałam z dr K i dr Kru 👌 całe 5-10 minut.

    Synek wrzesień 2017 👱‍♂️
    4tpt mamy ❤❤
    Maj/Czerwiec 2020 👱‍♀️👱‍♂️
    [link=https://www.suwaczki.com/]p19u9jcgo6pk91ac.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Tylko ja tego właśnie nie rozumiem puregon mam 225 jednostek, a punkcji w grudniu i tak nie będzie to po co ta stymulacja ? AMH mam 38,17 pmol/l to jest 5,34 ng/ml czyli chyba nie jest źle. Na sobotę zdecydowanie przygotuję sobie zestaw pytań tylko ja chodzę do niego tak zestresowana, że czasami języka w gębie zapominam :P
    A powiedzcie mi jeszcze na czym polega USG 3D macicy bo jak usłyszałam w rejestracji, że musi przy nim być 2-óch lekarzy to zbladłam :P



    Punkcje kochana musisz miec bo bys miala hiperstymulacje taka ,ze szok ,moze to chodzilo o to ,ze transferu nie bedzie w grudniu jak jeszcze nie mialas tego usg 3d macicy i aby ominac hiperke ,zdaje mi sie znajac te skruty mysleniowe doktora ,ze to tak bedzie ,bo doktor nie robi w tym cyklu co punkcja i tu by sie AMH zgadzalo .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2019, 19:03

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 27 listopada 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wizyta srednio na jeża, mogłoby być lepiej z endo bo ma ok 2,3 czy coś takiego Kru by startował zestymulacja ale ze juz nakreślił też sprawę wczoraj dr K to mają to skonsultować i dostanę dzisiaj jeszcze odp co robimy....z tego co wiem tutaj pisałyście że u dr K musi być endo 2 więc wiadomo jaka będzie odpowiedź 🙈😳🙉🙉🙉

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 27 listopada 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Punkcje kochana musisz miec bo bys miala hiperstymulacje taka ,ze szok ,moze to chodzilo o to ,ze transferu nie bedzie w grudniu jak jeszcze nie mialas tego usg 3d macicy i aby ominac hiperke ,zdaje mi sie znajac te skruty mysleniowe doktora ,ze to tak bedzie ,bo doktor nie robi w tym cyklu co punkcja i tu by sie AMH zgadzalo .


    Też mi się wydaje, że o transfer chodzi.

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 27 listopada 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo jednak mąż mnie zmotywować i napisałam już do dr Paśnik. Zobaczymy co odpisze. Pewnie potrwa to kilka dni, potem badania i jeszcze nie wyrobię się przed kolejnym transferem.

  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 27 listopada 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiadomość z ostatniej chwili może komuś się przyda
    Małżonek właśnie pojechał do apteki Wielkopolski i okazuje się że nie ma prolutex w żadnej hurtowni nawet nasze panie z apteki Wielkopolski niewiedzą czy będzie jeszcze😱😱😱
    Ciekawe co teraz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2019, 19:57

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • bdziągwa Autorytet
    Postów: 281 336

    Wysłany: 27 listopada 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexxandra_aa wrote:
    Dziewczyny wiadomość z ostatniej chwili może komuś się przyda
    Małżonek właśnie pojechał do apteki Wielkopolski i okazuje się że nie ma prolutex w żadnej hurtowni nawet nasze panie z apteki Wielkopolski niewiedzą czy będzie jeszcze😱😱😱
    Ciekawe co teraz
    W naszej Klinice naszej mają zapasy.... No ale dużo droższy :-(

    Synek wrzesień 2017 👱‍♂️
    4tpt mamy ❤❤
    Maj/Czerwiec 2020 👱‍♀️👱‍♂️
    [link=https://www.suwaczki.com/]p19u9jcgo6pk91ac.png[/link]
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 27 listopada 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bdziągwa wrote:
    W naszej Klinice naszej mają zapasy.... No ale dużo droższy :-(

    Ja zaczęłam sprawdzać w całej Polsce i nawet zadzwoniłam do kilku aptek i rzeczywiście brak w hurtowniach. Szok

    Dobrze, ze mówisz. Trzeba podpytać lekarzy, ale chyba nie będzie wyjścia i trzeba będzie kupić u nas. A dużo droższy?

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexxandra_aa wrote:
    Dziewczyny wiadomość z ostatniej chwili może komuś się przyda
    Małżonek właśnie pojechał do apteki Wielkopolski i okazuje się że nie ma prolutex w żadnej hurtowni nawet nasze panie z apteki Wielkopolski niewiedzą czy będzie jeszcze😱😱😱
    Ciekawe co teraz[/QUOTw Gemini sprawdź i nasza klinika ma duże zapasy bo dr K mówiła że dostali cynka i zamówili z Niemiec więc nie ma się co martwić .Ja mogę poratować jednym opakowaniem . Anulas a masz prywatny numer do dr Paśnika czy do kliniki jakiejś dzwoniłaś ? Kurcze ja to w sumie chce się zagłębić ale i się boje bo znowu wizyty i zostanę z większym bałaganem niż jestem . Jak mam robić kolejne badania to już mi się 🤮 chce . Boje się co wyjdzie . Ale mamy ostatniego kropka i nie chce go zmarnować . K... Mam taki bałagan w głowie.

  • AnkaBe Autorytet
    Postów: 663 553

    Wysłany: 27 listopada 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam kiedyś o brakach w prolutexie z dr K. Pani Doktor mi mówiła ze zawsze w klinice jest dostępny tylko droższy bo oni są inaczej rozliczani niż apteki.
    Koszt to bodajże 200 zł za opakowanie.
    1 ampułka prolutexu odpowiada Ok 2 tabl luteiny dopochwowej- mi ja dr K zamieniała na 8 tabl podjezykowej ale tu już nie jestem pewna czy tak to się przelicza 🤔
    Jest jeszcze progesteron besisn albo bensis którego u nas raczej nie zlecają ale jak będzie deficyt prolutexu to będzie może bodziec do wypróbowania czegoś nowego.

    alexxandra_aa lubi tę wiadomość

    3x operacje- potworniaki jajników
    4xIUI
    4 procedury IVF, 2 poronienia Ok 6-7tc

    30.07.2019 ET- 1 zarodka: 4.1.1.
    06.08- 83,46 mIU/ml ; 08.08.2019- 280,9 mIU/ml, 12.08 2044 mIU/ml 16.08 6284,00 mIU/ml; 22dtp usg- widoczne 2 pechęrzyki 34dpt Są ❤️ ❤️ Dziewczynki

    30.03.2020 Zosia i Julka są już na świecie (37+4).
‹‹ 1826 1827 1828 1829 1830 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ