X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek gratulacje! Wow szok 😍
    Będziecie mieć już niezłą gromadkę 😉

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wszystkiego naj na te święta! Mamusiom wytchnienia, żeby rodzinka trochę zajęła się maluchami, a staraczkom spokoju!
    Ja właśnie pedze bo rodzinka przyjechala.

    Imbirek91, Mysza1986, Angel9306, diversik89, Anulas, Mera lubią tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Imbirek za slowa otuchy 😘 Może trzecie nam sie uda naturalnie 🙈 Bo teraz bedziemy cisnąć z in vitro 😁
    Ogolnie przyznalam sie dzis tesciom, ze nie jem glutenu, ze wzgledu na potencjalna ciążę, w sensie starania. Nie wchodzilam w szczegoly, nie meczyli nas pytaniami i uszanowali to. Musze jeszcze mojej stronie powiedzieć, bo jak nie powiem to nie bede mogla nic zjesc na Wigilii 🤦‍♀️

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie w ciągu ilu po odstawieniu luteiny i duphaston pojawia się okres?? Chciałabym żeby pojawił się dopiero w święta wtedy 3 dc wypadłby po świętach i byśmy coś działali w tym cyklu. A jak przyjdzie dziś /jutro to dup*.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogę dziewczyny. "Zaliczyłam" dzisiaj porodówkę na Polnej. Wykryli u mnie stan przedrzucawkowy, przekroczone próby wątrobowe, białko w moczu itd. Na ktg góry i doliny z tętnem Małej. Zawołali panią dr z porodówki, pojechałam na obserwację, gdzie przez 3h nikt do mnie nie zajrzał (oprócz spisania informacji przy przyjęciu na oddział i zbadaniu przez lekarkę - masakra). Czeski film. Na końcu przyszedł lekarz, stwierdził, że ktg dobre, wyniki - cytuję -"idealne" i z powrotem na oddział. Będę teraz drżała o każde ktg, a jak nie będzie ruchów przez dłuższy czas,to chyba padnę. Tragedia 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2019, 19:19

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tesciowa jak jak przypadkiem dowiedziala się że nie mogę jeść glutenu to później słyszałam od dziewczyny brata mojego chłopaka że mnie podejrzewa o starania bo wygooglowala o co chodzi z tym glutenem więc się domyśla hehe dyski temu na wigilię będę przynajmniej mieć bezglutenowe pierogi i krokiety 🤪😋
    antonna wrote:
    Dzieki Imbirek za slowa otuchy 😘 Może trzecie nam sie uda naturalnie 🙈 Bo teraz bedziemy cisnąć z in vitro 😁
    Ogolnie przyznalam sie dzis tesciom, ze nie jem glutenu, ze wzgledu na potencjalna ciążę, w sensie starania. Nie wchodzilam w szczegoly, nie meczyli nas pytaniami i uszanowali to. Musze jeszcze mojej stronie powiedzieć, bo jak nie powiem to nie bede mogla nic zjesc na Wigilii 🤦‍♀️

    Mysza1986, antonna lubią tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    Ja nie mogę dziewczyny. "Zaliczyłam" dzisiaj porodówkę na Polnej. Wykryli u mnie stan przedrzucawkowy, przekroczone próby wątrobowe, białko w moczu itd. Na ktg góry i doliny z tętnem Małej. Zawołali panią dr z porodówki, pojechałam na obserwację, gdzie przez 3h nikt do mnie nie zajrzał (oprócz spisania informacji przy przyjęciu na oddział i zbadaniu przez lekarkę - masakra). Czeski film. Na końcu przyszedł lekarz, stwierdził, że ktg dobre, wyniki - cytuję -"idealne" i z powrotem na oddział. Będę teraz drżała o każde ktg, a jak nie będzie ruchów przez dłuższy czas,to chyba padnę. Tragedia 😔
    Ale cyrki! Dalia ty jak to wszytsko przeżyłas to "po' porodzie to będzie dla Ciebie lajcik (tego ci życzę z całego serducha) jesteś Wojowniczką chociaż domyślam się że teraz drżysz codziennie 😘

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Dziewczyny wiecie w ciągu ilu po odstawieniu luteiny i duphaston pojawia się okres?? Chciałabym żeby pojawił się dopiero w święta wtedy 3 dc wypadłby po świętach i byśmy coś działali w tym cyklu. A jak przyjdzie dziś /jutro to dup*.


    Podobno różnie, ja mam dokładnie 3,5 dnia po odstawieniu ostatniej luteiny i dupka.
    W tych dniach PMS czy jak to tam zwali zwaliło mnie z nóg, fala płaczu i złego samopoczucia jak nigdy w życiu, AB oczywiście skwitował, to ta gorsza strona brania hormonów i trzeba przeżyć😒🥊

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,mam pytanie do Dziewczyn,Ktore badały zarodki w medarcie ..jaki mniej więcej jest czas oczekiwania na wyniki ? Czy Panie z recepcji dzwoniły do Was ,że są do odbioru ,czy same dzwonilyscie i pytalyscie? Będę wdzięczna za info. Pozdrowienia🙂

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam wczoraj i objawów kompletnie zero, zero bólu brzucha czy piersi cokolwiek co wskazywałoby na okres...więc pewnie sobie poczekam 🙄 dzięki za odpowiedź!😊
    Luluiza wrote:
    Podobno różnie, ja mam dokładnie 3,5 dnia po odstawieniu ostatniej luteiny i dupka.
    W tych dniach PMS czy jak to tam zwali zwaliło mnie z nóg, fala płaczu i złego samopoczucia jak nigdy w życiu, AB oczywiście skwitował, to ta gorsza strona brania hormonów i trzeba przeżyć😒🥊

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Hej,mam pytanie do Dziewczyn,Ktore badały zarodki w medarcie ..jaki mniej więcej jest czas oczekiwania na wyniki ? Czy Panie z recepcji dzwoniły do Was ,że są do odbioru ,czy same dzwonilyscie i pytalyscie? Będę wdzięczna za info. Pozdrowienia🙂

    01.05 pobrali materiał
    09.05 miałam wyniki
    Z tym że miałam transfer w tym samym miesiącu więc nie wiem czy nie było to jakoś przyspieszone :)
    Mi dr K codziennie relacjonowała SMS jak rosną o sama wysłała informację że są prawidłowe... A wyników na papierze do dziś nie widziałam. Czy któraś z Was otrzymała jakieś dokumenty ?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2019, 21:38

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    01.05 pobrali materiał
    09.05 miałam wyniki
    Z tym że miałam transfer w tym samym miesiącu więc nie wiem czy nie było to jakoś przyspieszone :)
    Mi dr K codziennie relacjonowała SMS jak rosną o sama wysłała informację że są prawidłowe... A wyników na papierze do dziś nie widziałam. Czy któraś z Was otrzymała jakieś dokumenty ?:)

    Dziękuję🙂ale nie wiem,czy dobrze się zrozumialysmy😉 chodzi mi o badanie NGS -badanie genetyczne zarodków .Czy miałaś mrożone zarodki? ...u mnie transfer,jak dobrze pójdzie w styczniu,więc pewnie na wyniki trochę poczekam..

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    01.05 pobrali materiał
    09.05 miałam wyniki
    Z tym że miałam transfer w tym samym miesiącu więc nie wiem czy nie było to jakoś przyspieszone :)
    Mi dr K codziennie relacjonowała SMS jak rosną o sama wysłała informację że są prawidłowe... A wyników na papierze do dziś nie widziałam. Czy któraś z Was otrzymała jakieś dokumenty ?:)
    Jeśli napiszesz do dr K o wyniki NGS zarodków to pani z laboratorium wysyła je e mailem . Ja raz dostałam na wizycie a drugi raz dostałam e mail tylko trzeba się samej upomnieć . Antonna a tobie jak wyszły te dodatkowe badania na gluten ? Bo ja dostałam dziś resztę i wszystko mam ujemne czyli nie muszę się aż tak pilnować . Muszę tu podziękować AnceBe za dobrą radę żeby jednak to sprawdzić dziękuję 😘

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też kurcze mogłam to sprawdzić dokładnie jak to z tym glutenem jest, może też się niepotrzebnie tak pilnuje 😳 ale teraz już chyba za późno jak nie jem glutenu, chyba bym musiała zacząć jeść z 2-3 tyg i dopiero można zrobić przeciwciala no nie??
    Za dużo wrote:
    Jeśli napiszesz do dr K o wyniki NGS zarodków to pani z laboratorium wysyła je e mailem . Ja raz dostałam na wizycie a drugi raz dostałam e mail tylko trzeba się samej upomnieć . Antonna a tobie jak wyszły te dodatkowe badania na gluten ? Bo ja dostałam dziś resztę i wszystko mam ujemne czyli nie muszę się aż tak pilnować . Muszę tu podziękować AnceBe za dobrą radę żeby jednak to sprawdzić dziękuję 😘

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo wrote:
    Antonna a tobie jak wyszły te dodatkowe badania na gluten ? Bo ja dostałam dziś resztę i wszystko mam ujemne czyli nie muszę się aż tak pilnować . Muszę tu podziękować AnceBe za dobrą radę żeby jednak to sprawdzić dziękuję 😘

    Mi też wyszło ujemnie. Natomiast dr stwierdził, że to rzadko wychodzi i nawet w ciąży (jeśli się uda zajść) to mam trzymać dietę, bo są badania, które mówią, że jedzenie glutenu w przypadku kobiet u których występują jakieś haplotypy od celiakii zwiększa ryzyko zachorowania dziecka na jakieś choroby, w tym autyzm. Także pogodziłam się z tą dietą i trzymam się restrykcyjnie, przyjmując tylko śladowe ilości glutenu (bo nie kupuję tylko produktów z przekreślonym kłosem). No chyba, że o czymś nie wiem i jem gluten przypadkowo heh

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Dziękuję🙂ale nie wiem,czy dobrze się zrozumialysmy😉 chodzi mi o badanie NGS -badanie genetyczne zarodków .Czy miałaś mrożone zarodki? ...u mnie transfer,jak dobrze pójdzie w styczniu,więc pewnie na wyniki trochę poczekam..

    Tak dobrze się rozumiemy :)
    Jeden miałam transferowany w tym samym cyklu A pozostałe zostały zamrożone :)

    Za dużo - dziękuję za informacje :)
    A jakie konkretnie robiłas badania..?.. Ja też mam rzucone na wiatr że odstawić gluten i laktoze bez żadnych badań i od dłuższego czasu myślę żeby sprawdzić Czy to ma sens.

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mera wrote:
    Mysza ze spokojem, u mnie identyczna sytuacja była, szyjkę miałam ok 3,5 na połówkowych u Sz 2,6 po tygodniu u Kru ponad 3. Itak naprawdę do teraz mam ok 3. Oszczędzam się i dużo leżę przez skurcze ale szyjka jakoś trzyma. Głowa do góry, będzie dobrze😘
    Mera, wysłałam zaproszenie na priv

    Mera lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • Kaach Autorytet
    Postów: 1060 1170

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Hej,mam pytanie do Dziewczyn,Ktore badały zarodki w medarcie ..jaki mniej więcej jest czas oczekiwania na wyniki ? Czy Panie z recepcji dzwoniły do Was ,że są do odbioru ,czy same dzwonilyscie i pytalyscie? Będę wdzięczna za info. Pozdrowienia🙂

    Hej u nas badanie zarodków trwało ok 6 dni, ale możliwe, że AB coś działał bo wstępnie 7 dni po punkcji miałam mieć transfer. Po punkcji bardzo szybko przyszła @, ale niestety estradiol za wysoki więc czekam na kolejną @:) Panie z recepcji dzwonił, żeby ustalić jaka forma zapłaty bedzie i czy mają fakturę mailowo wysłać.

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Hej,mam pytanie do Dziewczyn,Ktore badały zarodki w medarcie ..jaki mniej więcej jest czas oczekiwania na wyniki ? Czy Panie z recepcji dzwoniły do Was ,że są do odbioru ,czy same dzwonilyscie i pytalyscie? Będę wdzięczna za info. Pozdrowienia🙂
    Nasze zarodki we wtorek będą miały 5 dobę i później badanie genetyczne. Dr stwierdził że pewnie w tym roku już ich nie zbadają. Myślę że w niektórych przypadkach mogą przyspieszyć badanie. A przy okazji ile zarodków badasz?

  • truskawka26 Autorytet
    Postów: 393 724

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mam pytanie do tych którym się udało czy mialyscie nawracajace krwawienia? Ostatnio było mega krwawienie i wyladowalam w szpitalu. Minęły 2 tygodnie, dwa dni czysciutko i dziś znów krwawie żywa krwią, mniej niż ostatnio ale krwawie. Dziś 12+1tc. Miała tak któraś z Was bo ja zwariuje chyba...

    starania od październik 2015; mąż ok
    ja: choroba Hashimoto; sarkoidoza; hiperprolaktynemia; nietoleracja laktozy (homozygota); polimorfizm genu MTHFR 677 C/Ti 1298 A/C (heterozygota); AMH 1,0;
    09.2018 - ciąża ektopowa, usunięcie jajowodu; 12.2018 - pierwsze IVF; 02.2019 - drugie/trzecie IVF DuoSTIM; 04.2019 - transfer 2AA; 7dpt - 0,0; 8dpt - 7,3; 10dpt - 28,7; 12dpt - 102; 16dpt - 530; 19dpt-1800; 22dpt-800 [*]
    06.2019 - czwarte IVF; 6AA ❄; 06.2019 - wodniak jajowodu; 08.2019 - usunięcie jajowodu; 09.2019 - histeroskopia; 18.10.2019 - transfer 6.1.1.
    7dpt - bHCG - 73,91; 8dpt - bHCG - 120,66; 11dpt - bHCG - 365,04; 17dpt - bHCG - 8267,13; 21dpt - bHCG - 18773; 23dpt - bHCG - 26852
    28dpt - jest ❤️ dziewczynka - mała wojowniczka

    3i49k6nloe8nvjba.png
‹‹ 1891 1892 1893 1894 1895 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ