Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Iwa20 Ekspertka
    Postów: 394 99

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w szpitalu , bo zaczelam krwawic od wczoraj jestem w 18 tyg. Od grudnia szyjka mi sie skrocila z 4,5 cm na 2,7 w tak krótkim tempie czy któraś tak miała ?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Dziewczyny jestem w szpitalu , bo zaczelam krwawic od wczoraj jestem w 18 tyg. Od grudnia szyjka mi sie skrocila z 4,5 cm na 2,7 w tak krótkim tempie czy któraś tak miała ?


    Przepraszam niechcący polubiłam....

    Trzymaj się tam. 😘

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1606

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Dziewczyny jestem w szpitalu , bo zaczelam krwawic od wczoraj jestem w 18 tyg. Od grudnia szyjka mi sie skrocila z 4,5 cm na 2,7 w tak krótkim tempie czy któraś tak miała ?
    Mi też szybko szyjka zleciała do 2,46 z okolicy 4 ale trochę udalo się ja wyciągnąć. w razie czego są metody by zatrzymać jej dalsze skracanie . Trzymaj się dzielenie o daj znać co mówią lekarze o tym krwawieniu... Ściskam mocno

    bv5tg9v.png
  • truskawka26 Autorytet
    Postów: 393 724

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Dziewczyny jestem w szpitalu , bo zaczelam krwawic od wczoraj jestem w 18 tyg. Od grudnia szyjka mi sie skrocila z 4,5 cm na 2,7 w tak krótkim tempie czy któraś tak miała ?

    Trzymam kciuki, a co mówią lekarze? Skąd krwawienie? Tak jak Mysza pisze są metody żeby zatrzymać skracanie. Także dobrze że jesteś w szpitalu, będą wiedzieli co robić w razie czego. Mojej koleżance założyli w takiej sytuacji pessar ale cały czas leżała i ma pięknego zdrowego synka.
    Trzymaj się dzielnie, jesteśmy z Tobą 😘😘😘

    starania od październik 2015; mąż ok
    ja: choroba Hashimoto; sarkoidoza; hiperprolaktynemia; nietoleracja laktozy (homozygota); polimorfizm genu MTHFR 677 C/Ti 1298 A/C (heterozygota); AMH 1,0;
    09.2018 - ciąża ektopowa, usunięcie jajowodu; 12.2018 - pierwsze IVF; 02.2019 - drugie/trzecie IVF DuoSTIM; 04.2019 - transfer 2AA; 7dpt - 0,0; 8dpt - 7,3; 10dpt - 28,7; 12dpt - 102; 16dpt - 530; 19dpt-1800; 22dpt-800 [*]
    06.2019 - czwarte IVF; 6AA ❄; 06.2019 - wodniak jajowodu; 08.2019 - usunięcie jajowodu; 09.2019 - histeroskopia; 18.10.2019 - transfer 6.1.1.
    7dpt - bHCG - 73,91; 8dpt - bHCG - 120,66; 11dpt - bHCG - 365,04; 17dpt - bHCG - 8267,13; 21dpt - bHCG - 18773; 23dpt - bHCG - 26852
    28dpt - jest ❤️ dziewczynka - mała wojowniczka

    3i49k6nloe8nvjba.png
  • diversik89 Autorytet
    Postów: 1597 1588

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Dziewczyny jestem w szpitalu , bo zaczelam krwawic od wczoraj jestem w 18 tyg. Od grudnia szyjka mi sie skrocila z 4,5 cm na 2,7 w tak krótkim tempie czy któraś tak miała ?

    Kochana dużo siły 😍
    Będzie dobrze , trzymaj się ❣

    Dr prowadzący Cię skierował do szpitala czy sama pojechałaś?
    Daj znać co mówią lekarze, trzymamy kciuki

    Start 2014r ...

    Maj 2016- CP
    HSG- niedrożny PJ,

    ❕Klinika Poznań- kwiecień 2019
    ❕ Kwiecień (16.04.19r ) Histeroskopia macicy- ok
    💣Niedoczynność tarczycy
    💣PCOS,
    💣insulinoopornosc,
    💣V Leiden heterozygotyczny,
    💣MTHFR C677T homozygotyczny,
    💣PAI-1 1 4G homozygotyczny...
    Nasienie ok ;)

    25.07.19 - Punkcja

    30.07.19- Transfer blastki 5.1.1 -
    7dpt- 56,
    progesteron 20,83 ng/ml
    9dpt- 140,
    13dpt-1087,
    progesteron 27,55ng/ml
    15dpt-2566,84

    23.08.19... mamy serduszko ❤️ (24dpt)

    ,, nasza mała wojowniczka ,,

    17.04.2020 Marcysia jest już z nami...❤

    [link=https://www.suwaczki.com/]74di8ribq0i0e1fv.png[/link]
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Dziewczyny jestem w szpitalu , bo zaczelam krwawic od wczoraj jestem w 18 tyg. Od grudnia szyjka mi sie skrocila z 4,5 cm na 2,7 w tak krótkim tempie czy któraś tak miała ?

    Mi tak znacznie szyjka poleciała koło 20 tyg w ciąży z bliźniakami - też właśnie zleciała z 4 do niecałych 2!
    Było leżenie, były leki i jak tak zleciała tak się zatrzymała i już do końca ciąży się nie skracała dalej i tak jak pisałam cesarka była totalnie na zimno, bo nadszedł 38 tc a tu cisza 😊 ani skurczy ani w zasadzie żadnego rozwarcia 🙈 ogólnie szyjka grubo powyżej 2 jest spoko, dociągniesz do końca 😘 najważniejsze będzie sprawdzenie za jakiś czas czy po tym jak ci się posypała teraz, zatrzymała się czy leci dalej - ale leki plus leżenie i sądzę że się nie ruszy 😃
    A wiadomo skąd się wzięło krwawienie?

    P. S.
    W klinice raczej nie są za pessarami ani szwami - jak ja chciałam w ciąży z chłopcami to dr K powiedziała że nie. Rozmawiałam też wtedy z camparii bodajże, która też miała słaba szyjkę i też jej nie zalecili założenia. Nie pamiętam jednak już jak dr to uargumentowała 🙄

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2114 1339

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa 20 bedzie dobrze🙏

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2114 1339

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Dziewczyny jakie suple dla męża?


    Polecam Maca, d3+k2, kwas foliowy i selem

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to na poprawę nasienia???
    Mój brał z dwa miesiące fertilman czy coś takiego i nawet się polepszyło nasienie, ale później dr Kru kazał odstawić.

    U mnie estradiol dzisiaj spadł:) Więc zaczynam stymulację ufff....a tak się bałam, jak zwykle:( Zobaczymy może dr K przyniesie mi szczęście;)
    Anulas wrote:
    Polecam Maca, d3+k2, kwas foliowy i selem

    nick nieaktualny, bdziągwa, Catlady lubią tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • truskawka26 Autorytet
    Postów: 393 724

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Mi tak znacznie szyjka poleciała koło 20 tyg w ciąży z bliźniakami - też właśnie zleciała z 4 do niecałych 2!
    Było leżenie, były leki i jak tak zleciała tak się zatrzymała i już do końca ciąży się nie skracała dalej i tak jak pisałam cesarka była totalnie na zimno, bo nadszedł 38 tc a tu cisza 😊 ani skurczy ani w zasadzie żadnego rozwarcia 🙈 ogólnie szyjka grubo powyżej 2 jest spoko, dociągniesz do końca 😘 najważniejsze będzie sprawdzenie za jakiś czas czy po tym jak ci się posypała teraz, zatrzymała się czy leci dalej - ale leki plus leżenie i sądzę że się nie ruszy 😃
    A wiadomo skąd się wzięło krwawienie?

    P. S.
    W klinice raczej nie są za pessarami ani szwami - jak ja chciałam w ciąży z chłopcami to dr K powiedziała że nie. Rozmawiałam też wtedy z camparii bodajże, która też miała słaba szyjkę i też jej nie zalecili założenia. Nie pamiętam jednak już jak dr to uargumentowała 🙄

    Rozmawiałam z dr K dlaczego nie pessar mówiła, że tam się bakterie zbierają i dlatego nie poleca. Oczywiście jak nie ma wyjścia to trzeba ale leżenie plus leki dają radę :)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    starania od październik 2015; mąż ok
    ja: choroba Hashimoto; sarkoidoza; hiperprolaktynemia; nietoleracja laktozy (homozygota); polimorfizm genu MTHFR 677 C/Ti 1298 A/C (heterozygota); AMH 1,0;
    09.2018 - ciąża ektopowa, usunięcie jajowodu; 12.2018 - pierwsze IVF; 02.2019 - drugie/trzecie IVF DuoSTIM; 04.2019 - transfer 2AA; 7dpt - 0,0; 8dpt - 7,3; 10dpt - 28,7; 12dpt - 102; 16dpt - 530; 19dpt-1800; 22dpt-800 [*]
    06.2019 - czwarte IVF; 6AA ❄; 06.2019 - wodniak jajowodu; 08.2019 - usunięcie jajowodu; 09.2019 - histeroskopia; 18.10.2019 - transfer 6.1.1.
    7dpt - bHCG - 73,91; 8dpt - bHCG - 120,66; 11dpt - bHCG - 365,04; 17dpt - bHCG - 8267,13; 21dpt - bHCG - 18773; 23dpt - bHCG - 26852
    28dpt - jest ❤️ dziewczynka - mała wojowniczka

    3i49k6nloe8nvjba.png
  • Iwa20 Ekspertka
    Postów: 394 99

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diversik89 wrote:
    Kochana dużo siły 😍
    Będzie dobrze , trzymaj się ❣

    Dr prowadzący Cię skierował do szpitala czy sama pojechałaś?
    Daj znać co mówią lekarze, trzymamy kciuki
    Sama pojechałam, we wtorek krew dr Kru zalecam brać relanium i lezec wczoraj krew pisałam do niego czy trzeba coś sprawdzać twierdził, ze nie ma juz urlop. Dziś wstałam znowu krew ma usg niby ok ale szyjka mi sie skrocila w ciągu tygodnia z 3,44 na 2,7 .

  • Iwa20 Ekspertka
    Postów: 394 99

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Mi też szybko szyjka zleciała do 2,46 z okolicy 4 ale trochę udalo się ja wyciągnąć. w razie czego są metody by zatrzymać jej dalsze skracanie . Trzymaj się dzielenie o daj znać co mówią lekarze o tym krwawieniu... Ściskam mocno
    Krwawie nie może być od podrażnienia w środku, bo aplikowalam antybiotyk w maści. Wcześniej miałam krwiaka i krew mi sie lala kilka razy a teraz we wtorek wczoraj kulka razy w ciągu dnia i dziś znowu zwariowac można. I co wyszlo z tą szyjka do którego tyg wytrzymalas?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Dziewczyny jestem w szpitalu , bo zaczelam krwawic od wczoraj jestem w 18 tyg. Od grudnia szyjka mi sie skrocila z 4,5 cm na 2,7 w tak krótkim tempie czy któraś tak miała ?


    Ja jestem na początku drogi i beta spoko przyrasta i mam lekkie brązowe plamienia i tez się martwię, bo to moja pierwsza ciąża 🤨 dzisiaj mija dokładnie 14 dni po IUI i beta 110 i rośnie, raczej się nie martwię ale nie wiem co może może martwić, a co nie 😒 trzymaj się tam i pisz co mówią lekarze 💐

  • Iwa20 Ekspertka
    Postów: 394 99

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza wrote:
    Ja jestem na początku drogi i beta spoko przyrasta i mam lekkie brązowe plamienia i tez się martwię, bo to moja pierwsza ciąża 🤨 dzisiaj mija dokładnie 14 dni po IUI i beta 110 i rośnie, raczej się nie martwię ale nie wiem co może może martwić, a co nie 😒 trzymaj się tam i pisz co mówią lekarze 💐
    Nie martw sie na początku miałam duzo plamien A nawet krwawienia.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko do Was🙂 miałam punkcję w połowie grudnia. Po punkcji wszystko było ok. Czy możliwa jest hiperstymulacja jajników w cyklu następnym po cyklu,w którym była punkcja ?
    ( Jestesmy w trakcie przygotowań do transferu , estrofem,plastry,encorton itd)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2020, 19:31

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1606

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa20 wrote:
    Krwawie nie może być od podrażnienia w środku, bo aplikowalam antybiotyk w maści. Wcześniej miałam krwiaka i krew mi sie lala kilka razy a teraz we wtorek wczoraj kulka razy w ciągu dnia i dziś znowu zwariowac można. I co wyszlo z tą szyjka do którego tyg wytrzymalas?
    Nadal trzymam szyjke na poziomie 3,04 jestem w 25tc zalecenie nadal dużo leżeć więc pewnie już do końcówki nie wstanę 😪 dr Kru jest mega ostrożny...

    Gdyby dalej się skracala a nie chcieliby w medart pessara to zmieniłabym lekarza, faktycznie jak pisze Imbirek nasz klinika jest antypessarowa wola zlecać końskie dawki luteiny i leżenie. Tak jak wiele dziewczyn tu pislao potem okazuje się że przychodzi czas a poródu ani wody ani slychu 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2020, 19:02

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) czy po transferze zalecane jest również picie lampki czerwonego wina na lepsze ukrwienie czy tylko do transferu ?

    Macie jakieś sprawdzone zalecenia po ?
    Z góry dziękuje za odpowiedz ;)

    To mój 5 transfer tak bym chciała żeby Tym razem się udało .

  • Antonina Autorytet
    Postów: 505 601

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza wrote:
    Ja jestem na początku drogi i beta spoko przyrasta i mam lekkie brązowe plamienia i tez się martwię, bo to moja pierwsza ciąża 🤨 dzisiaj mija dokładnie 14 dni po IUI i beta 110 i rośnie, raczej się nie martwię ale nie wiem co może może martwić, a co nie 😒 trzymaj się tam i pisz co mówią lekarze 💐

    Ja również miałam IUI i w 14 dniu robiłam test,15 beta. Natomiast 11 dnia po IUI miałam ostatni 3 dzień plamienia-jak się później okazało tzw.plamienia implementacyjnego. Tak jak opisujesz brązowe plamienie, kropki na bieliźnie.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • bdziągwa Autorytet
    Postów: 281 337

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliglam wrote:
    Hej dziewczyny :) czy po transferze zalecane jest również picie lampki czerwonego wina na lepsze ukrwienie czy tylko do transferu ?

    Macie jakieś sprawdzone zalecenia po ?
    Z góry dziękuje za odpowiedz ;)

    To mój 5 transfer tak bym chciała żeby Tym razem się udało .
    Tak do bety nie zaszkodzi jak będziesz pić :-)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Synek wrzesień 2017 👱‍♂️
    4tpt mamy ❤❤
    Maj/Czerwiec 2020 👱‍♀️👱‍♂️
    [link=https://www.suwaczki.com/]p19u9jcgo6pk91ac.png[/link]
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1606

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza wrote:
    Ja jestem na początku drogi i beta spoko przyrasta i mam lekkie brązowe plamienia i tez się martwię, bo to moja pierwsza ciąża 🤨 dzisiaj mija dokładnie 14 dni po IUI i beta 110 i rośnie, raczej się nie martwię ale nie wiem co może może martwić, a co nie 😒 trzymaj się tam i pisz co mówią lekarze 💐
    Ja implementację to miałam krwawienie, myślałam że po prostu okres dostałam trwało to ok 1, 5 dnia.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
‹‹ 1963 1964 1965 1966 1967 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ