X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2020, 14:30

    Gaja88, Catlady, antonna, Matilda19, Panna Migotka, Nowa38, Kora88 lubią tę wiadomość

  • Mrs.P Autorytet
    Postów: 263 148

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helena93 wrote:
    Mi też dr A. B nie zlecal. zbadałam raz bo napisał, że mam hirproolajtylemie , przyszłam z wysokim wynikiem, ale po badaniu okazała się w normie i już nie badałam

    Zapytam go przed kolejną procedurą, czy wypadałoby zrobić. Jak powie, że nie to nie.

    uwo9s65govurilvf.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 23 lipca 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale_ks wrote:
    Cześć, chciałabym do Was dołączyć, forum czytam od kilku miesięcy, ale do tej pory nie odważyłam się żeby coś o sobie powiedzieć.
    Jestem pacjentka dr AB i jesteśmy po udanej IUI u niego.
    Co prawda nie mamy za sobą wielu starań, ponieważ wiedziałam ze jak będziemy chcieli mieć dziecko to będę potrzebować pomocy lekarza.
    Około 6 lat temu byłam pierwszy raz u lekarza z moim „problemem”, miałam 19 lat i nie miałam miesiączki. Tamten „lekarz” (celowo daje ,,” bo według mnie lekarzem nie powinien być) po zbadaniu mnie stwierdził ze moja macica jest na tyle mała ze nie ma żadnej możliwości kiedykolwiek na ciąże i jedyna opcja to przeszczep macicy bo ona sama się nie rozwinie. Nie miałam zleconych żadnych badan krwi (ciekawa rzeczą jest to ze jest to lekarz z innej kliniki leczenia niepłodności..)
    Na tamten moment mnie to podłamało, ale zaczęłam się z tym godzić. Później poznałam mojego obecnego męża, któremu od początku powiedziałam o tej sytuacji, nie chciałam go okłamywać, a on mnie zaskoczył i mimo ze chciał mieć dzieci to ze mną został.
    Jakiś czas później (chyba jakos 3 lata temu) zaczęliśmy rozmawiać o dzieciach i uznaliśmy ze muszę iść do innego lekarza żeby to sprawdzić. Trafiłam do lekarza który na prawdę zajął się moim problemem, byłam w szpitalu na polnej gdzie miałam dosłownie dziesiątki badan i ze szpitala wyszłam z informacja, ze mam Idiopatyczny hipogonadyzm hipogonadotropowy, czyli moja przysadka sama nie produkuje hormonów. Zaczęliśmy leczenie ( okazało sie ze żaden przeszczep nie jest konieczny 🤦🏻‍♀️) i w wieku 22 l dostałam pierwsza miesiączkę, oczywiście była wywołana lekami, ale już wtedy wiedziałam ze ciąża będzie możliwa, tylko będziemy potrzebować pomocy lekarza.
    Później lekarza zmieniłam i u niej byłam już do momentu w którym zdecydowaliśmy się ze chcemy się zacząć starać o dziecko i to właśnie ta lekarka skierowała mnie do dr AB.
    Po badaniach zleconych u dr AB zaczęliśmy stymulację która trwała ponad miesiąc, estradiol nie chciał wgl ruszyć i co wynik było <5, a jak już coś ruszyło to od razu spadało. Po drodze jeszcze wyszła słaba ruchliwość plemników u męża i wtedy decyzja o IUI.
    Nasza pierwsza IUI się udała. Może nie mamy za sobą długich starań, ale mamy starania w leczeniu żeby wgl moc starać się o dziecko, najważniejsze to się nie poddawać.
    Bardzo pomagały Wasze historie jak do latach się udawało, to dawało nadzieje :)

    Chciałam się nie rozpisywać, ale mi nie wyszło :)

    Fajnie, że opisalas wszystko. I gratulacje 🎉🎉🎉🎉
    W sumie kilka dziewczyn nowych pytalo czy udało się w Medarcie iui. Odpowiedziałaś im✊

    Ale_ks lubi tę wiadomość

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 23 lipca 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, a stosowalyscie może dong quai ?

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 23 lipca 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Dziewczynki, a stosowalyscie może dong quai ?
    Z tego co kojarzę to Iwa20 stosowała ale nie wiem czy tu jeszcze zagląda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 12:46

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 23 lipca 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    Z tego co kojarzę to Iwa20 stosowała ale nie wiem czy tu jeszcze zagląda.

    Ooo dzięki🙂

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 23 lipca 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    W tym cyklu stymulacja na Gonalu, zobaczymy jak pójdzie.
    Ale niestety w cytologii wykryto jakieś liczbę komorki odczynu zapalnego. W niedziele mam przyjść na badanie i zobaczymy czy coś jest.
    Czy któraś z Was miła tak sytuacje ? W takim razie jak coś się wykryje będzie transfer odwołany jeśli do niego dojdzie b czy stymulacja może być prowadzona z antybiotykiem?

    Przed punkcją miałam zabawę z Ureaplasma i kojarzę ze długo antybiotyk brałam🤦🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 14:37

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 23 lipca 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Hej dziewczyny!
    W tym cyklu stymulacja na Gonalu, zobaczymy jak pójdzie.
    Ale niestety w cytologii wykryto jakieś liczbę komorki odczynu zapalnego. W niedziele mam przyjść na badanie i zobaczymy czy coś jest.
    Czy któraś z Was miła tak sytuacje ? W takim razie jak coś się wykryje będzie transfer odwołany jeśli do niego dojdzie b czy stymulacja może być prowadzona z antybiotykiem?

    Przed punkcją miałam zabawę z Ureaplasma i kojarzę ze długo antybiotyk brałam🤦🏼‍♀️

    Ja mialam silny stan zapalny i to byla nadrzerka. Mialam jakis zabieg kwasani.

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 23 lipca 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Dziewczynki, a stosowalyscie może dong quai ?
    Tak mi nie pomogło

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • codziennoscnieplodnosci Przyjaciółka
    Postów: 124 27

    Wysłany: 23 lipca 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Bardzo mi przykro... Dowiedzialas się po fakcie o ureo.czy już wiedziałaś wcześniej i...? Przepraszam, ze pytam, jeśli nie chcesz odp i o tym podać to oczywiście zrozumiem.
    Zostanie Ci wynagrodzone to cierpienie!❤️


    Dowiedzieliśmy się później, w ciąży wyszła tylko słabo biocenoza i niestety trochę się zawiodłam na poprzedniej klinice ponieważ miałam dostać informacje od razu jak będą wyniki złe. Nikt nie dzwonił więc uznałam że są ok i byłam później u nich na kontroli i później jak prsenosilam się do AB i wyciągałam kartoteke to zobaczyłam to badanie i AB stwierdził, że dawno tak słabych wyników nie widział ale, że luz jakoś sobie z tym poradzimy i faktycznie każda powtórka badań wychodzi już czysta ❤




    🐣 wróciłam właśnie z kliniki! Mamy pęcherzyk 26 mm, endometrium 8,3.
    Mam zalecono duphaston, lutinus i estrofem plus resztę moich leków stałych. Dziś AB nie miał nastroju mam wrażenie, mam podwyższony jeden hormony i chciałam się zapytać co o tym myśli i czy nie powinnam brać leków żeby to zbić to stwierdził "nie zaleciłem tego badania wiec nie będę komentować" 😒
    Wzięłam już Ovitrelle, kolejna wizytę mamy zaplanowana na 10.08 jak już będziemy wiedzieli jak się ten cykl rozwinął.
    Za tydzień zrobię progesteron i estradiol ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 16:34

    𝘎𝘯𝘪𝘦𝘸𝘬𝘰 (✝ 16𝘵𝘤) 𝘕𝘢𝘥𝘻𝘪𝘦𝘫𝘢 (✝ 7𝘵𝘤)
    6 𝘭𝘢𝘵 𝘸𝘢𝘭𝘤𝘻𝘺𝘮𝘺 𝘻 𝘯𝘪𝘦𝘱ł𝘰𝘥𝘯𝘰ś𝘤𝘪ą, 𝘤𝘩𝘰𝘳𝘰𝘣𝘺 𝘦𝘯𝘥𝘰𝘬𝘳𝘺𝘯𝘯𝘦 𝘪 𝘨𝘦𝘯𝘦𝘵𝘺𝘤𝘻𝘯𝘦 𝘴𝘬𝘶𝘵𝘦𝘤𝘻𝘯𝘪𝘦 𝘯𝘢𝘮 𝘵𝘰 𝘶𝘵𝘳𝘶𝘥𝘯𝘪𝘢𝘫ą

    𝘔𝘰𝘵𝘺𝘭𝘬𝘶, 𝘤𝘻𝘦𝘬𝘢𝘮𝘺 🙏🦋🌈
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    codziennoscnieplodnosci wrote:

    ✊✊✊✊

    codziennoscnieplodnosci lubi tę wiadomość

  • Anka _o Koleżanka
    Postów: 34 6

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy podczas stosowania Divigel miałyście większy brzuch? Stosuje żel 3 dzień i mój brzuch dziś jest wielki jakbym połknęła piłkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 19:30

  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Ja mialam silny stan zapalny i to byla nadrzerka. Mialam jakis zabieg kwasani.
    Ja tez Miałam traktowana nadzerke kwasem ale to przed punkcją jeszcze.

    Ehh, mam nadzieje, ze nic nie stanie na przeszkodzie do transferu..

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1061 1173

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Codzienność niepłodności też miałam tą paskudna bakterię kiedyś razem z mężem antybiotyki bralismi koszmar bleeeeee
    3mam kciuki, żeby wszystko było dobrze :) ja ostatnio mam szczęście do jego humoru, ale fakt czasem lepiej się nie odzywać 😂

    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.2021 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
    25.04.2024 Franek 😍
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 23 lipca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Codzienność niepłodności też miałam tą paskudna bakterię kiedyś razem z mężem antybiotyki bralismi koszmar bleeeeee
    3mam kciuki, żeby wszystko było dobrze :) ja ostatnio mam szczęście do jego humoru, ale fakt czasem lepiej się nie odzywać 😂

    Ta bakteria w posiewie wychodzi?

  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 23 lipca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś brał lek agapurin? Dr mówiła o skutkach ubocznych, czy ktoś miał ? Czy ktoś złe się czuł po tym leku?

    Ella79 lubi tę wiadomość

  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 23 lipca 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echhhh😪 Jak się człowiek sam nie pyta, nie drąży, nie upomina to maja nas gdzieś:( Przykro mi, ze tak Cię tam potraktowano, ale wierze, ze będzie jeszcze pięknie❤️✊🏻 Ja tez niektóre badania sama sobie robię, np.z progesteronem tak miałam - niby nikt nie zlecał ale objawy mi na początku ustąpiły (np.bol piersi), wystraszyłam się i sama na progesteron poleciałam - i dobrze zrobiłam, bo spadł Rzeczywiście o polowe i wtedy dostałam Prolutex, który biorę aż do teraz. Po swoich dotychczasowych doświadczeniach wiem, ze jak się samemu nie działa i tylko i wyłącznie leczy na nawet najlepszego lekarza to niestety... trzymam kciuki za aktualne Twoje starania!❤️💪🏻💪🏻
    codziennoscnieplodnosci wrote:
    Dowiedzieliśmy się później, w ciąży wyszła tylko słabo biocenoza i niestety trochę się zawiodłam na poprzedniej klinice ponieważ miałam dostać informacje od razu jak będą wyniki złe. Nikt nie dzwonił więc uznałam że są ok i byłam później u nich na kontroli i później jak prsenosilam się do AB i wyciągałam kartoteke to zobaczyłam to badanie i AB stwierdził, że dawno tak słabych wyników nie widział ale, że luz jakoś sobie z tym poradzimy i faktycznie każda powtórka badań wychodzi już czysta ❤




    🐣 wróciłam właśnie z kliniki! Mamy pęcherzyk 26 mm, endometrium 8,3.
    Mam zalecono duphaston, lutinus i estrofem plus resztę moich leków stałych. Dziś AB nie miał nastroju mam wrażenie, mam podwyższony jeden hormony i chciałam się zapytać co o tym myśli i czy nie powinnam brać leków żeby to zbić to stwierdził "nie zaleciłem tego badania wiec nie będę komentować" 😒
    Wzięłam już Ovitrelle, kolejna wizytę mamy zaplanowana na 10.08 jak już będziemy wiedzieli jak się ten cykl rozwinął.
    Za tydzień zrobię progesteron i estradiol ✊

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • Medartka Ekspertka
    Postów: 244 80

    Wysłany: 23 lipca 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, robią posiew (on chyba tez w MedArt 250 zł kosztuje, ja robiłam przed IVF] - pobierają wymaz i po kilku dniach jest wynik. Jeśli wszystkie te wyniki miałam wtedy dobre (ujemne, bez bakterii itd), to w ciąży i tak się powinno ten panel (ureaplasma, chlamydia itd) robić?
    Anulas wrote:
    Ta bakteria w posiewie wychodzi?

    m3sxs65g6wavhz7s.png
    *Hashimoto, *mutacje PAI (hetero) i MTHFR (homo), *4[*], *ANA+, *antykoagulant tocznia+, *IVF - został 1❄️, *30 lat
  • Zoska Ekspertka
    Postów: 139 64

    Wysłany: 23 lipca 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka _o wrote:
    Dziewczyny czy podczas stosowania Divigel miałyście większy brzuch? Stosuje żel 3 dzień i mój brzuch dziś jest wielki jakbym połknęła piłkę
    Też go biorę. Ja już go biorę 6dzien. I też mam jakiś ten brzuch napęcznialy. W sobotę mam wizytę zapytam się dr. U kogo jesteś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medartka wrote:
    Tak, robią posiew (on chyba tez w MedArt 250 zł kosztuje, ja robiłam przed IVF] - pobierają wymaz i po kilku dniach jest wynik. Jeśli wszystkie te wyniki miałam wtedy dobre (ujemne, bez bakterii itd), to w ciąży i tak się powinno ten panel (ureaplasma, chlamydia itd) robić?

    Ja nie powtarzam już panelu, mieliśmy przed IUI te wszystkie wymazy i u nas nic nie było.
    W ciąży miałam gbs i cytologię na początku i teraz jakoś pod koniec chyba ten gbs jest obowiązkowy Do powtórzenia, ale ja jestem w 31 tyg i pewnie na kolejnej wizycie będzie robiony.

    No AB tak miał 🙃💁🏻‍♀️ Ja wtedy szybko majty w górę i jyz mnie mnie było 🤗

    Medartka lubi tę wiadomość

‹‹ 2383 2384 2385 2386 2387 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ