X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Nowanadzieja Przyjaciółka
    Postów: 96 29

    Wysłany: 12 marca 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już robią te badania to może powinni mieć jakieś konsultacje z genetykiem albo osoba, która się na tym bardzo dobrze zna jaką taka pomoc merytoryczna bo to jest straszne, ile zarodkow może nie zostać dopuszczone do transferu a mogą się urodzić zdrowe dzieci.

    Magdaa90, Figasmakiem, Muzyna, Martyna92, Paula8815 lubią tę wiadomość

    Synek - 35 +4 tc 24.11.2020.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka89 wrote:
    To prawda..w Czechach podaja mozaiki, ale chyba jak para sama sie na to zgodzi, ale z tego przeciez moze byc zdrowe dziecko. Na pewno mysl ze zarodek moglbyby byc zdrowy a zostal uznany za chory, jest straszna.
    Ja dalam do badania tylko 2 zarodki, oba okazaly sie OK.
    Jeżeli w Medart powiedza ze jakis jest chory, to jesg jakas rozmowa co to za wada, jakie szanse na zdrowa ciaze? Czy tylkomowia ze chory i ze nie mozna transferować??

    Nie mówią, mi Pani embriolog powiedziała ze taki zarodek by się nie zagnieździł albo szybko poronil .. co jest nieprawda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 08:50

  • Mrowka89 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 12 marca 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    Nie mówią, mi Pani embriolog powiedziała ze taki zarodek by się nie zagnieździł albo szybko poronil .. co jest nieprawda

    Za takie pieniądze jednak czlowiek oczekuje jakies konkretnej odpowiedzi. Powinna to byc rozmowa z genetykiem bo jednak to genetyk jest w stanie okreslic co to za wady i jakie one moga miec konsekwencje.. z tego co wlasnie tu wyczytalam na forum, ta sytuacja przytrafila sie Tobie. Dobrze ze jestes na forum i uświadamiasz wszystkich.

    Figasmakiem, Muzyna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to tak nie powinno wyglądać... badania kosztują kupę kasy a:
    A) trzeba się prosić i dopytywać czy wyniki już są
    B)wynik w zasadzie nie zostaje głębiej skomentowany poza wysłaniem wyników na maila czy wydrukowaniem ich przez lekarza w gabinecie

    To nie kosztuje 100 zł wiec uważam, ze powinno to wyglądać trochę inaczej. Już nie wspomnę o komentarzu embriologa czy genetyka odnośnie wyników- tego tu po prostu nie ma....

    Kaach, Lili❤️, Paula8815 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka89 wrote:
    Za takie pieniądze jednak czlowiek oczekuje jakies konkretnej odpowiedzi. Powinna to byc rozmowa z genetykiem bo jednak to genetyk jest w stanie okreslic co to za wady i jakie one moga miec konsekwencje.. z tego co wlasnie tu wyczytalam na forum, ta sytuacja przytrafila sie Tobie. Dobrze ze jestes na forum i uświadamiasz wszystkich.

    Nie maja genetyka ..
    nie wiem jak moja sytuacja się skończy, zobaczymy nie nastawiam się na nic ale z chęcią się nią później podzielę

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 12 marca 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula8815 wrote:
    Dziewczyny jakiś czas temu pisałam o moim badaniu NGS, zarodki podobno były uszkodzone- co do samego badania nie było wskazań. Dzisiaj byłam na konsultacji u jednego specjalisty i powiedział wprost, że gwarancji udanej ciąży po tym badaniu nie ma, i skoro wydało się -jak to określił -bańkę na sprzęt to teraz trzeba na niego zarobić.😱 i nie jestem jedyna w tym miesiącu z tej kliniki, która ma nieprawidłowe zarodki, pomimo udanej pierwszej ciąży z inseminacji.

    Ale nikt nigdy nie mówił, że jak będzie prawidłowy zarodek to będzie ciąża, sama jestem tego przykładem. Na to musi złożyć się wiele czynników. Powiedział Tobie prawdę dokładnie tak jak mówią w klinice. Ja akurat przechodziłam kilkakrotnie badania genetyczne i gdybym miała podejmować decyzję jeszcze raz to zrobiłabym tak samo i wykonała badania. Przecież do badań nikt nie zmusza, to jest nasza decyzja.

    Kaach lubi tę wiadomość

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 12 marca 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co z transferem gdy okazuje sie ze sa bakterie w posiewie z drog moczowo /płciowych???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 10:03

  • Paolita Przyjaciółka
    Postów: 118 161

    Wysłany: 12 marca 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A któraś z Was mi powie ile czeka się za wynikami NGSa? Dziś mija 5 dzień u mnie lekarz się nie kontaktuje 🤔 nie wiem czy dzwonić do kliniki czy jeszcze poczekać 😝

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 12 marca 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolita wrote:
    A któraś z Was mi powie ile czeka się za wynikami NGSa? Dziś mija 5 dzień u mnie lekarz się nie kontaktuje 🤔 nie wiem czy dzwonić do kliniki czy jeszcze poczekać 😝
    Ja otrzymałam info o wyniku po 8 dniach

    Paolita lubi tę wiadomość

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 12 marca 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My robiliśmy badania. Z dwóch zarodków klasy 5.1.1 jeden okazał się nieprawidłowy.
    Sami zapytaliśmy o badanie ,dr K nic nie wspominała,ale potwierdziła,że dzięki temu mamy 70% szans na ciążę ...a nie jak byśmy niestety chciały wierzyć 100%.... 30% to mega dużo i jest jedną wielka niewiadomą.
    Jeśli ciąży nie ma przy zdrowym, przebadanym zarodku, trzeba dopatrywać się przyczyny gdzieś indziej ...a żaden lekarz już nie powie,że na pewno zarodek był nieprawidłowy ...co się zdarza często przy ciążach zarówno naturalnych jak i z in vitro. To jest częsta odpowiedź na pytanie "co było przyczyną? " ...choć myślę,że nie w każdym przypadku przyczyna tkwi w nieprawidłowym zarodku. Przy przebadanym,nikt już nam tak nie może odpowiedzieć i możemy przyczyny doszukiwać się gdzieś indziej .

    My mieliśmy punkcję w grudniu 2019 r ,a transfer w październiku 2020 r. - problem z endometrium /estradiolem...tak na zmianę . Myślę,że gdyby okazało się,że chodzi tu tylko o kasę. To dr K zrobiła by ten transfer przy słabym endo i pewnie ciąży by z tego nie było. No bo bardziej opłacalne jest chyba rozpoczęcie nowej procedury -punkcja w wysokości 6.000 +ceny wizyt przed ,niż ze 4 oceny cyklu przed transferem (każda tylko po 150 zł) .

    Jeśli chodzi o nieprawidłowe zarodki,to być moze klinika przyjęła zasadę,że skoro badanie wykazuje jakaś nieprawidłowość to takich po prostu nie transferują. Nie wnikają jaka wada,po prostu nie transferują.

    Ale na szczęście nieprawidłowe zarodki nie są utylizowane,ale mrożone za free przez 5 lat i z tego co wiem to nie ma problemu ,żeby przenieść je do innej kliniki i po wcześniejszych ustaleniach z innymi specjalistami być może transferować . Więc, nic straconego dla Dziewczyn ,które takie mają. My zresztą też jeden mamy.

    Ciekawa jestem jak to wygląda w innych klinikach .Czy wiedząc,że zarodek jest nieprawidlowy transferują taki🙄


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 11:19

    Zielona_ lubi tę wiadomość

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 12 marca 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolita wrote:
    A któraś z Was mi powie ile czeka się za wynikami NGSa? Dziś mija 5 dzień u mnie lekarz się nie kontaktuje 🤔 nie wiem czy dzwonić do kliniki czy jeszcze poczekać 😝

    U nas punkcja 16 grudnia ,a wynik 30 grudnia był (zarodki pięciodniowe) . Możesz zadzwonić i się przypomnieć🙂
    Kciuki za dobre wyniki✊✊✊

    Paolita lubi tę wiadomość

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 12 marca 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pytanie o zarodki, dr K powiedziała, ze w przypadku kiedy nie wiedza co szukać, badają zarodek i jeśli wyjdzie jakieś odchylenie/ nieprawidłowość to jest to zarodek nieprawidłowy.
    W sytuacji kiedy przychodzi para z konkretnym problemem- Np. Wada genetyczna u kobiety lub u mężczyzny, potrafią sprawdzić zarodek pod ta konkretna wadę i ja wykluczyć lub stwierdzić.


    Ja tez ponownie zbadalabym zarodki. Zawsze to jakiś większy spokój psychiczny, ze są wykluczone pewne choroby. Jedynie faktycznie brakuje konsultacji w tym temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 12:02

    Kaach lubi tę wiadomość

  • Lilak1992 Ekspertka
    Postów: 260 75

    Wysłany: 12 marca 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    U nas punkcja 16 grudnia ,a wynik 30 grudnia był (zarodki pięciodniowe) . Możesz zadzwonić i się przypomnieć🙂
    Kciuki za dobre wyniki✊✊✊


    Lumiko, długo się nie odzywałaś i tu już 22 tydzień :) jak się czujesz ? :)

  • Martyna92 Koleżanka
    Postów: 58 11

    Wysłany: 12 marca 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się niestety nie zgadzam z dwiema przedmówczyniami, ale każdy może mieć swoje zdanie podyktowane konkretnymi doświadczeniami, niestety w Medart jak zdrowy genetycznie zarodek nie daje ciąży to i ja miałam takie wrażenie i inne osoby brak jest pomysłu co może być przyczyna niepowodzen

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 12:14

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 12 marca 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna92 wrote:
    Ja się niestety nie zgadzam z dwiema przedmówczyniami, ale każdy może mieć swoje zdanie podyktowane konkretnymi doświadczeniami, niestety w Medart jak zdrowy genetycznie zarodek nie daje ciąży to i ja miałam takie wrażenie i inne osoby brak jest pomysłu co może być przyczyna niepowodzen

    Pewnie masz rację. Nie chodziło mi konkretnie o te klinikę,być może czasem lekarze nie mają już pomysłu,ale dobrze,że otwarcie o tym mówią ,bo wtedy nie tracimy czasu tylko możemy klinikę zmienić i być może jakiś inny lekarz spojrzy na to inaczej.. .i się uda ..ja wiem po sobie.juz w pewnym momencie też traciłam nadzieję,że moje Endo nigdy nie będzie takie jak powinno,też zaczynałam miec wątpliwości co do dr K, już umówioną byłam na wizytę w tej kwestii u innego lekarza.
    Jeszcze przed rozpoczęciem procedury(będąc od kilku miesięcy pacjentką kliniki) odwiedziłam też lekarza,ktory powiedzual ,że na in vitro jeszcze będę miała czas( chociaż miałam 36🙄) że położy mnie do szpitala i zrobi badania...więc niestety tak to wygląda,często być może życzylybysmy sobie zawierzyć nasz los jednej klinice oczekując ,że spełni nasze marzenie,ale wiem po sobie,że musimy też niestety czasem działać i szukać rozwiązania na własną rękę, a nie liczyć tylko na jednego lekarza,bo tam zostawiliśmy spore pieniądze .


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 12:44

    Figasmakiem, Zielona_, Kaach, Muzyna, Ewelina33, Kora88 lubią tę wiadomość

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 12 marca 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Lumiko, długo się nie odzywałaś i tu już 22 tydzień :) jak się czujesz ? :)

    Podczytuje Was ,chyba częściej, niz fioletowe forum😉
    Powiem Ci,że do dziś nie wierzę,że to się udało,tzn że zarodek się przyjął przy pierwszym podejściu. Po tym czego się naczytałam i nasłuchałam panuje przekonanie,że pierwsze in vitro zazwyczaj się nie udaje 🙄więc dla mnie to jest mega cud,za który dziękuję każdego dnia🙂

    Co do samopoczucia,to raz lepiej raz gorzej🙂. Generalnie zauważyłam ,że siedząc samej w domu ciągle człowiekowi coś doskwiera.Jak nie brzuch boli,to plecy itd. ale biorąc pod uwagę panujący covid ,trochę boje się narażać malucha i wychodzić "do ludzi"...

    Poza tym żyje trochę od środy do środy i odliczam skończone tygodnie 🤦 🙄😉
    A jak Ty Kochana?

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 12 marca 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolita wrote:
    A któraś z Was mi powie ile czeka się za wynikami NGSa? Dziś mija 5 dzień u mnie lekarz się nie kontaktuje 🤔 nie wiem czy dzwonić do kliniki czy jeszcze poczekać 😝
    Ja dostałam smsa od dr po 6 dniach

    Paolita lubi tę wiadomość

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 12 marca 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi u mnie nie przyjely sie 3 zarodki Dr ... nie powiem jaki/jaka powiedział ze moze byly inne wady które w badaniu nie zostały wykryte....

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 12 marca 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajoma miała dwa zarodki wysokiej klasy. Jeden niewłaściwy genetycznie. Przed transferem pytała embriolog o chory zarodek. Pani powiedziała, że nie chciałaby tego dziecka widzieć. Drugi zarodek jest dobrej klasy i jest duża szansa , że się przyjmie. Nie przyjął się.Oczywiście nie ma reguły, klasa o tym nie świadczy. Moim zdaniem płacimy za badania, bardzo duże pieniądze i powinniśmy dostać szczegółowe opisy badanych zarodków.

    Paula8815 lubi tę wiadomość

  • AniaaaM Koleżanka
    Postów: 58 26

    Wysłany: 12 marca 2021, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Znajoma miała dwa zarodki wysokiej klasy. Jeden niewłaściwy genetycznie. Przed transferem pytała embriolog o chory zarodek. Pani powiedziała, że nie chciałaby tego dziecka widzieć. Drugi zarodek jest dobrej klasy i jest duża szansa , że się przyjmie. Nie przyjął się.Oczywiście nie ma reguły, klasa o tym nie świadczy. Moim zdaniem płacimy za badania, bardzo duże pieniądze i powinniśmy dostać szczegółowe opisy badanych zarodków.


    Naprawdę embriolog użyła takich słów 😱, że nie chciałaby tego dziecka widzieć???, Nawet jak jest chore, ale takie słowa są straszne🙈

‹‹ 2593 2594 2595 2596 2597 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ