X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka89 wrote:
    Witajcie dziewczyny - jestem tu nowa na forum ;-)
    Jestem pacjentką dr. Breborowicza. Jestem juz po punkcji, ktora miala miejsce miesiac temu.
    W najbliższym cyklu chce podejść do kriotransferu.
    Czy może któraś z was podchodziła do transferu mrożaczka u dr. Andrzeja?
    Na ile wizyt trzeba się nastawić, jakieś suplementy diety stosowałyście ?
    Do punkcji stosowałam wiele różnych supli, ale teraz do transferu nie chce przedobrzyć.
    Z góry dzięki za wszelkie rady i pozdrawiam ;-)

    Wizyt jest około 4:)
    Jesli chodzi o suplementy to bierz tak jak doktor rozpisał i to wystarczy. Nastaw się na spokój chociaż wiem, że to nie takie proste.
    I jak nie chcesz sobie nerwów szarpać to nie wchodź na fora, nie czytaj „objawy po udanym transferze”, i nie rob wcześniej testów.
    Powodzenia :)!

  • Lilianaa Koleżanka
    Postów: 41 10

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka a u kogo się leczyłaś?

  • Agnkieszka122 Debiutantka
    Postów: 8 12

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilianaa wrote:
    Agnieszka a u kogo się leczyłaś?

    Dr A.B, jestem po dwóch procedurach, w pierwszej jeden zarodek, ale beta negatywna, doktor mówił aby od razu robić kolejna stymulacje i punkcję, nie uzyskaliśmy nic w tej procedurze 🤷‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula8815 wrote:
    Dziewczyny jakiś czas temu pisałam o moim badaniu NGS, zarodki podobno były uszkodzone- co do samego badania nie było wskazań. Dzisiaj byłam na konsultacji u jednego specjalisty i powiedział wprost, że gwarancji udanej ciąży po tym badaniu nie ma, i skoro wydało się -jak to określił -bańkę na sprzęt to teraz trzeba na niego zarobić.😱 i nie jestem jedyna w tym miesiącu z tej kliniki, która ma nieprawidłowe zarodki, pomimo udanej pierwszej ciąży z inseminacji.

    Myśle ze ta bańka to im się dawno już zwróciła😏

  • Paula8815 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    Myśle ze ta bańka to im się dawno już zwróciła😏
    Niestety chyba tak, jak to mówią Polak mądry po szkodzie:/ dlaczego jeżeli nie macie wskazań to nie dajcie sobie mydlic oczu, większą szansą na ciążę. A jeżeli macie wskazania do badań, to warto skonsultować się z niezależnym specjalistą.

  • Mrowka89 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    Wizyt jest około 4:)
    Jesli chodzi o suplementy to bierz tak jak doktor rozpisał i to wystarczy. Nastaw się na spokój chociaż wiem, że to nie takie proste.
    I jak nie chcesz sobie nerwów szarpać to nie wchodź na fora, nie czytaj „objawy po udanym transferze”, i nie rob wcześniej testów.
    Powodzenia :)!

    Dzięki za odpowiedź. Masz racje, chyba spokój będzie potrzebny jak nigdy. A Ty jak oceniasz współpracę z A.B ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka89 wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Masz racje, chyba spokój będzie potrzebny jak nigdy. A Ty jak oceniasz współpracę z A.B ?

    Jestem zadowolona. Lekarz może małomówny ale mi to akurat pasuje- wole wiedzieć mniej, tylko konkrety bo później siedzę i się niepotrzebnie zamartwiam.
    Jest szczery i ma duża wiedzę, zleca tylko potrzebne badania i nie naciąga. Dostępny na telefonie praktycznie cała dobę.
    U mnie tez dużo zyskał w dzień wizyty, kiedy dowiedziałam się, że moja ciąża właśnie się skończyła- okazał bardzo duże wsparcie i zrozumienie.

    Kaach lubi tę wiadomość

  • Mrowka89 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 11 marca 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    Jestem zadowolona. Lekarz może małomówny ale mi to akurat pasuje- wole wiedzieć mniej, tylko konkrety bo później siedzę i się niepotrzebnie zamartwiam.
    Jest szczery i ma duża wiedzę, zleca tylko potrzebne badania i nie naciąga. Dostępny na telefonie praktycznie cała dobę.
    U mnie tez dużo zyskał w dzień wizyty, kiedy dowiedziałam się, że moja ciąża właśnie się skończyła- okazał bardzo duże wsparcie i zrozumienie.

    Przykro mi, ze Twoja ciąża sie skończyła ☹ ile my musimy przejść, szkoda gadać. Ja do A.B jeżdżę już od roku, ale przez pandemie trochę to wszystko sie wydłużyło-najpierw sprobowalismy 1 inseminacje ( szkoda czasu, stwierdzam po fakcie), a teraz w lutym juz byla punkcja. To prawda, lekarz malomowny, ale ja póki co jestem zadowolona. Aczkolwiek jeszcze przede mna transfer widc daleka droga.

  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 11 marca 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula8815 wrote:
    Niestety chyba tak, jak to mówią Polak mądry po szkodzie:/ dlaczego jeżeli nie macie wskazań to nie dajcie sobie mydlic oczu, większą szansą na ciążę. A jeżeli macie wskazania do badań, to warto skonsultować się z niezależnym specjalistą.
    A dostałaś już raport z tych badań?

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • Paula8815 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 11 marca 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muzyna wrote:
    A dostałaś już raport z tych badań?
    Taaak, po kolejnych moich prośbach, wiadomościach, telefonach 😡

  • Paula8815 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 11 marca 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, bardzo żałuję, że to wszystko się tak potoczyło. Klinika super wyposażona, A.B zawsze pod tel. Godziny otwarcia też super, badania prenatalne u Sz. Super, aż tu nagle całe moje zaufanie do kliniki leglo w gruzach. 😐

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko dodam od siebie, że u mnie nie było mowy o większej szansie na ciąże przy przebadanym zarodku. Doktor jedynie powiedział, ze zyskujemy na czasie jesli chodzi o transfery niezgodnych zarodków plus oszczędzam sobie bólu psychicznego związanego z kolejnym niepowodzeniem.
    Nigdy nie było mowy, mydlenia oczu, że to będzie pewniak.

    Zielona_ lubi tę wiadomość

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1057 1152

    Wysłany: 12 marca 2021, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    Ja tylko dodam od siebie, że u mnie nie było mowy o większej szansie na ciąże przy przebadanym zarodku. Doktor jedynie powiedział, ze zyskujemy na czasie jesli chodzi o transfery niezgodnych zarodków plus oszczędzam sobie bólu psychicznego związanego z kolejnym niepowodzeniem.
    Nigdy nie było mowy, mydlenia oczu, że to będzie pewniak.
    Ja też nigdy nie usłyszałam od dr, że przebadany zarodek to większa szansa na ciążę. Przedstawił możliwość zrobienia badań miałam świadomość że to wykluczenie ok 30%tych najczestrzych chorób.

    AB tak samo rekomenduje w ciąży szczepienia na grypę czy na krztusiec zdania tu są bardzo podzielone, na covid też zaleca później ja akurat tu się nie zgadzam ;).

    Figasmakiem, Zielona_ lubią tę wiadomość

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 12 marca 2021, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    Ja tylko dodam od siebie, że u mnie nie było mowy o większej szansie na ciąże przy przebadanym zarodku. Doktor jedynie powiedział, ze zyskujemy na czasie jesli chodzi o transfery niezgodnych zarodków plus oszczędzam sobie bólu psychicznego związanego z kolejnym niepowodzeniem.
    Nigdy nie było mowy, mydlenia oczu, że to będzie pewniak.
    Mi dr też nie dawała nadziei, że zwiększamy szansę badaniem.

    Zielona_ lubi tę wiadomość

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • Agnkieszka122 Debiutantka
    Postów: 8 12

    Wysłany: 12 marca 2021, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat straciłam całkowicie zaufanie do dr A B po drugiej procedurze i już zaufać nie potrafię, Lilianaa, odpisałam na priv 🙂

  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 12 marca 2021, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula8815 wrote:
    Powiem Wam, bardzo żałuję, że to wszystko się tak potoczyło. Klinika super wyposażona, A.B zawsze pod tel. Godziny otwarcia też super, badania prenatalne u Sz. Super, aż tu nagle całe moje zaufanie do kliniki leglo w gruzach. 😐
    Szkoda, że tak się teraz czujesz, mam nadzieję, że odzyskasz zaufanie i Ci się powiedzie w innej klinice✊✊

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka89 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. A co lekarz na te nieudane transfery tzn zlecil jakies badania dodatkowe ? Czy miałaś może badane zarodki? Mam nadzieję, ze kolejny transfer okaże sie dla Ciebie szczęśliwy ❤
    Obecnie robie przerwę, muszę odpocząć, ale wizytę mam jeszcze w poniedziałek bo ostatni transfer mialam silne bóle wiec więcej dowiem się na wizycie. Zarodków nie badaliśmy, bo badanie nie daje pewności udanego transferu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2021, 07:16

  • Mrowka89 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 12 marca 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figasmakiem wrote:
    Ja tylko dodam od siebie, że u mnie nie było mowy o większej szansie na ciąże przy przebadanym zarodku. Doktor jedynie powiedział, ze zyskujemy na czasie jesli chodzi o transfery niezgodnych zarodków plus oszczędzam sobie bólu psychicznego związanego z kolejnym niepowodzeniem.
    Nigdy nie było mowy, mydlenia oczu, że to będzie pewniak.[/QUOTE

    Widzę ze tu jest dyskusja o badaniu zarodkow. U mnie dr AB tez nie namawial do badania zarodkow raczej przedstawil to tak ze bez badan transferuje sie zarodek, ktory moze jest zdrowy a moze nie. I jezeli wiemy ze jakis jest chory to nie tracimy pieniedzy na koszty transferu. Ja jestem czlonkiem na innej grupie prywatnej na fb dot in vitro- powiem tak, niezaleznie od kliniki( czy to Czechy, invicta, Gynocentrum czy Medart) ktore robia badania zarodkow niestety duzy odsetek to te ktore sa chore. W Czechach badanie zarodkow jest standardem kiedy ktos mial min. 3 nieudane transfery, oni tez nie wierza w immunologie a Czechy maja naprawde wysoka skuteczność in vitro, robia to od lat i pomagaja w bardzo ciężkich przypadkach. To jest ciężki temat...novum nie bada zarodkow, sa przeciwni. Znam pare, ktorej tego nie polecili w novum, ciazy nie bylo po kilku transferach mimo histeroskopi, wycieciu polipa, wielu innych badaniach. Zmienili klinike, zbadali zarodki i z 5, tylko 1 byl zdrowy- i jest ciąża. Ale pewnie sa i historie, gdzie wynik byl falszywie dodatni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2021, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrowka89 wrote:
    Figasmakiem wrote:
    Ja tylko dodam od siebie, że u mnie nie było mowy o większej szansie na ciąże przy przebadanym zarodku. Doktor jedynie powiedział, ze zyskujemy na czasie jesli chodzi o transfery niezgodnych zarodków plus oszczędzam sobie bólu psychicznego związanego z kolejnym niepowodzeniem.
    Nigdy nie było mowy, mydlenia oczu, że to będzie pewniak.[/QUOTE

    Widzę ze tu jest dyskusja o badaniu zarodkow. U mnie dr AB tez nie namawial do badania zarodkow raczej przedstawil to tak ze bez badan transferuje sie zarodek, ktory moze jest zdrowy a moze nie. I jezeli wiemy ze jakis jest chory to nie tracimy pieniedzy na koszty transferu. Ja jestem czlonkiem na innej grupie prywatnej na fb dot in vitro- powiem tak, niezaleznie od kliniki( czy to Czechy, invicta, Gynocentrum czy Medart) ktore robia badania zarodkow niestety duzy odsetek to te ktore sa chore. W Czechach badanie zarodkow jest standardem kiedy ktos mial min. 3 nieudane transfery, oni tez nie wierza w immunologie a Czechy maja naprawde wysoka skuteczność in vitro, robia to od lat i pomagaja w bardzo ciężkich przypadkach. To jest ciężki temat...novum nie bada zarodkow, sa przeciwni. Znam pare, ktorej tego nie polecili w novum, ciazy nie bylo po kilku transferach mimo histeroskopi, wycieciu polipa, wielu innych badaniach. Zmienili klinike, zbadali zarodki i z 5, tylko 1 byl zdrowy- i jest ciąża. Ale pewnie sa i historie, gdzie wynik byl falszywie dodatni.


    Gorsze jest to ze zarodek może być stwierdzony jako nieprawidłowy a może być zdrowe dziecko, w USA podają mozaiki które okazują się być zdrowymi dziećmi, u nas są zamarazane jako nieprawidłowe i nigdy nietransferowane.

  • Mrowka89 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 12 marca 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    Gorsze jest to ze zarodek może być stwierdzony jako nieprawidłowy a może być zdrowe dziecko, w USA podają mozaiki które okazują się być zdrowymi dziećmi, u nas są zamarazane jako nieprawidłowe i nigdy nietransferowane.

    To prawda..w Czechach podaja mozaiki, ale chyba jak para sama sie na to zgodzi, ale z tego przeciez moze byc zdrowe dziecko. Na pewno mysl ze zarodek moglbyby byc zdrowy a zostal uznany za chory, jest straszna.
    Ja dalam do badania tylko 2 zarodki, oba okazaly sie OK.
    Jeżeli w Medart powiedza ze jakis jest chory, to jesg jakas rozmowa co to za wada, jakie szanse na zdrowa ciaze? Czy tylkomowia ze chory i ze nie mozna transferować??

    Paolita lubi tę wiadomość

‹‹ 2592 2593 2594 2595 2596 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ