X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Klaudia2911 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 18 maja 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka88 wrote:
    Czesc z perspektywy czasu leczenia, uważam, że jeżeli są problemy z nasienie to warto się dodatkowo skonsultować, przeszłam trzech lekarzy w Medart, dr Z na nasienie nie zwraca uwagi, dr A. B robił nam inseminacje nie zwracając uwagi na fragmentacje DNA,trochę pieniądze były wyrzucone w błoto, mi trochę zabrakło indywidualnego podejścia do pacjenta u tych dwóch lekarzy,ivf miałam u dr K,jest to moja opinia, powodzenia 🙂

    Dzięki za odpowiedz. No właśnie u AB mamy nieudane 2 inseminacje fragmentację robiliśmy dopiero w zeszłym tygodniu na polecenie doktora ze względu na podchodzenie do in vitro.

    Wiadomo, in vitro to żaden pewniak... po prostu zaczynam mieć wątpliwości czy wybraliśmy odpowiednia klinikę, czy próbować gdzie indziej. Mąż jest zdecydowany, ja już trochę zaczynam świrować z nerwów 🙄🤦🏻‍♀️

  • Blumenka24 Debiutantka
    Postów: 13 12

    Wysłany: 18 maja 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.

    W zeszłym roku dwa razy podchodziłazm do transferu.Pierwszy w sierpniu mrozak 3 dniowy niestety w 6 tygodniu poroniłam. Drugie podejście bylo w pazdzierniku tylko ze to juz był mrozak blastki 4.1.1( doktor Z doradzil zebysmy zdecydowali sie na rozój z 3 dnia do 5 dniu) . I udało sie rozwineły sie dwie piekne blastki. Ciąza rozwijała sie prawidłowo niestety w 12 tygodniu lekarz nie widział tetna dziecka. To bylo straszne, jeszcze tydzien i miałam miec prenatalane i poznac płeć. Została mi jeszcze jedna blastk 4.1.2. i zastanawiamy sie co robić. Strach jest taki duzy że mnie paraliżuje. Mam synka kóry niebawem kończy 7 lat i chcielibyśmy miec kolejne dziecko, ale... Obawiam sie kolejnych krwiaków jak to było w ostatnich przypadach i zastanawiam sie czy wogole z mrożakow 8 letnich ciąza jest możliwa. Wyniki wszystko w normie, tylko niestety powtarzające sie krwiaki . Nagli mniie tez wiek w tym roku mam 39 lat. Czy ktos mial ciąze z mrozaków 5 - letnich i wiecej i wszystko bylo ok?

  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 18 maja 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia2911 wrote:
    Hej dziewczyny. To mój pierwszy post.
    Od stycznia jestem pacjentka doktora AB. Mamy za sobą 2 nieudane inseminacje, ostatnia w kwietniu. Dziś mam zaczynać stymulację do in vitro.. niby wina po stronie męża, morfologia 4% ale bardzo duży problem z ruchliwością + dużo plemników uszkodzonych. Fragmentacja dna niecałe 15%.

    Czy jest tu ktoś kto miał in vitro właśnie u doktora AB? Wiecie to tyle kasy, strasznie się boje czy powinnam zaufać klinice... czy skonsultować gdzieś indziej...
    Jest tu dużo ciąż z ivf spod „ręki” dr AB :)

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • AisoG Ekspertka
    Postów: 153 90

    Wysłany: 18 maja 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    Moze po prostu napięcie mięśni puściło i dlatego nie boli:) moze w ostatnim czasie mniej dźwigałas i przemeczalas sie... moze mniej stresu?:) i taki efekt. Tylko sie cieszyc 😘[/QUOTE


    Mikka robiłaś jeszcze betę?

    Medart od 08.2019
    Pobrano 19 komórek
    Zapładniono 14
    Pozostało 9
    ❄❄❄❄❄❄❄❄❄w tym przebadane 4 i zdrowe genetycznie! :)

    I transfer 14.05 😢 beta 4,0

    II transfer 😥

    III transfer😥

    IV transfer😥

    V transfer ciąża pozamaciczna usunięcie jajowodu

    2023 naturals
    27.01 ❤️
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 18 maja 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia2911 wrote:
    A mogłabyś proszę opisać w skrócie jak to wyglądało? Rozumiem, ze tez na mrożonych zarodkach?

    Wiadomo dlaczego 1 procedura się nie udała?
    Pierwsza procedura była u Z i transfer przebadanego zarodka nieudany. Nie wiemy dlaczego. Druga procedura u AB, przebadany zarodek i mamy syna. Trzecia procedura u AB, pierwszy transfer przebadanego zarodka nieudany i doszliśmy do wniosku, że transfer zrobiny za późno. Drugi transfer w tym samym dniu co był poprzedni udany i mamy 22tc🙂
    Edit tak wszystkie transfery na mrożonych zarodkach i wszystkie zarodki przebadane genetycznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2021, 16:47

  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 18 maja 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisoG wrote:
    Mikka wrote:
    Moze po prostu napięcie mięśni puściło i dlatego nie boli:) moze w ostatnim czasie mniej dźwigałas i przemeczalas sie... moze mniej stresu?:) i taki efekt. Tylko sie cieszyc 😘[/QUOTE


    Mikka robiłaś jeszcze betę?


    Tak robiłam:) Pierwsza 77 po dwóch dniach 176

    AisoG, Catlady, Karo84, Nowa38 lubią tę wiadomość

  • AisoG Ekspertka
    Postów: 153 90

    Wysłany: 18 maja 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka wrote:
    Tak robiłam:) Pierwsza 77 po dwóch dniach 176


    Super✊

    Medart od 08.2019
    Pobrano 19 komórek
    Zapładniono 14
    Pozostało 9
    ❄❄❄❄❄❄❄❄❄w tym przebadane 4 i zdrowe genetycznie! :)

    I transfer 14.05 😢 beta 4,0

    II transfer 😥

    III transfer😥

    IV transfer😥

    V transfer ciąża pozamaciczna usunięcie jajowodu

    2023 naturals
    27.01 ❤️
  • Biri0208 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 19 maja 2021, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny to znowu ja jestem u AB to nasza pierwsza procedura wcześniej 3 inseminacje niestety bez rezultatu mam pytanie czy przy estradiol 1335 i endo 7.89 AB zaryzykuje transfer świeżaka bo miałam dziś wizytę punkcja w czwartek 20.05 i mówi mi że endo za małe mamy 6 pęcherzyków mąż upiera się żeby robić na świeżo jeśli będą zarodki co do radzicie jako bardziej doświadczone w procedurach
    Bardzo proszę o podpowiedzi

  • Biri0208 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 19 maja 2021, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam że to za małe endo ma 7.9 mm

  • Biri0208 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 19 maja 2021, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Was proszę o podpowiedź co robic

  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 19 maja 2021, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biri0208 wrote:
    Hej dziewczyny to znowu ja jestem u AB to nasza pierwsza procedura wcześniej 3 inseminacje niestety bez rezultatu mam pytanie czy przy estradiol 1335 i endo 7.89 AB zaryzykuje transfer świeżaka bo miałam dziś wizytę punkcja w czwartek 20.05 i mówi mi że endo za małe mamy 6 pęcherzyków mąż upiera się żeby robić na świeżo jeśli będą zarodki co do radzicie jako bardziej doświadczone w procedurach
    Bardzo proszę o podpowiedzi


    Dzień przed punkcja estradiol mialam 630 i Dr mowila ze jest wysoki, ale pojecia nie mam czy po punkcji on jakos maleje czy co sie z nim dzieje. A co do eneo to niestety nie pomogę.... mialam 5 transferów i 3 inseminacji i nigdy nie wiedzialan ile moje endo wynosi :)

    Moze endo jeszcze trochę urosnie?
    Ja pije medargin na edno, dziewczyny tutaj polecają jakieś wino i orzechy. Postaraj się zrobić co możesz aby się udało w tym, ale jak dr uzna ze jest za małe to trzeba go słuchać.
    Wino to pinot noir a orzechy o ile dobrze pamiętam btazylijskie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2021, 05:49

  • BellaLuna Znajoma
    Postów: 23 11

    Wysłany: 19 maja 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biri0208 wrote:
    Hej dziewczyny to znowu ja jestem u AB to nasza pierwsza procedura wcześniej 3 inseminacje niestety bez rezultatu mam pytanie czy przy estradiol 1335 i endo 7.89 AB zaryzykuje transfer świeżaka bo miałam dziś wizytę punkcja w czwartek 20.05 i mówi mi że endo za małe mamy 6 pęcherzyków mąż upiera się żeby robić na świeżo jeśli będą zarodki co do radzicie jako bardziej doświadczone w procedurach
    Bardzo proszę o podpowiedzi
    A dlaczego mąż się upiera ?
    Estradiol ja miałam ponad 2000
    A endo niestety nie wiem
    Czytałam kiedyś na grupie ze AB nie wykonuje świeżych
    Ja i moje 2 koleżanki z mrożonych
    Z dobrym skutkiem :) Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2021, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biri0208 wrote:
    Hej dziewczyny to znowu ja jestem u AB to nasza pierwsza procedura wcześniej 3 inseminacje niestety bez rezultatu mam pytanie czy przy estradiol 1335 i endo 7.89 AB zaryzykuje transfer świeżaka bo miałam dziś wizytę punkcja w czwartek 20.05 i mówi mi że endo za małe mamy 6 pęcherzyków mąż upiera się żeby robić na świeżo jeśli będą zarodki co do radzicie jako bardziej doświadczone w procedurach
    Bardzo proszę o podpowiedzi
    AB robi transfer świeżaka??? Zdziwiona jestem bo do mnie powiedział że on nie jest zwolennikiem transferów zaraz po punkcji.

  • Klaudia2911 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 19 maja 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    AB robi transfer świeżaka??? Zdziwiona jestem bo do mnie powiedział że on nie jest zwolennikiem transferów zaraz po punkcji.

    Mi dokładnie mówił to samo

  • Magnetisme Przyjaciółka
    Postów: 85 34

    Wysłany: 19 maja 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisoG wrote:
    Cześć dziewczyny...

    Wiem, że panikuje ale już raz tak miałam.
    Od kilku dni strasznie bolały mnie plecyna wysokości piersi, które budziły mnie w nocy (czasem przekręcę ie się na drugi bok graniczył z cudem)

    Dziś się obudziłam i nic... Zero połamania, zero bolu. Tak może się zdarzyć?
    Wizytę pierwsza dopiero mam w piątek 😦😵

    Tez mam wizytę w piątek więc za Ciebie również trzymam kciuki :)

  • AisoG Ekspertka
    Postów: 153 90

    Wysłany: 19 maja 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnetisme wrote:
    Tez mam wizytę w piątek więc za Ciebie również trzymam kciuki :)


    Dziękuje 😘

    Magnetisme lubi tę wiadomość

    Medart od 08.2019
    Pobrano 19 komórek
    Zapładniono 14
    Pozostało 9
    ❄❄❄❄❄❄❄❄❄w tym przebadane 4 i zdrowe genetycznie! :)

    I transfer 14.05 😢 beta 4,0

    II transfer 😥

    III transfer😥

    IV transfer😥

    V transfer ciąża pozamaciczna usunięcie jajowodu

    2023 naturals
    27.01 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnetisme wrote:
    Tez mam wizytę w piątek więc za Ciebie również trzymam kciuki :)
    Ja też mam w piątek 😊
    Powodzenia Kochane ✊✊

    Magnetisme lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2021, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biri0208 wrote:
    Dodam że to za małe endo ma 7.9 mm
    Endo musi być ok 10mm żeby mógł być transfer ale znam przypadek ze na mniejszym AB podjął ryzyko i się udało 😊

  • Biri0208 Koleżanka
    Postów: 38 24

    Wysłany: 19 maja 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi decyzja podjęta słuchamy się AB. Jutro punkcja. Możecie podpowiedzieć czy coś mam zabrać do kliniki że sobą, bo zapomniałam zapytać po wizycie

  • MAJKA91 Przyjaciółka
    Postów: 92 29

    Wysłany: 19 maja 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Endo musi być ok 10mm żeby mógł być transfer ale znam przypadek ze na mniejszym AB podjął ryzyko i się udało 😊

    Jesteś pewna z tym 10 mm? Jak na początku byłam u Niego to mówił, że nie robi transferu jak endonetrium spadnie poniżej 8 mm

‹‹ 2640 2641 2642 2643 2644 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ