X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Jestem po połówkowych :) Dziewczynka pozostała dziewczynką, waży 416 g i wszystkie parametry ma w normie! Wg szacunków długość około 24 cm z nóżkami :) Płyn owodniowy w normie, przepływy w normie, szyjka też w normie (3.7 cm). Z wrażenie zapomniałam zapłacić i musieliśmy się cofać :D

    Super, ja jadę w sobotę :)

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś wie jak się nasi lekarze z kliniki zapatrują na wakacje? Tzn. czy mogę sobie pozwolić na wyjazd samochodem do Chorwacji, albo do Pn Włoch? Czy odpada i lepiej samolot. Czy samolot też odpada i lepiej ograniczyć się do Polski. Zapomniałam o to dziś zapytać :(

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi do Zakopanego w poprzedniej ciąży pozwolił jechać. Niestety dzieciątko nie dożylo do dnia wyjazdu :( to był 9 tc.

    Jesteś już tak wysoko w ciąży że jeśli się dobrze czujesz to myślę że dr nie miałby nic przeciwko, jeżeli się dobrze czujesz. Ale ja bym jednak została w Polsce.
    Chociażby dlatego że gdyby coś się stało to możesz tam utknac w szpitalu bo nie będzie można Ciebie przetransportować.

    Ostatnio słyszałam że koleś na wakacjach miał zawał a nie miał ubezpieczenia i teraz musi zapłacić 780 tys za leczenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 19:31

    1JyDp2.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jadę do Włoch za 3 tyg, samochodem.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow dziewczyny podziwiam was za te wyjazdy ;) wiadomo, ciąża nie choroba ale ja jednak bym się nie zdecydowała na wojaże zagraniczne a samochodem to juź w ogóle no ale ja nie lubię jeździć i mam chorobę lokomocyjną jak jadę z tyłu więc po takiej podróży czy w ciąży czy nie to tydzień bym dochodziła do siebie ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Ja jadę do Włoch za 3 tyg, samochodem.

    A dokąd jedziesz? Będziecie po drodze robili jakiś nocleg, czy prosto do celu?

    Jeśli bym jechała za granicę, to wiadomo, że tylko i wyłącznie z ubezpieczeniem :) Ja się póki co dobrze czuję, a miło by było ostatni raz sobie gdzieś tylko z mężem wypocząć :):

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba jestem przewrazliwiona bo bym nie pojechała ;)

    1JyDp2.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Livigno. Obczaję tylko szpital w okolicy w razie w.

    Ale co by się miało stać? jedziemy autostradami i będziemy robić przerwy. Na raz, 1100 km. Jeździmy tak 2 razy w roku. Ja pół drogi i tak prześpię ;)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • AgnieszkaN Znajoma
    Postów: 28 23

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro wizytę... niestety okropnie boli mnie brzuch jajniki kręgosłup oraz macica. Do tego brak apetytu. Objawów w sumie nie mam prócz bólu piersi który zanika. Jutro będzie wszystko jasne ... :(

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka, powodzenia! :) Ja się martwiłam brakiem objawów, ty się martwisz objawami, zawsze nam staraczkom źle :) Ale wierzę, że te bóle właśnie dokładnie opisują te objawy które ja chciałam mieć a nie miałam i zobaczysz swojego maluszka! O której trzymać kciuki?

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • AgnieszkaN Znajoma
    Postów: 28 23

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9.30 pewnie masz rację ale i tak mnie to bardzo martwi..

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka wiem, że cię to martwi, ale przekonasz się, że wszystko będzie ok :) Czekam na wieści! :)
    P.S.
    Ja martwię się nieustannie cały czas i przed każdym usg trzęsę portkami i pewnie już tak zostanie dopóki nie urodzę (jeśli będzie mi to dane...)!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 09:29

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też sie martwilam brakiem objawów a raz bolał mnie brzuch to myślałam, że zawału dostanę i już chciałam jechać do kliniki ale się opanowałam ;)
    Naa prawdę polecam wam detektor. Trochę uspokaja. Nadal się martwię ale świadomość, że żyje i serduszko bije w prawidłowym tempie daje jednak siłę by przetrwać do tej wizyty. Ja mam teraz raz w miesiącu i oszalec można a jeszcze 11 dni...

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała a ja cały czas zastanawiam się nad detektorem i powiem ci, że chciałabym ale się boję :) Że nie znajdę :) Ale jeszcze muszę sprawę przemyśleć, w sumie to nie jest jakaś wielka kasa a zawsze można samemu sprawdzić... Tzn. jak kupię to zacznę szukać serduszek dopiero po wizycie, na której będę wiedziała, że było wszystko ok, żeby wiedzieć, czy umiem szukać, czy dupa :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętajcie, że należy się opieka położnej środowiskowej, także nad ciężarną. One mają detektory i mogą sprawdzić.

    Ainaa lubi tę wiadomość

    r9bzabd.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari a do tego tematu to już w ogóle nie wiem jak się zabrać :) To będę myśleć najwcześniej po genetycznym, ale skoro już temat wywołałaś to pytanko - wiadomo, że będę rodzić w Pń, w ogóle nie ma innej opcji, ale w swoim mieście muszę mieć też jakąś położną, bo to ona mnie ewentualnie odwiedzi po porodzie i pokaże co i jak, tak? No i teraz powiedzmy, że mam jakąś Panią wybraną to gdzie mam się z tym zgłosić, że wybieram ją? Bezpośrednio się z nią skontaktować? Czy jeszcze jakiś papier u rodzinnego wypełnić? Wiecie, ja mojego rodzinnego nie odwiedzam, w zasadzie to nawet jestem przypisana ciągle do pediatry właśnie dlatego, że wszystko prywatnie ogarniamy a przy tym raczej nie choruję :) Nie znam się w ogóle na państwowej służbie zdrowia!

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaN nie martw się na zapas! Chyba połowa z nas tutaj w ciąży nie ma/nie miała żadnych objawów w I trymestrze. To o niczym nie świadczy!

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bójcie sie odstawić prolutexu. Ja jestem tylko na luteinie i zbadalam bo mnie to niepokoilo i nadal kosmiczny- 125

    Za to w moczu ponad 2 tys bakterii :/ od kilku lat mam ciągle jakies infekcje czy to się kiedyś ode mnie odczepi :/

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała no właśnie mój prog jest żenujący, dlatego nie odstawiłam :) Ale u mnie jednak jeszcze łożysko nie produkuje plus biorę też dupka, który nie wychodzi w badaniach więc mam nadzieję, że ten progesteron jaki mam utrzyma ciążę jeszcze przez tą chwilę zanim łożysko się weźmie do roboty...

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy mnie z tym progesteronem nie stresujcie... Ja ostatni Prolutex podam w 12+5 - nie za wcześnie na odstawienie? Co prawda nadal mam Duphaston 2x2, ale Pani dr mnie nastraszyła, że może mnie brzuch boleć czy wystąpić plamienie/krwawienie :/

    l22ntv73m8tqf2yc.png
‹‹ 514 515 516 517 518 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ