X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja poradników ciążowych nie polecam :) nic ciekawego się z nich nie dowiedziałam. Za to polecam pozycję Zawitkowskiego "Mamo Tato co Ty na to?" oraz Harvey Karp "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy". Jestem wielką zwolenniczką jego metod i u nas się bardzi sprawdzają. Tylko mi z kolei jest bliska teoria Rodzicielstwa Bliskości, a to nie każdemu odpowiada.Ja jestem aktualnie w trakcie czytania całej trylogii Karpa. Jak przebrnę do "Najszczęśliwszego śpiocha w okolicy" dam znać.
    Bardzo nie polecam Tracy Hogg "Język niemowląt" wg mnie jej zasady to bardziej tresura niż wychowanie, ale znam też zwolenników

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    To w takim razie nie będzie tak, że glukoza szybciej pokaże, że coś jest nie tak?

    Wystarczy że dzień wcześniej długo nie będziesz jadła lub zjesz więcej słodkiego to glukoza rano wyjdzie zawyzona.
    Podobno najlepszy obraz daje hemoglobina glikowana ale Kicia zburzyla cały mój światopogląd ;)

    1JyDp2.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicia ja właśnie przeczytałam tę książkę Tracy Hogg, ale odniosłam zupełnie inne wrażenie niż Ty. To co tam pisała wydawało mi się rozsądne (z punktu widzenia laika). Jeszcze chcę przeczytać "W Paryżu dzieci nie grymaszą" i sobie porównać. Ale i tak pewnie wszystko dopiero wyjdzie w praniu jak zwykle :D

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli bierzecie metforminę to może i HbA1C daje pewien obraz. Ja brałam poprzednią ciążę do porodu i krzywej nie robiłam. W tej ciąży musiałam w maju odstawić i nie odważyłabym się na nie zrobienie krzywej bez metforminy.
    Wg dr nie powinnam się martwić bo glikowana dobra, ale ja mam diabetologów w bliskim otoczeniu i dzięki wiedzy od nich nie do końca się zgadzam z wersją dr K. Mój wynik po 2h świadczy o cukrzycy ciążowej i z własnej woli stosuję dietę i mierzę glikemię po posiłku. Dzięki temu wiem, że są bardzo niepozorne rzeczy, po których mam przekroczenia (wcale nie słodycze) i mogę świadomie kontrolować swoją dietę, bo takie skoki są niebezpieczne dla dziecka.

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicia a to nie jest trochę tak ze jeśli brałas leki przeciw cukrzycy typu 2 to organizm się trochę rozleniwil i jak odstawilas to sam nie umie sobie poradzić i dlatego po 2 h masz taki wysoki wynik?

    1JyDp2.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżdżownica nie twierdzę, że dr K nie ma racji. Ja jednak z w tym przypadku wolę być nadgorliwa i przyjąć, że ten wynik powyżej normy dla ciężarnych (aktualnie norma to 153 po 2h) świadczy o tym, że na dietę muszę uważać. Za bardzo boję się ewentualnych powikłań, a dieta nie mi na pewno nie zaszkodzi. Nawet ją polubiłam, dawno nie jadłam aż tak wartościowo i różnorodnie:) Dr K to zaakceptowała, wie że się kłuję, ale mi to daje świadomość kontroli sytuacji nawet jeśli to pewnego rodzaju panika z mojej strony

  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżdżownica to raczej nie ma wpływu z tego co mi wiadomo.

  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna co do książek Hogg też mi się wydawały rozsądne póki nie pojawił się na świecie mały człowiek i nie przekonałam się, że te schematy nie są zdecydowanie do High Need Baby ;)

    antonna lubi tę wiadomość

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o wychowanie to mi się bardzo podoba podejście dr Montessori i myśl przewodnia "pomóż mi to zrobić samemu". Może nie stosujemy tego bardzo restrykcyjnie bo dziecko też musi mieć swoje obowiązki, ale dajemy młodemu dość duża swobodę decydowania o sobie i przez to jest bardzo samodzielny.

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze Kicia żebyś Ty się czuła bezpiecznie. A dieta każdemu wychodzi na dobre :)
    a powiedz mi czy ty jesteś na bezglutenowej?

    kiciakocia lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiciakocia wrote:
    Antonna co do książek Hogg też mi się wydawały rozsądne póki nie pojawił się na świecie mały człowiek i nie przekonałam się, że te schematy nie są zdecydowanie do High Need Baby ;)

    No właśnie tego się boję, że wg książek wszystko takie proste, a życie pokaże zupełnie coś innego i nie będę wiedziała co robić.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    No właśnie tego się boję, że wg książek wszystko takie proste, a życie pokaże zupełnie coś innego i nie będę wiedziała co robić.

    Rybko kiedyś przeczytałam że nie ma dobrej metody wychowawczej, jest tylko Twoja własna. Wydaje mi się że nawet jak ktoś wychowa pięcioro dzieci to i tak każde jest inne i przy 6 dziecku można nie wiedzieć co robić :)

    kiciakocia lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżdżownica jestem na restrykcyjnej BG od września

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pozycje książkowe ;) jak już skończę pracę i będę na l4 to wezmę się za edukowanie ;) na szczęście póki co jeszcze mieszkam z rodzicami więc mam nadzieję że mama pomoże mi stawiać pierwsze kroki w macierzyństwie, a później z biegiem czasu samo się ułoży, ale teoretycznie dobrze być przygotowanym ;) chociaż już dziś boję się kąpieli takiego okruszka, wiem że każda mama kąpie swoje niemowlaczki ale pierwszy raz będzie chyba ciężkim doświadczeniem w asyście całej rodziny ;) mam nadzieję, że przyszła babcia nie spanikuje i przypomni sobie jak mnie kąpała i pomoże ;) bo moja teściowa przy swojej pierwszej wnuczce uciekła i powiedziała, że w kąpieli im nie pomoże bo się boi chociaż swoją piątke dzieci wychowała i jeszcze wiele, wiele innych ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o cukrzycę ciążową to konsultowałam się z dwoma znajomymi diabetologami (nie byłam w poradni to znajomi lekarze) zaznaczając jakie są wyniki krzywej i jaka hemoglobina glikowana i oboje stwierdzili, że HbA1C nie jest miernikiem czy cukrzyca ciążowa jest lub nie. Wynik daje krzywa, a stosując dietę wynik hemoglobiny glikowanej mówi nam czy cukrzyca jest trzymana w ryzach czy też nie. Oboje zalecili glukometr i dietę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2017, 19:54

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mialam problemów z wypiciem glukozy. Lyknelam to na 2 razy, po prostu ulep, nie rozumiem dlaczego to dla niektórych takie straszne?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała a Ty tak wcześnie robiłaś obciążenie glukoza?

    1JyDp2.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ja miałam to badanie na etapie diagnostyki nieplodnosci kilka lat temu ;)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą miałam 2 razy. Raz na polnej na oddziale na diagnostyce niepłodności i raz zlecone przez gina łączącego mnie przed przygodami z kliniką

  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny właśnie zauważyłam u siebie brązowe plamienie :( na razie jednorazowe. Miałam mieć jutro badanie to 9 tydzień ale zadzwoniłam i umówiłam sie na dzisiaj na 13.30. Boje sie że poronie i że serduszko przestało bić.stres ogromny :(:( miała któraś z Was plamienia ale donosiła ciążę?albo jest w ciąży po plamieniach?

    w57v3e3kt53bmubr.png
‹‹ 512 513 514 515 516 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ