X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie ciągnie do wszystkiego i bym tylko żarła najchetniej :D

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Jesteś już w 24 tc i ci nadal nie przeszło to? Myślałam że z czasem minie a tu mnie zmartwilaś... ;) no nic, będę dalej szukać 'swojego' smaku. A od słodyczy w zasadzie też mnie odrzuca, jeśli już to bardziej do slonego mnie ciągnie.

    Niestety mam wrażenie że jest coraz "gorzej" haha :) ale przez takie zdrowe odżywianie mało przytyłam i nie mam zagrożenia cukrzyca ciążową:) nie ma tego złego... ;)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie od tygodnia widzę, że przeszły mi awersje pokarmowe i odrzucenie przed wieloma zapachami. Czytałam "W oczekiwaniu na dziecko" i generalnie w I trymestrze nie trzeba tak restrykcyjnie jeść wszystkiego, co zdrowe, bo i tak wiele kobiet wielu pokarmów nie jest w stanie przełknąć, a na tym etapie dziecko jeszcze nie pobiera tyle z naszego pożywienia. Najważniejsze by cokolwiek jeść. Od II trymestru warto jednak lepiej pilnować wartości tego, co jemy, więc za chwilę będziesz miała szansę nadrobić :)

    Ja osobiście zawsze miałam słabość do słodyczy i niemal ciągle mam na nie ochotę. Miałam moment z ogromnymi chęciami na słone czy kwaśne rzeczy, ale się uspokoiło.
    Ja się muszę wyjątkowo pilnować, bo już podpadam pod otyłość i nie mogę przegiąć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2017, 13:37

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Malina_ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,mam prośbę czy mogłaby któraś z Was napisać jak w rozkładzie czasowym wygląda sama stymulacja, chodzi mi o to, w które dni mniej więcej wypada pierwsza ocena, potem kolejne, kiedy punkcja. Wydaje mi się,że o tym juz wiele razy pisalyscie na forum, ale nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję za odp.:-)

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wizytę w 3, 12 i 14 dc. W 15dc badanie estradiolu i progesteronu (bo pęcherzyki dzień wcześniej wyglądały już spoko, ale Pani dr chciała potwierdzić hormony) i punkcja w 17dc. Ale pamiętaj, że każdy inaczej reaguje na leki i niekiedy potrzeba więcej USG.

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżdżownica niestety Cię zmartwię. Ja odzywam się bardzo zdrowo (w tej ciąży to już w ogóle wchodzi mi od początku głównie chudy nabiał, warzywa, lekkie rzeczy) a cukrzycę ciążową mam ;) także niespodzianka- zdrowe odżywianie nie gwarantuje niestety braku cukrzycy ciążowej ;) u mnie aktualnie +5 kg, urosła mi tylko piłka z przodu. Ogólnie noszę rozmiar xs/s także cukrzyca nie dotyczy tylko osób z nadwagą. W pierwszej ciąży jadłam mniej zdrowo (więcej zachcianek) a cukrzycy nie było a teraz proszę.

    No i te soki to bomby cukrowe, chyba że warzywne. Na to radzę uważać. U mnie są kompletnie zakazane

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2017, 16:58

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicia, jej, soki to jedyne moje marzenie więc trudno, póki co będę pić - wiem że kupa cukru, itd.ale jak sobie jeszcze tego odmówię to moje życie straci sens ;) ja ogólnie jako tako awersji zapachowych nie mam i nie miałam, a do jedzenia mam awersję tak w ogóle, do niczego konkretnego tylko do całego jedzenia! Ale to mnie wkurza bo jestem głodna, ale ciężko mi coś w siebie wrzucić i weź tu bądź mądry... A słodycze jeszcze przed ciążą uwielbiałam ale chwilowo nie uwielbiam ;) jak ja bym chciała, żeby to akurat mi zostało do końca życia ;)
    A a propos ciąży i poradników- czytać, nie czytać? A jeśli czytać to polecacie coś sensownego?

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina_ wrote:
    Cześć,mam prośbę czy mogłaby któraś z Was napisać jak w rozkładzie czasowym wygląda sama stymulacja, chodzi mi o to, w które dni mniej więcej wypada pierwsza ocena, potem kolejne, kiedy punkcja. Wydaje mi się,że o tym juz wiele razy pisalyscie na forum, ale nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję za odp.:-)
    Malina to wszystko też zależy na jakich lekach i dawkach pojedziesz i u którego z lekarzy ;) ale ogólnie tak jak Gabi ci pisała pewnie 3 dc a później po ok. 7 dniach stymulacji jeśli idziesz na Puregonie, nie wiem jak jest na elonvie. No i później w zależności od tego jak będą wyglądać Twoje pęcherzyki, albo od razu poznasz datę punkcji albo raz-dwa jeszcze będziesz musiała się przejechać na podgląd. To tak naprawdę sprawa indywidualna ale punkcja średnio pewnie się zamknie między 12 a 18 dc, wydaje mi się, że ja przy swoich stymulacjach właśnie tak mniej więcej w takim przedziale czasowym miałam, ale akurat u mnie za każdym razem było inaczej dlatego taki rozstrzał ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2017, 17:20

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soki w rozsądnych dawkach są ok byle nie litr dziennie :) ja też sobie w pierwszym trymestrze pozwalałam na 300 ml pomarańczowego, bo czułam chwilową ulgę w mdłościach po nim :) potem musiałam go porzucić bo nasilał zgagę. Teraz wypijam codziennie dwa litrowe dzbanki wody z lodem, sokiem z cytryny, limonką i świeżą miętą. Uwielbiam :) orzeźwia i chłodzi w upały, a i mocz pięknie zakwasza przy okazji
    Brakiem apetytu się Imbirku nie przejmuj. Ja do 14 tc prawie nic nie jadłam przez mdłości i wymioty, dr kazała się nawadniać i jeść cokolwiek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2017, 18:06

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem więcej niż przed ciążą ;) Nie mam już jakichś szczególnych smaków na konkretne rzeczy, po prostu jem wszystko. Zobaczymy jak ta moja glukoza będzie wyglądać za miesiąc. Jakby były problemy to ograniczę węgle z bólem serca hehe. Póki co przytyłam 3.5 kg.

    Imbirek ja sobie czytam jakieś książki o niemowlakach, a nie o samej ciąży. I jeszcze o karmieniu piersią coś przeczytam.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciakocia narazie glukoza 78 na czczo i 4,8% hemoglobina glikowana :) a test obciążenia glukozą jeszcze przede mną ale nie wiem czy się zdecyduje. Z dwojga złego wolę od razu przejść na dietę cukrzycowa niż pić 75 g glukozy :) ;)
    A Ty jakie miałaś wyniki?

    1JyDp2.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zwracam uwagę na skład soków (są takie, które w ogóle nie są słodzone). Fakt - cukier owocowy to nadal cukier, ale niejako taki sok to zamiennik dla owocu w całości. Możesz też ewentualnie sama wyciskać soki, do tego najlepsza będzie wyciskarka wolnoobrotowa, bo nie podgrzewa miąższu.

    Ja skupiam się na książkach z polecenia wielu znajomych jednej autorki Heidi Murkoff: "W oczekiwaniu na dziecko", "Dieta przyszłej matki", a na II/III trymestr zostawiam sobie "Pierwszy rok życia dziecka" i "Drugi rok życia dziecka". Przystępnie napisane, na razie mi odpowiadają.

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek ja właśnie jak na nic nie miałam ochoty to jadłam ziemniaki z masłem albo z kwaśna śmietana.
    A z poradników polecam "w Paryżu dzieci nie grymasza" :)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżdżownica na czczo 76, hemoglobina glikowana 4,5%
    Po 2 tyg krzywa i na czczo 80, po 2h 160. Moja hemoglobina glikowana sprzed dwóch dni to 4,7%

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia sok w ogóle nie może być slodzony, ja ma dodatek cukru to wtedy jest nektar albo napój.
    A też mam wyciskarke i bardzo sobie chwale:))) pomarancza+kiwi+ zielona pietruszka to po prostu bajka ;)

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiciakocia wrote:
    Dżdżownica na czczo 76, hemoglobina glikowana 4,5%
    Po 2 tyg krzywa i na czczo 80, po 2h 160. Moja hemoglobina glikowana sprzed dwóch dni to 4,7%

    Masakra. To może jednak powinnam się zdecydować na to tragiczne badanie :(

    1JyDp2.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jak zapytałam Panią dr o glukozę, to powiedziała, że hemoglobina glikowana daje obraz średni z ostatniego miesiąca, a glukoza tylko na dany moment. I bądź tu mądry... Ja badałam tylko hemoglobinę, glukozy Pani dr nie zlecała

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Pani dr powiedziała, że jak hemoglobina glikowana wyjdzie mi znowu poniżej 5% to nie muszę robić testu obciążenia glukozą, ale z tego co widzę u Ciebie kicia był dobry wynik, a mimo to cukrzyca jest? Czy Ty właściwie masz cukrzycę, czy stan przedcukrzycowy?

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    A ja jak zapytałam Panią dr o glukozę, to powiedziała, że hemoglobina glikowana daje obraz średni z ostatniego miesiąca, a glukoza tylko na dany moment. I bądź tu mądry... Ja badałam tylko hemoglobinę, glukozy Pani dr nie zlecała

    Nie z ostatniego miesiąca, a z dwóch-trzech ostatnich miesięcy.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w takim razie nie będzie tak, że glukoza szybciej pokaże, że coś jest nie tak?

    l22ntv73m8tqf2yc.png
‹‹ 511 512 513 514 515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ