X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę w 13+0 wg OM, 13+1 wg ostatniego USG. Dziewczyny tu wcześniej pisały, że lepiej iść później niż wcześniej. Zerknij na poprzednie USG z pomiarem CRL i podanym wiekiem ciąży i od tego policz. A najlepiej to faktycznie zapytaj Panią dr na wizycie :)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wstrzymaj się do tej swojej wizyty i pogadaj z dr ona na pewno ci powie co masz zrobić :) A skoro jutro masz wizytę to będziesz wszystko wiedziała :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem, do jutra na pewno poczekam, tylko ja, jak to zwykle ja, lubie miec w razie W plan B ;)

    Dzieki dziewczyny za porady ;)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj miałam to badanie drożności jajowodów. Wszystko jest ok. W nastepnym cyklu prawdopodobnie będziemy podchodzić do IUI. Ile kosztuje IUI i co jest w cenie? I jak to wygląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2017, 14:08

    l22nej28tcppkg68.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasia ja robiłam IUI 2 lata temu u dr K i wtedy to wyglądało tak, że płaciłam 1000 zł, ale wizyty były odciągane, a więc jeśli byłam na 3 ocenach za 150 zł to zostało mi w dniu IUI do zapłaty 550, aczkolwiek teraz nie wiem ile IUI kosztuje - jakiś czas temu ktoś chyba mówił, że 1200? Ale to może odezwie się ktoś kto niedawno robił :)
    A jak wygląda - to zależy, czy pójdziecie na naturalnym, czy sztucznym. Ja szłam cyklem stymulowanym (bo nie mam własnych owulacji) no i patrzyłyśmy jak rosną pęcherzyki, później dostawałam ovitrelle na ich pęknięcie (nie pękały u mnie) i bodajże po 36h od Ovitrelle przyjeżdżałam na IUI, tzn. musieliśmy być tak godzinę wcześniej, mąż oddawał nasienie, oni je przygotowywali i po pół godzinie - 40 minutach zapraszali na "zabieg", czyli włożą ci cewnik, wstrzykną nasienie i sobie leżysz chwilkę i do domu :) Nic nie boli. No i jako, że ja miałam problem z pęcherzykami to dr zapraszała mnie jeszcze na dzień po IUI, żeby sprawdzić, czy pęcherzyk pękł i czy będzie cokolwiek z tej inseminacji czy dupa :)
    Ale tak to wyglądało 2 lata temu, jeszcze w starym miejscu, może teraz mają inne schematy postępowania i odezwie się ktoś kto IUI robił niedawno :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam IUI w grudniu, płaciłam 1100 zł (w to wliczone oceny, poza pierwszą wizytą w 3dc normalnie płatną). Do tego leki jeśli masz być stymulowana.

    Procedura generalnie taka, jak opisała Imbirek :)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja robiłam prenatalne u swojego, do Sz. byłam zapisana ale stwierdziłam, że pójdę jak mi coś nie będzie pasowało. Z badania u mojego dr byłam zadowolona i mąż stwierdził, że bez sensu płacić 300 zł właściwie za to samo i nie poszłam ;) Robiłam 12+5

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Będę na cyklu stymulowanym puregonem. Mamy refundację na 3 cykle. Ja owulacji sama z siebie raczej nie mam. Pecherzyki przeważnie rosną ale nie pękają. U wczesniejszego lekarza miałam kilka cykli na clo. I raz zastrzyk na pęknięcie pregnyl. Teraz możemy działać sami na puregonie albo IUI. Szkoda mi refundacji na wlasne starania. Lepiej IUI. A przy tym puregonie bierze się coś jeszcze na pęknięcie czy tylko ten lek i na nim jest owulacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2017, 16:25

    l22nej28tcppkg68.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasia a myślicie o ivf jest IUI nie uda się czy odrzucacie ten temat? Bo niestety jeśli zdecydujecie się na ivf to tak jak teraz będziesz brała puregonu powiedzmy w dawce od 50-100 (zależy jak zareagujesz) to do ivf koło 300 jednostek dziennie - no inaczej chodzi mi o to, że przy IUI wykorzystasz 1 maksymalnie dwa opakowania puregonu a przy ivf możesz nawet i 6 wykorzystać więc warto to mieć na uwadze ;) dr mi mówiła że ludzie po prostu teraz decydują się płacić sami za lek do IUI a zostawić refundację na ivf dlatego o tym wspominam ;) bo jak ja pochodziłam to miałam 3 refundacje do IUI i 3 do ivf ale teraz to niestety ograniczyli tylko do 3 niezależnie na co wykorzystujesz.
    A kłujesz się tylko puregonem plus ewentualnie Ovitrelle na pęknięcie, ale to już niekoniecznie choć pewnie i tak dostaniesz ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasia to prawda lepiej zapłacić 100% teraz za puregon żeby w razie niepowodzenia (tfu, tfu odpukać) refundacje zostawić na IVF.

    Orientujecie się ile się w diagu czeka na posiew moczu?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje. Jednak raczej nie dopuszczamy takich myśli. Pani dr. na pierwszej wizycie nie kazała nawet myśleć o IUI. Raz bylam w ciąży i to pewnie dlatego.

    l22nej28tcppkg68.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała jak pytałam moich Pań w labie to od 2-5 dni ;) ja robiłam we wtorek a dziś już wynik mam, z tym, że u mnie nic nie wyhodowano.
    Jasia zawsze tę jedną IUI możecie zrobić refundowaną, a jakby nie wyszło, zastanawiać się co dalej, czy robić IUI na refundacje czy zapłacić w razie gdybyście jednak musieli do ivf przystąpić ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek, i pewnie tak zrobimy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2017, 19:02

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    l22nej28tcppkg68.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy można podawać Clexane i Prolutex w brzuch nad pępkiem? Kurcze, dół brzucha mam już obolały i posiniaczony, do tego już nieco wypukły i skórę trudniej tam złapać. A nad pępkiem mam fajną oponkę, która by się idealnie nadała, tylko nie wiem, czy takie miejsce jest tak samo skuteczne...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia clexane możesz robić w udo lub ramię. Ja robiłam w boczki jak już miałam brzuch i nie dało,rady złapać skory, nad pępkiem chyba ro złe miejsce jest.

    gabrysia111 lubi tę wiadomość

    r9bzabd.png
  • Lena1 Przyjaciółka
    Postów: 76 24

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Wy mnie z tym progesteronem nie stresujcie... Ja ostatni Prolutex podam w 12+5 - nie za wcześnie na odstawienie? Co prawda nadal mam Duphaston 2x2, ale Pani dr mnie nastraszyła, że może mnie brzuch boleć czy wystąpić plamienie/krwawienie :/


    To znaczy, że Duphastonu lepiej nie brać za długo? Czy Prolutexu?

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam prolutex nad pepkiem. Tak mnie najmniej bolało. Clexane za to daje pod pepkiem ;) w boczki mnie boli bardziej

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1 wrote:
    To znaczy, że Duphastonu lepiej nie brać za długo? Czy Prolutexu?
    Nie nie. Zbyt wczesne odstawienie progesteronu przy transferach na cyklu sztucznym może zaszkodzić (zanim łożysko zacznie progesteron produkować)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wiecie może jak długo czeka się teraz na wizytę u genetyka na nfz?

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Byłam dziś u dr Ż, Antek rośnie, waży już 825 gramów :)
    Ale mam niskie aptt i dostałam clexane. Bardzo to boli? Lepiej rano czy wieczorem dawać? Już się odzwyczailam od zastrzyków :(

    gabrysia111, a88, MalaHD, Imbirek91 lubią tę wiadomość

    1JyDp2.png
‹‹ 517 518 519 520 521 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ