X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Hej :) Byłam dziś u dr Ż, Antek rośnie, waży już 825 gramów :)
    Ale mam niskie aptt i dostałam clexane. Bardzo to boli? Lepiej rano czy wieczorem dawać? Już się odzwyczailam od zastrzyków :(
    Super, że wszystko dobrze :)

    Co do Clexane, to u mnie niestety często powoduje siniaki. Pani dr mi ostatnio powiedziała, że ten lek ma tępe igły i niektóre pacjentki przelewają go do igieł insulinówek (ja nie próbowałam). Pora podania chyba jest bez znaczenia, ja się kłuję wieczorem (miejsce po wkłuciu potrafi boleć kilka godzin, więc na noc w sam raz)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi dr w Luxmed dzis polecila zamienić Prolutex na Luteine 2x100 od 10 tygodnia... trochę mam watpliwosci... progesteron 80 na chwile obecna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2017, 11:22

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siniaki się robią ale u mnie są one niebolesne więc robię rano. Sam zastrzyk boli bo faktycznie tępe te dzidy.

    A88 ja w życiu bym nie zamieniła prolutexu na luteine. Ale może jestem przewrazliwiona ;)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja tez zrobilam wielkie oczy, ale Pani Dr zapewniala, ze taka dawka luteiny bedzie dokladnym odpowiednikiem prolutexu... nie ukrywam, ze moj fioletowy brzuch ucieszylby sie na mala odmiane...

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Hej :) Byłam dziś u dr Ż, Antek rośnie, waży już 825 gramów :)
    Ale mam niskie aptt i dostałam clexane. Bardzo to boli? Lepiej rano czy wieczorem dawać? Już się odzwyczailam od zastrzyków :(

    A ile Ci to aptt wyszło? Clexane boli bardziej niż puregon, ale da się przeżyć. Jak mus to mus!
    a88 wrote:
    No wlasnie ja tez zrobilam wielkie oczy, ale Pani Dr zapewniala, ze taka dawka luteiny bedzie dokladnym odpowiednikiem prolutexu... nie ukrywam, ze moj fioletowy brzuch ucieszylby sie na mala odmiane...

    Twoja lekarka w LuxMedzie też pracuje w klinice niepłodności, więc myślę, że się zna :D Tak jak już pisałam, ja po becie byłam tylko na Lutinusie + duphastonie, bez Prolutexu.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aptt mam 23s a norma w diagnostyce od 26.

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    A mi dr w Luxmed dzis polecila zamienić Prolutex na Luteine 2x100 od 10 tygodnia... trochę mam watpliwosci... progesteron 80 na chwile obecna

    Ja też bym nie zamieniła. Z jakiegoś powodu to prolutex jest zalecany w naszej sytuacji.

    1JyDp2.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA i jak było na wizycie????????????

    Dżdżownica to faktycznie poniżej normy. Ja mam ciągle tak 26-27s i mimo że w normie to Pani dr nie odpuszcza z Clexane :>

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    MedA i jak było na wizycie????????????

    Dżdżownica to faktycznie poniżej normy. Ja mam ciągle tak 26-27s i mimo że w normie to Pani dr nie odpuszcza z Clexane :>

    Ja wcześniej miałam 28, teraz tak się porobiło :(

    1JyDp2.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Ja wcześniej miałam 28, teraz tak się porobiło :(
    Ja mam 27s i Pani dr wyraźnie powiedziała, że z Clexane zrezygnować nie mogę (bo to dolna granica i to na dodatek badana w trakcie przyjmowania leku). Nic się nie martw, do zastrzyków łatwo się przyzwyczaić

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko ok poki co ;) jedynie coś z krzepliwoscia mam mimo clexane 0,8 i muszę jakieś tam dodatkowe badanie zrobić w konkretnym labie ;) ale co i jak to w sumie nie dopytalam, po prostu przyjelam do wiadomości ze musze tam podjechać i oddać te krew ;)
    A mój brzuch już chyba sie przyzwyczaił do zastrzyków bo siniakow żadnych nie mam, no czasem się zdarzy ale bardzo, bardzo rzadko i w sumie mnie nie boli, czasem szczypie ale do przeżycia ;) prolutex daje w okolicy pępka ale to powiedzmy taka spora okolica a clexane bliżej boków ;)

    gabrysia111, dżdżownica, MalaHD, Alberta lubią tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    A mi dr w Luxmed dzis polecila zamienić Prolutex na Luteine 2x100 od 10 tygodnia... trochę mam watpliwosci... progesteron 80 na chwile obecna
    Mi lekarz kazał zbadać progesteron i powiedział ze jeśli będzie 80 lib wyzej to mam skończyć Lutinus oo 2x100 na dzień i brać 2x100 Liteinę. Doktor powiedział że kliniki in vitro preferują oryginalny lek od producenta czyli Lutinus a Luteina to ten sam skład.jeśli mówi to ginekolog ktory zajmuje sie nieplodnoscia ale poza klinika to chyba cos w tym jest.Ja też mam zmniejszyc od 10tyg

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiula2122 wrote:
    Mi lekarz kazał zbadać progesteron i powiedział ze jeśli będzie 80 lib wyzej to mam skończyć Lutinus oo 2x100 na dzień i brać 2x100 Liteinę. Doktor powiedział że kliniki in vitro preferują oryginalny lek od producenta czyli Lutinus a Luteina to ten sam skład.jeśli mówi to ginekolog ktory zajmuje sie nieplodnoscia ale poza klinika to chyba cos w tym jest.Ja też mam zmniejszyc od 10tyg

    No to ja powiem tylko tyle. Po poprzednim transferze brałam Lutinus, ale od 8 tc zmieniłam na Luteine bo też myślałam że to to samo. Na koniec 9 tc się okazało że serce nie bije od 2 tygodni. Nie wiem czy to miało coś wspólnego, dr nie potwierdził ale do teraz się zastanawiam co by było gdyby było. teraz brałam prolutex, wytrwale całe 70 zastrzyków.
    Nikogo nie chce straszyć, to po prostu moja historia.

    1JyDp2.png
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    No to ja powiem tylko tyle. Po poprzednim transferze brałam Lutinus, ale od 8 tc zmieniłam na Luteine bo też myślałam że to to samo. Na koniec 9 tc się okazało że serce nie bije od 2 tygodni. Nie wiem czy to miało coś wspólnego, dr nie potwierdził ale do teraz się zastanawiam co by było gdyby było. teraz brałam prolutex, wytrwale całe 70 zastrzyków.
    Nikogo nie chce straszyć, to po prostu moja historia.
    Być może coś w tym jest i masz rację że jednak to nie te same leki. A z drugiej strony mogło to się i tak wydarzyć, ponoć najwięcej zatrzymań serduszek po in vitro jest do 9 tygodnia.Tego niestety sie nie dowiemy ale lepiej dmuchać na zimno.Ja już jestem w 10tym tygodniu i zaufam mojemu lekarzowi pod warunkiem ze moj progesteron bedzie w miare wysoki.jeśli nie, to też sie będę bała odstawić Lutinus bo nic się po nim nie działo. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy prolutexem a lutinusem.Dr Zak mówił że mam wybrać czy chce zastrzyki czy globulki ja wybralam globulki. Może każdy lek działa inaczej na każda kobietę.

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lutinus to zło. Wyplywalo to okropnie, brałam tydzień przy pierwszym transferze i zmieniłam na prolutex. Przy kolejnych już tylko prolutex.

    Mi APTT na 0,6 skoczylo do 35 i Żak chciał mi odstawić clexane. Ale mój obecny lekarz twierdzi, że przy MTHFR cała ciążę bezwzględnie żeby niepotrzebnie nie ryzykować.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiula2122 wrote:
    Być może coś w tym jest i masz rację że jednak to nie te same leki. A z drugiej strony mogło to się i tak wydarzyć, ponoć najwięcej zatrzymań serduszek po in vitro jest do 9 tygodnia.Tego niestety sie nie dowiemy ale lepiej dmuchać na zimno.Ja już jestem w 10tym tygodniu i zaufam mojemu lekarzowi pod warunkiem ze moj progesteron bedzie w miare wysoki.jeśli nie, to też sie będę bała odstawić Lutinus bo nic się po nim nie działo. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy prolutexem a lutinusem.Dr Zak mówił że mam wybrać czy chce zastrzyki czy globulki ja wybralam globulki. Może każdy lek działa inaczej na każda kobietę.

    My się zdecydowaliśmy dopiero za 4 razem na prolutex a nie Lutinus bo gdzieś przeczytałam że czasem tak jest ze jest zaburzone wchłanianie przez tkanki i wtedy lepiej dawać zastrzyki. I znowu nigdy się nie dowiemy czy to rzeczywiście miało wpływ czy dopiero piąty zarodek to był TEN WŁAŚCIWY :) albo sławna dieta bg zadziałała albo prolutex ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2017, 20:03

    1JyDp2.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się nigdy nie dowiem czy to ananas, encorton, dotlenienie (spacerowalam i dużo czasu spędzalam na dworze) czy to nawet chodzenie do kościoła pomogło. Pewnie dr miał rację i to po prostu jest TEN zarodek :)

    dżdżownica lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy się dziewczyny nie dowiemy co zadziałało. Po prostu przyszedł ten czas, ta chwila że nasze dzieciątka postanowiły do nas przyjśc i tyle ;-) . Dosam jeszcze odnośnie Clexane u pacjentek dr B.K. -doktor boi się nadkrzepliwości i uwielbia trzymać na clexane ;-) ja brałam do samego końca.

    r9bzabd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzdzownica, mam nadzieje, ze nie bedziesz miala nic przeciwko, ze zapytam, ale czy zamiana prolutexu na luteine objawiala sie plamieniami, czy o zatrzymaniu serduszka dowiedzialas sie na usg?

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 1 lipca 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    Dzdzownica, mam nadzieje, ze nie bedziesz miala nic przeciwko, ze zapytam, ale czy zamiana prolutexu na luteine objawiala sie plamieniami, czy o zatrzymaniu serduszka dowiedzialas sie na usg?

    Miałam wcześniej krwiak więc było plamienie przez około 2 tygodnie. Potem było ok i dlatego zmieniłam na Luteine. 2-3 dni przed usg pojawil sie lekko podbarwiony sluz. Także w sumie nic nie zapowiadało tragedii jak poszliśmy na usg.

    1JyDp2.png
‹‹ 518 519 520 521 522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ