X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 2 lipca 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja znowu plamię na brązowo :( W zeszłą niedziele dokładnie o tej samej godzinie było to samo. Wtedy poszłam szybko do lekarza i na szczęście wszystko z serduszkiem było w porządku. Doktor mówił że jeszcze może sie to zdarzyć. Macica sie czyści z różnych pozostałości. Byle nie było świeżej krwi.Tylko zastanawia mnie jedno czemu dokładnie o tej samej porze po tygodniu.próbowałam rozszyfrować co takiego robiłam albo co powtórzyłam ale nie widzę żadnego związku.może to przypadek a może jakiś skutek uboczny Lutinusa albo Acardu bo nic innego nie biorę. Mój obecny ginekolog na urlopie 2 tyg więc chyba nie będę panikować, co myślicie?

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Dwa cykle stracone bo endo dobijalo do ok 10 mm i zaczynało się cofać. Potem dość długo bo chyba 1,5 miesiąca byłam na antykach i na początku stycznia byliśmy na wizycie i dr kazał przyjść za 6 dni żeby zobaczyć czy już można odstawić. A mój mądry mąż zrozumiał że odstawić i przyjść 6 dni od dostania okresu. No i jak poszłam to już był 6 dzień cyklu i dr stwierdził że spróbujemy pełen naturals :) no i wtedy się udało :)

    Fajnie, że się udało i widzę że to już 25 tydzień! :) u nas naturals nie wchodzi raczej w grę, mąż ma słabe wyniki nasienia. Ze mną niby wszystko ok ale teraz nie wiem jak to będzie po tej ciąży. Ciekawi mnie jedno, jak wyglądają wizyty przygotowujące się do samego transferu przed rozmrożeniem zarodka? W którym dniu cyklu się stawić? Jakie badania jeszcze przejść? jakie tabletki też?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 10:07

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 lipca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 dc wizyta jak hormony i usg jest ok to start. U Ż nawet nie trzeba robić hormonów. Potem w zależności czy cykl sztuczny/ stymulowany czy naturalny ale ze 2-3 wizyty, jak endo jest ładne to decyzja o włączeniu progesteronu i za 5 dni transfer.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, dzięki Mała :) to pozostaje mi czekać...

  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 2 lipca 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn które urodziły - jakie witaminy brałyście od razu po porodzie? Albo jakie leki jeszcze zostawiłyście a co odstawiałyście?

    ajda
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 2 lipca 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    Fajnie, że się udało i widzę że to już 25 tydzień! :) u nas naturals nie wchodzi raczej w grę, mąż ma słabe wyniki nasienia. Ze mną niby wszystko ok ale teraz nie wiem jak to będzie po tej ciąży. Ciekawi mnie jedno, jak wyglądają wizyty przygotowujące się do samego transferu przed rozmrożeniem zarodka? W którym dniu cyklu się stawić? Jakie badania jeszcze przejść? jakie tabletki też?

    Naturals to mi chodziło że na cyklu naturalnym podany zarodek :) u nas teraz nie było szans na naturalnym bo mężowi się zrobił żylak na jądrze także tak mu się pogorszyła wyniki że do ivf miał pobierane z biopsji jądra.
    Chyba w 2-3 dniu cyklu trzeba się stawić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 18:14

    1JyDp2.png
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda ja biorę Femibion podobnie jak w ciąży. Teraz biorę ten zwykły. Euthyrox odstawiłam ale kontroluje tsh raz w miesiącu.

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Naturals to mi chodziło że na cyklu naturalnym podany zarodek :) u nas teraz nie było szans na naturalnym bo mężowi się zrobił żylak na jądrze także tak mu się pogorszyła wyniki że do ivf miał pobierane z biopsji jądra.
    Chyba w 2-3 dniu cyklu trzeba się stawić.

    A to źle zrozumiałam ;) to super, że u Was się tak skończyło, że odliczacie teraz do porodu :) choć pewnie dużo nerwów Was to kosztowało. Długo się staraliście?

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 3 lipca 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    A to źle zrozumiałam ;) to super, że u Was się tak skończyło, że odliczacie teraz do porodu :) choć pewnie dużo nerwów Was to kosztowało. Długo się staraliście?

    Prawie rok sami, 15 miesięcy u doktorka. W tym czasie raz ciąża biochemiczna, raz poronienie w 9tc. Także już praktycznie straciłam nadzieję. Tym bardziej że mój M ma 43 lata

    1JyDp2.png
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 3 lipca 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda ja biorę femibion clasic i omega med dha. Odstawiłam wszystko prócz letroxu, po badaniach wyszło żeby też odstawić.

    r9bzabd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Prawie rok sami, 15 miesięcy u doktorka. W tym czasie raz ciąża biochemiczna, raz poronienie w 9tc. Także już praktycznie straciłam nadzieję. Tym bardziej że mój M ma 43 lata

    A tu psikus i się udało :D a zdradzisz mi czy będzie chłopiec czy dziewczynka?
    Ciąża przebiega dobrze? A jak uważasz? Gdy wszystko jest dobrze, to lepiej działać od razu, nie czekać?

  • AnaC Przyjaciółka
    Postów: 91 49

    Wysłany: 3 lipca 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda ja biorę tak jak w ciazy prenatal classic i dha, clexane odstawilam po porodzie☺

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 3 lipca 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    A tu psikus i się udało :D a zdradzisz mi czy będzie chłopiec czy dziewczynka?
    Ciąża przebiega dobrze? A jak uważasz? Gdy wszystko jest dobrze, to lepiej działać od razu, nie czekać?

    Będzie chłopiec, Antoni :)
    Jak byłam po poronieniu to nie chciałam nawet myśleć o kolejnej wizycie u dr, zrobiłam to w sumie dla męża bo On zawsze patrzy w przyszłość. Ale jak już zaczęliśmy przygotowania do nowego cyklu to byłam bardzo szczęśliwa.
    Jeśli tylko dr nie będzie widział przeciwwskazań to działaj. U mnie działanie skrocilo cierpienie. Wiem że zawsze będzie mnie to bolało ale łatwiej z tym żyć jak się myśli o tym co przed nami.

    1JyDp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Będzie chłopiec, Antoni :)
    Jak byłam po poronieniu to nie chciałam nawet myśleć o kolejnej wizycie u dr, zrobiłam to w sumie dla męża bo On zawsze patrzy w przyszłość. Ale jak już zaczęliśmy przygotowania do nowego cyklu to byłam bardzo szczęśliwa.
    Jeśli tylko dr nie będzie widział przeciwwskazań to działaj. U mnie działanie skrocilo cierpienie. Wiem że zawsze będzie mnie to bolało ale łatwiej z tym żyć jak się myśli o tym co przed nami.

    Wow, mąż to pewnie się cieszy podwójnie bo jeszcze chłopak. Ładne imię :)
    Dziękuję że mi tak odpisujesz, o wiele mi łatwiej przejść przez to cierpienie. Mąż mnie wspiera i daje mi tą nadzieję, że będę jeszcze MAMĄ... Wiem, że jeszcze na Nas czeka ten jeden zarodek zamrożony... to mi daje siłę. Narazie jestem na L4,ale wrócę do pracy, poczekam na naturalny okres i będziemy działać dalej.

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie w moczu nic. Skąd ponad 2 tys bakterii jak w posiewie nic nie wyhodowali?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 3 lipca 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    A u mnie w moczu nic. Skąd ponad 2 tys bakterii jak w posiewie nic nie wyhodowali?
    Może za długo leżał, zanim go zbadali? To jest właśnie ta wątpliwość, którą ja miałam wcześniej :/

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 3 lipca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    Wow, mąż to pewnie się cieszy podwójnie bo jeszcze chłopak. Ładne imię :)
    Dziękuję że mi tak odpisujesz, o wiele mi łatwiej przejść przez to cierpienie. Mąż mnie wspiera i daje mi tą nadzieję, że będę jeszcze MAMĄ... Wiem, że jeszcze na Nas czeka ten jeden zarodek zamrożony... to mi daje siłę. Narazie jestem na L4,ale wrócę do pracy, poczekam na naturalny okres i będziemy działać dalej.

    Cieszę się że choć troszkę mogę pomóc. My mamy jeszcze 6-letniego adoptowanego syna więc będę miała samych chłopaków w domu :) dobrze ze chociaż piesek to sunia :)
    Dobrze że masz możliwość wrócić do pracy, wydaje mi się że to lepsze niż siedzenie w domu. Jeśli oczywiście lubisz swoją pracę:)

    1JyDp2.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 3 lipca 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Może za długo leżał, zanim go zbadali? To jest właśnie ta wątpliwość, którą ja miałam wcześniej :/
    Gabi u mnie tak jak mówiłam leżał co najmniej 10h zanim ktoś się za niego zabrał a nie miałam za dużo bakterii więc to chyba nie do końca dlatego ;) Mała a podmylaś się przed oddaniem moczu? Bo ja rano wyskoczyłam pod prysznic i dopiero później oddałam próbkę ;) i może ze skóry miałaś po prostu te bakterie?

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaioslam ok 8 do diagnostyki na Dabrowskiego ta pierwsza próbkę na badanie ogólne gdzie wykryto bakterie i wyniki były już o 13 więc raczej długo nie leżało. Podmylam się też wcześniej ale już cos mi nie pasowało więc myślę, że jakaś infekcja była. Posiew robiłam 2 dni później mogły one już zginąć przez ten czas?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 3 lipca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej obstawiam, że w badaniu ogólnym dostały się jakieś bakterie z zewnętrznych części ciała. Wątpię by w 2 dni same ustąpiły

    l22ntv73m8tqf2yc.png
‹‹ 520 521 522 523 524 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ