X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja miałam plamienie we wtorek delikatne różowe i się wystraszyłam więc dziś wylądowałam u lekarza. Ciąża potwierdzona, widoczny pęcherzyk ciążowy i ten żółtkowy i może zalążek zarodka ( taka mała kropka na większej kropce). Beta z dziś (24 dpo) 15 000. Czy to nie za dużo ? Miałyście moze takie delikatne plamienia ? Chociaż już ustały ale dziś po tym USG troche bo lekarz mało delikatny. Kiedy u Was było już wszystko widać ? Lekarz mówi że jest tak jak powinno być ale ja się martwię jeszcze brakiem zarodka .. Mam nadzieję że nie macie mi za zle że ciągle korzystam z Waszych rad :)

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Semi ja miałam transfer 30 kwietnia a wizytę u dr dopiero 26 maja bo dr K zazwyczaj czeka do serduszka bo jak już bije to jest szansa że ciąża się utrzyma a generalnie i tak nic nie można zrobić, można tylko czekać na tym etapie ;) więc pozostaje Ci czekać normalnie do wizyty serduszkowej ale jak pęcherzyk jest to powinno być ok! Właśnie dlatego nie ma co za szybko wybierać się nie na usg bo teraz się martwisz dlaczego nie ma zarodka a i tak maluch jeśli będzie miał się pojawić to się pojawi a jak nie to nie ma na to rady ;( poczekaj spokojnie i maluch będzie - nie możesz być taka w gorącej wodzie kąpana bo teraz to już nic nie przyspieszysz i dodatkowo absolutnie nie masz wpływu na rozwój sytuacji, co mnie też zresztą do dziś niesamowicie frustruje ;) bo mimo że to już 19 tc leci to i tak nadal nic nie mogę zrobić bo ciągle jest jeszcze za wcześnie - tak naprawdę akurat w moim przypadku maluchy będą w miarę bezpieczne koło 30 tc a więc jeszcze długo, długo pozostaje mi tylko czekać na rozwój sytuacji...
    A plamienia się zdarzają, szczególnie w okresie mniej więcej spodziewanej miesiączki a poza tym ciąża zwiększa ukrwienie i po prostu mogą pękać ci naczynka - dopóki nie ma żywej krwi a plamienie nie jest obfite i nie masz bólu brzucha to nie powinno to świadczyć o czymś złym ;) możesz brać więcej progesteronu i no-spę lub magnez rozkurczowo ;)
    I uzbrój się w cierpliwość - naprawdę ci się to przyda przez te 9 msc ciąży ;)
    Edit:
    Aaa i bety już nie badaj bo na tym etapie ona już nic ci nie powie a za chwilę znów będziesz się denerwować za niskim/za wysokim przyrostem. Zamiast wybrać się na kolejną betę do labu zbocz na jakieś dobre ciacho do cukierni, czy co ty tam lubisz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2017, 19:05

    semi123 lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kolejny raz za super odpowiedz :) Mam nadzieję że będzie dobrze, póki co cieszę się z tego co jest i luzuje :) Trzymam za Was(nas) wszystkie kciuki :)

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Semi polecam Ci meliskę ;) serio, przed ciążą nie piłam a jak tylko beta okazała się być pozytywna to zaczęłam pić, szczególnie polecam taką cieplutką, nie gorącą :)

    semi123 lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie badania przed IVF zlecała wam Pani dr. K ? Z jaką waznością ?
    Może ma któras liste ?

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam betę z 21dpt (26 dni po punkcji więc jakby 26dpo) prawie 19 000 więc myślę, że jest ok. Na tym etapie się już bety nie bada, ale ja jestem stuknięta i robiłam nim nie ujrzałam serduszka :P
    Wizytę miałam dzień wcześniej (jakby 25dpo) i wtedy był tylko pęcherzyk ciążowy i żółtkowy bez zarodka a ja miałam przez tydzień mikrozawał o to czy aby się pojawi serduszko. Na następnej wizycie już pięknie biło :) Na chwilę obecną wszystko wygląda tak jak powinno

    semi123 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady poza AMH nie rób badań na własną rękę bo też masz już jakąś historię leczenia u dr i ona wybierze sobie badania które wg niej w twoim przypadku będą potrzebne ;) nie wiem jak dawno sprawdzałaś sobie tarczycę ale jeśli dawno to cały pakiet tarczycowy proponuję, ale poza tym i tak raczej nie zaczniecie procedury z marszu tym bardziej że ani dr K ani dr Ż nie ma we wrześniu 2 czy 3 tygodnie więc będziesz miała czas na ogarnięcie wyników ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki długi urlop sobie zrobili? Aż niewiarygodne :P

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednocześnie ? Mąż mi podpowiada, dr Ż 16-30.09

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2017, 00:23

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tamtym roku też oboje byli na urlopie ale w październiku i jeśli mnie pamięć nie myli to 3 tygodnie . To też ludzie i chcą odpocząć. Zresztą jest teraz młody B to coś ogarnie . Nie wiem czy wykonuje punkcie ale przygotuje ewentualnie.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak robi transfery to myślę, że i punjcje ogarnie. A właśnie jak to jest Alberta Ciebie B przygotowywał. Kto robił punkcje i transfer?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha ha widzę że nowe dziewczyny nie ogarniają naszej rozkminy czy dr K i Ż są parą ;) jak urlop to razem, czasem zdarza się że dr K ma sama urlop ale to dlatego że jedzie skontrolować syna studiującego w Szwajcarii ;)
    W zeszłym roku klinika zasadniczo poza przyjmujący dr Sz była zamknięta na czas ich urlopu więc wesoło było w listopadzie i grudniu jak wszystkie procedery zrzucili na te miesiące ;) dr przyjmowała wtedy od 7 rano do 1 w nocy w skrajnych przypadkach a tak "normalnie" to od 7 do 22 ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2017, 07:25

    anakonda lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to już wiem dlaczego dr Ż kazał mi bez dyskusji iść do dr Kruszynskiego :) teraz mam 25.08 wizytę u dr Z i pewnie to już ostatnia u niego ;) chyba że na początku października jeszcze się zalapie do niego jak wróci z urlopu ;)

    1JyDp2.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą powinni informować wcześniej swoje pacjentki że ich nie będzie. Ja rozumiem urlop i należy im się ale druga strona też może mieć coś zaplanowane. Bynajmniej mi odpowiada teraz ich urlop .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Lena1 Przyjaciółka
    Postów: 76 24

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszły mi w posiewie Streptococcus agalactiae. Coś mi się kojarzy, że ktoś tu coś pisał o tym wcześniej - mam brać na nie Zinnat. Nie bardzo mi się te bakterie podobają. :(

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że powinni informować, że ich nie będzie a nie np jak mnie poinformował dzień przed transferem, że zrobi go kto inny. Na dobre mi wyszlo ale co się poryczalam to se poryczałam :P

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo się zastanawiasz skąd brak reakcji na SMSy a tu sie okazuje że urlop :)

    bv5tg9v.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena1 wrote:
    Wyszły mi w posiewie Streptococcus agalactiae. Coś mi się kojarzy, że ktoś tu coś pisał o tym wcześniej - mam brać na nie Zinnat. Nie bardzo mi się te bakterie podobają. :(
    Ja to leczę od roku regularnie antybiotykami. Koniecznie daj znać dr - z pewnością dostaniesz leki. Dla nas to w większości przypadków groźne nie jest, stanowi jednak duże zagrożenie dla dziecka, jeśli zarazi się tym przy porodzie. Z tego, co kojarzę w trakcie porodu kobieta dostaje jeden zastrzyk i zagrożenie dla malucha jest minimalne

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Albo się zastanawiasz skąd brak reakcji na SMSy a tu sie okazuje że urlop :)

    O to tutaj doktorek wygrywa. Urlop nie urlop, swieto czy niedziela odpisane na smsa ZAWSZE było ;)

    Mysza1986, Mada29 lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena ja o tym nie dawno pisałam, ale mi to w moczu wyszło. Równocześnie z moczem robiłam też posiew z pochwy ale wyników posiewu nie mam, tzn.dr ma ja nie mam i biorąc pod uwagę bakterie z pochwy i z moczu dała mi antybiotyk na 10 dni, sanprobi i globulki z kwasem bornym ;) ciekawa jestem co tam wyjdzie jak za 2-3 tyg będę powtarzać ;) mocz na pewno a posiew nie wiem, to już dr zadecyduje, bo nie wiem co tam mi siedzi i chyba jednak wolę nie wiedzieć... Bo potem tylko mnie nerwy szarpią ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
‹‹ 564 565 566 567 568 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ