X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 24 marca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM, a powiedz mi - mam 12dc, za kilka dni owulacja - kiedy najlepiej zacząć go brać?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 marca 2014, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaczac go brac od zaraz.....a nie od owulacji,,,,

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry:)

    Kap a Ty już na nogach???mam nadzieję, że nocka minęła szybko i znośnie....

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 marca 2014, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:
    Dzień dobry:)

    Kap a Ty już na nogach???mam nadzieję, że nocka minęła szybko i znośnie....
    a daj spokoj mimo tabletek na sen widzialam wszystkie godziny ehhh...zawsze tak reaguje jak spie w obcym mi miejscu..nie ma jak wlasne lozkeczko..no ale coz...Samopoczucie na razie ok..nawet juz silny glod przestal dokuczac tylko pic sie zajebiscie chce!! ale o 7mej ma byc kroplowka to moze pragnienie przejdzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2014, 06:08

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bidulko współczuję...wiem co czujesz, jak w grudniu leżałam w szpitalu, to żadnej nocy nie przespałam....a po kroplówce tak pragnienie znika, przynajmniej ja tak miałam (ale w ciągu 5godzin - 7kroplówek - więc nawodnili mnie dosadnie;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia, mnie lekarz kazał brać od razu, a byłam wtedy jakoś w 5-7 dc; więc jak Kapturnica napisała - od razu i nie zwlekać :)

    Kapturnica co to za wczasowanie się po szpitalu? Nie ma przyjemniejszych miejsc? Hihi. Racja z tym własnym łóżeczkiem, ja moje strasznie kocham :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Polkosia, mnie lekarz kazał brać od razu, a byłam wtedy jakoś w 5-7 dc; więc jak Kapturnica napisała - od razu i nie zwlekać :)

    Kapturnica co to za wczasowanie się po szpitalu? Nie ma przyjemniejszych miejsc? Hihi. Racja z tym własnym łóżeczkiem, ja moje strasznie kocham :)
    no ja dzis laparoskopie se strzelam...z wszystkim i kauteryzacje i droznosc i sklaryfikacje i co tam sobie wymysla po drodze...jestem dzis 3cia w kolejce..juz po podlaczeniu kroplowki i wstretnego cewnika...ale mysle ze przezyje....kiedys resekcja jajnikow dala mi syna po kilku miesiacach to mysle ze znow teraz da mi to coreczke...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2014, 08:36

    Malenq, chmurreczkaa, weronika86 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 25 marca 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    MonikaDM, a powiedz mi - mam 12dc, za kilka dni owulacja - kiedy najlepiej zacząć go brać?

    od razu bierz i nie sugeruj się ulotką :) nie taki diabeł straszny jak wypisują :) a do tego inofolic do rozpuszczania w wodzie i masz podobno zestaw idealny. pomoże w zrzuceniu wagi, choć diety oczywiście nie zastąpi ;) dobrze zrobi też na cykle i ovulki podobno :) a jak zobaczysz dwie kreski, czego Ci życzę, to skonsultuj się z lekarzem, w ciąży powinno się raczej lek odstawić.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    od razu bierz i nie sugeruj się ulotką :) nie taki diabeł straszny jak wypisują :) a do tego inofolic do rozpuszczania w wodzie i masz podobno zestaw idealny. pomoże w zrzuceniu wagi, choć diety oczywiście nie zastąpi ;) dobrze zrobi też na cykle i ovulki podobno :) a jak zobaczysz dwie kreski, czego Ci życzę, to skonsultuj się z lekarzem, w ciąży powinno się raczej lek odstawić.
    chmureczka w ciazy sie metforminy nie odstwaia...tylko stopniowo z niej schodzi do 12tygodniagwaltowne odstawienie moze grozic poronieniem...

    weronika86 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawilam metformine 5 dni, temu zle sie czulam, zbyt zle..zablokowala mi owulacje a odkad ja przestalam brac to znowu zaczely jajniki pracowac..widocznie dzieki itracie 25kg i diecie nie jest mi potrzebna. Od 1 stycznia jstem na diecie bardzo rygorystycznej wzgledem IG ale nie schodze ponizej 2000kcal i chudne.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    chmureczka w ciazy sie metforminy nie odstwaia...tylko stopniowo z niej schodzi do 12tygodniagwaltowne odstawienie moze grozic poronieniem...

    dlatego napisałam by skonsultować się z lekarzem :) ale słuszna uwaga :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami wrecz kaza odstawiac, nawet jedna dziewczyna na ovu ktora dzieki moim radom od razu zaszla w ciaze napisala ze nie bierze juz metforminy a ja prosilam zeby brala...moim zdaniem to glupota! naczytalam sie mnostwa na forach angeilskich jak duzo kobiet poronilo do 12tyg po zrezygnoaniu z metf.

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika na niemieckich forach czytalam wlasnie ze przy metforminie jak sie zobaczy dwie kreski nie mozna na wlasna reke odstawiac tylko konsultacja z lekarzem i zazwyczaj wlasnie jest tak jak Kapturnica napisala, ze lekarz kaze stopniowo odstawiac do 12 tygodnia. Oglupiec mozna z tego wszystkiego :) Ja przy nastepnej wizycie zapytam ginka (dopiero gdzies za miesiac) i Wam tu powiem wtedy co on mi powiedzial. A jeszcze podejrzewam, ze to i tak zalezy od dawki.
    Weronika czyli calkowicie odstawilas Metformine? Jejku jak ja bym chciala zgubic tyle kg. Nie wiem co robie zle. Teraz nie pije octu bo jestem po wyrywaniu osemek i nie moge kwasnego, no i ogolnie wielu rzeczy mi nie wolno jeszcze przez kilka dni, a z tego co mi wolno to praktycznie same weglowodany :/

    Kapturnica, niezly zestaw Ci przygotowuja :) Ale jak ma sie skonczyc na zielono to ja trzymam kciuki :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 26 marca 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    dlatego napisałam by skonsultować się z lekarzem :) ale słuszna uwaga :)
    dopytywalam o to gina co w razie ciazy..powiedzial ze jej odstawienie grozi poronieniem i sie go bierze do konca pierwszego trymestru...takze jak ktora zaciazy nie odstawiac!!!

    MonikaDM, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    dopytywalam o to gina co w razie ciazy..powiedzial ze jej odstawienie grozi poronieniem i sie go bierze do konca pierwszego trymestru...takze jak ktora zaciazy nie odstawiac!!!


    Hehe...ubiegas mnie :) Ale to dobrze, utwierdziłam się tylko, ze mam w razie czego nie odstawiać :)

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 26 marca 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    od razu bierz i nie sugeruj się ulotką :) nie taki diabeł straszny jak wypisują :)

    Dziś zaczynam. Mam zalecenie 2x dziennie podczas śniadania i obiadu, ale wolę jednak przespać skutki uboczne i wezmę na noc.

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 26 marca 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu przed wypisem popolowalam na lekarzy i z ciekawosci podpytalam paru ..dokladnie 6ciu kazdego z osobna o metformine i kazdy!!! podkreslam kazdy powiedzial to samo..ze odstawienie jakiegokolwiek leku bez konsultacji z lekarzem to jawna glupota!!! ,a metformina to lek ,z ktorego sie powoli schodzi zmniejszajac stopniowo dawki , a nie odrzucajac calkowicie....Doliczajac mojego gina do ktorego chodze 7miu lekarzy potwierdzilo to co pisalam...
    Nie czytajcie forum na temat lekow ale zasiegajcie opinii lekarzy...nie mowie o 1dnym ale jesli 2mowi to samo to musi cos w tym byc,..!!!!
    Jesli zle tolerujemy metformine zawsze mozna zmienic na inny odpowiednik, ktory latwiej sie zaakceptuje i skutki uboczne beda mniejsze...Ale dziewczyny nie odstawiajcie na wlasna reke lekow ani nie zmniejszajcie czy nie zwiekszajcie dawek...kazda dawka dostosowywana jest do stopnia choroby i naszych gabarytow...

    Chanela, MonikaDM, chmurreczkaa, Malenq lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak jest z Metforminą i alkoholem? Czytałam ale zapomniałam a ulotkę przesiałam gdzieś :/
    Jutro robimy urodziny męża i zastanawiam się czy mogę się napić lekkiego winka z żeńską częścią gości?

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikaDM wrote:
    Dziewczyny, a jak jest z Metforminą i alkoholem? Czytałam ale zapomniałam a ulotkę przesiałam gdzieś :/
    Jutro robimy urodziny męża i zastanawiam się czy mogę się napić lekkiego winka z żeńską częścią gości?

    MOŻE TO I NIEROZSĄDNE, ALE JA BIORĘ METFORMAX I WŁAŚNIE WYPIŁAM DRUGIE PIWKO :) Z UMIAREM TO CHYBA NIE ZASZKODZI. ZDARZA SIĘ, ŻE COŚ NA SMAKA WYPIJĘ I NIC MI NIE MA :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pisze na ulotce niby zeby nie laczyc ale pic a napic sie to roznica..jak masz zamiar sie nabzdryngolic to zrezygnuj z jednej dawki i juz....raz sie mysle nic nie stanie....

    chmurreczkaa, Malenq, MonikaDM lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ